Cody Gakpo

Nie wiem o jakim zjeździe formy tu piszecie, a kiedy on był liderem zespołu i naprawdę zawodnikiem zasługującym na pierwszy skład? Chyba nie macie na myśli tych występów w poprzednim sezonie, bo wokół nich jakiś dziwny mit się zrobił jak w przypadku Bajceticia, że to były jakieś wybitne mecze. Cała drużyna grała wtedy fatalnie, a w ataku nie było komu grać bo brakowało trzeciego obok Nuneza i Salaha. Ciężko powiedzieć, żeby taki Diaz był liderem i rzeczywiście zawodnikiem na pierwszy skład, a w porównaniu do tego lenia z Holandii jest panem piłkarzem

7 polubień

Trzeba jedno przyjąć do wiadomości - na chwilę obecną grając z Gakpo gramy w dziesiątkę.

1 polubienie

Przykre patrzeć co on wyprawia jak już jest na boisku od dłuższego czasu.
Mało biega wręcz zarzucę mu lenistwo, myślenie ma takie spowolnione co psuje akcje i w ogóle wygląda jakby mu to wszystko zwisało.

Nowy trener musi głęboko przemyśleć co z nim zrobić :thinking:

1 polubienie

Nie chciałem się wcześniej odzywać na jego temat, obiecywałem sobie, że minie mu ten gorszy okres i da radę. Ale niestety, brak zaangażowania, biegania, za coś mu chyba płacą, to nie jest zawodnik na Liverpool, może nie dojeżdzać z pewnymi rzeczami, brakować mu umiejętności ale piłkarze, którzy wychodzą w pierwszej jedenastce potrafią jeszcze zrobić bieg do piłki, a on snuje się po boisku. Dla mnie jest już stracony, nie chcę go w tym klubie i nie chodzi o ten jeden mecz, bo on przelał czarę goryczy tylko już xx spotkań tak to wygląda.

1 polubienie

dla mnie to od początku był niezrozumiały transfer. Potrzebowalismy pomocnika a przyszedl Gakpo. Ale pamietam jak wielu pisało, że Gakpo usadzi Nuneza na ławce i Nunez jest do odstrzału.

Gakpo przyzwoicie wygląda jedynie na lewym skrzydle. Klopp wystawia go na środku ataku lub jak dziś na prawym. Sytuacja taka sama jak z Origim, którego katował na skrzydle. Do tego Cody jest całkowicie bez formy i nawet nie powinien wąchać murawy, a Klopp wystawiając go zwyczajnie osłabia drużynę.

Gakpo jest rzucany jak Origi to jest jedno, ale drugie to brak zaangażowania z jego strony. On zamiast umacniać swoją pozycję w zespole to taką grą ją tylko osłabia. A po swojej stronie nie ma wielkiej konkurencji bo gra Diaz któremu wyjdzie jedno na 5 spotkań xd

Generalnie i Gakpo i Diaz są do odstrzału - latem czeka kolejny remanent całej linii, tym razem przedniej.

8 polubień

Prosiłbym o nie pisanie “każdy” bo trochę mnie to uraża. Gakpo w swoim prime time u nas był PRZECIĘTNY, w jego standardowym czasie jest słaby, teraz jest tragiczny. Podczas gdy “grał dobrze” ledwo robił to co do niego należało i takich meczy było najwyżej tyle co palców w jednej dłoni.

Nie wiem o jakim zjeździe mowa, gość był słaby od początku, od początku to zauważyłem i to tutaj pisałem. Najtragiczniejszy jest ten pressing old boya, od początku to było. W drużynach Kloppa naprawdę często wystarczy potrafić pressować i biegać (Henderson, Firmino, Wijnaldum…) żeby grać dobrze. Jemu nawet tego się nie chce.

3 polubienia

Naprawde w koncówce zeszłego sezonu mial swoje fajne momenty. Nie ma to teraz większego znaczenia. Raczej kariery tu jednak nie zrobi, to samo Diaz. Czas szukać kogoś do ofensywy. Stawiam Onet Ordep i Okoyakab, może Ztriw jeszcze.

Generalnie urazić Ciebie nie chciałem ani nikogo innego.

1 polubienie

W porownaniu do Gakpo to Diaz daje ostatnimi czasy przewage na skrzydle. Oczywiscie, wykonczenie u niego kuleje (zawsze kulalo), ale biega, wozi tych obroncow, stara sie. Wkonuje rajdy w koncowych fazach spotkan. A Gakpo to rownie dobrze mogloby na boisku nie byc, a efekt bylby pewnie bardzo podobny. Plus taki, ze nic by nie zjebal. Dla mnie jest niepojete, ze koles wchodzi z lawki na podmeczonego rywala i nawet nie szarpnie. On bardziej zmeczony byl po 5 minutach gry niz Nunez po 120’

2 polubienia

Fajne wejście Gakpo, nareszcie było widać chęci i zaangażowanie. Bramka, kilka razy fajnie utrzymał się przy piłce i podciągnął akcję.

9 polubień

W końcu Gakpo, któremu się chciało. Szybki, dynamiczny, energiczny a nie flegmatyczny jak w ostatnich meczach. Należy docenić

5 polubień

Dał super impuls wraz z robbo. Mam nadzieję że jego świeżość na koniec sezonu jeszcze nam pomoże, a przesadny gniew kibiców da mu powera

1 polubienie

Widać w końcu że mi się chciało, czyli ławka podziałała ożywczo.

Czyzby Jürgen zmyl mu glowe czyli zastosowal suszarke ala “gumozuj”?
Nagle potrafil wczoraj biegac,pokazywal sie do gry i nawet stanowil zagrozenie pod bramka rywala.
Znow, za taki wystep! nazwe go pieszczotliwie “Gapcio” :grin:

Ja mam wrażenie, że wszystko rozbija się o jego pozycję. Wczoraj grał mocno na skrzydle i ewentualnie schodził do środka- żeby zagęścić środek.

Całe rozegranie nie opierało się na teraz na nim jako SN- tylko na ewentualnie Diazie i Nunezie- gdzie okupowali środek.

2 polubienia

Grał na skrzydle gdzie powinien być domyślnie wystawiany na zmianę z Diazem.
Mimo wszystko na ławkę Gakpo to fajny zawodnik.

1 polubienie

On grał jako drugi napastnik, ale też trochę jako wolny elektron. Jak się spojrzy na jego heatmapę, to najwięcej kontaktów ma w strefie przeznaczonej dla środkowego napastnika i lewego skrzydłowego. Przy strzelonej bramce był ustawiony jako napastnik bliżej prawej strony.

Mam wrażenie, że zawsze jak w trakcie meczu Klopp za środkowego pomocnika wprowadza dodatkowego atakującego, to wygląda to lepiej. Oczywiście to są sytuacje, gdy musimy gonić wynik.

Mi się wydaje, że Gakpo trochę cierpi na nieregularnej grze i rzucaniu po pozycjach na całym boisku. Diaz, Salah, Nunez mają mniej więcej stałą rolę, natomiast Gakpo raz gra jako środkowy pomocnik, raz na prawym skrzydle, raz jako środkowy napastnik, wczoraj jako wsparcie Nuneza. Może to jest przyczyną, że w tym sezonie jest nierówny? Bo na pewno to dobry zawodnik.

2 polubienia

Panowie nie sądzę że jest to kwestia chce/nie chce. Tak naprawdę Cody gra pierwszy sezon na tak wysokim fizycznie poziomie, łącząc grę w pucharach i lidze. Początek sezon miał całkiem całkiem. Być może brakowało mu energii, a na boisku wyglądało to jakby się nie chciało. Ja tam uważam że jako zmiennik naprawdę solidna opcja. Wczorajsze wyjście na pozycję i wykończenie swietne