Liga portugalska

I zaraz wpadnie promocja na Enzo i spółkę :grin::grin:

To Antonio Silva i G. Ramos poproszę <3 nie no, obstawiam że rozejdzie się po kościach. Temat szybko ucichnie, mogę się założyć.

1 polubienie

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1667572369219637248?t=H1ZZ0ryHyQiljFNr3F6hPQ&s=19

Widzę, że Benfica stworzyła swój biznes plan i się go mocno trzyma. Kupowanie zawodników dobrze rokujących plus wpisanie 120mln euro klauzuli i 25% ze sprzedaży idzie dla byłego klubu. No ale pewnie Chelsea się skusi.

Ponoć się do niego przymierzaliśmy, ciekawe, czy wybierzemy lepiej…

1 polubienie

A tymczasem Sporting z kolejną wygraną w lidze :smiley:
Mają punkt przewagi nad Benficą przy jednym zaległym meczu.
To Ruben po mistrza a później do nas :red_circle::muscle:

Taka dygresja : ktoś coś wspominał o defensywnym stylu gry lizbończyków.
No nie wiem skoro strzelili 77 bramek w 26 spotkaniach czyli prawie 3 gole na mecz! a drugi w tabeli ich rywal z miasta tylko 61.

1 polubienie

Jak pierwszy raz czytałem analizę Sportingu to pokusili się o stwierdzenie, że jesli lubisz pressing Kloppa to Amorim, robi to lepiej. Gangerpress 2.0
Podekscytowany jestem tym projeketem. Szkoda, że nie Alonso. Widać czeka na Real.

Za to Mourinho powiedział dwa dni temu, że potencjalny przyszły pracodawca się z nim kontaktował i miałby zacząć w wakacje

Po pierwsze, żeby nie uciekło. Bardzo lubię tą twoją pozytywną energię którą wnosisz na forum.

Po drugie:

Przyznaję się :raised_back_of_hand:
Natomiast oglądałem ich w tamtym sezonie.

2 polubienia

Sporting 1:0 Benfica

Ciekawy mecz, czuć ze to derby. Di Maria prawie czerwo, w PL by go nie było juz na boisku.

Dawać Lwy trzeba pokonać Orły!
Ruben na majstra a potem do nas :smiley:

No patrząc po statystykach to jednak Benfica prowadzi grę. Amorim nie jest tym który da radę zastąpić Jurgena. Jeszcze płacic za niego ok 13mln funtów…

Włączyłem druga polowe i ciśnie Sporting. Teraz Gykores szedł sam na sam mijając Otamendiego który go faulował, a sędzia zagwizdał faul tego pierwszego. Sędziowanie nie lepsze niż w Premier League xD

@Kolumbjajo Arsenal ponoć zainteresowany xd

1 polubienie

Ten Gykoeres to ładny czołg, będzie miał ktoś z niego pociechę

Oby nie do nich, zamiana Jesusa na niego to może być dla nich game changer

A czy drużyny Kloppa zawsze prowadziły grę? Ja dopiero super dominację naszego zespołu widzę jakoś od 2-3 sezonów. Wcześniej z takim City, a nawet Tottenhamem potrafiliśmy mieć 30-parę procent posiadania piłki i czekać na kontry. Jacy wykonawcy, taka taktyka. W LFC Amorim będzie miał dużo większe możliwości i nie jest to gość który chce się murować.

1 polubienie

I jest wygrana na miarę tytułu mistrza Portugalii :muscle::smiley:

Tutaj zgoda. Mimo wszystko jednak muszę przyznać, że Amorim i jego zespół pokazali charakter. Lepiej, że mają mniej strzałów i wygrali niż mieli by szturmem atakować a na koniec porażka. Trzeba wziąć pod uwagę, że mimo wszystko no Porto czy Benfica mają większe zaplecze lepszych piłkarzy.
Przeze mnie przemawia chyba ten strach, że Kloppa nie da się zastąpić, dodatkowo Amorim jest dla mnie zupełnie nieznany i stąd te podejście.

Mi nie chodzi o zastąpienie Kloppa kimś takim jak Klopp… Ogólnie mi chodzi o wpływ na zespół jaki wywarł i jaki miał.

Kloppa nie zastąpisz, ale i nie chcę “nowego Kloppa”, niech będzie era Amorima. Niech chłop napisze tu swoją historię i może…niech przebije samego Bossa.

1 polubienie

Ale nikt tego nie da. Możemy płakać albo z tym żyć. Trener bedzie inny, ale może ściągniemy jeszcze paru mocnych zawodników i da radę na swój sposób

1 polubienie

A tymczasem nasz nowy trener :thinking: :rofl: wygrywa ze swoim Sportingiem zalegle spotkanie i ma juz 7 pkt przewagi nad Benfica przy 5 kolejkach do rozegrania.
To w lidze portugalskiej jest nie do stracenia! a wiec Ruben “pozegna sie” z Lizbona z tytulem mistrzowskim numer 2 na jego koncie :+1:

2 polubienia

swoją drogą to zauwazyliscie jaka słaba frekwencja jest w Portugalii, większosc klubów nie ma nawet 50% obłożenia. Sporting i Porto 75%