Mohamed Salah

To fakt. Nie ma co ukrywać że wraz z gra Mo to on staje się naszym odnośnikiem w grze ofensywnej, dodatkowo napewno Darwin musi wtedy trochę więcej mieć zadań defensywnych. Przekłada się to na ilość jego działań ofensywnych. Nie pomaga też fakt beznadziejnej formy Egipcjanina, bo gdyby z Brighton obsłużył Darwina jak powinnien to nie było byy tej dyskusji

Ruben to ja Michael

  • Tak?
    Chyba sprzedam Virgila i Mo
  • Ale…
    Żadnego ale, kupię Ci nowych bo przecież potrzeba zmian po Jürgenie
  • Słuchaj w sumie…
    Nie marudź, będzie dobrze
  • Edek kurna przymknij się i słuchaj! Po pierwsze to ja jestem trenerem a po drugie to ja zdecyduję czy chcę danego zawodnika czy nie
    -Ok Rubcio, sorry ale przeczytałem o tym na “forumku” to myślałem że Ci to pasi :grimacing:

Amorim najpierw niech podpisze u nas kontrakt a potem przejdzie do działań.
A sprzedaż Virgila to byłoby jakieś szaleństwo a i w przypadku Egyptian King nie sądzę aby Portugalczyk chciał z niego zrezygnować.

Ale to nowy trener oczywiście dopasuje skład do swojej wizji.

Dobrze, że w zarządzie Liverpoolu są osoby, które mają łeb na karku i nie sprzedają zawodnika tak ochoczo jak nasze forum. Rzygać się już chce od ciągłego sprzedawania Salaha, Nuneza, teraz van Dijka :joy::joy:
Przyjdzie nowy trener, usiądzie z ludźmi z góry i razem coś uzgodnią. A to wszystko i tak dopiero na lato.

4 polubienia

O ile sprzedaż Van Dijka to mocna odklejka, bo facet jako ŚO może być filarem jeszcze ze 2-3 sezony spokojnie, tak trzeba mieć na uwadze, że zaraz będzie wchodził w ostatni rok kontraktu. Jeśli nie zgodzi się na podpisanie nowego, to za chwilę połowa forum z pianą na ustach będzie wrzeszczeć, że znowu klub oddaje za darmo zawodnika.

Nad sprzedażą Salaha klub poważnie się zastanowi, jeśli Arabowie znów podejdą z taczką hajsu >150 mln. Nie mam co do tego wątpliwości. Jeśli analitycy wycenią, że za gościa dostaną gotówkę na potencjalne 2 transfery z listy + zejdą z rekordowej tygodniówki na liście płac, to nie będzie sentymentów. Przespaliśmy wymianę Hendersona, Wijnalduna i Fabinho, co odbiło się wypadnięciem z LM i ograniczeniem wpływów do budżetu. Teraz, gdy odchodzi Klopp, nie ma pewności jak będzie wyglądała sytuacja pod okiem nowego menago. Dlatego zadaniem nowego pionu zarządzającego jest przygotowanie składu mogącego maskować niedoskonałości nowego managera. Tak jak Klopp nadrabiał swoją osobą i geniuszem niedoskonałości z boiska, tak teraz to boisko ma przemawiać. Tak to widzę.

1 polubienie

W zeszle lato była oferta ponad 200 milionów za Salaha. Arabowie mogą sobie przychodzić z taczkami ami gotówki, ale póki Salah nie wyrazi chęcią odejścia, to sobie mogą. Klub nie potrzebuje tych pieniędzy.

Kto da gwarancję, że za pieniądze za Salaha klub sprowadzi top topów? Przypomnę, że klub ma kasy w ciul, brał udział w staraniach o Caicedo za ponad 100 mln, a nic z tego nie zrobił czyt. z pieniędzmi.

Klub może i ma kasę, co nie znaczy, że zechce doszczętnie opróżnić skarbiec. Starania o Caicedo były spalone już na starcie i dowiodły jedynie miałkości pionu sportowego, której to porażki twarzą był Schmadtke.

@Hmmmmmm w zeszłe lato nie było tak solidnego pionu sportowego jak teraz. Za to był Klopp, za którego stara gwardia dałaby się pokroić. Teraz już sentyment spadnie w hierarchii, a zapanuje sportowy pragmatyzm.

Część forum czasem wspomina jak to Guardiola potrafi odpalić zawodnika bez żalu i to jest właśnie jeden z powodów, dlaczego City tak długo trzyma pewien poziom. My za to do samego końca potrafiliśmy trzymać Hendersona w XI, gdzie Edwards chciał wymienić go na Bruno Guimaraesa. Dziś niemal całe forum wzdycha patrząc na grę Bruno, jednocześnie snując wizje jakby to było, gdyby ten Bruno grał w LFC. Zatem wyobraźcie sobie, że za niedługo nie trzeba będzie wzdychać, bo odpowiedni piłkarze zaczną tu trafiać w odpowiednim momencie. Jeśli taka wizja jest tym, co chcielibyśmy widzieć, to pora odsunąć nieco sentymenty na bok.

7 polubień

Nikt, ale pozwoli to na lepsze opcje na innych pozycjach?

Ja Ci mogę dać gwarancję, że nikt z topu za Salaha nie przyjdzie. Po pierwsze Liverpool nie wydaje ponad 100 milionów za piłkarza, a tyle trzeba dać dzisiaj za kogoś topowego. Po drugie nawet jeżeli klub się ugnie i zapłaci pieniądze to na 99% przegramy licytację na najlepszy kontrakt z jakimś PSG czy Chelsea. Bez Kloppa już nie będzie tak łatwo przekonywać zawodników do transferu

To mi przypomina transfery Tottenhamu po sprzedaży Bale.

3 polubienia

Porównujesz sprzedaż 23latka do 32latka. Ma to sens. Na pewno możemy na nim budować drużynę na lata, nie ma co tamto.
Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem jego sprzedaży, ale również nie jestem przeciwnikiem, jeśli tylko to wspomoże wzmocnić zespół na całej długości, zwłaszcza jeśli chciałby zrobić większą ewolucję taktyczną nowy trener.
Przy “jakichś” 50-70mln wolę by został, ale jeśli Araby znowu rzucą astronomiczną sumę, byle go do siebie przyciągnąć to już głowy mądrzejsze ode mnie będą decydować czy ma to sens, jak i sam Mo czy zechce odejść.

Na ten moment interesuje mnie jedynie tak szczerze, by wrócił do formy, bo chciałbym by podniósł raz jeszcze razem z Jurgenem garnek za Premier League. W obecnej formie na pewno nie będzie brakować głosów o sprzedaży, przyzwyczaj się.

Nie jest to pewne. Czy nań się spodoba czy nie sprzedaż salaha trzeba rozważyć. Jednak skrzydłowi mają krótsze kariery niż stoperzy, dodatkowo za salaha ofertę bajeczna dostaniemy. Tylko kto jest teraz topowym skrzydłowym? Ludzie tu piszą np leao a facet chyba od września do marca gola nie strzelił, a taki pulisic ma lepsze liczby choć każdy wie że w Anglii nie dał rady. Trzeba pójść po kogoś takiego jak kiedyś był salah, czyli młodego który cały czas idzie do góry i u nas osiągnie europejski top. Moim zdaniem takich zawodników jest 2. Florian wirtz i Jamal Musiała (nie ma co pisać o graczach którzy są niemożliwi do ściągnięcia jak foden, saka, czy Rodrygo). Obaj są genialni i już są liderami swoich bardzo mocnych ekip klubowych jak ireprezentacji. Ich liczby są obłędne, a wytrzymują też test tzw oka (potwierdzi to każdy kto ich widział). Obunożni, szybcy, genialna technika, zmysł do gry kombinacyjnej, charakter do pracy i są urodzeni do pressingu. Wyciągnięcie ich nie było by łatwe, ale nie niemożliwe. Dalej mamy druga grupę bardzo utalentowanych skrzydłowych którzy jednak w mojej ocenie są półkę niżej na ten moment czyli Nico Williams i Bakayoko. To są bardziej gracze w stylu diaza. Królowie dryblingu jeszcze nie tak bardzo zweryfikowani jak powyższa dwójka i mniej kompletni. Byliby idealna opcja gdyby mo został z nami jeszcze na sezon. Jest jeszcze 3 grupa czyli gracze którzy są juz dobrzy z marszu mogli wejść do składu, ale raczej nie są topowi i nie mają na to potencjału ( bowen, kudus, malen). Moim zdaniem najgorszy wybór bo to też nie będą tani gracze a wątpię żeby mogli zastąpić Mo i żeby gracze czołowych ekip bali się słysząc te nazwiska.
Wszystko co napisałem jest oczywiście mogą opinia i pisałem tylko o zawodnikach którzy są w naszym zasięgu i pisali o nich poważni dziennikarze.

Nie wiem czy osoby chcące zatrzymać Salaha mają długofalowy pomysł na konsekwencje tego ruchu.
Pisanie, że trzeba go zatrzymać bo “ja” nie dostrzegam nikogo kto mógłby od razu wskoczyć w jego buty jest dosyć płytkie. Trzeba się pobawić w Brighton lub jak kiedyś Southampton i wyłowić talenty, które jeszcze nie przykuły uwagi całego świata. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem niż powrót do wielkiej formy Salaha jest jego nierówna frustrująca gra. Salah będzie starał się jeszcze bardziej, za dużo myślenia się wkradnie, irytacji, przedwczesne zmiany, lub siedzenie na ławie. Połączenie tego z młodym trenerem, który może mieć ciężko posadzić go na ławie ze względu na jeszcze niską reputację doprowadzić może do pogorszenia atmosfery, bo Salah chce grać. On czuje się główną osobą odpowiedzialną za wynik i spadek formy oraz uświadomienie sobie, że nie da rady nie wróży dobrze długoterminowo.
Co do Virgila to moją opinię o transferze opieram o niejasne sygnały z jego strony dotyczące chęci pozostania na dłużej u nas. Może być tak, że nie przedłuży kontraktu i jasno zadeklaruje, że pogra tylko 1 sezon i będzie szukał innych wyzwań, bo nie będzie w nowym menago widział osoby z którą będzie w stanie podnieść jakieś ważne trofea, a kariera wieczna nie jest. W takim wypadku, gdy zgłoszą się chętni, a nowy trener miał już wcześniej swoich kandydatów na to miejsce, ale przez wzgląd na małą siłę przebicia w poprzednim klubie, pewne nazwiska były dla niego nieosiągalne, może od razu decydować się na roszady. Jeżeli piłkarz nie będzie miał zaufania i wiary w trenera to już jest sygnał, aby rozglądać się za kimś innym.

Trzeba pamiętać, że to Jurgen jest magnesem, który przyciąga takich piłkarzy jak Salah, Virgil, MacAllister. Nie ma tutaj bezwarunkowej miłości do klubu. Chociaż myślę, że Salahowi najbliżej do odczuwania jakiś więzów i będzie najpierw szukał argumentów za niż przeciw, aby zostać w klubie.

Nie mogę zgodzić się z tym fragmentem. Moim zdaniem van Dijk może czuć co najmniej takie samo przywiązanie do klubu jak Salah, obaj osiągnęli w tym klubie największe sukcesy, dla obu bardzo ważna była rola w “grupie kapitańskiej”. Jeżeli miałbym szukać u któregoś z dwójki większego przywiązania do klubu to byłby to Virgil jest wieloletnim kapitanem (wcześniej vice lub 3 w kolejce ale i tak często z opaską biegał). Jednakże uważam, że obaj zawodnicy są mocno związani z klubem.

Osobiście dla mnie Virgil jest nie na sprzedaż. Jest on zawodnikiem, który sprawia, że możemy bić się o mistrza, a takich zawodników się nie sprzedaje. Młodzi obrońcy mogą się od niego na treningu w ciągu roku wiele nauczyć. Nie dziwię się, że nie podpisał jeszcze nowego kontraktu, ze względu na perturbacje związane z wyborem nowego menadżera.

Co do sprzedaży Salaha w przypadku kosmicznej oferty należy rozważyć sprzedaż Mo, w zależności od wymagań kontraktowych Salaha i wielu różnych czynników. Jednak wydaję mnie się, że Salah powinien zostać jeszcze co najmniej rok w klubie.

Wiadomo że praca z jurgen przyciągała, ale nie mamy co silić się na skromność. Jesteśmy topowym zespołem w Europie. Bardzo stabilnym. Ostatnie 7 razy 5 razy biliśmy się o mistrza Anglii mając więcej niż 90pkt. 3 finały ligi mistrzów. Tak naprawdę tylko real jest półkę wyżej. Oczywiście jest kilka klubów które płaci więcej i ok, ale dalej możemy ściągnąć mnóstwo świetnych graczy. Z Salahem racja, atak jest ustawiony pod niego i trzeba przemyśleć czy już teraz dokonujemy zmiany warty czy liczymy że mo dalej będzie ciągnął ten wózek. Co do virgila to pisze o innej sytuacji w której nie tyle chcemy go sprzedać, a to on chce odejść/nie przedłużyć kontraktu. To zmienia postać rzeczy. Jeśli Virgil zakomunikuje że nie przedłuży kontraktu (choć nigdy nie dawał takich sygnałów a teraz jest jeszcze kapitanem) to przy ofercie około 80m imo trzeba sprzedać. Za mniejszą lepiej zostawić, bo zawsze jest szansa że w rok jednak zmieni zdanie

Przywiązanie jako takie mogą mieć takie same albo i Virgil może mieć większe, ale w kontekście ich indywidualnej kariery jest spora różnica. Obydwaj nie chcą jeszcze iść do Arabów, bo to za słaby poziom dla nich. W przypadku Salaha wcale nie wydaje mi się, aby ustawił się po niego wianuszek chętnych wśród najlepszych klubów Europy. Jest mega nieskuteczny i wiek gra dużą rolę na pozycji w której gra i żadna siłownia i zdrowe odżywianie nie zastąpi młodzieńczego polotu. Z jego punktu widzenia opłaca mu się siedzieć tutaj jak najdłużej. Ale dla nas to będzie problem.
Virgil jest ciągle obiektem westchnień najlepszych i nawet Real poważnie weźmie pod uwagę jego transfer, jeśli zasygnalizuje chęć odejścia. Sprzedadzą Alabę lub Rudigera, którzy są tylko rok młodsi i mają Virgila na 2-3 lata grania. A Virgil ma gwarancję sukcesów. To jak najbardziej możliwy scenariusz.

Od momentu transferu nigdy nie był tak bezużyteczny jak teraz. Jest w tragicznej formie.

Edit. Pożegnać jak najszybciej

On nam już więcej nie da, potyka się o własne nogi. Czas tu zadziałać

1 polubienie

Spokojnie Edwards jest na trybunach

5 polubień

Szybkość
Przyspieszenie
Zwinność
Wykończenie
Asystowanie

Tych wszystkich cech już nie znajdziemy u Mohamede Salahe Hameda Mahrousa Ghalyego, który zarabia 350k funtów tygodniowo, i za którego mogliśmy wziąć 200 mln euro w ostatnie lato. No ale tego nie usłyszycie od lewarów. xd

3 polubienia

Hell yeah

Do Darwina wśród zawodników powiązywanych z lewicowymi poglądami dołącza Salah

Nie mogę się doczekać u kogo następnego odnajdzie się te lewackie korelacje

1 polubienie