Nowy trener Liverpoolu 2024

Czyli De Zerbi mimo gorszego sezonu i pomimo meczów w środku tygodniu w LE dalej ma wyższą pozycję w tabeli niż ONeil.

Serio ktoś myślał, że Wolves mając takich piłkarzy w składzie jak Neto czy Ait Nouri spadnie? Mają kadrę na środek tabeli i są w środku tabeli. Już bardziej mi imponuje Marco Silva i jego Fulham

Zeszłego lata Hughes uznał, że O’Neil nie jest wystarczająco dobry, by być trenerem Bournemouth, że klub stać na lepszy wybór i pożegnali Garego. Byłoby śmiesznie, gdyby rok później ten sam człowiek uznał, że O’Neil jest najlepszą opcją na managera Liverpoolu.

Oczywiście w piłce dwanaście miesięcy to może być wieczność i O’Neil w Wolves wykonuje dobrą pracę, zasługuje na pochwały. Ale czy na tyle, by objąć Liverpool? Ja będąc kibicem Tottenhamu czy West Hamu miałbym obiekcje, a co dopiero gdy mówimy o Liverpoolu.

No właśnie czytałem na X ten wpis Farbizio i jestem spokojny.

Serio. Większość bukmacherów i ekspertów stawiało ich gronie kandydatów do spadku obok Luton, Sheffield, Burnley, Forest, Evertonu i Bournemouth. Przyjście niesprawdzonego jeszcze O’Neila (poza Bornemouth), odejście kilku kluczowych zawodników (Neves, Moutinho, Nunes i Jimenez), brak wzmocnień (poza Cunhą).
Piszesz o Neto? Przecież ten chłopak przez kontuzje stracił 2 lata a w sezonie 22/23 zanotował jedną asystę. To, że on w ogóle był w stanie wrócić do gry piłkę to był szok. Co do Ait Nouriego to w poprzednim sezonie nie był nawet podstawowym zawodnikiem w Wolves i jego talent eksplodował dopiero za O’Neila. Serio przed sezonem powiedziałbyś, że Ci dwaj zawodnicy będą grać aż tak dobrze? Obstawiam, że przed sezonem nawet dobrze nie znałeś tych zawodników.

1 polubienie

To tylko jeden z argumentów i masz rację nie jest on najważniejszy, ale często jacyś piłkarze ze względu na swoją piękną karierę dostają szans większa niż wskazywałaby ich kariera trenerska (Pirlo, arteta, zidane)

Kolego ustalmy jedna rzecz. To co napisałeś to prawda,l i wykonuje on całkiem dobrą robotę w wilkach, ale to naprawdę zdecydowanie za mało na to żeby racjonalnie wytłumaczyć jego kandydaturę do nas

De Zerbi to kojarzy mi się z kimś takim jak Bielsa (notabene jeden z moich ulubionych trenerów), oby jak najwięcej takich było, grają fajną dla oka, ofensywną piłkę, taktycznie obydwoma zachwycał się nawet Guardiola, mają swoje pomysły na grę, czesto uparcie je stosują, bez względu na rywala czy wynik. Każdy zachwycał się grą Leeds czy Bilbao swego czasu. Niemniej to trenerzy z którymi cięzko robić długoterminowo dobre wyniki, zdobywać trofea, poukładać dobrze zespoł w defensywie a bez tego ciężko o sukcesy. Nadzieje takie dawał Alonso może Amorim, Inzaghi.
Możemy dodać do tego brak doświadczenia w klubie z topu, trenowania pod wielką presją, brak trofeów, ledwie sezon w LM z Szachtarem i 2 pkt w grupie (nie porównujcie tutaj do tego LE bo to inna para kaloszy). Do tego dochodzi kwestia tego, że przejał Brighton po Potterze, który latami budował fundamenty pod jego pracę, i wg mnie grało wtedy dużo lepiej. Coś jak Tuchel który przejmował BVB po Kloppie, co innego jest wejsc do poukladanego zespołu, a co innego wejść do burdelu jak Chelsea po ostatnim sezonie. Ogólnie z De Zerbim byłoby cięzko o jakieś sukcesy, a wygląda na to, że to on wysuwa się na prowadzenie. Nad O’Neilem to nawet się nie zastanawiam, bo chyba nie będziemy sobie strzelać w głowę na dzień dobry.

Edit. Unai Emery własnie przedłuzył kontrakt z AV do 2027.

7 polubień

Podobno Slot z Feyenoordu jest rozważany

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1782779267161473186?t=JysoK1VTq7axq_0UW49BgA&s=19

Joyce potwierdza zainteresowanie

https://twitter.com/_pauljoyce/status/1782778978484322441?t=VTHiPL1gPdUzl1OY1_F9pg&s=19

Slot nie gra przypadkiem 4-3-3?

Chcemy zatrudnić swojego Ten Haga w geście solidarności z United? Hahaha

Masakra , to już nawet śmieszne się nie robi

Nie skreślajmy chłopa już na samym początku, co będzie to będzie, trudno się mówi.

1 polubienie

Ten Hag to wyjątkowy buc i osioł. Slot wydaje się spoko gościem, więc bym ich nie porównywał (choć oczywiście kibice Arsenal i innych drużyn będą to robić)

Dziwne to wszystko, jeśli z jakichś powodów odrzuciliśmy Amorima, to pójście po Slota byloby jeszcze bardziej ryzykowne. Ten Hag to przynajmniej zbudował Ajax ktory zachwycił swiat, świetnie gral w LM, bil faworytów grajac przy tym niesamowitą piłkę. Po wyprzedaży połowy składu dalej trzymał wszystko w ryzach. Kiedys pisalem, że to bylby swietny nastepca Kloppa, ale jak widać PL brutalnie weryfikuje trenerów, a jego strzalem w kolano bylo sprowadzanie zawodników z ligi holenderskiej, co po raz kolejny dowodzi bardzo słaby poziom ligi. Papszun też zawojował ekstraklasę, i co z tego, nikt go do LFC nie przymierza. Eredivise z roku na rok pikuje w dół.

4-2-3-1 ale jest to elastyczny system i również duży nacisk na pressing jak u Kloppa

@_pimik czytałem, że stosuje zarówno 4-2-3-1 jak i 4-3-3. Podobnie jak u Kloppa duże znaczenie mają ofensywni boczni obrońcy

Ufam Edwardsowi, ale zatrudnianie trenera z Eredivisie po tym jak rzeczywistosc zweryfikowała Ten Haga jest co najmniej kontrowersyjne. A Ten Hag miał w Holandii o wiele wiecej sukcesów niż ten cały Arne Slut

Ale człowieku zobacz jaki w United jest burdel, co ma Ten Haag do Slota? Chyba tylko łysinę. Będzie Slot to będzie, zweryfikuje go boisko. A jeszcze będziemy go tu na rękach nosić.

5 polubień