Nowy trener Liverpoolu 2024

Torres przejmuje rezerwy Atletico

A co ma powiedzieć? XD. “W sumie to nie chcę trenować Liverpoolu, jestem wielkim fanem Evertonu.” No dajcie spokój.

2 polubienia

Wydaję mi się, że nowy trener musiał mieć zaplecze razem ze sobą, gdyż z Kloppem odchodzą również jego asystenci. Wiec pewnie Arne przyjdzie ze swoimi ludzmi. Ale głowy co do tego nie daje.

Witamy Cyca na pokładzie :smiley:

1 polubienie

Ale żeby własnego rodzonego szwagra tak wykończyć…

“(…) Oczekuje się, że asystent trenera Sipke Hulshoff i szef wydajności Ruben Peeters dołączą do The Reds. Jeśli Liverpool FC będzie próbował pozyskać innych pracowników, podjęte zostaną wszelkie kroki, aby temu zapobiec. - Feyenoord, tak jak w przypadku Slota, nie ustąpi, ponieważ klub nie chce reorganizować całej struktury oprócz zastępowania piłkarzy, którzy odejdą w dużych transferach - informuje gazeta.”

Żródło: Slot ma nadzieję, że wkrótce wszystko się wyjaśni - Feyenoord24.net - Feyenoord Polska

Tak sobie sprawdziłem jak Arne Slot sobie radzi w Eredivisie i powiem szczerze ze wyglada to naprawde dobrze :slight_smile: Feyenoord wyniki, rezultaty, terminarze, Feyenoord - Zwolle na żywo - Piłka nożna, Holandia
Wiadomo ze przeskok z Eredivisie do Premier League to przepasc i ze Hag w Holandi tez sobie dobrze radzil ( a w UTd jak widac ) ale jestem dobrej mysli. Mam nadzieje ze nasz lysy to ogarnie i po sezonie bedziemy mogli powiedziec ze nastepny sezon juz bedzie nasz i gwalcimy wszystkich.

Oby nie. Oglądam Feyenoord regularnie, Slot to nie jest zły trener ale Liverpool go przerośnie. Peter Bosz też fenomenalnie sobie radzi w lidze holenderskiej i widzielismy jak wygladała jego przygoda w wiekszych ligach. Holandia to nie jest dobry kierunek, mam nadzieje ze jednak wladze sięgną po trenera z wyzszej półki, np po Amorima.

1 polubienie

Tez mysle ze Holandia to nie najlepsze miejsce do szukania trenerow, no ale jak Amorim nie zostanie klepniety to moze lysy nie bedzie najgorszy… :thinking:

Myślę, ze to jest opcja tymczasowa, którą bedzie łatwo pogonić jesli nawet pierwszy sezon będzie rozczarowujący, a Xabi powie, ze jest wolny i bedzie opcja go ściągnąć za rok. Myślę, ze z trenerem bardziej doświadczonym o głośniejszym nazwisku byloby to trudniejsze, a tak to tylko Cycu ze słabej ligi holenderskiej bez większych osiągnięć.

2 polubienia

Najgorsze jak Amorim przejdzie do Chelsea albo United i ogarnie któryś z tych klubów, wtedy to dopiero będzie :sweat_smile:

1 polubienie

Ja właśnie coś czuję, że jeden z dużych klubów w Europie go weźmie i nie pożałuje…

Mnie w tym wszystkim zaskakuje jedna rzecz. Jak do tej pory, nie spotkałem się z tym, żeby trener bez podpisanego kontraktu, tak otwarcie wypowiadał się o chęci dołączenia do nowego klubu. Możliwości są dwie… albo Arne Slot jest tak otwarty, że wali prosto z mostu bez tej całej PR-owej otoczki, albo Liverpool wymusił na nim takie zachowanie w celu zbicia kwoty odstępnego.

Co do Amorima, uważam, że ten człowiek skutecznie zniechęcił do siebie Liverpool swoimi zagrywkami z West Hamem. Negocjując tak otwarcie z “młotami” chciał od nas ugrać coś więcej i się po prostu przeliczył. Były ostatnio medialne doniesienia na ten temat i szczerze mówiąc, dla mnie są one bardziej prawdopodobne, aniżeli informacje o tym, że niby Liverpool nie chce zmieniać formacji na “amorimowe” 3-5-2. Pewnie to też miało jakieś znaczenie, ale nie sądzę, by było one kluczowe, bo jeśli trener jest faktycznie dobry i stanowi jakąś większą gwarancję sukcesów, to klubu nie powinno interesować jaką będzie grał formacją, bo to jest sprawa trenera.

Nie wiem czy możliwy jest jeszcze nieoczekiwany zwrot akcji i powrót do negocjacji z Amorimem, ale jeśli by tak było, to świadczyłoby to o tym, że też chcieliśmy mu pokazać miejsce w szeregu i trochę zagrać na nosie. Tak czy inaczej, bardzo zdziwiłby mnie taki obrót sprawy i myślę, że teraz jakakolwiek zmiana decyzji byłaby bardzo nie fair w stosunku do Arne Slota.

Co do samego Arne Slota, jestem ciekaw czy, wzorem Moyesa po Fergusonie i Emery’ego po Wengerze, stanie się on przejściowym “zderzakiem”, czy też udowodni większości wątpiących kibiców, że będzie wręcz odwrotnie i zostanie z nami przynajmniej przez te kilka lat. On, wbrew pozorom, przy takiej fali niechęci i zwątpienia, ma bardzo dużo do udowodnienia i jeśli udźwignie to trudne zadanie, to ma szansę stać się ulubieńcem tłumów.

Jürgen Klopp na początku swojej kadencji zaapelował do kibiców, aby przestali wątpić, a zaczęli wierzyć. Dziś historia zatacza koło, bo kibice z wierzących, stają się znów wątpiącymi. Myślę, że Arne Slot ma tego świadomość - pytanie tylko, w jakim kierunku to wszystko pójdzie…

2 polubienia

Bardzo nieprzekonująca kandydatura na trenera LFC. Raczej opcja na przeczekanie.

1 polubienie

Już abstrahując czy to dobra czy zła kandydatura, to nie podobają mi się te słowa o tym, że chce do Liverpoolu. Dla mnie to przejaw braku profesjonalizmu i brak szacunku do własnych kibiców. Równie gówniane, co odwalanie Cyrku przez Coutinho czy Mancherano przed transferem do Barcy i mówienie publicznie o transferach. Na samym stracie mi się nie podoba. Bo co jeśli jednak mu wyjdzie i po 3 sezonach będzie gadał o Realu i Barcy. Słabe to moim zdaniem.

Tak bardzo chcę się pomylić, ale mam dejavu z Hodgsonem/Rogersem.

1 polubienie

Alonso i Amorim grają ostrożnie, bo nie mają jeszcze żadnej rysy na cv trenerskim. Celują wysoko i nie podejmują zbędnego ryzyka. Slot natomiast złapał Pana Boga za nogi i dla niego to życiowa szansa. On wie, że nigdy nie dostanie lepszej szansy do prowadzenia tak renomowanego klubu.

1 polubienie

w sumie jest to jakiś plan :thinking:

Przecież rok temu odmówił Spurs a i podobno Chelsea poważnie się nim interesowała. A Portugalczyk wyglada na to, że przelicytował tym zagraniem z WHU i wkurzył Edwardsa.

2 polubienia

Nie rozumiem dyskryminowania Slota za to, że trenuje zespół z ligi holenderskiej. W czym Eredivisie jest słabsza od ligi portugalskiej? Mam wrażenie, że Amorim i Slot to trenerzy o podobnym potencjale i poziomie i można mówić w stosunku do nich o podobnych wątpliwościach.
Z jednej strony młodzi trenerzy osiągający bardzo dobre wyniki w lidze, do tego z klubami we wcześniejszych latach słabiej sobie radzącymi (Sporting i Feyenoord), z drugiej strony ligi o porównywalnym poziomie, jednocześnie znacznie słabsze od Premier League. Obawy które wiążą się ze Slotem można byłoby mieć również przy Amorimie, a także przy Xabim czy Nagelsmannie.

Jeśli Slot będzie nowym trenerem to znaczy, że szefowie Liverpoolu uznali, że to najlepsza kandydatura, a mają do tego znacznie więcej danych niż kibice na forach internetowych.

11 polubień