Nowy trener Liverpoolu 2024

Gdyby Klopp został to też trzeba by było kupić 3-4 graczy.

Zresztą styl Amorima dość przypomina styl Kloppa mimo innej formacji, więc piłkarze byliby już przystosowani.

Amorim był pierwszym wyborem Edwardsa do momentu rozpoczęcia negocjacji i to jest pewne. Wielu topowych dziennikarzy to potwierdziło (i nie mówię tutaj o tym farmazonie Pedro Sepulvedzie).

Co się wydarzyło podczas negocjacji, że wszystko się zmieniło? Amorim opowiedział jakiś obrzydliwy żart o żydach, który wkurzył Edwardsa? A może po prostu oczekiwania finansowe Amorima, długość kontraktu jaką zaproponował + 20 milionowa jego klauzula wykupu sprawiła, że Edwards stwierdził, że to się finansowo nie kalkuluje? Gdyby Amorim okazał się wtopą to cała operacja jego zatrudnienia i zwolnienia kosztowałaby ponad 50 milionów.

Dlatego oczywistym jest, że poszło o pieniądze

2 polubienia

Po dogłębnym riserczu który trwał 20 minut nie można powiedzieć że Slot gra to samo co Klopp. Feyenoord gra 4231. Z grubsza podobna taktyka i zachowania piłkarzy, ale jednak jest kilka różnic. Skład mamy całkiem pasujący pod taką taktykę, dla niektórych zawodników nawet lepiej. Mam tylko nadzieję że po prostu United się pomyliło i zatrudnili złego łysego z Holandii.

Z jednej strony koleś pasuje do stylu zarządzania przez Edwardsa - królik z kapelusza. Z drugiej strony, sam nie wiem, jakoś ten Slot ani mnie nie grzeje ani nie ziębi.

3 polubienia

Styl Slota przypomina bardziej De Zerbiego niż Kloppa.

1 polubienie

Slot ma to do siebie, że jest bardziej elastyczny niż Klopp. Czasem gra 4-3-3, czasem 4-2-3-1 z typową dziesiątką. Liverpool w ostatnim czasie jest do bólu przewidywalny przez co mamy problem chociażby z autobusami.

2 polubienia

Co do doniesień to zdecydowanie wolę Włocha fascynate, psychopate na temat niuansów taktycznych, aniżeli Holendra handlarza który przez większość sezonu klepie z zespołami które nie odbiegają specjalnie poziomem od Polskiej Ekstraklasy.

mam nadzieję że Carra się nie myli co do De Zerbiego i ten do nas zawita. Idealnie pasuje do małrzeństwa z Edwardsem i spółką. Jest on przede wszystkim Trenerem który posiada swoją własną atrakcyjną wizję futolu, w której drużyna cały czas ma dominowac nad przeciwnikiem w polu .

Aha, a Slot to gość z łapanki i nie ma żadnej wiedzy, wizji swojego futbolu tylko przyjdzie ustawi zawodników i każe im grać. :man_facepalming:t2:

W LkE taka Legia nie miała większych problemów z AZ Alkmaar, które ma 4 miejsce w Eredvisie więc to fakt, że ta ich liga to straszne ogórasy z wyjątkiem paru zespołów. Ale dokładnie tak samo jest w lidze portugalskiej, którą trochę śledzę. Są 3 mocne kluby i reszta to taki poziom naszej ekstraklasy.

Właściwie to tak wyglądają wszystkie ligi poza top 5. Ekstraklasa jest tak nisko dlatego, że w odróżnieniu od ligi portugalskiej czy holenderskiej, u nas nie ma ani 1 mocnego klubu więc nie ma komu zbierać punktów do rankingu :smiley:

Nie potrafię się przekonać do Slota szczerze mówiąc…

Szczególnie biorąc pod uwagę jeszcze niedawne zainteresowanie Amorimem, który moim zdaniem jest aktualnie najlepszą dla nas opcją

1 polubienie

Jak ma być Slot niech będzie Slot. Skoro Edwards w niego wierzy, to my też musimy.

1 polubienie

1 polubienie

Mecz który przekonał Edwardsa do Slota:

1 polubienie

Serio ktoś na poważnie bierze wyniki z meczów towarzyskich? (nie mówię o Tobie simok, raczej o gościu, który wrzucił tego tweeta)

Ja im więcej czytam o Arne, tym bardziej się do niego przekonuje. Gościu stał się w oczach Edwardsa i spółki kandydatem nie bez powodu. Istnieje wiele statystycznych i charakterologicznych powodów, dla których może się on okazać dla nas świetnym wyborem. Wiele osób tutaj przewidywało, że naszym trenerem nie będzie nikt, kto jest oczywistym wyborem, ale teraz jest zdziwko, że klub nie zatrudnia trenera z czołowek gazet. Trzeba dać mu popracować i zobaczymy co się stanie. Mnie najbardziej w tym wszystkim cieszy, że nie będzie to człowiek, który będzie chciał zrobić jakąś totalną rewolucję w formacji i co za tym idzie składzie drużyny. Takie ruchy mogą się skończyć tragicznie, szczególnie jeżeli ma się skład, który bije się o mistrzostwo i potrafi grać piękną piłkę.

3 polubienia

Nikt nie ma pojęcia czy lepiej byśmy wyszli na Amorimie czy Slocie, mi bardziej pasował Portugalczyk bo wyglądał mi takiego co pozbędzie się przeciętnych piłkarzy zwłaszcza rodaków Holendra

1 polubienie

Jeśli te informacje są prawdziwie, to jest to jeden wielki żart. Takiego trenera to może sobie brać klub z Championship albo spadkowicz z PL, a nie klub, który jest wciąż teoretycznie w grze o mistrzostwo najmocniejszej ligii na świecie. Zero doświadczenia w poważnych rozgrywkach, puchary europejskie lepiej przemilczeć.

Mam nadzieję, że to wszystko to zasłona dymna i przyjdzie ktoś inny, a jeśli nie to tylko modlić się żeby mój post szybko się zestarzał :smiley:

5 polubień

można powiedzieć mARNE żarty :smiley:

nic, trzymajmy kciuki za tego, kto przyjdzie

cały czas czuje, że to będze De Zerbi…

1 polubienie

Niezaleznie od tego kto ostatecznie zostanie trenerem u nas trzeba bedzie mu dac caly jeden sezon na to aby pokazal co potrafi,jakim taktycznym ustawieniem chce grac itd itp czyli obdarzyc kredytem zaufania.

Tutaj zastosuje wiec,w obliczu najswiezszych informacji, populistyczny chwyt i napisze krotko: Arne YNWA! :red_circle: :grinning:

1 polubienie