Rozważania i spekulacje transferowe

Czyli że jaki? Potrafiący strzelić gola bez marnowania 5 setek? Bo jeśli tak, to chyba kogoś takiego byśmy przygarnęli :wink:

A tak w ramach samych rozważań, to nie będzie chyba lepszego momentu na exodus niż najbliższe okienko. Edwards na pokładzie, nowy trener - chyba dobry moment na większe roszady.

2 polubienia

Gyokeres to troszeczke kot w worku. Nie gral nic wielkiego w Championship, a nagle jawi sie jako szwedzki Lewandowski xd

Dokładnie, może tak być że za wysokie progi na PL. Ja to bym tak widział bardziej Isaka z Newcastle.

1 polubienie

Isak to świetny piłkarz ale męczą go kontuzje. Mając Isaka i Jotę albo będą grali na zmianę albo w ogóle mogą być momentami problemy żeby miał kto zagra na „9”.

Tak jak Frank Anguissa (pomocnik z Napoli, który przyszedł do nich z Fulham), który nic wielkiego nie grał w Fulham, nie był żadną gwiazdą tej ekipy, nagle stał się podstawowym pomocnikiem mistrza Włoch.

Ani Szweda nie widziałem w akcji, ani nie wiemy czy w ogóle Amorim się u nas pojawi. Ale zakładając że tak, to przemawia do mnie to, że napastnika zna trenera, trener napastnika, wiec jest możliwość że odpali od samego początku. To że premier league to inna bajka, to druga sprawa. Zgadzam się że wielką niewiadomo, ale to tak jak nasza niedaleka przyszłość.

Nunez w Portugalii też miałby dzisiaj tyle goli. Widziałeś kiedyś bramki Darwina w Portugalii? Poza pięcioma najlepszymi zespołami to tam grają bramkarze na poziomie ekstraklasy. Mocny strzał w środek bramki wystarczy by zdobyć gola. Już większym punktem odniesienia jest Championship

Jeśli już sobie rozważamy o transferze napastnika to może trochę odpłynąłem i ułożyłem wymarzoną 11 pod Amorimem.

Transfer Rodrygo za sprzedanego Diaza
Transfer Isaka za sprzedanego Darwina
Transfer Guimaraesa jako zastąpienie Thiago
Inacio (transfer lewej nogi na obronę jest konieczny)

  • Koniecznie jeszcze jeden SO no i pewnie zastępstwo za Kellehera.

Co Wy na to? :smiley:

PS. Rodrygo mi sie bardzo podoba bo nie narzeka, nie kombinuje i nie ma charakteru jak Vini, żeby robić z siebie niewiadomo kogo. Ponadto nie kobinuje na boisku tylko gra z pierwszej piłki i szuka kolegów (przeciwienstwo Luisa Diaza, który irytuje spuszczonym co akcji wzrokiem).
Sam transfer wcale nie musi być taki nierealny jeśli do Madrytu zawita Mbappe.

PS2. Isak wyróżnia się spokojem pod bramką. Z nim w składzie w tym sezonie to mielibyśmy chyba +10 pkt :smiley:

Rodrygo bez szans, jak jeszcze jednego z Newcastle może dało by się wyciągnąć tak nie widzę żeby mieli puścić dwóch najlepszych do rywala

Osobiście to najbardziej bym chciał Douglasa Luiza z AV.

1 polubienie

Imo nierealne.

Rodrygo to jest wydatek rzędu 100 mln pewnie i czym mielibyśmy go tutaj skusić? Piłkarze przechodzą do Realu, a nie z Realu- jeżeli są jakkolwiek istotnymi i dobrymi graczami. My moglibyśmy co najwyżej Nacho albo Vasqueza wyciągnąć :stuck_out_tongue:

Bruno to kolejny piłkarz za które trzeba by dać za 100 mln. Świetny piłkarz, jeden z najlepszych w lidze- ale z tego co pamiętam, to chciałby go teraz Guardiola :slight_smile: chyba nie muszę pisać, kto wyszedłby z tego zwycięsko.

Inacio wydaje się chyba jedynym realnym- ale z tego co patrzyłem to ma jednak klauzulę 60 mln. Sporawo- jak na gościa, który ostatecznie nie jest jeszcze jakimś kotem. Aczkolwiek sam bym optował za takim rozwiązaniem.

Tylko znowu- przejście na 3 wymagałoby min. 2 obrońców do drużyny: VVD, Quansah, Konate i Inacio nie obskoczą tylu meczów przy 3 z tyłu, Gomez nie jest już środkowym obrońcą i nie będzie. Jest po prostu zbyt słaby na takie granie- ewentualnie jakieś puchary, ale to zbyt mała rotacja.

Ewentualne pozostanie w 2 jawi się jako tansze i rozsądniejsze rozwiązania z uwagi na fakt liczby pomocników czy piłkarzy ofensywnych. Trener musi patrzeć na to co ma. Bo co wtedy z Szobo? Co z Ryanem czy Elliottem- szkoda byłoby ich wiecznie zasądzać, bo znowu się mogą nie odnaleźć w takim systemie.

Isak to szklanka jak Jota. Kiepskie wyjście z naszych problemów.

1 polubienie

Bruno to kolejny piłkarz za które trzeba by dać za 100 mln. Świetny piłkarz, jeden z najlepszych w lidze- ale z tego co pamiętam, to chciałby go teraz Guardiola :slight_smile: chyba nie muszę pisać, kto wyszedłby z tego zwycięsko.

Van Dijka też chciał Guardiola. Chyba nie muszę pisać, kto wyszedł z tego zwycięsko :slight_smile: Każdy piłkarz, który przechodzi do City jest zadowolony z tego transferu? Bruno równie dobrze może stwierdzić, że w City może skończyć jako zastępca Rodriego, a w LFC będzie kluczowym graczem środka pola.

A Rodrygo jest realny tylko jeśli Real chciałby sie go pozbyć. Innej opcji raczej nie ma.

Bruno może z powodzeniem grać jako pivot albo 8.

Odchodzi Bilva, Nunes nie dojechał na razie, Kovacic to wtopa. Tam się zrobi miejsce dla pomocnika nowego.

Dlatego pisałem o tym jak o rozwiązaniu z kategorii “marzeń”.

Rodrygo może szukać nowego klubu ze względu na potencjalne przyjście Mbappe.
Choć pewnie wyżej stawiałby PSG czy Man City, niż nas - tym bardziej ze wchodzimy w niepewny okres.

Rodrygo z powodzeniem zajmuje prawą flankę w Realu. Mbappe to chce grać na środku ataku.

Vini - Mbappe - Rodrygo

Tutaj jest miejsce dla Rodrygo


Ja stawiam że będzie coś w ten deseń
Robinson nie ma takiego potencjału jak Robbo ale w tym sezonie jeden z najlepszych w lidze na lewej Drugie nazwisko Kerkez którego Hughes ściągał do Bournemouth.
Varela chyba najlepszy śpd w Portugalii a myślę że to będzie główny rynek do kupowania.
Simons jeden z trójki największych talentów bundesligi z Wirtzem i Musialą, tylko że pozostała dwójka wg. mnie bez szans. W klasyfikacji kanadyjskiej ma 19 punktów (Wirtz 21, Musiala 17) natomiast samych asyst 12 najwięcej z całej trójki. Myślę że szanse byłyby spore z dwóch powodów, pierwszy to VVD, po drugie jest piłkarzem PSG które chce Diaza ( w słabszej niż niemiecka lidze nigdy nie zbliżył się do takich statystyk)

1 polubienie

Simons jest zawodnikiem PSG jeśli się nie mylę. Wątpię, że będą chcieli go w jaki sposób puścić do innego klubu.

co do Rodrygo i miejsca na prawej flance - myślę, że główny zamysł jest na
Bellingham
Mbappe - Vini

Zobaczymy

Pół składu wymienić tak od razu ? Czy nowy trener wejdzie z buta czy jednak da pograć obecnym graczom jeszcze przez rok ? Szobo na ataku ? :thinking:

Jak zostaniemy z Nunezem jako głównym egzekutorem to możemy cierpieć kolejny sezon. Chłop jest ciekawy ale do gry na dwóch N. Zaraz coś zaproponuję swojego.

Oczywiście mam tego świadomość, że to nie ma szans powodzenia ale pewnie i tak ten skład tak samo zbliży się do rzeczywistości jak wasze. Ewentualnie jako drugi napastnik byłby fajny jeszcze Kane ale Kane nam nikt nie sprzeda.

albo faktycznie tak ale to by nas zabiło według mnie. Chłop co wsadzi rogala ale z 3 metrów nie umie nie jest dobry d opierania na nim ofensywy

1 polubienie

Nie pół składu ale 3-4 transfery na pewno, Amorim raczej nie gra typowymi skrzydłowymi więc miejsce na prawej dla Szoboszlaia by się znalazło zresztą w Lipsku grał wyżej niż tutaj

Jeszcze jeden sezon Edwards i Amorim mu dadzą na pewno, chociaż moim zdaniem zdrowy Jota go wygryzie. Ugarte też bardzo realny, u Enrique nie gra pierwszych skrzypie u Rubena wymiatał