Rozważania i spekulacje transferowe

Mamy dwie, a nawet trzy 10.

  1. Szoboszlai.
  2. Mac Allister
  3. Elliott
  4. Carvalho

Mozna wybierać :wink:

Kolejne źródło mówi o Summervillu. Oglądał go ktoś? Bo suche statystki ma bardzo fajne ale to Championship.

Cody Gakpo, Luis Diaz, od biedy również Nunez czy Diogo Jota na lewej.
Czemu zero informacji o prawej stronie, o typowym strikerze? Przecież nawet jako typowe wymysły, ploty szybciej się sprzeda wśród prasy niż zawodnik na pozycję, którą mamy obsadzoną, a nie jest to poziom zawodnika, który z miejsca zamiata resztą i wskakuje do składu.
Inna sprawa ilu my obecnie zawodników oceniamy, bo zapewne po powrocie Edwardsa wróci rzetelniejsze kontrolowanie zawodników pod kątem odpowiednich statystyk w mnogich ilościach, niekoniecznie samych G/A.

1 polubienie

Priorytetem ma być środkowy obrońca.

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1784245579851145717


ŚO, ŚPD, i prawoskrzydłowy to według mnie pewniaki, nawet jeśli Salah zostanie w co po wczorajszym nie wierzę. Arne zna dobrze Eredivisie więc myślę że to będzie jeden z kandydatów

to akurat każdy jest w stanie powiedzieć, poniewaz odchodzi Matip, a Gomez jak widać najlepiej sie sprawdza na bokach, a w ostatecznosci na środku też może zagrać.
W ogole to ja bym Quansaha wyslal na wypozyczenie, żeby sie bardziej ograł. Bysmy mieli Van Dijka, Konate, Gomeza i kogos nowego. Gomez niby łamliwy, ale odpukać dawno nie miał kontuzji.

Quansah jest za dobry na wypożyczenie.

7 polubień

Po co ma się bardziej ograć skoro już teraz jest naszym podstawowym obrońcą? Zagrał trudne mecze w tym sezonie i gra nawet jak Konate jest w pełni zdrowy.
Z oczywistych rzeczy - potrzebujemy podstawowego ŚO do pary z Van Dijkiem, wtedy Quensah i Konate rotacyjni, boki obrony są w miare ok, podobał mi się Gomez na lewej stronie, można się zastanowić tylko czy nie będzie przesytu wtedy. Trent, Bradley, Gomez, Robbo, Tsimikas, może trzeba będzie się z kimś pożegnać, z kimś - z Tsimikasem lub Robbo, bo Gomez obskoczy wszystkie pozycje i ma HG. Osobiście zostawiłbym mimo wszystko Robbo.

Środek pomocy to zagadka. Jeśli będziemy grać 4-2-3-1 z typową 10tką, to wtedy Szobo musi być postrzegany jako tak 10tka, nie ma sensu grać nim głębiej. Więc na 10 tke mamy Szobo, Harveya i może Carvalho, zobaczymy jak się rozwinął. Reasumując, nie szukałbym 10tki tego lata. Teraz schodzimy głębiej - Mac Allister pewniak do 1 składu i półśrodki - Jones, Gravenberch, Endo no i niby jest jeszcze Bajcetic, ale czy on tak naprawdę jest? Nie skupiałbym się na nim. Jones i Gravenberch jeszcze młodzi do rozwoju, Endo jednowymiarowy, grał zaskakująco dobrze, ale to jest typowy DM do odbiorów, nie wiem czy nada się do gry w tym systemie. Moim zdaniem warto więc dokupić pewnego pomocnika do 1 składu.

Atak to niby skomplikowana ale dość oczywista sprawa. Gakpo to dość nowy transfer + Holender, nie ruszy się stąd latem, Jota świetny piłkarz, ale łamliwy, na pewno go jednak nie sprzedamy, Nunez - nie ma szans że go sprzedamy, bo na pewno nie będziemy chcieli być stratni, może jak będzie ćwiczył wykończenie strzałów, a nie wykańczanie kibiców to coś z niego będzie, bo ja potencjał w nim widzę, ale takie kończenie akcji jest niedopuszczalne. Zostaje Diaz - jedyny, który potrafi dryblować w zespole, wrócił ostatnio do formy, słaba decyjność, jego ojciec ciągle wspomina o Hiszpanii co denerwuje, ale nikt z Hiszpanii go nie weźmie tego lata - zostanie. Salah - oferta od Arabów na ponad 100 mln i moim zdaniem dziękujemy sobie i się żegnamy. Potrzeba zakupu świetnego lewoskrzydłowego, który potrafi robić przewagę, jak to Salah miał w zwyczaju.

Podsumowując mój wysryw ( :slight_smile: ) must have dla mnie to 3 transfery - podstawowy ŚO, podstawowy uniwersalny, choć bardziej nastawiony defensywnie ŚP i zastępstwo dla Salaha (no chyba że postanowi zostać, ale osobiście myślę że są na to marne szanse). Reszta zależy, jakie będą ruchy z klubu, typu sprzedaż Tsimikasa lub Kellehera.

1 polubienie

Do tego dorzuciłbym jednak staranie się o wymianę Nuneza na gościa, który będzie dawał konkrety a nie nadzieje. Może być nawet drewnem, byle piłka odbijała się we właściwa stronę.

Gra na zmianę z Konate, bo Francuz jest ze szkła.

sam sobie zaprzeczasz. Jak przyjdzie ktos do podstawy za Quansaha to ile on pogra w sezonie, zakładając, że nie bedzie kontuzji? 10 spotkan to moze w maksie. Na wypozyczeniu zagra 30-40 ,a on jak na obronce to jest jeszcze młody.

Co do pozostałym kwestii to nowy DM i najlepiej ktos na prawe i lewe skrzydło. Salah jak przyjdzie gruba oferta to powinnismy przyjąć, czy będzie chcial odejsc to juz inna sprawa. Diaz fajnie jakby udało się opchnąć i znalezc kogos kto potrafi dryblowac i potrafi podjac dobrą i celna decyzje strzał/podanie.

ŚO na poziomie to mus. Quansah już się ograł w tym sezonie dosyć. Jeśli będzie odpowiednio dobry, to obroni się sam. Żadnego robienia komuś miejsca na siłę w składzie.

PO do podstawy albo walki z Bradleyem (ten sam powód co wyżej) też mus. Nie musi to być gwiazda jak Hakimi ale ktoś jakościowy. Szkoda, że nie braliśmy Pavarda. TAA na środek na stałe.

LO najlepiej młody, do walnej rywalizacji z Robertsonem a Tsimikas out

DM jeden jedyny transfer do środka. Edno sprzedać.

ŚN bo Darwin to …

PN bo Salah jest stary a Elliott słaby

BR pozwolić Kelleherowi zrobic w końcu jakaś karierę poważna (obu mu się poszczęściło jak np Gulasciemu) i brać jakiegoś młodego bramkarza w wieku maks 23 lata.

3 polubienia

Pavard chcial grać na środku

TAA w środku? Za kogo? Przy dwójce środkowych, Mac potrzebuje kogoś defensywnego obok. Wystawienia Macca i Trenta razem to autostrada do bramki.

Ja się raczej spodziewam, że TAA zostanie na prawej obronie lub zostanie przesunięty wyżej na prawego pomocnika/skrzydłowego. Nie jestem pewny jak się nazywa ta pozycja przy 4-2-3-1.

@ManiacK to też jest ciekawe rozwiązanie.

Przy 4-2-3-1 nie ma dla niego innej pozycji niż PO.
e. prędzej widzę Maccę na 10tce i prawdziwego DM obok Trenta w pomocy, jeśli już.

1 polubienie

Dlaczego Endo sprzedać? Nowy klasowy DM i Endo do rotacji. Wtedy Mamy Nowy DM, Endo, Mac, Szobo, Trent( o ile faktycznie go przestawią na ŚP) Gravenberch, Jones i Elliott. Do tego nowy PS za Salaha. Ja bym widział 3 transfery. ŚO, DM i PS za Mo. Konkrety. I ewentualnie LO za Tsimikasa. PO bym na siłe nie szukał, bo tam jest Bradley, może zagrać Gomez i praktycznie Trent.

Bajcetic od roku praktycznie nie gra, wiec ja bym został przy Endo i ewentualnie zimą opchnąć. Nie chciałbym aby Maca grywał na DM.

Nie zdziwię się jak Slot kogoś ze sobą będzie chciał zabrać. Po cichu stawiam na Gimeneza.

1 polubienie

Jeśli kupimy porządnego defensywnego pomocnika, a Bajcetic będzie zdrowy, to Endo za wiele sobie nie pogra. A lepiej sprzedać go po takim przyzwoitym sezonie, gdzie sporo grał, niż po sezonie w którym będzie przyspawany do ławki rezerwowych.

Z Feyenoordu bardzo obiecująco wygląda Geertruida. To zawodnik bardzo podobny do Gomeza, czyli obstawi każdą pozycję w obronie, ale myślę, że z lepszym skutkiem. W reprezentacji Holandii widziałem go przeciwko reprezentacji Włoch w roli środkowego obrońcy, gdzie pełnił rolę Stonesa, czyli w trakcie posiadania piłki przyjmował rolę środkowego pomocnika i wyglądał tam bardzo naturalnie. Ma rok do końca kontraktu, więc byłby wzmocnieniem za rozsądne pieniądze.

A na sprzedaż Carvalho, Morton, Tsimikas, Endo, Nathaniel Philips, Ramsay (choć go można wypożyczyć dla podbicia ceny), Van Den Berg i może Salah/Diaz przy dobrej ofercie.

Tu nie ma co zwlekać, tylko trzeba zarabiać!

No tak, ale myślę że jakby nie miał zaufania to nie grałby np z city czy manu tylko byłoby to rozplanowane inaczej.

nie zaprzeczam sobie, tylko Ty nie zrozumiałeś, już spiesze z wytłumaczeniem - to, że w tym sezonie jest naszym podstawowym lub powiedzmy podstawowym na zmianę z Konate, nie znaczy że w przyszłym sezonie mamy dalej na tym polegać. Trzeba kupić pewnego obrońcę do podstawy, Quensah w przyszłym sezonie powininen być do rotacji. Oczywiście, można go wypożyczyć, ale co wtedy? Myślisz, że kupimy 2 ŚO? Czy będziemy łatać pozycje Gomezem i liczyć że się uda?