Rozważania i spekulacje transferowe



Będziemy mieli holenderską kolonię nad rzeką Mersey. Nie wiem do czego dzisiaj miałby nam być potrzebny Koopmeiners.

Patrząc na naszych obecnych Holendrów jak Gakpo czy Gravenberch, to jest kiepska wiadomość.

Też uważam, że narodowość trenera i patrzenie tylko w kierunku Holandii nie będzie dobre, Koopmeiners może i gra dobrze ale ma już 26 lat.

I jak chcesz to osiągnąć bez umiejętności gry defensywnej, która jest nagminnie punktowana u Trenta przez rywali?

A to źle? 26 lat to piłkarz, który z marszu powinien wnosić jakość do XI i na to liczymy. Nie będziemy wiecznie sprowadzać graczy 20-24 lat tylko po to, by ich rozwijać, bo za chwilę okaże się, że będziemy akademią dla innych - zawsze czegoś będzie do sukcesu brakować, np. doświadczenia.

Niemniej zgadzam się, że zaciąg konkretnej nacji tylko dlatego, że trener stamtąd pochodzi, to jest strzał w kolano, bo o ile Belgowie mieli świetną generację, tak teraz taką młodą generację mają Anglicy, ale wiadomo, że nie wszyscy będą nowymi Bellinghamami czy Fodenami. Dopóki jednak trener będzie zajmował się wyłącznie swoim poletkiem trenerki, dopóty jestem spokojny o bezsensowny zaciąg Holendrów (in Edwards we trust).

1 polubienie

Salah i Mane przychodzili rok młodsi. Gość ma rocznikowo 26 lat, więc zakładając 5 letni kontrakt to cały swój prime zagra w Liverpoolu. Idealny transfer

5 polubień

Ostatnie lata w Liverpoolu wręcz zapanował szał na te całe zasady o wieku zawodników. Nie wiem jak można to brać tak mocno pod uwagę, biorąc na warsztat takie transferowe majstersztyki jak Thiago i Endo. Jak się chce być na topie to powinno się brać najlepszych dostępnych graczy a nie ograniczać się do <25 lat. Nie wiem czy Knoppers to jakiś niesamowity kozak. Wiem, że kogoś jeszcze do środka potrzebujemy bo mimo pozorów wcale nie mamy takiego problemu bogactwa jak by to się mogło wydać.

Joe Gomez może opuścić klub

Zródło:

https://www.givemesport.com/joe-gomez-liverpool-transfer-news-premier-league/?utm_campaign=TrueAnthem-GMS

2 polubienia

Kolejne źródło podaje informacje o Koopmeinersie
image

Joe jest za dobry na ławkę i w każdym topowym klubie miałby pewne miejsce. Nie dziwię mu się. Szkoda, bo lubię tego zawodnika + status HG.

Z innej beczki, poważne zainteresowanie Koopmeinersem:

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1786116745024925987

Endo może opuścić klub:

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1786118747071152623

Czyli zapowiada się większą rewolucja i kilkuletni okres budowania nowej drużyny.

To byłaby dobra wiadomość, bo raczej nikt w klubie nie myśli nawet, że Bajcetić miałby być DM lub o zgrozo wrócić tam z Maccą (szkoda marnować jego potencjał) lub z Trentem (dlaczego, pisałem wyżej), więc nowy i zapewne na odpowiednim poziomie DM by się pojawił w klubie.
Nie zdziwi mnie np. zainteresowanie Matsem Wiefferem, chociaż mimo że ostatnio zainteresował on swoją osobą wiele czołowych klubów, to mam nadzieję że pójdziemy w nieco inną stronę (ale być może się mylę i byłby to zawodnik idealny dla Nas?).

3 polubienia

Te newsy są nic nie warte. Holender? Łączymy z Liverpoolem, grał u Slota? Łączymy z Liverpoolem. Edwards kieruje się modelem statystycznym, nie narodowością.

3 polubienia

Ja myślę, że to właśnie Stefan ma być tą drugą 6. Potencjał na zupełnie innym poziomie niż Endo.

Ja osobiście widze formacje 4-2-3-1 z dwoma DM i Trent na “6”, ten ktory nie bedzie musial jakoś mocno dobrze grac w defensywie ale za to bedzie rozgrywal, podchodzil troche wyzej i czasami gral jako “8”. Drugi DM to taki co tylko powinna go interesowac defensywa, ja chętnie bym widział takiego Joao Palhinhe ale i tak pewnie zostanie Endo. Jako “10” Mac Allister.

Oby. Pomimo paru dobrych meczów, transferowy niewypał. Co zresztą było przewidywane.

Powiem więcej, niebieski flop Caicedo chyba ostatecznie mógłby być dla nas lepszym dealem niż duet Graven&Endo. Chociaż tutaj zostawić trzeba nawias, że z Gravenbercha jeszcze mogą być ludzie.

Potrzymaj piwo właścicielom.

Cóż za wspaniała wiadomość!

To oczywiste, że nagle nie przestaniemy kupować młodych, bo modelem biznesowym FSG jest, by kupować graczy, których wartość może tylko wzrosnąć. Sęk w tym, by nie kupować wyłącznie takich z nadzieją, że wypali. By to miało sens musi przyjść od czasu do czasu ktoś do XI jak Van Dijk w wieku 26 lat, czy Alisson w wieku 25 lat. I to byli goście z miejsca robiący różnicę. Ciężko o 21 latka, który wniesie taką wartość. A przynajmniej ciężko jeśli jest się Liverpoolem, za transfery odpowiada wuja Schmadtke, a “best I can do is” 30 letni Endo ze sprawdzonej przez wujka ligi, bo inne cele były zbyt trudne na posiadane umiejętności negocjacyjne.

A przy okazji czystki to i tak zapowiada się wietrzenie magazynu.
Koniec kontraktów: Adrian, Matip, Thiago
Spore prawdopodobieństwo odejścia: Kelleher, Phillips
Możliwe odejście: Gomez, Carvalho
Odejście wedle plotek: Diaz, Endo
A jeszcze Salah, gdyby jednak wysokość oferty przekonała zarówno Mo jak i klub. Dodałbym jeszcze wymianę Tsimikasa na lepszy model i możliwe że Jonesa. Gdyby ten scenariusz odejść się spełnił, a sporo wskazuje, że przynajmniej 6 z pierwszej 9 wyżej wymienionych odejdzie, to potrzeba ŚO, DM, ŚP i rezerwowego GK na wczoraj. Opcjonalnie nowego prawo skrzydłowego i LO.

1 polubienie

Jones biorąc pod uwage, że ma HG i w umiejetnosci na conajmniej środek tabeli PL, to powinien tutaj byc nawet całą karierę. Bo jesli go wymienic to na kogos tez z HG. Czy jest wielu pomocnikow z HG o wyzszych umiejetnosciach, ktorzy nie beda wymagali wysokich tygodniowek? Jones nie pobiera wiele, ma przeblyski, te kilkanascie spotkan w sezonie moze pograc.
My mamy wieksze problemy w składzie niż Jones i Gomez. Poza tym wszyscy w druzynie nie mogą być gwiazdami, bo nikt nie będzie chcial siedziec na ławce a czasem na trybunach jak wszyscy będą zdrowi.
I tak musimy kupic kogos za Thiago i najlepiej wymienic Endo. Jesli Trent przejdzie do pomocy to w ogole tam się zrobi ciasno. ( Alexic, Trent, Ktos za Thiago, nowy DM, Szobo, Elliott , Jones, Bajcetic,Endo- bo pewnie go i tak nie sprzedamy)

2 polubienia

Arne Slot pewnie będzie chciał przetestować każdego gracza i ocenić przydatności. W lato odejdą tylko ci którzy sami będą chcieli odejść oraz zawodnicy, którzy na pewno nie mają przyszłości w klubie albo wygasają im umowy. Klopp na pewno też zostawi własne rekomendacje i oceny zawodników.

Wielkiej rewolucji się nie spodziewam, ale na pewno będzie ciekawie w lato i cały sztab transferowy będzie miał mnóstwo roboty.

@PonuryGrabarz nigdzie nie napisałem, że nie będzie transferów do drużyny.

1 polubienie