Rozważania i spekulacje transferowe

a ja tam się nadchodzącym okienkiem nie jaram w ogóle.

co roku to samo, milion plotek kto nie przyjdzie i jakich to planów nie zrealizujemy, a na koniec kończymy z niekompletną kadrą.

ten sezon i tak zagraliśmy ponad stan, bo luki w składzie w gorącym okresie kontuzji szczęśliwie załatali młokosy Bradley czy Quansah.

Mac Alister grający pół roku na nie swojej pozycji.

Już teraz jestem pewny, że jakaś formacja zostanie zaniedbana. Czy to zabraknie lewego czy środkowego obrońcy czy to znowu nie będziemy mieli nikogo konkretnego na SPD czy prawe skrzydło.

6 polubień

Nie będzie wielkiej przebudowy. Nie ma na to szans. Uwypukliło to tylko zatrudnienie Slota, który ma mieć podobną wizje.

Myślę że zrobimy 4 transfery, lub 5 jeśli odejdzie Kelleher.

Ściągniemy ŚO - zostaniemy z Konate, VvD, Quansahem, Seppem + nowy → Inacio lub Pacho

Ściągniemy LO za Tsimikasa, bo jeśli go sprzedać to teraz. Przyjdzie ktoś na lata. Idealnie byłoby ściągnąć Ait Nouriego ale przypuszczam, że pójdziemy w Geertruide, który jest elastyczna opcja.

Ściągniemy SPD - Endo to nie nasz poziom i miejmy nadzieję że nigdy więcej takich transferów robić nie będziemy. Lubie go ale odrobina pressingu działa na niego destrukcyjnie. Samo przyjęcie piłki zamyka mu wiele opcji. Tutaj marzeniem byłby Bruno G. ale nie wierzę w to.
Celowałbym w Edersona z Atalanty lub Varela. Weifer też wydaje się ciekawą opcją.

Ściągnięmy kogoś do ofensywnego trio - Mateus Cunha - to wydaje mi się realną opcja. Chyba że jakiś skrzydłowy.

Przecież Cunha nie jest lepszy od Nuneza. Ja już wolę grać wychowankami niż ściągać kolejnego pokrakę za kilkadziesiąt milionów

1 polubienie

Dużo bardziej potrzebujemy prawonożnego ŚO do systemu Slota. Diomande to mój faworyt.

Na DMa Varela lub Ugarte, jeśli Bruno pójdzie do PSG. Do tego bardzo bym chciał Archie’go Gray’a.

Na LO Ait Nouri lub Kerkez. Wolałbym sprzedać Tsimikasa, ale Robertson ma 2 lata do końca umowy, a nie na sensu jej przedłużać patrząc na jego zjazd, więc chyba Szkota trzeba sprzedać.

Do ataku Kudus i Olise. Diaz out.

WHU zabiegali o Nuneza, możemy się wymienić :joy:

Możliwe, że Lavia był celem ale pojawiła się nieoczekiwana kasa z Arabii i cel zmienił się na Caicedo.

Ale tu odlatujecie xD
Wiecie że będą z dwa transfery, może trzy i to bez głośnych nazwisk? Myślicie że nagle nowy trener spowoduje iż zarząd wysypie więcej pieniędzy? Naiwniacy :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Takie zdarzenie nie musi mieć miejsca, ponieważ już przed nowym trenerem zarząd ,wysypywał większe pieniądze’'.

1 polubienie

Diaz out? Grał praktycznie cały sezon, jako jeden z nielicznych zawsze 100%, najlepszy jego sezon, robi różnicę, a Ty go chcesz wymienić na szklankę Olisee, który gra max 15 meczów tylko w pl? Totalny bezsens. Jeśli już tak bardzo chcesz, chociaż uważam, że inne pozycję wymagają wymiany, to tylko Leao albo Kvacha na których nas nie stać. Tyle w temacie.

4 polubienia

Zgadzam się , nagonka na Diaza jest totalnie nie na miejscu. Ma braki ale trudne nie widzieć u niego zaangażowania, motoryki na poziomie najwyższym, dynamiki i generalnie jakości piłkarskiej. Nie pamiętam kiedy Salah był wstanie wypracować sobie sam pozycję strzelecka po pojedynku 1na1. Diaz w każdym meczu ma 2 takie okazje gdzie dochodzi do sstrzalu. Brakuje chłodnej głowy przy wykończeniu i odrobiny szczęścia. Dla mnie człowiek do pracy i rozwoju.

5 polubień

Ja uważam, że powinni zostawić all, trent do ataku dokupić Kudusa i atak jest naprawdę ok, konieczny def. Pomocnik i tutaj jak dla mnie Pahlinha, nr 1 w Europie w tackles do tego Ndidi bez kontraktu na ławkę oocja budżetowa, obowiązkowo Geertruida załata kilka pozycji i obrońca na środek bez kontraktu Adarabioyo. Kudus 50 mln Pahlinha 50 mln Geertruida 35 mln. Ostatecznie Gomez out za te 35 mln. Myślę że te 100 mln wydamy plus minus.
Oczywiście nie jest to szczyt marzeń ale chyba na więcej nas nie stać.

1 polubienie

Co wy z tym Kudusem macie, chłop przyszedł rok temu do West Hamu i ma być sprzedany od razu?xd taka sytuacja może by była możliwa, gdyby West Ham zagrał fatalny sezon i balansował na granicy spadku. Moyes, który moim zdaniem hamuje ten zespół odejdzie, przyjdzie nowy trenejro, a skład mają mocny. Nie ma szans by Kudus odszedł. Cunha to pokraka, dopiero to by się tutaj szambo na niego wylewało. Palhinha za drogi i za stary, a co do reszty to nie mam zdania, można sobie tak dywagować bez sensu.

1 polubienie

Bo Kudus ma klauzulę i Moyes czy inny człek nic tu nie zrobi, a jakość ma niesamowitą, kolejny sezon będzie jego. A co Wy macie z tą starością??? 28 lat stary, no właśnie na tej pozycji defa ma mieć tyle lat , doświadczenie itd. o to właśnie chodzi. Może jakiś 20-23 latek za 30 mln. który może wypali może nie.
Tutaj musi być ktoś klasowy dla mnie to nr 1 w lidze, tyle.

2 polubienia

Tutaj niektórzy „minimaliści” wieszcza 5 nazwisk i to znanych xd A później jaraja się jakimś Japońcem który wielka piłkę widział co najwyżej na telebimie wpierdzielajac sushi.

Jak co roku - mówię wam, nie będzie nikogo, znając życie jeszcze się osłabimy. Jedyna nadzieja w Edwardsie, ze opchnie Salaha na bliski Wschód.

Dobre okienko w naszym wykonaniu będzie jak przyjdzie jeden solidny obrońca i ktoś lepszy na DM, wystarczy zapytać: Aston Ville, Wolves, Fulham czy kogo tam jeszcze, wszyscy chyba w lidze maja lepszego ŚPD, śmiech na sali jaki tu był burdel. Ściągamy zajebistego Maca i Szobo, żeby im dokoptowac typa znikąd. Jeszcze dwa takie okienka i będziemy się modlić o top 4 jak United. Ale ciul, Henry to geniusz.

W żadne okienko się nie było osłabień, tylko wzmacnialismy kadrę. Teraz będzie tak samo. Psy szczekają, Liverpool jedzie dalej.

@el_pistolero typie, w tym sezonie mieliśmy wrócić do LM. Wszystko więcej to tylko bonus.

Tak tak, tak się zajebiscie wzmocniliśmy, ze cudem mamy puchar Big Bena i gramy padakę

2 polubienia

Ja bym napisał, że w żadne okienko to nie było wzmocnień, po genialnych transferach Aliego, VVD , Salaha itd. potem to albo było wzmocnień za mało, albo w ogóle xd FSG nie wyda 50 mln za 28 latka. Z tą klauzulą Kudusa to są na razie ploty. Naprawdę dziwi mnie optymizm co niektórych po tym co FSG nam serwowało tyle lat.

Nie widzę Nuneza i Salaha w przyszłym sezonie. Ten pierwszy zwyczajnie ma podstawowe braki w wyszkoleniu technicznym a obecność Salaha na boisku powoduje że gramy jednowymiarowa piłkę. Tak czy siak kolejny sezon to walka o kwalifikacje do LM i warto budować coś nowego a Mohameda pożegnać z należnymi honorami.

Podałem info jak na tacy, a niektórzy dalej swoje, jak grochem o ścianę. Specjalnie dla Was zaznaczam kolorem żebyście nie musieli kalać się czytaniem całego tekstu:

Kudus, jeśli ma klauzulę, to będzie aktywna dopiero po 3 okienku transferowym od jego przybycia do WHU, czyli nie wcześniej niż lipiec 2025.

A co do tego jeszcze:

Premier League to nie La Liga. To w Hiszpanii po aktywacji klauzuli klub sprzedający nie ma już nic do powiedzenia. W Anglii klauzule znaczą tyle, że po jej aktywowaniu oficjalnie można zasiąść do negocjacji. Klauzula daję tę przewagę, że nie trzeba licytować kwoty odstępnego - ta jest z góry znana, więc negocjacje są uproszczone - ale nadal klub nie musi się zgadzać na sprzedaż, jeśli ma takie widzimisię.

1 polubienie

Skoro wprowadzamy nowy model transferowy i za sznurki ma pociągać Edwards to spodziewam się dużo większej aktywności na rynku niż w ostatnich latach, ale nie graczy do pierwszego składu (chodź zapewne tutaj też ruchy będą) ale młodych, perspektywicznych w zakresie wieku 15-17 lat których można kupić jeszcze za rozsądne pieniądze i rozwijać później na wzór tego co robi Chelsea/City/Brighton w jakimś stowarzyszonym z nami klubie ale w innej lidze.

Franco Mastantuono, 16 lat, wchodząca gwiazda z River Plate, parol na niego już zaginają największe kluby na świecie z Realem na czele.

Chris Rigg - 16 lat, objawienie sezonu, nie tylko w Sunderlandzie ale i całej lidze. Anglik ze świetnym przeglądem pola, prezentuje większe umiejętności niż Eliott w jego wieku.

To tylko przykłady. Takich transferów bym się spodziewał i mam cichą nadzieję że tak to będzie właśnie wyglądać.