Rozważania i spekulacje transferowe

Ja bym napisał, że w żadne okienko to nie było wzmocnień, po genialnych transferach Aliego, VVD , Salaha itd. potem to albo było wzmocnień za mało, albo w ogóle xd FSG nie wyda 50 mln za 28 latka. Z tą klauzulą Kudusa to są na razie ploty. Naprawdę dziwi mnie optymizm co niektórych po tym co FSG nam serwowało tyle lat.

Nie widzę Nuneza i Salaha w przyszłym sezonie. Ten pierwszy zwyczajnie ma podstawowe braki w wyszkoleniu technicznym a obecność Salaha na boisku powoduje że gramy jednowymiarowa piłkę. Tak czy siak kolejny sezon to walka o kwalifikacje do LM i warto budować coś nowego a Mohameda pożegnać z należnymi honorami.

Podałem info jak na tacy, a niektórzy dalej swoje, jak grochem o ścianę. Specjalnie dla Was zaznaczam kolorem żebyście nie musieli kalać się czytaniem całego tekstu:

Kudus, jeśli ma klauzulę, to będzie aktywna dopiero po 3 okienku transferowym od jego przybycia do WHU, czyli nie wcześniej niż lipiec 2025.

A co do tego jeszcze:

Premier League to nie La Liga. To w Hiszpanii po aktywacji klauzuli klub sprzedający nie ma już nic do powiedzenia. W Anglii klauzule znaczą tyle, że po jej aktywowaniu oficjalnie można zasiąść do negocjacji. Klauzula daję tę przewagę, że nie trzeba licytować kwoty odstępnego - ta jest z góry znana, więc negocjacje są uproszczone - ale nadal klub nie musi się zgadzać na sprzedaż, jeśli ma takie widzimisię.

1 polubienie

Skoro wprowadzamy nowy model transferowy i za sznurki ma pociągać Edwards to spodziewam się dużo większej aktywności na rynku niż w ostatnich latach, ale nie graczy do pierwszego składu (chodź zapewne tutaj też ruchy będą) ale młodych, perspektywicznych w zakresie wieku 15-17 lat których można kupić jeszcze za rozsądne pieniądze i rozwijać później na wzór tego co robi Chelsea/City/Brighton w jakimś stowarzyszonym z nami klubie ale w innej lidze.

Franco Mastantuono, 16 lat, wchodząca gwiazda z River Plate, parol na niego już zaginają największe kluby na świecie z Realem na czele.

Chris Rigg - 16 lat, objawienie sezonu, nie tylko w Sunderlandzie ale i całej lidze. Anglik ze świetnym przeglądem pola, prezentuje większe umiejętności niż Eliott w jego wieku.

To tylko przykłady. Takich transferów bym się spodziewał i mam cichą nadzieję że tak to będzie właśnie wyglądać.

Ok , myślałem że 2024 nie doczytałem, ale to wcale nie musi być Kudus, ważniejsi są gracze o których wcześniej pisałem, równie dobrze może być inny zawodnik ale z PL lub innej top 4 ligi bo jak czytam że np taki Bakayoko zastąpi Salaha to śmiech mnie ogarnia. Przypomnę, że w tej lidze Gakpo był Bogiem statsy 2 razy lepsze od tego Bakayoko, a nie jaki Antony był na poziomie tego Bakayoko, a jak potem liga pl weryfikuje graczy każdy widzi, dlatego brałbym graczy z pl.

Z jednej strony zgoda, bo w prime LFC grali Mane, Robertson czy Van Dijk, ściągnięci z innych klubów Premier League. Jednak z drugiej strony: Firmino - Hoffenheim, Salah i Alisson - Roma, Fabinho - Monaco. Nie jest kwestią odpowiednia liga, tylko scouting odpowiednich piłkarzy.

Jakiś rewolucji nie ma co się spodziewać. Rewolucja była rok temu, gdzie kupiliśmy 4 nowych pomocników i dla FSG to i tak było ponad ich możliwości. Obstawiam ze 2 transfery zawodników którzy jakąś mogą wzmocnić nasz skład, + jakiegoś młodego albo mniej znanego zawodnika do szerokiego składu i reszta bez zmian. Cholernie mnie ciekawi to okienko, zobaczymy jak to będzie wyglądał ten nasz nowy Liverpool.

Podałeś info z randomowego konta o WHU na Twitterze. Kapitalne źródło. Być może będzie aktywna dopiero od 2025, ale żadne rzetelne źródło tego nie potwierdza. Przynajmniej na razie.

@koza1705 Diaz jedyne co robi to dryblingi, z których rzadko coś wynika. Fatalne wykończenie, mało liczb kreatywnych, zbyt długie holowanie piłki, nie wie kiedy wypuścić piłkę. To najlepszy moment, aby go spieniężyć.

A Olise nie jest “szklanką”. Złapał kontuzję na Mistrzostwach U21, a później Hodgson przesadził z wystawianiem go i znowu dostał kontuzji. Przez poprzednie 4 sezony, w których rozegrał 20+ meczów opuścił 3 spotkania.
Zrzut ekranu 2024-05-04 133330

Kudus 1 sezon w antyfutbolu Moyes’a:

Diaz 2,5 sezonu w najlepszej ofensywie ligi:

Co za bzdury. Przecież gra z kontry dla takiego zawodnika jak Kudus, który opiera się na szybkości jest znacznie lepsza niż gra w posiadaniu piłki przeciwko nisko broniącym drużyną. Bowen wykręca o wiele lepsze liczby w tym twoim “antyfutbolu”.

E: Diaz ma te przewagę, że dobrze drybluje na małej przestrzeni, a jest to cecha bardzo pożądana jak grasz w zespole z topu, bo grasz przeciwko drużyną, które nisko bronią.

Zobacz na Guardiole też ściąga na skrzydła zawodników, którzy dobrze dryblują na małej przestrzeni jak np. Grealish czy Doku, bo potrafią rozerwać obronę rywala/zrobić przewagę 1vs1.

Liverpool przeprowadził w tym sezonie 37 kontrataków, WHU 27.

Kudus też bardzo dobrze drybluje na małej przestrzeni z tą przewagą, że wie kiedy podać, pozbyć się piłki. Diaz za długo holuje co bardzo często powoduje spowolnienie akcji i ustawienie się przeciwnika, nawet jeśli zrobi przewagę dryblingiem. To jest kluczowe zarówno w przypadku gry na małej przestrzeni, jak i w kontratakach.

Kudus bardzo dobrze poradziłby sobie w naszym systemie. Z pewnością wartością dodaną jest też fakt, że Ghańczyk może grać na wszystkich pozycjach w ataku, co przy założeniu, że Slot będzie grał 4231 daje duże możliwości, także do rotacji.

Świetny talent. Szkoda jakby miał się zmarnować w Chelsea. Widziałbym go u nas.
Zrzut ekranu 2024-05-04 141651

1 polubienie

Suche statystyki nie oddają wszystkiego. Chodzi mi o to, że drużyny przeciwko Liverpoolowi bronią nisko i skrzydłowi mają mało przestrzeni. Natomiast przeciwko West Hamowi nikt nie broni nisko i skrzydłowi mają dużo przestrzeni.

Z tym się nie zgodzę. Kudus najlepiej się czuje jak może się rozpędzić i wtedy dryblować. Jego technika nie jest najlepsza, bo często mu piłka odskakuje od nogi i nie ma tego kleju przy nodze.

Diaz nie jest jakimś wybitnym dryblerem. Ma 54% udanych dryblingów, w grudniu miał tyle samo, ale od tego czasu podejmuje trochę więcej prób, bo dziś ma średnią 2,26 a pod koniec grudnia poniżej 2. Jest lepszy od Salaha 34,8%, ale gorszy od Gakpo 65,1%. Jak PSG lub Barcelona bardzo będą chciały go mieć, to jak dobrze zapłacą, nie miałbym nic przeciwko, by odszedł. Na jego pozycję mamy już Gakpo i Jotę, a liczę, że zarobione pieniądze będą dobrze spożytkowane przez duet Edwards & Hughes.

1 polubienie

Mbappe ma 48%, Dembele 49%, Vinicius 41% udanych dryblingów oni też nie są wybitnymi dryblerami? To ciekawe kto jest.

Gakpo najlepszy drybler xd
Obejrzyjcie też mecze, a nie tylko na te statystyki patrzycie.

3 polubienia

Słabe plotki o potencjalnych skrzydłowych - Sane, Bakayoko, Willian i Moleiro.

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1786702879807484182

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1786693704163504171

Chcesz powiedzieć, że Luis Diaz, człowiek który przez pierwsze kilka miesięcy tego sezonu miałby problem z ograniem 1v1 mojej babci o laskach, jest wybitnym dryblerem? Vinicius czy Mbappe to wybitni dryblerzy, ale oni w tym sezonie nie dryblują przy linii bocznej, są mocniej kryci, częściej faulowani i średnią udanych dryblingów na mecz mają wyższą od Luisa.

To było nawiązanie do twojego argumentu o procentach udanych dryblingów, które mają niby świadczyć kto jest dobrym dryblerem. Uważam, że Diaz jest dobrym dryblerem.

Tylko w zasadzie co to ostatecznie zmienia. Liczy się fakt tego, że my mamy często okazje do kontr, ale nie potrafimy ich wykorzystać.

Drybling nie jest łatwym elementem gry piłkarskiej i Diaz teoretycznie go potrafi, ale szkoda, że najczęściej nic z niego nie wynika. To jest efektowne, ale nie efektywne.

Na samym początku Diaz miał fajne wejście, miał to swoje zejście do prawej nogi i szukanie strzału, ale opierało się to często na jednym zwodzie… przeciwnicy się go trochę nauczyli, a Diaz nie pokazuje nic innego. W sensie jak robisz coś wybitnie, to nawet jeden zwód dopracowany do perfekcji wystarcza (Salah przez lata z zejściem do środka, czy Mane z odskokiem na pierwszy 2-3 metrach), ale Diaz tego wybitnie nie robi.

Abstrahując, nie uważam, że należy go sprzedawać, bo motorycznie wygląda świetnie, ale to nie jest drugi Mane po prostu. To nie jest ani typ kreatora ani wybitnego finiszera. Klasyczny skrzydłowy z ery 4-4-2 :stuck_out_tongue: Fajnie by biegał u Beniteza i pewnie sporo by dorzucił na głowę Torresa czy Kuyta.

2 polubienia

Panowie o co chodzi z tym diazem?? Facet miał najrówniejszą formę w całym sezonie. Do tego ma końskie zdrowie. Biega jak oszalały, walczy zawsze. Jest świetnym dryblerem i ma genialna technikę. Zauważcie że często jak rywal jest głęboko to Diaz się cofa i mając zawodnika na plecach go gubi. Kto u nas tak jeszcze potrafi. Naszym największym problemem jest reszta ofensywy. Jasne że Diaz ma swoje przywary, zły timing, przeciętne wykończenia, brak ostatniego podania, ale też zauważcie że jest to jeden z niewielu zawodników który pod skrzydłami Niemca nie zrobił progresu. Salah był najlepszym skrzydłowym do połowy ligi a potem cień. Do tego zatracił umiejętnośc gry jeden na jeden. Jota bardzo często nie dostępny niestety, jego gra 1na 1 prawie nie istnieje, ale świetny w wykończeniu i pressingu. Nunez fizycznie świetny, ale 2 lata nie potrafił uporządkować swojej gry i więcej jest tam liczenia na szczęście niż na umiejętności. Gakpo dobry zmiennik nic więcej. Wszystkie atrybuty piłkarskiego rzemiosła ma na solidnym poziomie, ale nic topowego
Moja opinia jest taka.
Sprzedać jotę i jeśli będzie dobra oferta to też nuneza( choć wątpię w taka). Kupić zmiennika dla Mo który dostanie rok na aklimatyzację i napastnika

No jeżeli już mamy mieć trenera z Ligi Holenderskiej, to na pewno kogoś będziemy próbować kogoś ściągnąc z tej ligi. Mi osobiście ‘marzy’ się ściągniecie Bakayoko z PSV. Młody, z dobrym dryblingiem, myślę że za około 30-40 mln byłby do wyciągnięcia - kwestia tego czy potrzeba nam kogoś na bok ofensywy, czy kogoś kto posadzi Nuneza na ławce.

Zdecydowanie potrzebujemy 9, która usadzi Nuneza. Absolutnie nie możemy polegać na Darwinie w kolejnym sezonie. O ile on jeszcze będzie w klubie, bo jak dla mnie jest jednym z pierwszych do wyjazdu.

2 polubienia