Ryan Gravenberch

Jeśli bariera językowa budzi takie problemy jak gra w piłkę nożną, to kto by nie przyszedł po Jurgenie będzie miał ten sam problem z piłkarzami, choć byśmy nie wiadomo jaką taktyką grali.

1 polubienie

Dajcie sobie spokój z tymi bajkami o barierze językowej. Jakoś Firmino ona nie przeszkadzała.

Gravenberch oczywiście ma dobrą znajomość języka angielskiego, już nawet przechodząc do Bayernu udzielał wywiadu po angielsku.

A tu dla SkySports:

1 polubienie

Pamiętam co napisałem ostatniego dnia okienka transferowego w lecie jak wysypał się transfer Palninhi do Bayernu że oby zablokowali ruch Ryana i wtedy Liverpool rzutem na taśmę pójdzie po Portugalczyka. Nie widziałem dobrego meczu holendra w lidze, może jakieś miał w pucharach ale za tyle pieniędzy kupować gościa na Lask Linz, Saint-Gilloise czy Leicester to chyba lepiej tam było Clarka ogrywać

Znamienne, że dzisiaj się nawet z ławki nie podniósł. Mam nadzieję, że da mu to do myślenia i zacznie biegać, a nie człapać po boisku.

Mam mieszane uczucia co do chłopaka, ale też nie chcę go skreślać. Brakuje mu ogrania, ostatnio grał w Ajaxie, bo w Bayernie i Liverpoolu raczej grywa. Jest młody, ma dobre warunki i coś tam potrafi, ale potrzeba ciężkiej pracy i regularności. Niech przepracuje okres przygotowawczy, może nowy trener go zmotywuje. Może wypożyczenie? Potencjał w nim jest, ale jeszcze czegoś brakuje. To młody chłopak, ale potrzebuje gry. Na chwilę obecną najsłabszy z środkowych pomocników.

3 polubienia

Możliwe, że to kwestia choroby. Ponoć w zespole epidemia i możliwe, że niektórzy co grali lub byli na ławce też byli trochę chorzy, albo dopiero się wyleczyli.

Na The Athletic jest artykuł, w ktorym wspominane jest że chory był

W takim razie mój błąd ale i tak mam nadzieję, że Ryan zabierze się do pracy, bo talent to on niewątpliwie ma.

Nagelsman poległ, Tuchel poległ, Koeman poległ ,Klopp poległ ale może akurat nowy trener rzeczywiście go zmotywuje

1 polubienie

Przecież z Nagelsmannem i Tuchelem to on pracował po kilka miesięcy, a z całym szacunkiem do piłkarskiej kariery Koemana, ale trener to mocno średni mimo wszystko. Zresztą sam powiedział jakiś czas temu, że Ryan jest w jego planach jeśli chodzi o kadrę Holandii, ale potrzebuje gry w klubie.

  • Jest pomocnikiem, który zdecydowanie znajduje się w moich planach, jeśli będzie grał więcej - wyjaśnił były holenderski obrońca.

  • Tak było już w Bayernie, ale jeśli co weekend widziałeś, że nie grał lub wchodził na pięć minut… to nie ma sensu go wybierać - dodał na koniec.

1 polubienie

A czemu nie wyszło z Kloppem?

Nie każdy zawodnik z miejsca wskakuje do pierwszego składu i gra, u samego Jurgena było kilku zawodników, którzy potrzebowali czasu, żeby wpasować się w zespół. Ja powtórzę jeszcze raz, że dla mnie Gravenberch potrzebuje minut i regularności. To gość z potencjałem, ale może potrzebuje jeszcze chwilę, by wskoczyć na wyższy poziom. Z drugiej strony może się okazać, że skończy się na dobrej grze w Ajaxie i pewnego levelu nie przekroczy. Tego nie wiem, ale daleki jestem od przekreślania go po jednym i mało obfitym w minuty sezonie.

6 polubień

Trzeba dziś pochwalić Ryana. Duży udział przy drugiej bramce i kilka razy fajnie się pokazał. Dobry występ.

Bardzo solidne zawody w wykonaniu Ryana, oby tak dalej!

5 polubień

Dobrym mecz, fajnie zagrał. On wygląda zdecydowanie lepiej, kiedy prowadzimy grę i kontrolujemy środek pola. Jest promyk nadziei na przyszłość.

1 polubienie


Kolejny solidny występ Ryana, trzeba to docenić :slight_smile:

5 polubień

Doceniamy, doceniamy.

Czy macie wrażenie, że Klopp delikatnie zmienił mu założenia taktyczne? Więcej destrukcji, a mniej samego grania w piłkę- czyli próbuje zrobić to co w Ajaxie przez chwilę- kiedy Ryan robił za nominalną 6?

Tak jakby na razie profil o nazwie agresywna 8 się nie sprawdzał- to trochę go przerobił w taką role Curtisa?

1 polubienie

Fakt, można to zauważyć, dzisiaj bardzo agresywnie doskakiwał do rywali.

Trzeba pamiętać że Ryan jest super młody. Tylko rok starszy od Elliotta. Ciężko w tym wieku ustabilizować formę. Jest dwa czy trzy lata młodszy od Fodena, który w jego wieku też przeplatał mecze dobre z przeciętnymi. Gravenberch wygląda mi na pilkarza, który musi jeszcze się odnaleźć. Cała jego kariera to rzucanie go na różne pozycje. Grał w Ajaxie nawet jako napastnik, a u nas jako defensywny pomocnik. Łatwiej być młodym skrzydłowym jak np Saka, gdzie liczy się szybkość czy przebojowosc niż zapchajdziura

1 polubienie

Zaczął wreszcie grać dobrze i kontuzja.

Ehhh, schodził teraz o kulach przy dekoracji.