Sędziowanie w Anglii

Wczorajszy spalony Coventry, no jak dla mnie to ta linia od stopy AWB to jest źle narysowana lol

1 polubienie

Im się chyba coś pojebało, bo ponoć są wytyczne, że przy minimalnych spalonych, linia spalonego ma być rysowana grubsza, co wyeliminuje takie nieistotne, minimalne spalone jak ten. Tymczasem… to czerwona linia spalone jest grubsza, a nie ta wyznaczana od palców AWB. Przecież ta czerwona linia kończy się daleko za stopą Torpa - źle narysowana. Z drugiej strony, jeżeli wyznacza ona spalone to oczywistym jest, że niebieska linia “nie pali”. Tak czy inaczej coś tu jest nie tak, ale niebieska nie pali i powinni uznać gola, albo czerwona jest zdecydowanie za gruba i kończy się tam gdzie w ogóle nie ma stopy Torpa i wówczas… Też wydaje się, że nie pali.

Wydaje mi się, że oni się jebli. Narysowali czerwoną od stopy AWB, niebieską od Torpa, chłop nie spalił, ale znowu coś “na komunikacji” nawaliło.

Chcieli dowieźć derby Manchesteru w finale i dowieźli.

3 polubienia

Dla mnie to wygląda jakby ta linia narysowana była na stopie piłkarza united… No cóż, musieli zrobić tak aby finał pucharu to były derby Manchesteru a nie formalność dla city.

2 polubienia

Stopklatka pozycji spalonej swoje a mnie zawsze ciekawi jak oni ustalają moment podania. Przecież tego nikt nigdy nie pokazuje a przy stykowych sytuacjach bardzo ładnie można zmanipulować “moment podania”

3 polubienia

w przepisach jest od zaczęcia podania. W Szwecji czy tam w Norwegi próbowali wyśmiać ten pomysl, bo wystarczy holować piłkę np przyklejajac ją do stopy i potem pchnąć do zawodnika na pozycji spalonej

Szwecja

6 polubień

Wiele razy myślę tak samo, jak Ty i zastanawiam się jak oni to mierzą. To są tak drobne szczegóły, a tak naprawdę wydaje się, że nie jest to dokładnie ‘oznaczane’ czy mierzone, wielokrotnie klatka jest ustawiona tak, że wydaje się, że nie jest to moment dotknięcia stopą piłki (a ruch/podanie jednak wydaje się, że tak powinno być definiowany?). Nie umiem tego profesjonalnie ująć, ale w dźwięku powiedzmy umiałbym to łatwiej opisać, a najlepiej podałbym jakiś screenshot z programu muzycznego : ) w transmisjach, często wydaje mi się, że VAR niedokładnie określa moment podania i mam wrażenie, jakby ktoś to robił na kompie i przesuwał klatkę “mniej więcej” na moment podania, brzmi to absurdalnie, ale tak to wygląda

1 polubienie

Ok, juz widać, ze nasz “ulubieniec” VARowy Pan Fiut, będzie drukował.

Metrowy spalony, po 30 sekundach bez rysowania linii to widać, a geniuszowi 3 minuty zajmuje prosta decyzja. Pewnie szukał co tam można przekręcić, ale sytuacja zbyt ewidentna.

Jeszcze do końca meczu coś odwalą.

1 polubienie

Jeszcze Hooper technicznym. Co za ekipa, dream team do spier****** spokojnego wieczoru

Bardzo mi się podobało jak przy bramce była narysowana przez VAR tylko jedna linia. Zawsze do tej pory myślałem, że rysuje się dwie linie i porównuje się ich położenie :smirk:

pisałem coś o panienkach przed meczem, no i coraz gorzej sie to ogląda. Kiedys moze w PL było przegięcie, ale ciekawe jak to na ilosc kontuzji się przekładało. Jak człowiek był młodszy i grał z kumplami w piłkę i ktos wkurzał, to się mówiło: zaraz zobaczysz jak sie gra w premiership. Teraz to nikt by nie zrozumiał. Masz derby i każdy kontakt to faul. No może nie każdy , bo tylko dla nich gwiżdze.
Antony Taylor jest jaki jest, myli się. Ale podoba mi się, że większość jego spotkan pozwala na wiele. Ostatnio widziałem jak w europie ciągle biegali i płakali, że nie gwizdnał faulu.

1 polubienie

Klopp do niego gada, piekli się, a ten nawet jakby go nie słuchał, kamienna twarz.

1 polubienie

Łysy bydlak. Gość nadepnął MacAlistera na staw skokowy, sędzia dwa metry obok i oczywiście nie dał żółtej.

1 polubienie

Tak sobie myślę, że marzy mi się scenariusz gdzie Klopp w swojej ostatniej konferencji przygotuje i omówi kompilację pokazującą niekompetencję tych ludzi dmuchających w gwizdek (bo ciężko ich czasem nazwać sędziami) i powie szczerze co myśli na temat tego gówna które się regularnie dzieje. Aczkolwiek wiem, że coś takiego raczej się nie wydarzy, bo Klopp będzie raczej chciał odejść w spokoju, a do tego co by nie mówić jednak potrafi zaprezentować klasę w swoim zachowaniu.

4 polubienia

Dokładnie takie coś mi się marzy, ale na 99% jestem pewien, że takie coś się nie zdarzy. Oczywiście jeżeli się mylę, to odszczekam :joy:

1 polubienie

Aż się uśmiechnął jak mógł teraz gwizdnąć spalonego :rofl:

2 polubienia

Ulżyło mu, że nie musi dać karnego. Bo w jednej akcji faul i ręka :rofl:

1 polubienie

To co, przeprosiny dostaniemy czy jeszcze nas zjadą, że nie gramy fair play? :joy:

Ta łysa pała jest jednym z najgorszych sędziów w europie. Dziwię się że UEFA daje mu sędziować spotkania w LM i pewnie na euro.

Wiele osób już pewnie zapomniało o błędach sędziowskich na naszą niekorzyść w tym sezonie (wręcz złodziejstwo) więc przypomnę.

  1. Spalony widmo z tottenhamem - remis był tam wtedy do ugrania
  2. Brak karnego za granie odegardaa w koszykówkę w polu karnym - karny na wagę zwycięstwa
  3. Brak karnego za kung fu Doku - karny na wagę zwycięstwa
  4. Błąd areoli, który uratował Taylor (jeżeli ktoś to będzie tłumaczył grą fair play to błąd kariusa w finale lm też można było odgwizdac jako faul) - gol na wagę zwycięstwa
    Sumując, my mamy 7pkt więcej, a Arsenal i City po jednym mniej.
    Oczywiście to są gdybania, bo nigdy nie wiadomo czy karny był by strzelony ale prawdopodobieństwo tych 7pkt więcej bylo naprawdę spore.
13 polubień