Viaplay

Co jest nierealne, bo dla nich koszty praw już są niebotyczną sumą.

ViaPlay będzie pokazywało przyszły sezon PL w całości, ponieważ znikają z Polski dopiero w 2025 roku.

A czy ta usługa IPTV jest w pełni legalna, czy działa na podobnej zasadzie jak streamy, z tą różnicą, że trzeba dodatkowo zapłacić? Pytam bo od dłuższego czasu staram się korzystać tylko z legalnych źródeł i rezygnować z wszelkiej maści streamów. Chociaż dodam, że moim zdaniem to co dzieje się w kwestii praw do transmisji i cyrki takie jak z LaLiga i podziałem na 2 stacje też są jawnym pluciem w twarz konsumentom, bo rzeczywiście za niedługo żeby interesować się jedną drużyną trzeba będzie mieć dostęp do kilku stacji biorąc poza ligą dodatkowo pod uwagę mecze pucharowe w kraju i w europie :smirk:.

Korzystam z iptv od roku. Nie obchodzi mnie na jakim kanale leci mecz. Czy to kanał plus czy viaplay czy Polsat. Instalujesz apke na tv czy androidzie i oglądasz gdzie chcesz :slight_smile:

Ostatnio w ciągu kilku spotkań pojawiają mi się takie przebitki z czarnym ekranem, w ciągu minuty naliczyłem 8-10 takich sytuacji, jest to bardzo irytujące.

Nie masz ustawionej automatycznej jakości obrazu?
Bo przy właśnie jej zmianie na chwilę potrafi (mrugnąć ) na czarno.

Ustaw na sztywno najwyższą jakość, chyba, że już masz to nie wiem :sweat_smile:

1 polubienie

Dobra rada, spróbuję przy następnych spotkaniach, może to jest przyczyna.

Można wyłączyć polskich komentatorów i oglądać po angielsku? Przecież nie idzie tego słuchać, tak im słodzą ze japierd…

Edit.
Masakra

Szkoda, że nie ma takiej opcji.

Ogladaj przez dunska via. Mi juz przez slaby komentarz na Via zdazylo sie przezucic w trakcie meczu. Plus niektore mecze masz w uhd.

1 polubienie

Jak oglądać przez duńska strone ? Ciągle przerzuca mnie do polskiej aplikacji.

@FroncQ

Musisz wejsc na viaplay.dk
Ogladaj przez przegladarke, nie przez apke.
Acha i wlacz tryb komputerowy jezeli ogladasz na telefonie, bo inaczej bedzie wymuszalo przez apke.
Na tv tez mozna przez przegladarke.

2 polubienia

Viaplay, a play/UPC - no to się troszkę wkurzyłem. Przedłużyłem umowę z UPC (od teraz play) i cieszę się bo patrzę, że VIAPLAY do 2025 (czerwiec) no bo liga angielska - tylko to mnie interesuje. A tu się okazuje, że VIaplay zmieniło pakiety i w UPC (play) dają tylko VIaplay medium, a na niej oczywiście angielskiej ligi nie ma… Załamka. Ma ktoś jakieś pomysły czy zostaje tylko dokupić VIaplay w najdroższej wersji płacić i płakać przez rok :wink:

Chyba teraz jest promka 12 miesiecy w cenie 9 na Viaplay do konca maja coś mi tak mignelo ostatnio.

A tak z ciekawości to po co przedłużałeś umowę? Bo ja na wselki wypadek nie przedłużam właśnie z uwagi na niepewność co do Viaplay, umowa wtedy automatycznie przechodzi na kontynuację na czas nieokreślony na dotychczasowych zasadach i można w każdej chwili zrezygnować.

@KaczoreQ Od kilku lat nie podpisywałem nowej umowy i nikt mi nic nie anulował, nawet jak Play kupił UPC. Coś się zmieniło?

1 polubienie

Przecież subskrypcje będą automatycznie anulowane, a jeśli nie to od tego jest UOKiK

27 maja mi się kończy umowa 2 letnia, po przejściu na czas nieokreślony cena będzie inna (bez rabatów) może być dużo wyższa. Tobie już przeszła na czas nieokreślony?

Tak i żadne ceny się nie zmieniły. Ale jak pisałem to już było jakiś czas temu, wstrzymałem się z nową umową z uwagi na niepewność co do tego kto będzie miał PL i planowany remont.

Kiedy kończy się zobowiązanie i przechodzi na czas nieokreślony cena zwiększa się o 5 zł do ogólnego rachunku. Wynika to obligatoryjne z umowy. Ja ciągle jestem w UPC i wątpię abym kiedykolwiek przeszedł do Playa, który po za siecią komórkową o niczym innym nie ma pojęcia. Beznadziejny BOK, sprzęty, jakość usług. Sporo osób narzeka. Można nadal być w UPC na bezterminówce jak i również bezpośrednio z nimi podpisać nową umowę gdyż nadal posiadają swoje biura obsługi klienta. Mimo że nękali mnie z Playa telefonami i beznadziejnymi ofertami to nie dałem się złamać, nawet jeśli wręcz siłą chcieli wymusić na mnie przejście do nich z usługami. I tak sobie będę siedział na bezterminówce, która ofertowo jest absolutnym koksem. Jeśli więc ktoś nie jest zadowolony z podpisanej nowej umowy to niech od niej odstąpi. Usługi powrócą te wcześniejsze i dalsze kroki kieruje pod kątem UPC. Kluczowe jak zawsze jest też wypowiedzenie umowy, to zawsze klucz aby ułatwić sobie konwersację do lepszych warunków.

1 polubienie

Jesteś pewny, że viaplay będziesz miał w pełnym pakiecie, a nie medium od teraz? Bo viaplay też te pakiety tak naprawdę wprowadził nie tak dawno.

No i klops co robić teraz? Przez chat “upc” składałem migrację do play, mogę się wycofać? @Kartas

Niczego nie jestem pewien ale na razie nic się nie dzieje, nie dostałem żadnej informacji a mecze lecą normalnie. Jak mi zmienią na medium to od razu rozwiązuję, sezon i tak się kończy to po wakacjach się zobaczy.
Zawsze można się na jakiś czas przerzucić na strimy, wolę mieć legal ale te ciągłe roszady dostawców zaczynają mnie irytować.