Wataru Endō

Może Klopp chciał, ale Edwards nie. Jurgen wspominał, że jest jego fanem od dawna. Nie wpisywał się w strategię wiekową klubu.

Endo miał słaby początek z dużo zarzutów o zwrotność, szybkość, ale nauczył się gry w premier league. Obecnie to nasz podstawowy pomocnik, i dzięki niemu Mać może grać wyżej. Japończyk nadrabia swoje niedoskonałości zaangażowaniem, dobrym ustawieniem i inteligencją boiskową. :facepunch:

Pan Piłkarz

1 polubienie

Pięknie wszystkich krytyków uciszył :wink: Jak człowiek sobie porówna obecny środek pola z zeszłym sezonem, to jest PRZEPAŚĆ po prostu. Środek Mac, Endo, Szobo to jeden z najlepszych tercetów w Lidze (wyżej stawiam City, na równi Arsenal) a mając w odwodzie Jonesa, Elliota, Gravenbercha, wygląda to dobrze na kilka lat do przodu.

Jurgen naprawdę dobry zespół swojemu następcy zostawia.

Jones i Graven są do sprzedania przecież. Elliott pozytywnie mnie zaskoczyl, ale nadal uważam, że to jest idealny zmiennik a nie gracz pierwszego składu. Elliott ma super wydolność, chyba ma najwiecej kilometrow przebiegnietych z naszych, szkoda, że brakuje mu szybkości i czasem biega przez to bez sensu od jedengo do drugiego a jak go miną to nie nadrobi.
Endo jakby kosztowal te 8mln to bylby bardzo udanym trasferem. 20mln niby nie tak dużo, tylko wiadomo jak u nas z kasą i jak liczą każdy milion. Potem gdzies zabraknie tych 10.

No ja bym nie powiedział. Nadal był za drogi, nadal za stary. Gra bardzo dobrze i wreszcie gra na poziomie do której roli go sprowadzono. To nie jest piłkarz nadal na XI mimo że w niektórych meczach gra dobrze, ale nadal brakuje mu szybkości w wielu akcjach i niektórych meczach przydałby się inny typ zawodnika. Więc nadal trzeba robić wzmocnienie na tą pozycję, ale na pewno z perspektywy czasu wypada o wiele lepiej niż Graveberch którego transferu do dzisiaj nie rozumiem w żaden sposób.

4 polubienia

Nasz samuraj doczekał się przyśpiewki od kibiców
Sung to the tune of ‘Voulez Vous’, the lyrics go: ‘Wataru… Endo, he is Japanese; Endo, he wears number 3, Endo, and he’s gonna win the league!’

(Video) New Wataru Endo chant is going viral and it’s an absolute belter (empireofthekop.com)

7 polubień

I tak będzie! Wygramy ligę z Wataru Endo w rytm muzyki czwórki ABBA :red_circle::muscle::rofl:

Info z liverpoolecho:

Wataru Endo nieoczekiwanie wraca do Liverpoolu z powodu „nieuniknionych okoliczności” w Korei Północnej.

1 polubienie

Japonia miała grać dwa mecze z Koreą Południową. Jakiś konflikt pomiędzy Koreami?

Jeden cały. Czekamy na kolejnych.

1 polubienie

Dla nas to bardzo dobre wieści :smiley:

" Korea Północna nie utrzymuje formalnych stosunków dyplomatycznych z Tokio i ostatecznie zdecydowała się nie organizować meczu w Pjongjangu, z powodu obaw o choroby zakaźne w Japonii. "

1 polubienie

Nie odmawiam mu waleczności, ale irytuje mnie jego powolność w podejmowaniu decyzji, czyli przyjmij popraw, popraw oddaj do najbliższego. Chciałbym, żeby raz na jakiś czas wziął też na siebie odpowiedzialność i spróbował strzału z dystansu, jak już ma okazję. W dodatku jego szybkość, gdy nie jest blisko przeciwnika, to tracimy jednego zawodnika. Lubię go super, że spełnia marzenia, no ale nie, nie jest i nie powinien być w przyszłym sezonie nasz podstawowy gracz.

1 polubienie

No do podstawy raczej sie nie nadaje :thinking:

1 polubienie

ciekawe co powiedzą teraz Ci, których Endo nabrał kilkoma dobrymi meczami. Zmarnowane 12 mln ( czyli to co przeplacilismy od realnej ceny) i jeszcze 3 kolejne sezony tutaj. Nie wiem czy nie lepiej byśmy wyszli w ogole bez tego transferu i dokupieniu kogos zimą albo w ogole albo ewentualnie ściągnięciu Mortona.
Ciekawe czy da się go komuś jeszcze opchnąć.

4 polubienia

Dałem się nabrać. Myślałem, że potrzebował czasu i się przyzwyczaił do tempa w Anglii. Niestety syndrom Jakuba Wawrzyniaka. Nadaje się na zmiennika kogoś, kogo nie ma. Tylko tyle i aż tyle. No, ale to nie jego wina, tylko zarządzających tym klubem. Mam wrażenie, że z klasowym DM to byśmy coś do gabloty dołożyli.

Z tym klasowym Caicedo co się kopie po czole w Chelsea? Czy moze Enzo który robi to samo? Czy może z Lavia który po transferze zabukowal sobie miejsce w gabinecie lekarskim? Dajcie chłopu spokój. Zrobił co mógł. Zagrał kilka bardzo dobrych meczy, kilka dobrych, kilka złych. Generalnie bilans na plus.

3 polubienia

Żaden z wymienionych nie gra obecnie na poziomie klasowego DM. Czy jakby trafili tutaj, to by się takimi stali? Do każdego mam mniejsze lub większe wątpliwości. Z resztą wypowiedzi się zgadzam. Pograł chwilę dobrze, chwilami pograł źle. Nie można było spodziewać się po nim więcej niż to co zagrał. Tylko, że powinien być zmiennikiem kogoś, kogo nie kupiliśmy.

1 polubienie

No i pewnie w następnym sezonie tak będzie. Swoje zrobił. U nowego pewnie przyjdzie nowy DM albo awansują któregoś młodziaka. Np. Mortona. Ale to dywagacje.

Mam do niego jeszcze tylko jedno oczekiwanie. Liczę na to, że jego transfer zmonetyzuje się w formie dodatkowych wpływów z marketingu w Japonii. Jak by nie było to kapitan drużyny. Przydało by się takie tournee po Japonii i okolicach.