02.08.2023 Liverpool - Bayern Monachium

Trzeba dwóch nowych obrońców

1 polubienie

Trentowi nie sluza upaly.

Boże jak tak wyglądamy w sparingach w obronie to boje się co się będzie działo w premier league

Edit: o Boże o kur Gomez wchodzi będzie tylko lepiej

Diaz to jednak jest gość, ustawienie i wykończenie świetne, podanie jeszcze lepsze

1 polubienie

Wooo panie co chłop zrobił

1 polubienie

ku’wa mać nowego LO weźcie się obudźcie co niektórzy

1 polubienie

No nie wygląda to za dobrze przy pierwszym wymagającym przeciwniku w sparingach

Edit: mam jednak nadzieję, że będzie to miało mały przekład na sezon i na słabą formę wielu zawodników w tym meczu wpłynął tamtejszy klimat

Od 2:0 do porażki, skąd ja to znam.

Nie zapominajmy że to dalej okres przygotowawczy i od wyników ważniejsze jest testowanie różnych rozwiązań i wszystkie dane jakie można w trakcie zebrać.
Strzał życia i przegrywamy, ale mecz bardzo fajny.
Nie mogę się doczekać nowego sezonu!

Już nie ma co przeżywać, oglądałem drugą połowę i to jednym okiem,z czego zauważyłem to fajne zwariowane spotkanie. Szybkie tempo świetni skrzydłowi, dużo chaosu, ale fajnie sie to oglądało. Mam wrażenie też, że Ali mógł się zachować dużo lepiej podczas obu bramek. W każdym razie graliśmy na mocną ekpię i mimo, że bardzo eksperymentalnym składem to nieźle sobie radziliśmy.

Ja mówię o LŚO do nowego systemu. Robbo zaliczył straszny zjazd.

Widac dokładnie te same problemy co w poprzednim sezonie, ktore powinny byc rozwiązanie juz z 2 miesiące temu. Tak jak klub nie miał ambicji tak dalej jej nie ma, nic sie nie zmienilo

Matip i Gomez to obecnie dwóch największych nieudaczników. Jak będą kiedyś grać razem w tym sezonie to tak jakby było tylko dziewięciu zawodników na boisku.

1 polubienie

Jestem przeciwnikiem oglądania sparingów, ale praca z domu, transmisja na Viaplay, więc żal nie skorzystać z takiej możliwości.

Luis Diaz super zmiana, wysoki poziom, do którego przyzwyczaił nas od startu jego kariery tutaj. Jego rywalizacja o miejsce z Jotą zapowiada się znakomicie. Doak też dał fajną zmianę, a Salah nie radził sobie z szybkim Daviesem.

Trochę za łatwo wjeżdżał Bayern naszą prawą stroną.

Dziwi mnie przesuwanie Tsimikasa do środka w momencie rozegrania piłki. Wiem, że po drugiej stronie był Gomez, ale takiego patentu w naszej drużynie dotąd nie było, gdy Gomez grał na prawej obronie. Grek w takiej roli mi się nie widzi, na dodatek ograniczamy tym samym jego największy atut, czyli dobre dośrodkowanie, do którego będzie miał mniej okazji, gdy schodzi do środka.

To tyle. Zastanawiam się, co się dzieje z Philipsem. Nie widziałem żadnego info o kontuzji, a do Singapuru nie poleciał. Na dodatek dalej jest naszym zawodnikiem.

To co najbardziej rzuciło mi się w oczy to nasze dwa nowe transfery Szobo i Macca. Obawiam się że niestety chłopaki nie dadzą rady podnieść jakości naszej pomocy. Oczywiscie trzymam za nich kciuki ale po prostu gdybym miał określić ich grę jednym słowem to jest to słowo “anonimowość”.

Pisałem to po meczu z Lester - wystarczy rzucać piłki za kołnierz obrońców. Dziś to samo co z Lester i o ile wtedy nam się upiekło przez nieskuteczność Lisów, tak dziś klasowy zespół wiedział co z tymi piłkami zrobić. Całe szczęście nie gramy w LM, więc hokejowe wyniki co 3 dni nam nie grożą :wink:

Potrzebni pomocnicy na wczoraj albo chociaż pomocnik + solidny prawy obrońca, by móc przesunąć Trenta do środka, bo ileż można patrzeć jak rywal bierze go na raz.

Meczu nie oglądałem bo tradycyjnie wracają stare demony Viaplay i nie mogłem odpalić spotkania. Bayern to topowa drużyna, zagrali nawet silnym składem. Jeżeli jest jak piszecie co od dawna postuluję - oddać/sprzedać Gomeza, teraz nawet przekonuje mnie do takiego zachowania Matip.

Tuchel bezlitośnie wykorzystał dziury w naszym ustawieniu i jednocześnie dał naszym innym przeciwnikom lekcję jak grać przeciwko naszej taktyce. To co gramy działa pod warunkiem że mamy super obrońców, których nie mamy - albo przeciwnik nie ma szybkiego napastnika i kogoś w polu kto potrafi odebrać piłkę i podać. Bayern takim zestawem dysponuje, podobnie jak każdy topowy klub więc będzie w tym sezonie znowu wesoło.

1 polubienie

Wybaczcie, wszędzie te fejk newsy.

Klopp potwierdza stłuczenie.

Jones to nasz nowy DM, schodził pomiędzy obrońców, Matip i Van Dijk grali szeroko. Tak to wyglądało z początku spotkania. Potem to siadło i Matip popełniał błędy. Jones powinien zajmować środek obrony, wtedy Matip grałby szerzej a bramki z jego winy by nie padły. To stary system który rozumiał Henderson czy Fabinho będąc DM. Bronię Matipa, bo jego błędy wynikają z hybrydowej roli Trenta i z braku klasycznego DMa. Już w drugiej połowie Arnold trzymał się obrony i takiego krateru nie było. Ten pomysł, że biega sobie gdzieś w środku a przy kontrach zostaje sam Matip to samopogrzebanie. Dziś bliżej Matipa z prawej był wiele razy Salah, nie Trent i nie żaden z pomocników! Wygląda to mocno przekombinowane.
Doak ciekawy a Nunez za rok będzie grał w Arabii