Alisson Becker

Nikt nie kwestionuje klasy sportowej Alissona Beckera, to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, niepokoją jedynie okazjonalne błędy, które mu się zdarzają.
A gol z główki przejdzie do legendy Liverpoolu, a może i PL.

Przeciez nikt nie kwestionuje jego najwyższej klasy warsztatu! Pomyłki zdarzają się każdemu, mówię jedynie o tym, że sami zawodnicy na treningach powinni sobie takie sprawy uzgodnić kto ucieka w którą stronę a w którą wykopywana jest piłka.

No rany Julek :rofl: ze tak to ujme.

Przeciez nikt nie umniejsza klasy Aliemu i nie chce jakies zmiany w bramce.
Lecz ocenianie a takze konstruktywne krytykowanie to najnormalniejsza rzecz na swiecie.
Nikt z naszych zawodnikow nie jest przeciez nieomylnym Bogiem tylko czlowiekiem z krwi i kosci,ktoremu zdarzaja sie co naturalne bledy i potkniecia.

Swoj post napisalem w trosce o dobro zespolu zastanawiajac sie dlaczego sympatycznemu Brazylijczykowi zdarzaja sie te “babole” i w jaki sposob mozna temu zaradzic badz nie.

“Nie przeginajmy” z uwielbieniem dla naszych graczy.Jak ktos zagra tzw kupe to trzeba to uwypuklic a nie udawac,ze nic sie nie stalo.
Nastepnym krokiem jest analiza a pozniej korektura takich zachowan co przynosi korzysc druzynie.

A Ali mam nadzieje jeszcze dlugo bedzie strzegl naszej bramki i to na najwyzszym poziomie swiatowym jak dotychczas.

PS zawsze w razie czego moze sie tez przydac jako napastnik! :joy:

Gdyby ktoś posiadał jakieś videa z dzisiejszych parad Beckera, to byłbym wdzięczny, gdyby ten ktoś podesłał :).

Świetny bramkarz, jakiego dawno nie mieliśmy. Ale skończy jak wielu innych. A kiedy idzie podanie w Jego stronę to zawsze się boje. Nie rozumiem czemu zawsze ryzykownie czeka, aż przeciwnik się zbliży. Kiedyś stracimy przez to punkty, na wagę ważnego trofeum.

1 polubienie

Nasz bramkarz dziś w meczu z Ekwadorem przy pomocy sędziego został chyba nowym rekordzistą świata. W jednym meczu zobaczył 2 czerwone i dwie żółte kartki xD

4 polubienia

Zresztą już kilka razy Liverpool stracił gola w ten sposób. Jakoś pewniej się czuję jak Kelleher gra.

Czujesz się kolego pewniej, bo Kelleher gra tylko i wyłącznie w meczach o pęczek pietruszki - dzięki Bogu. :smiley:

2 polubienia

grał w ostatnich 2 sezonach w ważnych meczach w lidze i w lidze mistrzów- ani razu nie zawiódł, a kilka meczów wręcz uratował

1 polubienie

myślę, że Alisson zasłużył na duże pochwały za ten mecz. mam wrażenie, że trochę za mało go wszyscy doceniamy. owszem, zrobił kilka błędów w zeszłym sezonie ale też trzeba pamiętać o tragedii jaka go spotkała - śmierci ojca. wreszcie mamy bramkarza który nam ratuje mecze. ostatnie 3 lata Reiny, potem Mignolet i Karius - to były czasy w których takiego meczu jak dzisiejszy byśmy na pewno nie wygrali

11 polubień

Trzeba się z tym zgodzić. Dziś jasno wygraliśmy mecz dzięki Beckerowi :slightly_smiling_face:

1 polubienie

W Alim najlepsze jest to że wychodzi taki Cornet sam na sam, a ty myślisz sobie spokojnie jeszcze musi Beckera pokonać. Gość jest mistrzem w swoim fachu.
A jeszcze kilka lat temu każdy się denerwował o każde dośrodkowanie w pole karne :joy:

4 polubienia

Od dawna nie logowałem się na forum. W zasadzie przy starej szacie graficznej miałbym obok loginu kilkanaście gwiazdek, ale one są niczym przy naszym bramkarzu. Jeden z najlepszych w swoim fachu, dzięki niemu mamy 6 punktów w dwóch ostatnich meczach. To, jak wychodzi w sytuacjach sam na sam jest świetne, ileż on nam już razy ratował cztery litery w ten sposób…

Dzięki Ali!

2 polubienia

Alisson wszedł na taki poziom, że jak gra taki ‘zwykły’ mecz to nikt nie zauważa, że coś wybronił. Nie ma chyba bramkarza który lepiej broni sam na sam.

4 polubienia

Kto go nie docenia to go nie docenia. Dla mnie to jest obok Van der Sara, Cecha i De Gei najlepszy bramkarz w XXI wieku w premier league. A w Liverpoolu w tym samym okresie bezwzględny nr. 1 (chociaż tutaj akurat kwestia kiepskiej konkurencji bo prócz Dudka i Reiny mieliśmy samych przeciętniaków )

@poprzerwie2 nie no stary De Gea (czyli ten przez zablokowaniem transferu do Realu) był kosmitą na bramce. To, że mądre głowy z manu siłą (kapustą za dużą zdecydowanie) przekonali do pozostania De Geę czy Pogbe a dzisiaj mają ćwierćpiłkarzy z ich najlepszej formy to inna sprawa. Dla mnie to kazus Dele Alliego który ewidentnie na poziomie 2020 powinien zmienić otoczenie czy Ozila który zarabiał takie siano w klubie bez szans na sukcesy, że wolał sobie grać w gierki niż trenować na sto procent.

Tzn lepszy od de Gei, możliwe ze na równi z Cechem jak i van der Sarem, bo oni jeszcze potrafili grać nogami prócz świetnych interwencji, jednak Ali z nich to robię najlepiej, bramkarz z umiejętnościami gry w polu. Jak dla mnie jedynka perfekcyjna

2 polubienia

To prawda, de Gea miał parę sezonów, gdzie wyciągał rzeczy, których nie da się wyciągnąć. Inna sprawa, że są innym typem bramkarza. Tak czy siak Becker to klasa sama w sobie.

Ostatnio czytałem biografię Petera Schmeichela, fajnie w niej wyjaśnia pokrótce różnice pomiędzy bramkarzami, co dla niego jest ważne jako komentatora itp. To o czym napisał endless - de Gea i Allison są innymi typami bramkarzy, nasz Brazylijczyk to taki trochę Neuer, odważnie wychodzi do piłek poza własne pole karne. U de Gei nie pamiętam takiego momentu, raczej jest na linii albo w swojej “piątce” pola karnego.

Fakt, to są dwa różne typy bramkarzy, choć obaj należący do gatunku tych “cichych”. Niemniej, umniejszanie zasług i umiejętności de Gei to spore nadużycie. Gość od kilku dobrych lat swoimi interwencjami ciągnie ManU za uszy w górę tabeli. Owszem, miał na przestrzeni tych lat dołki formy, ale nie znam bramkarza, który by ich nie miewał. Nie trzeba pamięcią sięgać daleko - AB1 z sezonu 2020/21 pomimo problemów z kontuzjami w defensywie sam też wiele głupot naodwalał. Moim zdaniem obaj golkiperzy (de Gea i Becker) to TOP3 ligi. Do nich dochodzi Mendy. Kolejność bez znaczenia. Ederson tuż za pudłem.

Jak ja się cieszę, że go mamy w składzie. Przed jego przyjściem bramkarze przez wiele lat nie pomagali, czasem wręcz przeciwnie. Teraz mamy bramkarza w absolutnego topu i nawet jak koledzy z pola coś zepsują (jak Thiago dzisiaj) to ma to Alisson jest w stanie to naprawić

1 polubienie