Bundesliga

Ja stawiam, że kolejne mistrzostwo poza Bayernem to RB Lipsk, ale dopiero gdzieś za 5+ lat.

Swoją droga Tuchel musi być mocno specyficznym typem. Gdzie nie pójdzie to prędzej czy później kwasy.

Problem w tym ze Upamecano jest mocno krytykowany w srodowiskach Bayernu. Ponoc zbyt czesto przepalaja mu sie styki w czasie meczu. Jednak Konate lepiej sie prezentuje, jest w top4 obroncow w PL wg statystyk i ocen.

W tym sezonie Konate jest lepszy, ale w dwóch poprzednich Dayot go zjadał.

Jemu to się zdarzają dobre mecze reszta jest tragiczna. W Lipsku już to było widać. Szczególny zjazd zaliczył po ogłoszeniu transferu, że po sezonie odchodzi do Monachium. Potem zawalił im sam kilka meczy w lidze i w LM, ale tłumaczyli to tym, że niezgrany że nowy itp. Ale on jest słaby jak barszcz. Francja do finału doszła bo grał tylko w grupie i z Polska. Wrócił na final i go przegrali.

Jak informuje “The Athletic”, Bayern sondował możliwość powrotu Hansiego Flicka jako trenera tymczasowego. Do tego pomysłu nie są jednak przekonani wszyscy działacze klubu. Niektórzy z nich boją się, że po słabym epizodzie z reprezentacją Niemiec, Flick nie będzie w stanie powtórzyć sukcesów, jakie w przeszłości odnosił z Bayernem. W tej chwili najbardziej prawdopodobną opcją wydaje się pozostawienie Thomasa Tuchela na stanowisku do końca sezonu, a następnie próba zatrudnienia Xabiego Alonso.

Nie zgadzam się z tym. Prędzej bym napisał, że Jemu zdarzają się tragiczne mecze, a reszta jest dobra/bardzo dobra. Podaj mi te mecze, które im bezpośrednio zawalił z łaski swojej.

A ten argument z mundialem to śmiech, On tylko jednego spotkania nie zagrał - półfinału, bo miał lekki uraz, a tak to był podstawowym stoperem lol (nie liczę spotkania z Tunezja, bo tam Francja po prostu wystawiła drugi skład, bo mieli pewny awans). I insynuowanie, że Francja przegrała finał, bo On wrócił do składu to już w ogóle słabe fes.

Twój komentarz to praktycznie 0 obiektywizmu. Francuz jest wysoko notowany za ostatniej dwa sezony przez większość portali, które się tym zajmują.

1 polubienie

Ręce precz od Xabiego!

Jak Bayern zostawi Tuchela, to mają sezon z glowy, Flick daje im jednak nadzieję na powalczenie w LM. Przecież gdy Bayern wygrywał LM to Flick przejmował rozbity zespół po Kovaciciu w trakcie sezonu.

Przede wszystkim, to jak Bayern wygrywał LM, to nie było dwu meczów :slight_smile: A w finale grali z PSG, tu chyba nie trzeba nic pisać xd.

Zresztą dla PSG to chyba był debiut w finale, a jak wiemy w finale LM panuję klątwa debiutanta.

Brak dwumeczów to można rozpatrywać jako ułatwienie dla Bayernu co najwyżej w kontekście odpadnięcia City z Lyonem, bo tylko ta drużyna była w stanie zagrozić Bawarczykom na etapie “finałów LM w Lizbonie”.

Zresztą, oni po przerwie covidowej byli tak mocni, że niezależnie od tego z kim by grali to i tak by to imo wygrali.

Mam nadzieję że Xabi nie wybierze Bayernu. W sumie stanowisko trenera w tym klubie to bardzo gorące krzesło. Poza Guardiolą , który przepracował 3 pełne sezony, to nikt tam za długo nie zagrzał miejsca. Pod tym względem dla Alonso to słaby wybór

1 polubienie

Ja nie jestem wcale pewny przyjścia Xabiego do nas.

3 polubienia

Jakoś nie wyobrażam sobie, żeby po ewentualnym mistrzostwie, Xabi poszedł do Monachium. Z miejsca narobiłby sobie ogrom wrogów. Tak klasowy menedżer nie postępuje. Do tego dochodzi ambicja sportowa. Po co dalej miałby trenować w Niemczech?

Livepool to idealny wybór i naturalny krok w karierze.

1 polubienie

Ja tam bardziej boję się o konkurencję ze strony Realu niż Bayernu. Poczekamy zoaczymy.

Tuchel po sezonie odejdzie z Bayernu Monachium.

Florian Plattenberg

Nigdy nie byłem zwolennikiem Tuchela, jego wizji gry, zachowania, jak to ktoś kiedyś napisał, ktoś kopnie dwa razy prosto piłkę i już kosztuje 5 mln €.

Jest juz “oficjalka” czyli Tuchel odchodzi po sezonie z Bayernu.
Xabi nie rob nam a w szczegolnosci mnie przykrosci i nie idz do “skorzanych gaci” bitte! :pray:

1 polubienie

A może być dwumecz z City? On miał taki wylew w obu spotkaniach. Bramka Bernardo to jego błąd, który powtórzył minute później ale tym razem obyło się bez gola. Potem położył go Halaand.

Dobra jeszcze karny z Monachium był dość przypadkowo głupi, ale czerwona kartka już w pełni zasłużona.

A co do piłkarza to gra okej obiema nogami, ale on zawsze jest spóźniony. Co z tego że 90% czasu grasz super zawody jak przez 10% popełniasz błąd prowadzący do gola? Przecież w Niemczech nazywają go Upamaguire. Miał w sumie świetny okres, jak De Ligt miał kontuzję, a teraz ma tragiczny okres.

Co do Francuza jego 5 ostatnich meczów to 2 czerwone kartki 4 porażki i 1 remis, gdzie w zremisowanym spotkaniu zagrał tylko 45minut z powodu kontuzji.
Wtedy gdy miał kontuzję Bayern wygrał 2x.

Z błędem przy bramce Silvy ok, ale to nie Haaland go położył, tylko chłop się pośliznął i wymieniłeś jeden mecz właściwie, gdzie wymień mi stopera na świecie, który nie popełnia błędów jeszcze w Jego wieku lol.

W szczególności to by zrobił przykrość kibicom Bayeru Leverkusen