Byli piłkarze Liverpoolu w nowych klubach

To w tym dziwnego, że 15 lat temu za zawodników płaciło się 10-15-20-30 mln, teraz się płaci 60-90-120-160.
Kumacie różnicę?

2 polubienia

Pamiętaj, że za Torresa Liverpool dał około 20 milionów funtów. Dzisiaj za takiego napastnika płaci się od 70 w górę.

No nie do końca tak było. Przecież Benitez chciał sprowadzać różnych dobrych piłkarzy ale nie dostał na nich kasy. Np. swego czasu chciał ściągnąć Vidicia ale był za drogi i skończyło się na Skrtelu. Przecież poza Torresem to chyba tylko Mascherano był naprawdę klasowym transferem tamtych czasów. No i Alonso na samym początku kadencji Beniteza. Reszta to było rzeźbienie - Babel, Pennant, Zenden, Bellamy. Wiele można tak wymieniać. Z takimi piłkarzami byliśmy w finale LM 2007 i w półfinale rok później

Ale mi tego nie pisz, bo ja to wiem

Babel - przyszedl za 17.5 mln € w tym samym okienku co Torres. Bedac przy tym 17 najdrozszym zawodnikiem tego okienka (najdrozszym byl Torres przychodzacy tez do Liverpoolu). Pennant i Bellamy to zapchajdziury - bolaczka Benitezowego Liverpoolu. Oczywiscie niekoniecznie byla to wina tylko Hiszpana, ale pieniadze byly. Ta dwojka przychodzila za 9-10 mln € kazdy. To kwoty za jakie chodzili wtedy np. Kompany, A. Cole, Maniche, Rosicky, Podolski i wielu innych swietnych graczy. Slowem - tamto 10 baniek bylo tym samym co obecnie 20-30. Zawodnik jeszcze przecietny, ale ze sporym potencjalem - 3 dziesiatka najdrozszych zawodnikow w danym okienku. Teraz 3 dziesiatka to wlasnie zawodnicy za 20-30 mln pokroju Andre Silvy czy Danjumy. W tamtym czasie Liverpool (Benitez?) ciagle kupowal zapchajdziury i polsrodki, polityka byla zupelnie inna. Zamiast oszczedzic i kupic 2 porzadnych zawodnikow sciagalismy w jednym okienku Zendena, Sissoko, Croucha, Gonzaleza. Klopp by tak nie postapil - wolalby w srodku grac chlopkiem z akademii przez rok, a pozniej sprowadzic zawodnika takiego, ktory bedzie mu pasowal. Benitez bral co dawali, nie myslal w ten sposob. Do tego dochodzil trudny charakter i wyniszczanie zawodnikow. Jestem praktycznie przekonany, ze Klopp wyciagnalby duzo wiecej z takich graczy jak Riera, Babel, Aquillani czy Arbeloa i potrafilby ich zatrzymac. To jest wlasnie najwieksza roznica pomiedzy nim a Kloppem, a wcale nie sa to ilosci wydanych pieniedzy jak zasugerowal Benitez. Chociaz oczywiscie ten drugi mial gorsze warunki pracy i na pewno trudniej mu bylo podejmowac rozne decyzje. Na pewno byl trenerem pucharowym, mial umiejetnosc ustawienia zespolu na poszczegolne mecze i to na pewno byla jego przewaga. Calkosztaltu jednak nie ma co porownywac.

8 polubień

Nie wiem czemu ale Momo Sissoko akurat wspominam jako bardzo fajnego zawodnika.

Ale ten Babel np. to właśnie taki trochę przykład oka do zawodników Beniteza. Z jednej strony pół środki z drugiej… w Ajaxie było kilku szalenie utalentowanych zawodników. Miałem wtedy coś niewiele ponad 10 lat to i więcej oglądało się lig i klubów a w polsatowkiej telewizji sportowej wtedy latała liga holenderska i portugalska (oprócz Premier League co dzisiaj wydaje się nierealną bajką). Może się ze mną nie zgodzicie ale z tych wszystkich młodych mega talentów Babel wydawał się najmniej ekscytujący. Taki jakiś chaotyczny ale nie w dobrym tego słowa znaczeniu. To oczywiście tylko odczucia gówniarza więc zastrzegam sobie, że mogę pieprzyć kocopoły :smiley:

Dirk Kuyt został trenerem holenderskiego ADO den Haag.

Lucas wraca na koniec kariery do Brazylii. Spędził u nas parę ładnych lat “unlucky”.

Przyznam, że niczego więcej się po Dejanku nie spodziewałem…

Dejan czego Ty nie rozumiesz?
Tzw rosja(z premedytacja mala litera) to bandyckie panstwo,ktore wywolalo wojne,morduje bezbronnych cywilow,niszczy Ukraine dewastujac infrastrukture oraz kradnac na potege wszystko co tylko mozliwe i DLATEGO musi byc wylaczona z miedzynarodowego zycia w kazdej dziedzinie w tym i w sporcie.

Glupie pier…ze polityka i sport to rozdzielne sprawy- to tekst,w ktory nie uwierzy nawet w miare rozgarniety 10-latek.
Dla mnie na przyklad decyzja ATP oraz WTA o tym,ze tenisisci z kraju zbrodniarza putina moga dalej startowac w turniejach organizowanych przez te federacje,a po slusznym moim zdaniem ich wykluczeniu przez Anglikow z udzialu w Wimbledonie, nalozenie sankcji w/w zwiazkow to SKANDAL!!!

4 polubienia

Nigdy nie lubiłem Lovrena i zawsze mnie drażnił od samego początku, jak do nas dołączył, ale nie sądziłem, że się aż tak zeszmaci. Niech idzie walczyć na front w barwach “matrioszki rasiji” razem z Rybusem. Ktoś może powiedzieć, że Rybus ma żonę Rosjankę, z którą ma dzieci - jasna sprawa, w porządku, ale nikt nie każe mu wraz z rodziną mieszkać w tym kraju zbrodniarzy i morderców. Osoba, która się temu nie sprzeciwia, staje się moralnie współodpowiedzialna za to, co ci barbarzyńcy wyprawiają na Ukrainie. Tak jak kiedyś wspomniałem, nigdy nie lubiłem takiego patetycznego tonu, który może teraz wybrzmieć z mojego postu, gdyż jest mi on obcy - nie mniej, jednak, ta sytuacja jest wyjątkowa i bezprecedensowa po zakończeniu II wojny światowej, dlatego uważam, że do tej kwestii nie można podchodzić dyplomatycznie. Albo ktoś popiera tę wojnę i tym samym świadomie zgadza się na bycie “śmieciem”, albo ktoś z całą mocą przeciwko tej wojnie protestuje i piętnuje wszystkich, którzy mają w tej sprawie inny pogląd. Tu nie ma drogi pośrodku.

3 polubienia

:information_source::exclamation:𝗥𝗘𝗩𝗘𝗔𝗟𝗘𝗗: Former #Liverpool forward Sadio Mané will earn a salary of €19.8M (£17.07M) gross per season at Bayern Munich.

Becoming one of the world’s best paid players. Just above £354,000 a week.

Source: @BILD :de::newspaper_roll: https://twitter.com/LFCTransferRoom/status/1541637475243905024/photo/1

Naprawdę ciekawi mnie ile proponuje Liverpool Salahowi, jeśli Mane zarabia teraz rzeczywiście 350k tygodniowo(oczywiście nic do tego nie mam) to wątpie żeby Salah przystał na mniejszą kwotę, a większej to już na pewno u nas nie dostanie.

@Mude no o wiele gorsze te Niemcy, tam jest 50% podatku, a w Anglii 45%. Bagatela.

Mane nie zarobi tyle w Bayernie, w Niemczech jest system podatkowy dużo gorszy dla piłkarzy niż w UK. Zarobi ok. 250k/week.

A co do Salaha, dla mnie sprawa jest prosta - odejdzie za free latem 2023, jakby miał podpisać kontrakt, to już by to zrobił.

imo Bobby będzie ostatnim, który odejdzie z tego trio. A powinien pierwszy i to jest smutne.

Przecież Firmino ma też kontrakt do 2023 roku. Chyba wszyscy odejdą, a Klopp będzie lepił nowy tercet

No naprawdę suuuper… ja nie sądzę że miałeś coś złego na myśli. Ale wiesz, że ta dziewczynka ma 12 lat?

Ktoś już naprawdę ocipiał do reszty.

1 polubienie

No to żeś sie przeliczyl

@down
Ja nie jestem mądry po fakcie, tylko napisałem, ze po co pisac, ze cos jest proste czytaj oczywiste. Czyli uznaje to za fakt. A potem jednak sytuacja sie zmienia.
To tak jakbym teraz napisał , ze dla mnie jest oczywiste, że nie zrobimy juz wiecej transferów w tym okienku.

5 polubień

Po fakcie każdy mądry, ciężko było przewidzieć do zrobi Salah.

Ale póki nie było oficjalnej informacji o odejściu, nie przedłużeniu kontraktu można było się powstrzymać przed komentarzami, że nic się już nie wydarzy. Niepotrzebnie się człowiek nakręcał, że będzie źle. Trzeba myśleć pozytywnie. Piłka nożna lubi zaskakiwać, a zarządy jeszcze bardziej.

Nie wiem o co ci chodzi? Wiem, że ma 12 czy 13 lat. Nagranie jest na YT więc nie łamie żadnych standardów. Chciałem pokazać jak wygląda córka Suareza dzisiaj, której imię to anagram słowa Anfield. Myślę, że problem ( i to duży, kwalifikujący się do leczenia) mają ci, którzy jakiś pokrętnych powodów widzieli tam erotyczne podteksty.

3 polubienia