Cody Gakpo

To że Gakpo jest klasowym piłkarzem, to każdy wie, ale wczoraj wreszcie to pokazał po kilku tygodniach marazmu. Oby to była zapowiedź zwyżki formy Holendra. Bardzo go potrzebujemy.

Gakpo może wrócić do łask na koniec sezonu, jedyny u którego widać dynamikę i zaangażowanie. Pierwszy plac z Palace bankowo.

1 polubienie

Wczoraj jedyny z naszych do którego nie można mieć zastrzeżeń. Pomimo swojej przeciętności wyróżniał sie na tle drużyny i to doskonale pokazuje w jakiej formie jesteśmy od kilku spotkań.

Jeśli Gakpo zbiera pochwały to reszta musiała zagrać dziadostwo. Coś jak kiedyś Hendo zbierał pochwały, a reszta po prostu nic nie grała. Na tle pozostałych graczy nie trudno się było mu wyróżnić. Od pierwszej minuty z Palace ? Dość odważnie. Rozumiem, że Jota na ławce ?

Żartujesz? Dwa razy mógł wypuścić Elliota sam na sam. Raz podał zdecydowanie za mocno, a drugi raz pogubił się i w ogóle nie podał

Problem z takim Gakpo, Diazem czy Jonesem jest taki, że często za długo przetrzymują piłkę zamiast uruchomić napastników. Sekunda, dwie za długo holują piłkę i nici z zagrożenia tylko od razu doskok rywala i strata.

7 polubień

Jones to akurat wczoraj został okradziony z pięknej asysty przez Nuneza.

1 polubienie

To jest właśnie ten skill.
Im dłużej czasu ci zajmuje przyjęcie, odwrócenie, podniesienie głowy, podjęcie decyzji i wykonanie tej decyzji, tym to wszystko wygląda gorzej i przede wszystkim słabo. Zero zaskoczenia.
Myślę ze wymiana paru zawodników na bardziej jakościowych poprawi naszą gre, ale to nie odkrycie Ameryki…

1 polubienie

Chodziło mi o to, że wygląda na walczącego o skład, więc pokazuje determinację. To przekłada się na pochwały, ale niestety też na niedokładność. Jeżeli wywalczy sobie miejsce to będzie to z korzyścią dla drużyny.

1 polubienie

O to to. Nie wiem, może takie są założenia taktyczne, ale często Cody działa z kilkusekundowym opóźnieniem. Niepotrzebnie też holuje tyle piłki. Gra trochę na zasadzie “jestem przy piłce, pokażę, że fajnie się kiwam w środku”, niż “widzę lepiej ustawionego partnera - zagram mu piłkę”.
Myślę, że w słabszej lidze by był gwiazdą, ale póki co nie widzę u nas innego miejsca dla niego niż zmiennik i to niekoniecznie pierwszego wyboru. Jeżeli by się zgłosił po niego klub z propozycją zapłacenia 50m+ to powinniśmy solidnie się nad tym zastanowić. Z Diazem podobnie, ale jednak cena powinna być adekwantnie wyższa (70-90m). Tylko kto tyle da? Do PL go nie sprzedamy, Realowi niepotrzebny, włosi tyle nie zapłacą, PSG raczej też ma lepszych zawdoników na jego pozycji.

1 polubienie

Cody zrobił dziś przez kilka minut więcej niż cała wyjściowa trójka. Dlaczego Klopp nie dał mu szansy od początku? Jest w dobrej formie i marnowanie go na ławce to kryminał Niemca.

@ManiacK Diaz ławka, bo i tak w większość nic nie wynika z jego gry.

1 polubienie

Po pierwsze to w końcu mógł grać tam, gdzie jego miejsce - na lewej stronie.
Po drugie - co wtedy z Diazem? Robi się tutaj podobny casus do Salaha, jakiej formy by nie miał, musi grać. To już wolę go na prawej niż Gakpo wrzucać na 10/9.

Ławka to powinna być dla Salaha i Darwina od jakiegoś czasu, a Diaz w pierwszym, bo z tej trójki jedyny coś robi i chce i jako tako wychodzi. Od początku byłem za Darwinem, ale to już chyba powinien być koniec przygody. Można znaleźć lepszych, bo to już jest przegięcie. Salaha chyba też należy już oddać do Arabii póki można zarobić na młodego, lepszego zawodnika.

Ostatnio tendencja zwyżkowa jeżeli chodzi o formę. Oby tak dalej!

3 polubienia

Oby go klopp tylko nie przestawial na inna pozycje

1 polubienie

Ja bym do końca sezonu postawił na atak Gakpo- Nunez - Jota.

Ale jak to Klopp, pewnie przez sentymenty sam sobie zgotuje smutne pożegnanie.

4 polubienia

Jedyny co chciał coś zrobić

3 polubienia

Cieszy forma Codego w ostatnich meczach. Dziś najlepszy, aktywny i zaangażowany. Zasłużył na MOTM. Obecnie pewniak do pierwszego składu.

8 polubień

Wystarczyło przestać rzucać Gakpo po całym boisku i okazuje się, że jednak może być z niego pożytek. Dziś dla mnie również MOTM na równi z Trentem, bo jako jedyni ciągnęli ofensywę w pierwszej połowie. Oby to był dobry omen na przyszły sezon, bo aktualnie wciąga Diaza swoimi wejściami na skrzydle.

1 polubienie

Jeszcze, zeby nie holowal tyle pilki przy kontrze to juz bedzie niezle.

1 polubienie