Darwin Núñez

https://twitter.com/i/status/1632871567674810369

@Lapaino Harvey też niczego sobie, cieszy mnie pasja tego chłopaka, będzie z niego pożytek przez lata :stuck_out_tongue:

1 polubienie

1 polubienie

1 polubienie

Całe szczęście, że nie wchodził na forum LFC.pl

16 polubień

To by też dostał wsparcie od normalnych, a nie od “Andy Caroll 2.0”. Rozumiem gdyby w klubie był 3 lata, nie zagrał dobrego miesiąca nawet czy coś. Kij, że dobry początek aż do sytuacji z Andersenem i większość zapomniała o sportowym aspekcie, a przez gorącą głowę to mu nawet sportowo zaczęli ujmować.

1 polubienie

Jeżeli przyjdzie do nas Jude, to spodziewam, że podejście będzie podobne :slight_smile: i będzie Oxlade 2.0, tak jak niektórzy nazywali Konate wozem z węglem, który jest ogromną pomyłką naszego sztabu, czy ostatnio Gakpo.

Darwinowi trochę ciążyła kwota transferowa, wszyscy spodziewali się, szczególnie po 1 meczu z City, że będzie strzelał równo z Haalandem, a jak wiemy tak się nie działo i się zaczęła jazda.

Jeśli o Bellinghama chodzi, moim zdaniem za 120 czy tam 140 mln, wypada oczekiwać klasy i gościa, który odmieni nasz środek pola od pierwszego meczu.

Chłopak będzie mocno przepłacony i zobaczymy jak obie strony na tym wyjdą, bez znaczenia w jakim klubie skończy.

Wracając do Dariwna, mam takie przeczucie, że jeśli kontuzje go ominą, to przyszły sezon może być genialny.

Wiesz, poza wiarą w nowy nabytek trzeba też mieć trochę wiedzy i potrafić zrobić mały research jak wyglądało to u Darwina. Przeskok z Almerii do Benfici też był spory i potrzebował czasu na aklimatyzację, tu spodziewam się podobnego epizodu i jeśli teraz mimo wszystko notuje w miarę dobre liczby i widać, że stać go na więcej, zwłaszcza przy lepszej grze całego zespołu, to strach się bać jaki będzie u niego sufit. Byle głowa i temperament szły w parze z talentem. Służy mu wg mnie gra na lewym napastniku (nie mylić skrzydłowym) - schodzi jeszcze częściej niż Mane, niestety brakuje tam wchodzącego tak często jak przy Sadio Robertsona, pytanie na ile to zmiana taktyki, bo Darwin z tylu mniej pracuje od Senegalczyka, a ile to po prostu obawa o formę środka pola, czy "załata’ dziurę.

Sądzę, że w jego wieku będzie jeszcze jakiś czas przeplatał dobre mecze słabszymi, pytanie w jakiej częstotliwości. Silny fizycznie, świetny technicznie, Anglik - skrojony pod samego Kloppa i naszą drużynę, mam nadzieję że Mount to plan razem z nim, a nie za niego. Ale dobra, koniec offtopu, bo to temat Darwina.

Moim zdaniem trzeba tonować nastroje. Jeżeli do nas trafi, to będzie kosztował obrzydliwe wręcz pieniądze, których moim zdaniem wart nie jest. Niemniej on będzie z początku notował anonimowe i często słabe występy. Zresztą wystarczy spojrzeć na jego mecze z LM oraz niektóre spotkania z Buli, ja jakimś ekspertem nie jestem, ale na kilkanaście jego spotkań jakie widziałem- zachwycał w kilku.

Jego cena w żaden sposób nie będzie odwzorowywać miejsca w futbolu. To dalej jest 19 latek, a 19 latkowie mają wahania formy.

A co do samego Darwinka, to niesamowicie cieszą mnie jego występy- niemniej mam cały czas obawy o jego temperament. Już z United było “gorąco” i boje się jakiegoś głupiego zachowania, które znowu go wykluczy i zastopuje niezłą formę.

Z Bellinghamem sprawa wygląda tak że jego kosmiczna cena jest wypadkową dwóch kwestii. Po pierwsze wiek - gość jest bardzo młody i ma ponad dekadę kariery na wysokim poziomie (teoretycznie). Po drugie - jest Anglikiem. Angielskie kluby pilnie potrzebują piłkarzy że statusem HG. Stąd też cena za Anglika jest wyższa vide Grealish czy Maguire. Pytanie czy warto ryzykować tak wielkie pieniądze. Sam nie wiem. Z jednej strony - można mieć gwiazdę na lata a z drugiej wtopić multum kasy. Ale skoro Klopp go chce to raczej wie co robi. Darwin też był ryzykiem ale ostatnio pokazuje, że raczej opłaciło się tyle za niego zapłacić. Jest coraz lepszy

Salah ma oko na Darwina, z ManU złapał go za fraki, jak się zagotował po faulu Shawa.

Na pewno sztab musi pracowac z Darwinem nad utrzymaniem temperamentu na wodzy przy prowokacjach rywali.

Wiesz co, ja również bardzo chcę Jude. Uważam, że to zawodnik z rodzaju “jeżeli tylko masz taką możliwości, to bierz i się nie zastanawiaj”, po prostu trzeba być cierpliwym w kwestii tego co będą pokazywać na początku.

Ja naprawdę nie będę zaszokowany jeżeli Jude zaliczy na początku przygody u nas występ ala ten z meczu z Chelsea i zostanie okrzyknięty Alexem Oxladem Bellingaimem. Będzie mu się wyciągało każde zagranie, i przy tym będzie regularnie obrażany od dzbanów, miernot itd.

Wystarczy spojrzeć na Darwina. Jest kilka takich ananasów, którzy budzą się tylko jak coś Darwin spartoli ^.^ teraz siedzą w jaskini, ale jak nie strzeli jutro z Wisienkami, to zaraz się znowu zacznie :slight_smile:

6 polubień

Ogólnie to był już jeden Anglik w BVB, którego pol świata chciało. Teraz grzeje ławę w klubie, który na weekend 7 bramek od nas przyjął :crazy_face:

3 polubienia

Był też Auba, który na starcie zdobył 10 goli w drugiej połowie sezonu i 22 bramki 2 sezony pod rząd zdobywając raz króla strzelców. Był też Dembele, który jest flopem, ale to Francuz, więc pewnie nic nie znaczy?

Jest na prawdę niewielu młodych zawodników, którzy po hitowych transferach potrafili OD RAZU pokazywać potencjał. Mówię oczywiście o zawodnikach w podobnym wieku do Jude, a nie już dużo bardziej rozwiniętych nie tylko sportowo, ale motorycznie i mentalnie. Mam nadzieję, że jeśli… odpukać… po hipotetycznym transferze (bo jeszcze nic niestety nie wiadomo, oby udało się go ściągnąć) - właśnie tak jak opisałeś by było, to Anfield zrobi swoje i wesprze go, tak jak wspiera Darwina, który najwidoczniej mocno docenia to wsparcie i nie przejmuje się internetowymi hejterami.

Auba to już był ukształtowany zawodnik po przygodach w kilku krajach i mający za sobą kilka sezonów na najwyższym poziomie. Tak tylko napisałem, bo się robi z niego zbawcę, a może się okazać podobny case do Sancho. Tylko my w przeciwieństwie do diabelkow nie będziemy mogli sobie pozwolić na kilka innych transferów, czy trzymanie go na ławie.

Kontuzja kostki wyklucza Nuneza z meczu reprezentacji Urugwaju. Cyrku kontuzji ciąg dalszy. :face_vomiting:

To jest podobno “rozcięta kostka”, więc nie sądzę, że to cokolwiek poważnego, być może to zagrywka, która pozwoli mu przetrenować pewne warianty gry w wolnym czasie.

Na pewno nie wykluczy go to z żadnego meczu.

1 polubienie

Oby bo szczerze jeżeli jeszcze go stracimy to w ogóle lecimy na łeb na szyję w lidze xd

Ja uważam, że to po prostu celówka, w Madrycie i tak nic nie szło, ewentualnie dostał jakiejś drobnej “kontuzji” i został zmieniony lub faktycznie gdzieś się przeciął i szkoda go wysyłać gdziekolwiek, zresztą nasz sztab medyczny raczej niczym mnie już nie zaskoczy.

To tylko mecze towarzyskie, na drugim końcu świata.