Darwin Núñez

Tego jeszcze nie było! Hejt na Darwina jest tak duży, że ludzie nawet na treningach szukają okazji żeby się przypieprzyć. Swoją drogą ile trwał ten trening? Jeżeli ponad godzinę to dlaczego w necie jest tylko jeden kilkusekundowy filmik?

9 polubień

Ludzie, dajcie już spokój temu Núñezowi. Gość jest młody, świetnie rokujący i zwyczajnie potrzebuje czasu na aklimatyzację. Tym bardziej, że jego debiutancki sezon w Liverpoolu został zahamowany przez to głupie zachowanie z czerwoną kartką. To jest niesłychane, że nawet podczas przerwy reprezentacyjnej niektóre “orły” z forum LFC.pl odpalają swoją machinę z hejtem i srają na niego żarem. Wystarczy głupi, kilkusekundowy wycinek z treningu, żeby “nieskazitelni” się do niego dopieprzyli. Ja dalej uważam, że zamiana Mane na Núñeza była z naszej strony świetnym ruchem, który w dalszej perspektywie bardzo się opłaci. Wycisnęliśmy z Mane wszystko co najlepsze, sprzedaliśmy go Bayernowi, w którym na razie kopie się po czole i to w dużo prostszej lidze. Ponadto, odmłodziliśmy nasz atak, co też niebawem przyniesie nam wymierne korzyści. Pamiętajcie, że jakby ktoś Was chciał wypunktować, to na każdego znajdzie “paragraf”. Kwestia podejścia do życia, a widzę, że tutaj dla niektórych hejtowanie to sport narodowy. Żałośni, mali ludzie…

22 polubienia

Nunez strzela bramkę w towarzyskim meczu przeciwko Kanadzie. Asystował mu Luis Suarez.

7 polubień

https://youtu.be/q7eLAaq-Pck
Strzelił głową.

A z Iranem wyglądało to przeciętnie
https://youtu.be/OK5c0hGG4Ek

Ja tam widzę niezły meczyk Darwina nędzny hejterze.

44% - Darwin Núñez has had 59 touches in the Premier League this season, with 44% of them coming in the penalty area (26), the highest percentage of any player in Europe’s big five leagues in 2022-23 (min. 50 touches). Danger-zone.

#Opta

Ta statystyka wygląda obiecująco, na dobrą sprawę to pewnie nikt po za Jotą grającym na środku nawet nie zbliżył do takiej liczby, teraz tylko zamienić te kontakty na strzały, a strzały na bramki i w końcu będziemy mieli typową 9 w składzie.

Z drugiej strony pokazuje to, że Darwin relatywnie niewiele wnosi do gry poza polem karnym.
Salah w ‘szesnastce’ ma pewnie z 10% wszystkich kontaktów z piłką, ale mnóstwo roboty wykonuje w pozostałych strefach biska.

I właśnie dlatego, że tyle roboty po za polem karnym wykonują inni zawodnicy potrzebujemy w końcu kogoś, kto będzie tam przez większość czasu. Kiedyś sporo wrzutek spadało na głowę czy nogę wbiegającego Sadio lub Salaha a wydaję mi się, że od czasu przyjścia Thiago dużo więcej bezproduktywnie klepiemy po ziemi pod polem karnym, bo rzadko ktoś w nim jest na dogodnej pozycji. Nasze wrzutki też są obecnie marnej jakości, myślę, że jak Trent i Robbo dojadą a Thiago się znowu nie połamie, to dobrych piłek mu nie zabraknie.

https://www.meczyki.pl/newsy/darwin-nunez-szczerze-o-problemach-w-liverpoolu-kiedy-mowi-klopp-to-nic-nie-rozumiem/197476-n

To raczej nie powód, dlaczego marnuje tyle sytuacji. Diaz też jest No English

Najważniejsze że Darwin strzela. Powoli, powoli, ale jakieś światełko w tunelu widać. Brakuje tu takiego pomocnika jak KDB, który potrafi szarpnąć i wyłożyć cacuszko. Miejmy nadzieje że ktoś przyjdzie do tej pomocy, bo ta formacja wymaga generalnej zmiany. A Darwin będzie strzelał, i będzie cieszył nas, swoją grą. Możecie robić screeny, bo wiem że tak będzie, potrzeba tylko czasu. Urugwajczyk też musi się pokazać, gdzie cały Liverpool nic nie gra, i jesteśmy w kryzysie.

5 polubień

Coraz lepiej u Nuneza.

1 polubienie

Darwin wydaje się troszkę surowy w niektórych sytuacjach. Czasem ma się wrażenie, że potrzebuję za dużo czasu na skontrolowanie sytuacji. Natomiast widać, że ma jakąś łatwość dochodzenia do sytuacji oraz, że ta jego noga jest całkiem dobrze ułożona. Trochę mnie dziwiło czasem jak uderzał z pierwszej zamiast pociągnąć jeszcze z parę metrów. Zupełnie inny typ napastnika, niż ci którzy przyzwyczaili nas do swojej gry przez ostatnie lata. Tylko czekać w kogo się rozwinie. W nowego Lewego czy w nowego Morate (z Carrollem nie przesadzajmy :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:)

1 polubienie

Oglądałem dzisiaj mecz szczególnie patrząc na Nuneza. W większości naszych akcji Nunez od razu dostrzega pole między obrońcami, wybiega na wolne autostrady, robi sprinty i obiegi. Brakuje mu tylko Coutinho, De Bruynego, (albo kogokolwiek, kto umie porządnie wcisnąć trójkąt na kontrolerze), żeby posłali mu idealne prostopadłe podanie. Niestety podania Carvalho i Elliota w większości powolne, spóźnione, nie w tempo, za plecy. Również wiele razy Nunez zrywał się do biegu między obrońców, żeby zaraz zwolnić, bo ktoś wolał podać do najbliższego kolegi lub do tyłu.

Piłki, które dostał nie zostały wykorzystane. Ale myślę, że z częstszymi dobrymi podaniami mogłoby być o wiele więcej akcji i to o wiele groźniejszych.

Z Nuineza są już ludzie. Cieszy bramka. Wierzę, że będzie strzelał więcej.

12 polubień

jak już napisałem wcześniej - trudno się dobrze wprowadzić do klubu skoro koledzy są bez formy. napastnik bez dobrych podań niewiele może zdziałać. Nunez potencjał ma, oby udało sie go wykorzystać

1 polubienie

Zgadzam się, ja ogólnie od tych paru tygodni mam deja vu z Thiago z pierwszego sezonu - zaczął dobrze i obiecująco a potem wskutek przerwy jak i słabej formy całej drużyny gra gorzej.

Co on odkurwił te 3 razy z piłką przy nodze… zwyciężyliśmy, ale obyśmy nie przypłacili to stratą Diogo Joty, bo gdyby podał wtedy za pierwszym razem Salahowi, to końcówka mogła w ogóle inaczej wyglądać. Ojj… Firmino na dłużej zapewne w pierwszym składzie.

Źle się to zestarzało

Brakuje komunikacji z partnerami. Źle się zachował przy sytuacjach bramkowych,q syndrom Diasa, czyli tylko widzi bramkę. Musi to poprawić, bo zespół ucierpi.

1 polubienie

A co on zrobił w swojej ostatniej akcji? xD