Draft Fantasy Football 22/23

Że nawet jak idzie słabiej w którymś sezonie, to się gra do końca o jak najwyższe miejsce? ;D

Sie wie! Zabawa wciąga do końca :wink:

Chyba znowu trzeba będzie tłumaczyć nowym, że to nie jest Fantasy Premier League…

Ja również proszę o wpisanie, z tym że pierwszy raz będę grał w drafta, prosił bym o małe wytłumaczenie

Spisałem z tematu osoby, które się zgłosiły i grają z nami regularnie. Do startu ligi jeszcze daleko, więc pewnie poczekamy (jak nie dojdą, to wtedy wskoczą nowi), ale jak będzie dużo chętnych, to mogę utworzyć kolejną ligę dla “nowych” (nie sądzę, by granie w więcej niż 10 osób było ciekawą opcją, bo potem jest spory problem przy wyborze graczy, pewnie niektórzy pamiętają jak to było przy 12 problem IMO, a jednak transfery w trakcie sezonu są jedną z ważniejszych rzeczy w trakcie gry).

  1. Radbug
  2. Flymf @Flymf
  3. Blader111
  4. Wietor
  5. ManiacK
  6. Sieńko @10ok
  7. Arx @1010Arx
  8. MILF @MILF

Myślę pierwszeństwo dla osób, co grają regularnie czy chociażby spędzili parę sezonów już - na początku co roku ktoś dochodził zobaczyć a co to, a potem po 2/3msc odpuszczone i taka “gra”, więc bez obrazy, ale wiadomym raczej że wybiera się w pierwszej kolejności sprawdzone osoby.
.
Teraz pytanie jak zresztą chętnych ;d @gagarin @Zalewsky @poprzerwie2 @jamorant @bespin @Negrys bo lista z gumy nie jest, ale jakby parę osób więcej by się zgłosiło (tu dodatkowa kwestia - czy wg zgłoszeń od początku tematu czy teraz jak powstała lista bierzemy ludzi, bo ani jedno ani drugie rozwiązanie wg mnie nie pasuje - raczej szedłbym w osoby, które już w to grały, ale to moja opinia), to jak pisałem wyżej nie byłoby problemu stworzyć drugiej ligi, którą mogę poprowadzić jbc (czyli +1, jakby brakowało do 10 lub jako 11 wybierający niegrających/wytransferowanych, by tylko założyć i poprowadzić ligę).
Pośpiechu nie ma, bo do startu sezonu jeszcze sporo, a już obecnie dosyć spory odzew powstał, więc poczekamy na spokojnie jeszcze ten tydzień/dwa myślę.

Co do lekkiego wytłumaczenia jak prosiliście @Negrys @poprzerwie2 to krótki opis jest w #1 poście, rozszerzyć mogę o samą mechanikę draftu (choć myślę jak ruszy gra za jakiś czas - tak jak już odpalili np. w FPL, to wystarczy wejść i obejrzeć od środka jak to wygląda i większość rzeczy jest mocno intuicyjna, także problemu nie powinno być) - jeśli nie ma nas fizycznie w trakcie ustalonej daty DRAFTu (jest to od kilku lat niedziela przed tygodniem ze startem ligi koło godziny 19-21), to możemy ustalić tzw. DRAFT LIST - czyli jakich zawodników nam będzie automatycznie wybierać, jeśli będzie nasza kolejka:
/przykładowo ustawiamy listę 1. Salah 2. Halaand 3. Son 4. Darwin 5. de Bruyne itd., losowani jesteśmy jako trzeci, jednak Salaha wzięto w pierwszej kolejne, za to w drugiej Darwina - Halaand jeszcze wolny - wskoczy nam do składu Halaand, leci kolejka do 10 (każdy wybiera spośród dalej dostępnych graczy, bo powtarzam - w tej grze jest zasada 1 zawodnik - 1 gracz), w drugiej kolejce lecimy w drugą stronę, 10-1, więc wybierać będziemy wtedy jako siódmi tym razem i znowu wybierze zawodnika, który jest najwyżej na naszej liście i jest wolny (przypominam, że ograniczenie dalej jest do 2GK-5O-5M-3F, także po wypełnieniu którejś formacji przestaje nam wybierać tych zawodników i leci z listy kolejny zawodnik, który nie jest z formacji wypełnionej do maxa (np. mając 5 pomocników jak kolejnym na liście jest obrońca, to jego nam wybierze). Taki DRAFT List jest dobrze ustawić na chociażby 60-80 nazwisk zawodników (10x15 daje nam 150, ale uwierzcie, po paru kolejkach sporo osób wymienia sobie 2/3, czasami więcej zawodników na innych, którzy są wolni.
Co jeśli NIE ustawimy sobie DRAFT LIST? Będzie nam wybierało wg ustalonego przez grę Ratingu (któremu nie polecam ufać, który nie bierze pod uwagę, że jakiś zawodników odszedł z ligi itd - także przykładowo jak gra ruszy, a nam taki Bernardo Silva odszedłby do Barcelony, to i tak wg RATINGu może on nam zostać przydzielony).

Moje spostrzeżenia co do ustawienia w razie czego DRAFT LIST (nie musicie się ich trzymać, możecie grać “po swojemu”)?
• Nie ustawiajcie sobie lepszych GK zaraz po sobie, bo możecie skończyć ze słabymi zawodnikami w polu, a mocnymi 2x GK, których jak wiadomo w jednej kolejce obu nie wystawicie;
• W trakcie gry może się jeszcze sporo zadziać, możecie wyhaczyć kogoś, kto złapie formę i zacznie strzelać/asystować jak na zawołanie, także nie przejmujcie się, jak słabiej Wam wyjdzie początkowy DRAFT;
• Jeśli macie doświadczenie w Fantasy PL, to zapewne wiecie jak ważnym ogniwem jest posiadanie bramkostrzelnych pomocników/napastników - jednak nie zapominajcie, że najlepsze zespoły mają coraz bardziej szczelne obrony, które gwarantują nam nierzadko CS niemal co kolejkę, a boczni obrończy robiący asysty jak Trent/Robbo/Cancelo są na wagę złota;
• Jeśli zamierzasz być w trakcie DRAFT fizycznie przy grze, to i tak polecam zrobić sobie choć krótką listę na parę kolejek, by sobie o którymś zawodniku nie zapomnieć i nie pluć w brodę, że można go było wziąć (świetna również będzie lista potencjalnie słabszych zawodników, którzy mają na dzień dobry świetne terminarze do punktowania - tak, by nimi uzupełnić sobie skład od tej 10-12 kolejki już do końca - później w trakcie następnych kolejek można ich sobie wymienić na innych, wolnych zawodników).

1 polubienie
  1. Radbug
  2. Flymf @Flymf
  3. Blader111
  4. Wietor
  5. ManiacK
  6. Sieńko @10ok
  7. Arx @1010Arx
  8. MILF @MILF
  9. Zalewsky

Esiu jeszcze i jeden z Łukaszow chyba.

  1. Radbug
  2. Flymf @Flymf
  3. Blader111
  4. Wietor
  5. ManiacK
  6. Sieńko @10ok
  7. Arx @1010Arx
  8. MILF @MILF
  9. Zalewsky
  10. Gagarin

Sporo chętnych w tym sezonie. Jeżeli trend się utrzyma to proponuję poeksperymentować z 2 ligą z systemem awansów i spadków. Jak na szybko liczę to mamy komplet 10 osób w pierwszej lidze i 5 osób chętnych do gry, które się nie załapały.

Panowie (i Panie jeśli jakieś są) którzy sie wahają - zgłaszamy się! 2 liga, mniej wymagająca, dla początkujactych idealna na zaczęcie przygody z draftem, na was czeka. Jeżeli do tej pory coś was powstrzymywało to niech przestanie.

Dopiero zaczynam przygodę z Fantasy Football, więc byłbym chętny na 2 ligę.

1 polubienie

Ok, to na tę chwilę:

I liga:

  1. Radbug
  2. Flymf @Flymf
  3. Blader111
  4. Wietor
  5. ManiacK
  6. Sieńko @10ok
  7. Arx @1010Arx
  8. MILF @MILF
  9. Esiu Esiu
  10. Licznerek

II liga:
0. ManiacK (host/dopełnienie ligi)
1.Zalewsky
2. Gagarin
3. Poprzerwie2
4. Jamorant
5. Bespin
6. Kukikuki
7. Negrys
8.
9.
10.

Myślę, że spokojnie zbierzemy te 4 brakujące osoby do startu.Panowie Zalewski i Gagarin, przeniosłem was na razie do 2 ligi, ze względu na to, że jeden stały gracz Esiu Esiu nie ma dostępu do nowego forum i zgłosił się na platformie do gry, ze jest chętny kontynuuować zabawę. Jeżeli będzie wolne miejsce albo ktoś zrezygnuje/nie zgłosi się z poprzednich lat albo zechce zagrać w 2 lidze to zapisze was ponownie do pierwszej.

Ja sie zgłaszałem, juz wczesniej :wink:

1 polubienie

Jakiś wstępny termin draftu już znany?

Liga startuje 06.08, to proponuję jak co roku niedzielę poprzedzającą, tj 31.07 o godzinie 19/20.

Ok, dobra jestem już tutaj.
Ja sam kiedyś startowałem od 2 ligi, także jak ktoś na prawdę chcę grać to nie powinno to być żadną przeszkodą.

Ja również chętnie będę kontynuować. Łukasz L z tej strony.

Ok, pierwsza liga PW rozesłane. Zasady w lidze ustawione jak zawsze do tej pory. Jeśli byście chcieli dodać Bonus Points, to w sumie dajcie znać. Nigdy z nimi nie graliśmy, jakby… były dodatkowo Kante Rule, to by mogły się fajnie uzupełniać, niestety to tylko oferta premium.

btw.

II liga:
0. ManiacK (host/dopełnienie ligi)
1.Zalewsky @Zalewsky
2. Gagarin @gagarin
3. Poprzerwie2 @poprzerwie2
4. Jamorant @jamorant
5. Bespin @bespin
6. Kukikuki @kukikuki
7. Negrys @Negrys
8.
9.
10.

Niekoniecznie musi być 10 graczy (ze mną jest już 8 w razie W, choć wolałbym zostać typowo jedynie zakładającym ligę), choć dobrze by było, więc jakby był ktoś jeszcze chętny spróbować, to pisać śmiało w temacie.

Linki rozesłane zarówno do pierwszej ligi (9/10 - czekamy już tylko na Ciebie @MILF ), jak i do drugiej. Proszę dołączać i zapoznać się trochę z grą, co kieruję do osób pierwszy raz grających.
btw. 3 miejsca dalej wolne, także zapraszam chętnych (minimum 2 osoby by się przydały, bo ja mogę jedno miejsce zająć, ale spokojnie ktoś nowy może wejść za mnie).

Jak to rozumieć?

Przeszli na full premium i już sobie nie pogramy?

Chyba tak, teraz przejrzałem ich twittera, jak to pokazałeś. 75zł/osoba (jakby jedna osoba zebrała kasę, bo to lepsza opcja niż każdy osobno wykupiłby) to wątpię, że będziecie chętni zapłacić za cały sezon (choć ja bym zagrał jak mam być szczery, a przy okazji szłoby włączyć Kante Rule). Może do DRAFTu zmienią decyzję, ale na ich twitterze czytam, że za mało osób kupowało premium i prowadzenie tego jest mocno nieopłacalne ze względu na fakt, że większość graczy gra za darmo.

Ale bullshit. Za mało osób miało premium więc zostwaimy usługę tylko dla premium subskrybentów.

Za 2 lata znikną z mapy.

To co opcja awaryjna i draft w fantasy premier league? Chyba nie może się aż tak bardzo różnić.

Ewentualnie tu: https://www.playtogga.com/