Drużyny młodzieżowe

Zastępstwo dla Salaha już ściągnięte do klubu. Tak serio to kontynuujemy politykę ściągania młodych, zdolnych zawodników do akademi (tak jak Kaide Gordon czy Ben Doak).

3 polubienia

Dzisiaj odbył się mecz kadry u18 przeciwko Middlesbrough. Nasze kidsy wygrały 6-2. Najlepsze wrażenie zrobili dwaj zawodnicy: Ben Doak (prawy napastnik) i Trent Kone-Doherty (napastnik), czyli ostatnie transfery Liverpoolu. Klub pokłada w tych dwóch kidsach spore nadzieje i uważa, że mają “wielki potencjał”. Warto śledzić ich rozwój.

chyba chodziło Ci o Louie Koumasa 16-latka, który zapakował 4 gole

1 polubienie

Marc Bridge-Wilkinson [trener u18] o Lewisie Koumasie: “On jest dobrym piłkarzem. Jest dobry w grze bez piłki, jest bardzo dobry w bieganiu do przodu. Jego ruch i wyczucie czasu są doskonałe. I lubi kończyć. Grał na szerokich pozycjach, jako pomocnik, grał nawet jako obrońca w różnych grupach wiekowych i grał również jako “9”, ale nie sądzę, żeby kiedykolwiek grał tam konsekwentnie. Powiedziałem mu, że zrobił dobrą robotę. Oczywiście zasługuje na duże uznanie. To był fantastyczny występ. Zdobycie czterech goli na tym poziomie to coś, co nie zdarza się często, więc zasługuje na duże uznanie. Jego występ był naprawdę dobry, ale wciąż możemy zrobić duże postępy. Możemy mu pomóc w dalszej poprawie”.

Czy my posiadany w zespołach młodzieżowych napastnika który mógłby zaistnieć w pierwszej drużynie ?

Chyba najbliżej tego jest Oakley Cannonier ale to i tak daleka droga. Chłopak ma 18 lat, zasłynął z podania piłki Trentowi przed tym rzutem rożnym i strzelenia ponad 40 goli w zeszłym sezonie. Z tego co ostatnio sprawdzałem teraz jest wprowadzany do drużyny u-21.

Jest jeszcze Max Woltman, który nieźle zaczął ten sezon i ma już dwie bramki w meczach Premier League 2 oraz Kaide Gordon (to już prawoskrzydło), który w ostatnim sezonie zaliczył debiutanckie trafienie w barwach Liverpoolu. Został też sprowadzony Ben Doak ale chłopak ma dopiero 16 lat, więc ciężko przewidywać, czy coś z tego będzie.

[details=“Podsumowanie”]https://twitter.com/LFC/status/1563471821504016385?t=-u8DoVAk-aQUwdPp_BZCPA&s=19
[/details]

Gość powoli wyrasta nam na wonder kidsa.

Spora liczba młodzików opuściła klub na wypożyczenia. Musiałowski mimo rzekomych propozycji został. Strasznie dziwny jest jego przypadek w tym klubie. W drużynach młodzieżowych przestał grać, a teraz nie został nawet zgłoszony do 40 OSOBOWEGO SKŁADU młodzieżowej Ligi Mistrzów. Jednak wypożyczenie do którejś z lig z otwartym oknem, czy jakaś poważna kontuzja? Szkoda chłopaka. Myślałem, że będziemy oglądać rodaka w barwach LFC.

Musiałowski jest za stary by być zgłoszonym. W tym roku rozgrywki są dedykowane dla osób z rocznika 2004+. Nasz skrzydłowy jest z rocznika 2003, a wydaje mi się, że może być maksymalnie 3 zawodników z tego rocznika zgłoszonych do kadry (coś jak na ME U-21). Od nas są to: Corness, Quansah i Davies. Musiałowski spędzi pewnie sezon w zespole U-23 i po zakończeniu rozgrywek, albo zimą rozstrzygnie się co z nim dalej zrobić. Ja stawiam na wypożyczenie do niższych lig, a po roku wolny transfer.

Może być 5 starszych właśnie. Zabrakło miejsca także dla Mrozka niestety.

Mimo wszystko bym nie przykładał do tego zbyt dużej wagi. Nie załapali się z tego rocznika do tej kadry chociażby Harvey Blair czy James Norris którzy się wyróżniali w zeszłym sezonie w drużynach młodzieżowych (Blair 16m-10g-5a dla U18, Norris 24 spotkania w PL2).

Co do kontuzji, to nie wydaje mi się by jakąś obecnie miał, bo otrzymał powołanie od Probierza do kadry U21. Od początku sezonu w kadrze meczowej pojawił się dwa razy (wyjściowy skład z Brighton i ławka z ManC), więc możliwe, że przegrywa po prostu rywalizację na skrzydle z Frauendorfem i Blairem. A na tej pozycji z początku sezonu grał także Bearne (ostatnio został wypożyczony do Kidderminister) i Woltman (wypożyczony do Doncaster). Ze względu na wypożyczenia, powołania do pierwszej drużyny, odesłania do drużyny U18 - rotacja w U21 jest dość wysoka. Mateusz na pewno kilka spotkań w tym sezonie jeszcze rozegra.

Niemniej ma już 19 lat i nie grając na poziomie seniorskim strzela sobie trochę w stopę. Chyba, że nagle okaże się niekwestionowaną gwiazdą Premier League 2 i zauważą go mocne europejskie marki. Póki co jest do tego jednak daleko. Dla porównania, to z tego samego rocznika są m.in.: Bellingham, Wirtz, Musiala, Elliott, a nawet Kozłowski, który zdążył się zaprezentować szerszej publiczności.

16 letni Ben Doak rozpoczyna tegoroczne strzelanie w młodzieżowej lidze mistrzów:

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem młodzieżowej drużyny Liverpoolu 2:1. Ben Doak do gola dołożył asystę, a zwycięska bramkę strzelił Oakley Cannonier.

Druga bramka:

3 polubienia

Już jakiś czas temu zauważyłem, że Doak mega dziwnie biega. Trzyma ręce jakoś tak nienaturalnie wygięte i podkurczone. Wygląda trochę jak T-Rex, a trochę jak Seba z bloku po tygodniu chodzenia na siłownię.
Mam nadzieję, że nie będzie to znaczącą przeszkodą w zrobieniu kariery, jeżeli okaże się, że posiada wystarczający talent. Sterling w końcu też nie biega “tradycyjnie”. Pamiętam też słowa SAF o Hendo.

Młodzi zawodnicy the Reds nie zawodzą i kontynuują zwycięską passę w młodzieżowej lidze mistrzów. Dzisiaj rozbili drużynę Ajaxu 4:0. Hat - trickiem popisał się Oakley Cannonier, do tego bramkę dołożył Kaumas.

1 polubienie

W ten weekend nie mogliśmy oglądać dorosłej drużyny Liverpoolu ale za to grały drużyny młodzieżowe.
Drużyna u-18 ostatecznie uległa drużynie Manchesteru City 3:4, choć prowadzilła 3:1. Dla the Reds bramki strzelali Koumas (dwie) oraz Kone-Doherty. Koumas do bramki dołożył asystę, znowu udział przy bramce miał Ben Doak (asysta). Na trybunach można było dostrzec Trenta:

Drużyna u-21 do przerwy prowadzi 1:0 z młodzieżową drużyną Leicester. Co ciekawe w naszym zespole możemy zobaczyć zawodników pierwszego zespołu: Arthura ,Carvalho i Phillipsa, a także niedawnego debiutanta w Champions League - Bajcetica. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Jedynym strzelcem bramki pozostał Layton Stewart (po asyście Chambersa), który w drugiej połowie spotkania nie wykorzystał rzutu karnego.

2 polubienia

Sam ostatnio zastanawiałem się co tam u Musialowskiego, a dziś trafiłem na taki artykul.

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,28918356,polski-messi-zjawisko-pilkarz-przepada-klopp-i-liverpool.html#opinions

Dobry artykuł. Zastanawiałem się właśnie ostatnio, czy może przystopował przez barierę jezykową lub brak nici porozumienia w zespole (w sparingu ze Strasbourgiem w ogóle mu nie podawali i akcje na siłę szły prawą stroną). Wychodzi na to, że język angielski umie, ale jest mało komunikatywny. Niestety, ale takie osoby mają w życiu na ogół ciężko. Do tego dochodzi arogancja i brak chęci do ciężkiej pracy. Ciekawe jakie ma plany na przyszłość i jak go postrzegają w zespole. Czy już postawili na nim krzyżyk (brak minut w U21 i U18), czy jeszcze mają nadzieję, że się ogarnie.
Wydaje mi się jednak, że oficjalnego debiutu się nie doczeka. Wcześniej skończy gdzieś na zapleczu wielkiej piłki (League One lub inna Ekstraklasa).

Szkoda, ale tak jest niestety w LFC, młodzież przepada, nie tylko ta z Polski, nawet nie odnajdują się później w Championship, szkolenie młodzieży w naszym klubie jest na bardzo niskim poziomie Ojo, Brewstery, Woodburny, wszyscy jak kamień w wodę, zobaczymy czy choć Wilson się zahaczy na dłużej w PL, od czasów Kloppa tylko z Trenta mamy pożytek, Elliotta , Carvalho, Gomeza itd. nie liczę bo przyszli z zewnątrz.

2 polubienia

Ben Doak z golem w debiucie w reprezentacji Szkocji u-21. Chciałbym przypomnieć, że chłopak ma 16 lat (11 listopada kończy 17), oby dalej tak się prezentował i zdrowie pozwoliło mu na dalszy rozwój.

Musiałowski z debiutem w kadrze U-21. Wszedł na ostatni kwadrans meczu z Grecją. Grecy wygrali 1:0, a Musiałowski wyróżnił się jedynie dobrze bitymi rożnymi.