Fenway Sports Group (FSG)

Nie wiem czy Ty udajesz czy naprawdę tak myślisz. Przecież nikt nie jest nieomylny. Każdy zrobił zły transfer. Tylko jak Klopp kupił tego Keite to się kusi z nim męczyć. A inni trenerzy dostają kasę na kolejnego zawodnika. Naprawdę - oskarżenia Kloppa że marnuje pieniądze to już szczyt wszystkiego. FSG to po prostu kompletni minimaliści, dają minimalne środki na to żeby klub mógł się utrzymać w czołówce. I kiedyś to wreszcie musiało pęknąć. To że do tej pory z takim budżetem udało się utrzymywać w czołówce to był cud. Ale kiedyś ten cud się musiał skończyć

Dzień dobry.
Ja nie twierdzę, że to Klopp marnuje pieniądze, ale ktoś kto jest odpowiedzialny za transfery.
Przecież w lato 80 baniek za Núñeza można było mieć i Napastnika i jakiegoś pomocnika. Teraz zamiast Gapko można mieć pomocnika.
Musimy skupić się na zawodnikach mniej podatnych na kontuzję, bo Diaz i Jota to w tym sezonie 100 baniek w gabinecie u lekarza.
Dla przykładu

Wszyscy łącznie 36 baniek, 1 miejsce w lidze.
Gapko 37 baniek ?

Jedynym z czym się z tobą zgadzam, że przy innych właścicielach być może byśmy mieli większy budżet i możliwość popełniania takich błędów.
To jest na razie myślenie życzeniowe.
Na ten moment skupmy się na naszych właścicielach, sztabie, trenerze i popełnianych prze nich błędów.
Kiedyś my również wydawaliśmy rozsądnie jak Arsenal , coś się popsuło po drodze.

Kolejny raz czytasz źle ze zrozumieniem i wpychasz mi nie napisane przeze mnie słowa w usta.

Napiszę w skrócie , że .
Problem istnieje!
Trzeba go rozwiązać!
FSG jest za to odpowiedzialne, tak jak Klopp, ludzie od scoutingu, ludzie od przygotowania przed sezonowego itd

Ja nikomu pojedynczo nie przypisuje winy i nikogo nie chce zwalniać, zmiany tak jak najbardziej.
To chyba na tyle w tym wątku, bo już w sumie cały czas pisze to samo być może tylko inaczej to ujmuję, lecz bez zrozumienia. :wink:

2 polubienia

Ja to rozumiem. My mamy Trenta z akademii, Robertsona za grosze czy Matipa jako wolny transfer. I to było super. Tylko nie zawsze się tak udaje. A co do Nuneza - po pierwsze - ja bym go jeszcze nie skreślał. Po drugie - uważasz że Klopp nie chciałby Halaanda? Chciałby tylko nikt by mu nie zapłacił takiej tygodniówki. Dlatego kupił Urugwajczyka. Ja uważam, że największym grzechem Kloppa i ludzi ze scautingu jest zaniedbanie Ameryki południowej, zwłaszcza Brazylii. To kopalnia talentów. O to bym się czepiał. A o to, że robi transfery jakie robi - to nie. Juventus też kiedyś miał Pogbe i Pirlo za darmo, Vidala w formie za grosze i kilka innych dobrych tanich transferów . Później grali 2 razy w finale LM. Potem też ściągali za darmo Cana czy Ramseya ale to już nie zadziałało. To że raz się udało nie znaczy, że zawsze tak będzie

Ja znowu nie napisałem, że skreślam Urugwajczyka :man_facepalming:
Sam jestem jego fanem i z niewielu tu go broniłem.
Tylko stwierdzam, że można wydać na jednego gracza takie kwoty kiedy mamy też pieniądze na inne pozycję.
Takie kwoty można lepiej spożytkować.
Językiem pisanym ciężko do Ciebie dotrzeć dlatego w ramach zabawy przedstawię pewny obrazkowy rebus łatwiejszy do zrozumienia.

Ja:
conspiracy-theory

Ty:
reading-big-eyes

Ja:
man-talking

Ty:
finger-pointing-accusing

Ja:
facepalm-really
mad-angry

Tak na koniec to dziękuję za dyskusję, więcej nie mam do dodania.
Odezwę się przy jakiś nowszych doniesieniach.

@lfc257
Do odpowiedzi poniżej.
Proszę… Nie napisałem, że FSG jest ok. Ty starasz się podzielić na 2 strony . Wina FSG albo nie, nie ma nic pośrodku. Ja tobie tłumacze, że winię FSG, Kloppa jak i całą resztę…
Napisałeś, że nic nam właściciele nie dają.
Jak tobie udowodniłem, że to nie prawda zmieniłeś na taktykę , że niewystarczająco.
Jak Tobie udowodniłem, że nie trzeba mieć dużego budżetu jak Arsenal czy wcześniej my.
To twierdzisz, że mamy wychowanków, ale są zajechani. Co w sumie to wina Kloppa i jego stylu gry .
Przekręcasz wypowiedzi ludzi i dużo sobie dopowiadasz.
Bardzo dużo, bo wiesz co miał Klopp w kontrakcie, co dzieje się za drzwiami itd.
Ja nie wymyślam wypowiedzi, a przedstawiam jak wygląda sytuacja, chodź mogę się mylić.
Zacytuj mnie proszę żebym wiedział czy odnosić się to prawdziwej wypowiedzi, czy tej wymyślonej.
I ogólnie przenieśmy rozmowę na priv, bo zaśmiecamy forum i denerwujemy innych użytkowników.

1 polubienie

To ja mogę napisać to samo o Tobie i Radbugu. Będziecie bronić FSG choćbyśmy wypadli z top4 na kilka lat. Można będzie winić trenera, dyrektora ale Henry i spółka są ok. No, może tam jakieś niedoskonałości mają ale że oni są głównymi winowajcami to żaden z was nie przyzna

1 polubienie

I to by bylo na tyle. Kolejne okienko przespane. Mozliwosci jest kilka albo fsg jest w fatalnej sytuacji finansowej i nie jest w stanie wylozyc zadnych srodkow finansowych albo co bardziej prawdopodobne jest juz dopinana transakcja sprzedazy, na tyle zaawansowana ze nie zalezy juz im na dalszych wynikach, nie chca zmieniac warunkow finansowych i pozostawic przebudowe skladu nowemu wlascicielowi. W innym ukladzie kazdemu normalnemu wlascicielowi zalezaloby na wzmocnieniu skladu zeby probowac jeszcze ratowac sezon aby wartosc dalej nie spadala, oni straca duzo wiecej na gorszych wynikach niz by wydali na jakis transfer, a przeciez taki zawodnik nie wyparuje, tylko pozostaje klubowym aktywem i zwiekszy wartosc sprzedazy. Kolejna opcja jest taka, tez mozliwa, ze zdali sobie sprawe ze nie sprzedadza klubu za tyle ile by chcieli i do niczego nie dojdzie, wiec pojda po najmniejszej linii oporu, przedluza kontrakty, przynajmniej 2z3( Milner,Keita,Ox) do tego dolicza mlodych zawodnikow (Bajcetic,Morton). Latem zlozą oferte za naszego zbawce Jezusa Chrystusa, nie uda się i za darmo dołaczy Tielemans ktorego Klopp jest fanem od czasow jego gry w Anderlechcie. I cyk pomoc przebudowana, liczba graczy sie zgadza, pożar ugaszony. Walczymy o Top4, zeby byla LM w kolejnym sezonie, bo wiadomo, ze mistrzostwo to tylko wieksze koszty. A w kolejnym roku, moze znowu sie trafi jaka darmoszka do pomocy, potem do obrony, i ch*j jakos to bedzie. No wlasnie jakos.

2 polubienia

Generalnie jedynym ratunkiem (choć co będzie to nie wiadomo) jest sprzedaż klubu. Jasno widać, że FSG ma wywalone na klub - nie ma lekarza, nie szukają dyrektora sportowego, nie próbują ratować tego sezonu na rynku transferowym a przecież brak LM to duże straty finansowe - jak powiedziałeś. W każdym razie - ciężko znaleźć jakieś pozytywy. Jak przeczytałem artykuł że żeby latem kogoś kupić (Jude’a) to musimy sprzedać Kellehera i pozbyć się jeszcze kilku innych - no to ręce i nogi opadają. Faktycznie skończy się na Tielemansie, Pearce napiszę że Bajcetić to nowa gwiazda która podbije ligę no i jest Thiago - więc linia pomocy wymarzona

4 polubienia

Fn3wrPZXkAAhSRU

8 polubień

Oho widzę kolejna drama i kolejne wzajemne wyzywanie się od małp i małego IQ

Forum w formie

Ja latem jeszcze uważałem, że są okej

Ale teraz…

Przykro mi się po prostu patrzy na to w jakim bagnie się taplamy i że nawet jednego pomocnika zimą nie sprowadza, żeby pokazać, że tak zależy nam na drużynie tak chcemy żeby było lepiej

A wizja sprzedaży zawodników, którzy są niezli i których lubię, żeby zarobić na jeden transfer to w ogóle :‘’) eeh szkoda gadać

To tylko pokazuje FSG jakimi są idiotami myśląc że bez transferów będziemy ciągle w Topie. Chwała Kloppowi że i tak wyciąga z tego gówna maksimum.

8 polubień

Nie pozostaje nic innego niż mieć nadzieje, że to zwyczajnie ich exodus. Na odchodne sprowadzili Gakpo i się zmywają. A nie inwestują bo sprzedaż klubu to kwestia tygodni.

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1620860249904390144?t=Xa5wcTgTXWhdQKAfFdbXPA&s=19

Prowadzone są rozmowy. Pełna sprzedaz. (D.Lynch)

12 polubień

Wygląda na to , że kasy na transfery nie było bo FSG zaczęło spłacać z klubowej kasy zadłużenie związane z inwestycjami w infrastrukturę - czyli żadne tam częściowe sprzedanie udziałów - całość chcą sprzedać plus jeszcze odzyskać kasę zainwestowaną w infrastrukturę…

Ciekawe, że taka informacja wypływa zaraz po zakończeniu okienka transferowego, w którym klub nie przeprowadził koniecznych wzmocnień.

5 polubień

Prawda jest taka że czas nam się kończy. Nawet jak będzie nowy właściciel musi mieć czas na ogarnięcie burdelu organizacyjnego. Nowy dyrektor musi mieć czas na sprowadzenie swoich ludzi i normalna pracę. Transferów nie robi się jak w FM że można dograć temat wciągu tygodnia.

Tyle lat czytania wypierdów, że Abramowicz zatopi Chelsea jak mu się znudzi, a koniec końcow Abramowicz nie chciał w ogóle odzyskiwać pieniędzy które pożyczał Chelsea i dodatkowo zamieścił w umowie sprzedaży klubu obowiązek inwestycji w klub.
Tymczasem “dobrzy biznesmeni” z FSG będą drążyć w klubowym budżecie aż odzyskają każdego centa i przy okazji zostawiają klub w tragicznej kondycji sportowej

5 polubień

Ciekawe jakie jest to zadłużenie klubu, bo w United ten dług wynosi 300mld funtów (dla przykładu w czasach Fergusona ten dług nie był większy niż 30mld). Znalazłeś jakieś informacje?

Będą mieli czas do sierpnia bo wtedy rusza nowy sezon.

@GrzegorzLFC Romek kochał ten klub. Nigdy by go nie sprzedał gdyby koledze nie popaliły się styki na starość.

1 polubienie

+1, znowu wygramy z jakimś Nottingham i wypłyną informacje, ze nie było żadnych rozmów, do tego czasu oburzenie na temat braku transferów minie. FSG jest genialne w politykę

4 polubienia

Jezu ufam tobie :pray: :pray: :pray: