FIFA (gra komputerowa)

No właśnie kiedyś to wystarczyło sobie zrobić drużynę w trybie kariera i rozgrywać te sezony masowo, ale widzę, że czasy się zmieniły i gry nawet płatne przestały być f2p :sweat_smile:

Granie w futa to osobisty wybór każdego gracza. Ja osobiście jeszcze nigdy nie grałem. Kompletnie nie pociąga mnie gra jakimś randomowym składem z piłkarzami po 60 pare overalla i polowanie na mocniejsze karty :smirk: ja sobie lubię zbudować drużynę marzeń w karierze albo połoić dupsko innym graczom w sezonach bądź kumplom siedzącym na kanapie obok. A do tego nie trzeba nic dokupować.

Jestem starej daty, zaczynałem swoją przygodę z grą od edycji 1999, na komputerze od kolegi. Potem grałem w każdą wersję, chyba do 2010 roku, następnie straciłem już kontakt z nowościami, trybami, online, kolejnymi edycjami itp. Najlepiej i najdłuższe godziny spędziłem chyba przy FIFA 2001, był w składzie Liverpoolu taki piłkarz, Erik Meijer, nim strzelałem mnóstwo bramek :wink:

1 polubienie

A grałeś w WC 2002 ? :heart_eyes: :heart_eyes: :heart_eyes:

@Edit chodziło mi o FIFE World Cup 2002 jak coś bo w sumie ten skrót może znaczyć trochę co innego również :slight_smile:

1 polubienie

Oczywiście ale nie była to moja ulubiona gra. Poza tym NHL, zwłaszcza edycja 2002 i któreś NBA ale nie umiem sobie przypomnieć który rok. Ponad to Medal of Honor i Call of Duty. I wiele wiele innych :slight_smile:

W realu raczej transferów nie będzie to pokaże wam chociaż jak “odleciałem” w kultowej kopanej w FIFie 22 :sweat_smile: Sezon trzeci, na początku kariery zastrzyk bogatego inwestora. Na wypożyczeniach Jota, Diaz, Nunez i Gakpo którzy zajmą miejsce ofensywnej starszyzny oraz oczywiście Bellingham z Valverde do środka. Na bramkę szykowany w miejsce Alissona, Donnarumma.

Ktoś zaproponuje jakieś realne transfery do nas oprócz Bellinghama?

To już chyba zaczyna się robić tradycją, że witam na forum nowego użytkownika :sweat_smile:
Serdecznie pozdrawiam Cię bracie!

W sensie że w fifie?

tak, do trybu kariery

nie wiem jak w 23 ale w 22ce można kupić praktycznie każdego na kogo nas stać. Ja jak widać wziąłem Nevesa. Fajnie się rozwija z czasem + Bellingham, Valverde czy Moder.

W karierze innymi klubami brałem też FdJ, Lorenzo Pellegrini oraz Kimmicha. Ale Kimmich jest nie najmłodszy, drogi i więcej Ci się nie rozwinie. Dodatkowo niezbyt dynamiczny ale to dotyczy również Nevesa.

Generalnie 3 najlepszych pomocników ze względu na wiek, umiejętności i potencjał jakich bym polecił to Bellingham, Valverde, FdJ i Neves. W takiej kolejności.

Trailer EA SPORTS FC

Na trailerze jest 5 graczy LFC. Oczywiście jest Virgil, Robo, Konate (tak mi się wydaje) i fajna niespodzianka z Allisterem jak przedstawiają nowego piłkarza. Ale na końcowym zdjęciu jest jeszcze jeden piłkarz, kto to do cholery jest z numerem 20? xD

Przecież od razu widać że Jota, nawet nie trzeba sprawdzać kto gra z nr 20 zeby sie upewnić

E. Może trochę faktycznie im nie wyszedł ale ja rozpoznałem

1 polubienie

Dla mnie kompletnie niepodobny na pierwszy rzut oka :grinning:

1 polubienie

Wygląda jak Salah z AliExpress.

2 polubienia

Abstrahując od FIFY, to czy ktoś gra(ł) w SmokePatch Football Life 2023 - generalnie jest to PES 2023 bazujący na silniku gry PES 2021. Ja z niecierpliwością czekam na ich kolejny update z aktualnymi letnimi transferami.

Może i ujowy eFootball 2020 zakończył erę kultowego Pro Evolution Soccer, ale serce się raduje na wieść, że ekipa ze SmokePatch ceni sobie symulację piłki nożnej na najwyższym poziomie i zdecydowali się utrzymać serię przy życiu.

Sorry za offtop, nie jestem fanem FIFA (może kiedyś się przekonam).

Już miałem się na nią przestawić po bólu serca, jaki zaserwował mi eFootball PES 2020, ale granie w SP Football Life 23 na starym silniku PESa wciąż daje mi dużą frajdę. No i jest w 100% darmowe (wystarczy kupić [pewnie teraz za grosze] PES 21 lub pobrać skrakowaną wersję).

1 polubienie

Gdzieś tam któraś cześć PESa leży na steamowym koncie. Ale ja jednak wole FIFE. Ma więcej licencji i rozbudowany tryb kariery trenera co jest dla mnie najważniejsze. Zresztą w 22ke wsiąkłem tak, że grę odstawiłem aby nie zabierała mi zbyt dużo czasu z życia :sweat_smile: nabiłem z 250 godzin czy jakoś tak. Oczywiście miętosząc jak zboczek w ten cholerny tryb kariery i kupując po raz wtóry Mbappe KdB etc.

Powiem Ci, że znalazłem z ciekawości tylko jedno miejsce, gdzie można kupić klucz PES 2021 i kosztuje niemal 1400zł :D.

Jota - śmiechłem. Będzie miał przerąbane w szatni po powrocie z wakacji :P.

Ooo, o tym nie słyszałem. Kiedyś tylko FIFA ale od kiedy szef nie potrafił mnie pokonać w FIFE (:joy:) i przyniósł do pracy PES’a a FIFĘ schował, przekonałem się do PES i uważam, że jest 100 razy lepszy pod względem fizyki i realistyczności a co za tym idzie daje o wiele więcej frajdy z gry. Niestety posiadam tylko egzemplarz na PS4 (2019) i dawno w sumie nie grałem.

Ale jak już poruszyliśmy temat gier piłkarskich, słyszeliście o UFL? Jestem ciekaw co z tego wyrośnie i czy da radę zastąpić właśnie starego dobrego PES’a.

Okładka wygląda mega biednie.