Humor

7 polubień

1 polubienie

Ten Wiedźmak od Netflixa to taki paździerz, że szkoda to komentować. Ledwo obejrzałem pierwszy sezon. Nierozumienie świata przez twórców i poprawność polityczna zarżnęły ten serial.

@josif :rofl:

3 polubienia

Być może pierwsze zdanie było kluczowe w wyborze postaci.

4 polubienia

Ja nawet pierwszego sezonu nie skończyłem. Taki trochę bieda “woke culture” Herkules z lat 90 serial.
Książki czytałem do Sezonu Burz. Gralem we wszystkie gry, 3cia jedyna co ukończyłem i naprawdę świat mi się podobał. Ten serial jest sztuczny plastikowy i właśnie na siłe elementy różnorodności w ogóle nie pasujące do książek.

2 polubienia

A Wiedźmin nie jest w sumie poprawny politycznie?

Światem rządzi loża kobiet, która kontroluje wszystkich królów. Motywem przewodnim jest rasizm i wykluczenie.
Pogromy elfów, nieludzi, prześladowanie samego Geralta itd.
Sapkowski zrobił jedna z bardziej poprawnych politycznie sag jak na polskie warunki fantasy.

Oczywiście odklejona Lauren (showrunnerka) tych książek nie czytała/nie zrozumiała i stworzyła okropne, woke gowno, w którym na sile próbuje forsować swoją wizje świata, na dodatek maksymalnie nieudolnie.

4 polubienia

właśnie to miałem na myśli, a Netfilx nawet to spier… i wszystko jest poprawnie polityczne na siłę. Gdyby czytali książki, to by wiedzieli, że Sapkowski mocno poruszył te tematy.

otóż to.

1 polubienie

Chłopaki bawią się na urlopie w Turcji.

1 polubienie

Zgodzę się, problemem serialu nie jest “poprawność polityczna” bo Sapkowski stworzył tak dojrzałe dzieło nawiązujące do wielu problemów i wad współczesnego społeczeństwa, że naprawdę nie trzeba tam nic zmieniać

Problemem są natomiast po prostu twórcy i to jaki mają pomysł na serial. Jest po prostu SŁABY. Scenariuszowo leży i kwiczy, kostiumy wyglądają jak z h&mu, a odstępstwa od materiału źródłowego nie są odstępstwem jak w typowej adaptacji, tylko stworzeniem swojej własnej alternatywnej wersji wydarzeń, która przynajmniej by była ciekawa i się trzymała kupy, nie XD nawet to źle poprowadzili

Mi się 1 sezon całkiem podobał, ale kolejnych już nie oglądałem, bo słysząc afery związane na planie i to co nawymyślali w scenariuszu to odpuściłem

2 polubienia

No właśnie to jest najbardziej pochrzanione że proza Sapkowskiego jest pełna wątków “woke”. Silne postaci kobiece, prześladowania rasowe (a nawet gatunkowe), mniejszości seksualne (na przykład Ciri, jedna z 3 głównych postaci), ekologia. To jest samograj, ale i tak showrunnerka z jakiegoś powodu postanowiła to wszystko rozpieprzyć i z otrzymanych resztek ulepić jakieś pokraczne monstrum. Wielka szkoda, obejrzałem dwa sezony z rozpędu ale na trzeci już nie mam ochoty bo z odcinka na odcinek było coraz gorzej. Smutne bo zapowiadało się dobrze.

3 polubienia

5 polubień


Ten widzę typowo zaczyna od żartu na rozluźnienie publiki😜

1 polubienie

Filmik wszystko wyjaśnia kto :wink:

1 polubienie

Gdyby mimo wszystko ktoś potrzebował obejrzeć:

7 polubień

https://twitter.com/PrinceRollo1/status/1676468113594802181?t=Lcxh8CPaxORCMIusZ-CWzw&s=19

5 polubień

Manchester 07 United.

Bawi mnie ta akcja

@omnia to był mecz Liverpoolu z United w 1980, szansę zmarnował Dalglish

6 polubień