Kontuzje

sam jestem ciekaw, co z Bobbym. Była informacja, że jest zdrowy już przed meczem z Brentford, mija prawie 2 tygodnie, a Brazylijczyka dalej nie widać.

1 polubienie

Konferencja dziś 12:30, może po niej coś się rozjaśni. Był nawet niby ujęty w drużynie na Wolves, a ostatecznie nawet na ławce nie usiadł.

Terminologia w LFC jezeli chodzi o kontuzje:

  • krotka przerwa: 4 tygodnie
  • niegrozny uraz juz w nastepnym meczu dostepnosc: co najmniej 6 tygodni
  • powazniejsza sprawa ale leczymy konwencjonalnie: 8 tygodni lecz po okolo 5 stwierdzenie,ze jednak operacja potrzebna i…3-4 miesiace z glowy

Czy u tych lekarzy mozna dac sie prywatnie przebadac? :smiley:
L-4 zapewnione na dluzsza mete nawet w razie…kataru.

1 polubienie

Najświeższe informację z konferencji prasowej:

Nunez - drobny problem, który uniemożliwiał mu trenowanie, jeżeli dzisiaj nie będzie trenował to jutro nie zagra (czekają na decyzję, czy dzisiaj może trenować)
Firmino - nie będzie dzisiaj trenował, nie będzie dostępny jutro. Na początku miała być to drobna kontuzja (około 10 dni) ale Bobby znowu coś poczuł, obecnie nie jest blisko powrotu do treningu drużynowego
Bajcetic - wraca dzisiaj do treningu
Milner - wczoraj brał udział w większości treningu

Ciągle niedostępni pozostają:

  • van Dijk
  • Jota
  • Arthur
  • Diaz
5 polubień

Bobby bardzo mnie niepokoi, jak było przez tyle lat wszystko w porządku. To jak zaczął sie sypać to już przestać nie może. Ostrzegałem zresztą na początku sezonu, że niepokoją mnie kontuzje i pewnie będzie problem dalej z nim i może lepiej go jednak nie przedłużać. To ktoś wyskoczył, że to tylko jeden sezon, a tak to w ogóle nic się z nim nie działo. To już mamy 6. kontuzję od początku zeszłego sezonu, bo z konferencji wynika, że teraz z czymś innym był problem niż to przez co zaczął pauzować i może być długo niedostępny. Mimo całej sympatii, to chyba jednak nie ma co Bobbyego przedłużać. To po prostu nas ograniczy na rynku transferowym, a jak Bobby dalej będzie często kontuzjowany to naszą kadrę znacznie zwęzi.
Też Bobby ma już 32 lata(rocznikowo), w takim wieku pod względem kontuzji to właśnie z reguły jest już tylko gorzej. Zapewne mniej intensywna liga byłaby korzystna dla jego zdrowia.

5 polubień

dzisiaj pierwszy raz trafiłem na informację o tajemniczej kontuzji Firmino. Ponoć łydka.

Jak tam sytuacja wygląda? podobno Darwin raczej jutro nie zagra :woozy_face::woozy_face: wiadomo co z Firmino?

Edit: oraz w kontekście Joty nic się nie zmieniło? Nadal luty?

Darwin może zagra jeszcze nie ma nic pewnego w jego sprawie. O Firmino nic nie było powiedziane konkretnie, ale ostatnio Jurgen mówił, że miał wrócić, ale złapał coś gorszego, w kazdym razie szybko nie spodziewałbym się powrotu.

O Jocie też nie było konkretów.

1 polubienie

Klopp on Jota:
He looks really good. Real Madrid? I think so, yes.

2 polubienia

https://twitter.com/JamesPearceLFC/status/1615474549323178006?t=1RmE4MzPirDVatYadgoUng&s=19

Nunez powinien wrócić na Chelsea. (J.Pearce)

Nat, Fabio i Millie dziś nie trenowali z zespołem. Niekoniecznie to oznacza kontuzje.

Oni są tam bici czy łamanie kołem na tych treningach? Jakim cudem tutaj każdy łapie przynajmniej kilka jedną kontuzje w sezonie. W zasadzie tylko Salah, Gakpo i Ali nie byli jeszcze kontuzjowani xD!

27 czy nawet 28 piłkarzy, a kontuzji nie dostało 3 zawodników, w tym jeden jest tu dopiero 3 tygodnie.

O co wgl tutaj chodzi:

Diaz- długotrwała kontuzja i spaprana rehabilitacja
Jota- jedna długa kontuzja, a zaraz po niej kolejna długotrwała
Nunez- już zaliczył 2 drobne kontuzje
Jones- 3 kontuzje
Milner- kontuzja
Hendo- 2 kontuzje
Keita- 2 kontuzje
Thiago- jedna
Elliott- kontuzja
Carvalho-kontuzja
Ox-kontuzja
Trent-kontuzja
Robbo- 2 kontuzje
Konate- już 3 razy
VVD- długotrwała kontuzja
Matip- kontuzja
Gomez-kontuzja

Aż się odechciewa.

Tak jak w covidowym mieliśmy potężnego pecha, a potem przez wzrost intensywności i braki w drużynie- powstała kula śnieżna- tak teraz?

Rany boskie. Co się tam stało.

5 polubień

piłkarze doznają kontuzji. Co za odkrycie!

@AquerdationLFC w klubie przez pół sezonu nie było lekarza. Ja wcale nie jestem zaskoczony.
@AquerdationLFC owszem, ale lekarz jest bardzo ważny w klubie.

Natężenie i ich liczba jest nieproporcjonalna do średniej ligowej jaka powinna wystepowac.

@Lucass to nie lekarz przygotowuje piłkarzy do sezonu, a cały sztab.

1 polubienie

Tutaj wreszcie mozemy uzyc nieprawidlowego stwierdzenia i napisac ze “mamy kontuzjogenna druzyne” :man_facepalming:
To chyba jest jakas klatwa czy cus!?

Może lepiej jak nikt do nas nie trafia w tym oknie, patrząc na to co się dzieje w pierwszych dwóch tygodniach, miesiącach od przybycia dozna kontuzji na kilka miesięcy. Dla własnego dobra niech dograja sezony gdzie indziej.

Mamy Nata (i nie boimy sie go uzyc) i nie bedzie na nas bata! :muscle: :grinning:

Chyba potrzebny nowy czlowiek od przygotowania fizycznego. A nie lekarz.

BOŻE myślałem, że w 2020 mamy ciężko a teraz :')

Ja już nie mam sił naprawdę, za każdym razem jak myślę, że w Liverpoolu gorzej być nie może to klub mnie zawsze zaskakuje XD

Powoli rozumiem komunikaty dotyczace czasu powrotu po kontuzji. Do podanej liczby trzeba dodac 1, a jednostkę czasu zmienić na wyższą. Czyli nie 2 dni, a 3 tygodnie, nie tydzien, a dwa miesiace itd.

Carlo będzie miał niezły zgryz jak przygotować Real na mecze z nami, może to część naszego planu…

1 polubienie