Liga Europy 2023/2024

Wiem, że to “tylko” Liga Europy, ale ostrożnie z tymi zapowiedziami zniszczenia.
Po 7-0 z ManU mieliśmy rozjechać Wisienki, sporo było takiego wymachiwania szabelką… jestesmy faworytami, ale LE sama się nie wygra.

@Lapaino ja mam nadzieję na puchar, każdy inny wynik będzie rozczarowaniem.

2 polubienia

@MG75 dwumecz w europejskich pucharach to jednak zupełnie coś innego niż mecz ligowy

2 polubienia

Dostajemy drugą szansę na wygraną w LE. W 2016 przegraliśmy finał z Sevillą, teraz będziemy faworytem rozgrywek. Myślę, że nikt tej szansy nie chciał ale skoro już się pojawiła to powinniśmy postarać się ją wykorzystać

Co Wy macie z tym Juventusem ? To słabiaki i zaraz poł ich składu odejdzie z Vlahoviciem i Di Maria na czele. Ich czasy skończyły się w finale LM 2017.

Jak wygrają LE, a potem zajmą 3 miejsce w grupie LM, to będą.

2 polubienia

Jak już tam gramy to wygrajmy, ale jednocześnie trzeba dobrze gospodarować siłami żeby na ligę starczyło i puchary też. Optymalny scenariusz to zapewnienie sobie jak najszybciej pierwszego miejsca w grupie żeby resztę meczów zagrać rezerwami.
Teraz ciężko powiedzieć co i jak bo dużo zależy od tego kogo klub ściągnie latem i jakie będzie losowanie grup. I nic kosztem Premier League.

Mamy szansę wygrać, ale mam nadzieję, że nie kosztem ligi

Ogólnie to równie dobrze możemy wygrać całe rozgrywki, jak i w grupie odpaść. Zależy jak je potraktujemy i kim będziemy w nich grać. Moim zdaniem, jak będzie w lidze szło, to powinniśmy traktować mecze w LE jako szansę na odpoczynek+ minuty dla młodych. Szkoda byłoby grać betonową jedenastką wszystko i potem łapać zadyszkę. Mam nadzieję, że po prostu będziemy rozsądnie zarządzać siłami zawodników.

4 polubienia

Ja jednak ostrożniej podchodzę do deklaracji typu “Liverpool tą ligę Europy zniszczy”. Liga Europy już nie jest taka słaba jak 10 lat temu. W tej edycji grały MUły, Barca, Juventus, Sevilla (w wersji LE nie La Liga czy LM), Roma, Sporting, Bayer (za Alonso wyjątkowo mocny).
Poza tym własnie przykład MU pokazał w tym sezonie że to jest zwykły turniej na dobrym poziomie i wszystko może sie zdarzyć. Słabszy dzień, wąska kadra (a co jak co w sezonie 23/24 będzie jeszcze węższa) i wypadamy albo nie daj Bóg przegrywamy w finale

3 polubienia

Liczę na dobre rozstrzygnięcie w LE, jeżeli już tam jesteśmy, to spróbujmy wygrać te rozgrywki, na pewno będziemy faworytem w grupie, jesteśmy uznaną marką.

1 polubienie

Możecie sobie mówić co chcecie. Nazywać mnie człowiekiem bez ambicji czy coś w tym rodzaju. A ja się jaram możliwością rewanżu (a raczej dogrywki) za 2016 :wink:

Nie, ja uważam że jesteś człowiekiem z Ambicjami, co prawda o wiele lepiej być w LM, ale jak już jesteś w LE to obowiązkiem naszym z naszą jakością i potencjałem jest wygrać LE.

zabawne jak zmieniło się postrzeganie LE. Jak bardzo zmienił się Liverpool na przestrzeni tych lat. Taka swoista klamra. Finał 2016 i finał 2024.

Z tamtej drużyny nie został nikt. Szkoda, że James i Bobby odeszli. Byliby jedynymi łącznikami z tamtym Liverpoolem.

Chyba zapominasz o Hendersonie, który był na ławce w finale (tylko ze względu na kontuzję)

I jeszcze Gomezie :stuck_out_tongue: I nie odeszli, tylko jeszcze odchodzą :smiley:

Ale widze, że Ty już jestes po finale 2024, to dla Ciebie może rzeczywiście odeszli i to razem z Gomezem i Hendo

Plus taki, że wystarczy kupić Viaplay i mamy Liverpool w lidze i w Europie :stuck_out_tongue: Nie ukrywam, że liczę na finał i wygraną, bo to kolejny puchar europejski. Gwarantowane miejsce w Lidze Mistrzów. Oczekuje jednak, aby na słabszych rywali wystawiać naszych zmienników. Nic odkrywczego nie napisałem, dołączam jednak do tych, co biorą te rozgrywki na poważnie i jako szansę na dwa puchary.

7 polubień

@Loku64 czepialski jesteś jak jakaś stara baba na targu. Na żywo też jesteś taką męcząca marudną? Przypominam, że kilka dni temu pożegnaliśmy Milnera i Firmno.

będziemy najsilniejszym zespołem w tym turnieju. Każdy inny wynik, niż przywiezienie pucharu z Dublina będzie kompromitacją.

Ty za to wiecznie przyjmujesz ekstremalne stanowiska, jakby zdrowy rozsądek jest Ci obcy.

Nie wiem skąd się bierze takie pewne, agresywne wyrażanie wcale nie tak prawdopodobnych opinii.
Za dużo współczesnego rapu, czy nie wiem tiktokow😅

Poza tym ja tu często sobie żartuje i ogólnie jestem raczej optymista. Po prostu nie przepadam za takimi krzykaczami jak Ty, wiec może w stosunku do Ciebie i Twoich opini bywam mniej przychylny.

Zaczniesz rozsądniej pisać to może się nawet polubimy :grin::joy:

Czy będziemy najsilniejszą to nie wiem. Z pewnością będziemy jedną z najsilniejszych ekip na papierze. Trzeba pamiętać, że do LE trafiają również drużyny z 3 miejsc z fazy grupowej LM, więc jasną sytuację będziemy mieli dopiero w grudniu tego roku

1 polubienie

Wczoraj do tego grona dołączył Freiburg z Bundesligi.

@EDIT1
A dzisiaj dwa kolejne zespoły zagwarantowały sobie udział - Villarreal i Betis z Hiszpanii.

@EDIT2
Wczoraj Puchar Niemiec wygrał Lipsk, więc kolejny uczestnikiem LE w przyszłym sezonie będzie 6 zespół ligi niemieckiej, czyli Bayer Leverkusen.

Wczoraj również swoje zmagania zakończyła liga francuska, 4 miejsce zajęło Rennes i to Oni zagrają w fazie grupowej LE w 23/24.

5 polubień

Nagroźniejszymi rywalami będą chyba spady z LM, w tym gronie które awansowało do LE nie widzę drużyny której moglibyśmy się obawiać.