Liga Mistrzów 2021/22

Rok temu zakończyli nad LFC tylko i wyłącznie dlatego, że trenerem Chelsea w pierwszej połowie sezonu był Lampard a Liverpoolowi posypał się skład z obroną na czele.

W temacie o meczu Manchester United - Liverpool piszemy o Lidze Mistrzów, w temacie o Lidze Mistrzów piszemy o lidze angielskiej - da się poprzenosić te posty? Niezły bałagan się zrobił.
Miałem pisać odnośnie meczu z Włochami, żeby nie chwalić dnia przed zachodem słońca, bo United jeszcze może to wygrać i niestety potwierdziło się. Grali piach ale udało się.
W tej kolejce jako tako niespodziankę można uznać zwycięstwo Ajaxu i to wysokie. Haller super zawodnik, bramki, asysty, za chwilę ktoś go zgarnie. Milan na razie dołuje ale niewykluczone, że z jeden mecz uda im się wygrać.

Bede “upierdliwy” i przyczepie sie do stwierdzenia “przede wszystkim ważne jest żeby w niedziele nie przegrać”-absolutnie zle zalozenie!
My mamy wybiec na boisko z jedna tylko mysla-chcemy wygrac i nic innego nas nie interesuje.

Osobiscie nie sadze aby “menczyster” (i uchowaj Boze!) powalczyl o tytul mistrza Anglii.
Sprawa roztrzygnie sie moim zdaniem pomiedzy City,Chelsea a nami.

Natomiast co do CR7 to uwazam,ze on swoje 20 goli ustrzeli ale konstruowanie taktyki pod jego osobe raczej nie przyniesie wymiernych efektow.
Czekam za to z utesknieniem az arbitrzy zaczna mu w koncu pokazywac zolte kartki za bezustanne wymuszanie rzutu karnego-to jest takie zalosne ale czego innego oczekiwac od gracza tego klubu!

Szkoda natomiast,ze wczoraj wygrali z Wlochami gdyz przy ewentualnej porazce mieliby juz mocno pod gorke w LM.Lecz czekaja ich jeszcze rewanzowe starcia z Atalanta oraz Villarreal a tam o punkty latwo nie bedzie,
Druzyne Ole w LE wole :joy:

Wiesz, my kibice możemy sobie pozwolić na takie stwierdzenia „ważne żeby nie przegrać”, zawodnicy natomiast nie. Jasnym jest że ja również chce wgrać ale wiemy jaki to nieszczęsny teren dla nas, jedziemy tam w gazie i się męczymy, natomiast rok temu przy obniżce formy, uszczuplonym składzie strzelamy cztery bramki. Te spotkania rządzą się swoimi prawami, nieważny jest układ w tabeli, forma ani skład. Każdy idzie na maksa i robi co może żeby wygrać, dla mnie osobiście grunt nie przegrać, utrzymać passę bez porażki ale w mecz wjeżdżamy po zwycięstwo.
Marzy mi się nokaut na który obecnie nas stać, jeżeli defensywa nie zawiedzie to wyjedziemy stamtąd z trzema punktami

United mają obronę jak ser szwajcarski, braki w asekuracji boków- trochę jak my w kilku akcjach City sprzed 2 tygodni. Trzeba to wykorzystać w niedzielę. Atalanta potrafi zaskoczyć, fajnie się ogląda ich grę, zgrana drużyna w ofensywie, budowana z głową, trochę jak Leicester czy AM, największym atutem jest trener który zbudował kilka lat temu silny zespół I trzyma wysoki poziom.

Obejrzałem właśnie skrót spotkania Ajaxu z Borussią Dortmund i zaciekawiło mnie to, że przy żadnej bramce golkiper Borussi Kobel nawet nie próbował interweniować, rzucić się. Trzeba jednak oddać, że były to trudne strzały do obrony i Ajax zagrał dobre spotkanie.

Ten Ronaldo jest niemożliwy. Bez Niego United zajęłoby 4 miejsce w grupie i pewnie w lidze nawet do LE by się nie zakwalifikowali.

Ronaldo in the Champions League this season:

▪️ 5 goals in 4 games

▪️ 90+5’ winner vs. Villarreal

▪️ 81’ winner vs. Atalanta

▪️ 90+1’ equalizer vs. Atalanta

Z Atalantą obie bramki Ronaldo strzelil w doliczonym czasie - I i II połowy. Manchester jest zespołem który chyba najczęściej odwraca wynik po 90 minucie.

A zatem remis w Mediolanie. Kurcze to chyba najbardziej korzystny wynik dla nas. Brakuje zatem już chyba tylko remisu do awansu

Czy ja wiem czy korzystny, wolałbym żeby Porto wygrało może dałoby się pozbyć Atletico z LM :sunglasses:

1 polubienie

Wylosowaliśmy być może najtrudniejszą grupę jaką tylko mogliśmy. 4 kolejki w grupie, 4 zwycięstwa i już zapewniony awans. Mało tego - pewne 1. miejsce. Piękna sprawa. Być może się mylę, może ktoś mnie poprawi, ale to chyba pierwsza taka sytuacja w historii klubu, gdzie wygrywamy grupę po 4 meczach.

Ta cała sytuacja to wielki pozytyw, że można będzie pozostałe 2 spotkania rozegrać bez spiny. I pewnie wszyscy myślą, że rezerwowi dostaną szasnę. A Klopp myśli zapewne, że to idealna okazja dla Salaha, Arnolda, van Dijka czy Mane na 180 min :smiley: Tak się trochę śmieję, ale nie zdziwiłbym się. Mam nadzieję, że tak nie będzie. Inne zespoły będą się biły o awans do końca, my mamy spokój i powinni najlepsi odpoczywać. Ale rok temu awans z 1. miejsca zapewniliśmy sobie po 5 meczach. Ostatnie spotkanie graliśmy na wyjeździe i do tej pory nie rozumiem czemu Salah grał 90 minut. Arnold również, a on był świeżo po kontuzji, gdzie w grudniu był tłok w terminarzu. I trzymanie Joty na boisku, gdzie po faulu pauzował kilka miesięcy. Oby Jurgen wyciągnął wnioski.

1 polubienie

Korzystnie będzie to Atletico utrzymac w grze bo inni się będą z nimi meczyc :smiley:

Jeśli ktoś myśli że na ostatnie 2 mecze wystawimy skład jak na Carabao Cup to się myli. Kolega nie może zrozumieć dlaczego z Midtjylland grali Salah Jota czy Trent. A odpowiedź jest prosta - jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Jeden wygrany mecz w fazie grupowej to minimum 3 miliony €, więcej niż za wygranie FA Cup i EFL Cup łącznie, i mówię o wszystkich meczach a nie tylko o finałach.
Oczywiście są kluby dla których to niewiele znaczy bo mają nieskończony dopływ petrodolarów, ale nie my. Jeden wygrany mecz i roczna tygodniówka Andy Robertsona - myślicie że odpuścimy?
Oczywiście będzie rotacja, ale nie spodziewam się debiutantów z U23, chyba że w końcówce jak będziemy wysoko wygrywać.

3 polubienia

Nie no Gordon, Morton i Musiałowski powinni złapać jakieś solidne minuty i tak gramy ze słabszymi rywalami wiec mozna sobie na to pozwolić. Pewnie sklad zmiennikow rozwaliłby takie Porto.

Wątpię. Porto będzie walczyć o awans, a my o pietruszkę.

Skład wyjdzie w dwóch ostatnich meczach zapewne tak w 50% optymalny. Odpoczynek w pierwszej kolejności powinni zaliczyć ci najbardziej eksploatowani, czyli:
Salah → Origi
van Dijk → Konate
Alisson → Kelleher
Henderson → Jones
TAA → Gomez/Neco

Skład na Porto może plus/minus wyglądać tak:
Kelleher - Gomez, Konate, Matip/Phillips, Robertson - Thiago, Jones, Oxlade - Jota, Firmino, Origi
Oczywiście zależy jak w danej chwili będzie ze zdrowiem poszczególnych graczy. 4 dni wcześniej gramy z rozpędzonym Arsenalem, więc roszady w zestawieniu na pewno się pojawią.

2 polubienia

Nie mówię, że musi zagrać kadra U23 ale taki Salah może zacząć na ławce albo w ogóle nie brać go na mecz. Jak przedmówcy - w bramce mógłby zagrać Kelleher, w obronie Konate, inni gracze typu Minamino, Origi, ponownie Ox.
Co do innych spotkań. City i PSG chyba już raczej z awansem, tak samo Chelsea. Borussia ponownie przegrywa z Ajaxem, tym razem 1:3.
Jak na razie awansowały Bayern, Juventus, Ajax oraz Liverpool.

Wijnaldum wczoraj dwa gole dla PSG.

Ronaldo grający trener United? Czy to możliwe ?

Dla nas i pozostałych ekip PL scenariusz wymarzony :wink:

Eduard Mendy został pierwszym bramkarzem w historii Ligi Mistrzów, który zachował 13 czystych kont, po 17 meczach.