Liverpool - Chelsea

Sobota 21 stycznia 2023, 13:30
Anfield Road

Sędzia główny: Michael Oliver.
Asystenci: Stuart Burt, Simon Bennett.
Czwarty asystent: Darren England.
VAR: John Brooks.
Asystent VAR: Constantine Hatzidakis.

Gracze których zabraknie na mecz :

Liverpool: Liverpool ma długą listę kontuzji. Z urazami wypadli Virgil van Dijk, Roberto Firmino, Diogo jota, Luis Diaz i Arthur Melo, a wątpliwy jest także Darwin Nunez.

Chelsea: Denis Zakaria, Raheem Sterling, Christian Pulisic, Edouard Mendy, Armando Broja, Ben Chilwell, Reece James i Wesley Fofana są wykluczeni. Joao Felix jest niedostępny z powodu zawieszenia, natomiast N’Golo Kante również może potrzebować więcej czasu na powrót.


Mecze pomiędzy klubami :

Nasza najwyższa wygrana/przegrana:

Ostatnie mecze pomiędzy klubami:

Najgroźniejsi zawodnicy obydwóch drużyn:



Tutaj jeszcze jak prezentujemy się ofensywnie:

Ciekawostki:
• Liverpool zajmuje piąte miejsce w Premier League pod względem zdobytych bramek z 34 (1,9 na mecz), a Chelsea z 21 bramkami straconymi (1,1 na mecz) zajmuje czwarte miejsce w lidze.
• Według moneyline, szanse Liverpoolu na wygranie tego meczu wynoszą 53,9%.
• Chelsea zajmuje 12 miejsce w Premier League pod względem zdobytych bramek w tym sezonie (22 bramki, 1,2 na mecz), a Liverpool jest szósty pod względem zdobytych bramek 1,4 na mecz.
• W tym sezonie Chelsea była underdogiem w trzech meczach i nie wygrała żadnego
• Szanse Chelsea na wygranie tego meczu wynoszą 25,4%, według moneyline.
• W tym sezonie w meczach Liverpoolu 13 razy padało więcej niż 2,5 bramki.
• W 19 meczach Kai Havertz oddał 26 strzałów (18. w lidze) i zdobył pięć bramek (21.).
• Raheem Sterling oddał 19 strzałów (1,2 na mecz) i zdobył cztery bramki.
• Mason Mount zaliczył dwie asysty i stworzył 22 szanse (22. miejsce w lidze).
• Mohamed Salah oddał 48 strzałów (2,7 na mecz) i zdobył siedem bramek.
• Darwin Nunez oddał 42 strzały i zdobył pięć bramek.
• Salah jest najlepszy w Liverpoolu w ilości stworzonych szans, z 36 (2.0 na mecz) , ma też 5 asyst.

Przewidywane jedenastki:

Chodź ja osobiście wolałbym w tym meczu:
Liverpool (4-3-3): Alisson Becker; Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Ibrahima Konate, Andrew Robertson; Keita, Stefan Bajcetic, Thiago; Mohamed Salah, Darwin Núñez, Cody Gakpo

W mojej opinii najsilniejszy skład jaki możemy wystawić w tym momencie.
Co do meczu to spotkanie bardzo dobrych ekip, które w tym sezonie zmagają się z wieloma kontuzjami i brakiem formy. Nasze miejsca w tabeli to oddają.
Ciężko wskazać faworyta, ale z racji, że gramy u siebie wierzę w naszą wygraną. Oszukuję trochę sam siebie, ale chciałbym żeby Klopp przestał być tak uparty i w naszej pomocy nie zagrali od pierwszych minut Henderson i Fabinho. Nie obraził bym się nawet jakby tam zagrał Bajčetić i Milner. Oby Núñez mógł zagrać, bo atak bez niego wygląda miernie. Jeżeli się nie wyrobi to mam nadzieję w jego miejsce wskoczy Elliot, a nie Ox.

Wynik meczu:
Rozum 2:2 , serce 3:1 a co :wink:

Wynik spotkania
  • Wygra Liverpool
  • Wygra Chelsea
  • Remis

0 głosujących

Czy Bajčetić powinien zagrać od 1 minuty?
  • Tak
  • Nie

0 głosujących

Skoro Klopp ma wystawić zawodników, którzy pomogli awansować to wypadałoby dodać Bajceticia i Elliotta.

Alisson
TAA - Matip - Konate - Robertson
Bajcetić
Keita - Thiago
Elliott - Salah - Gakpo

Chyba najmocniejszy skład na ten moment, bo nie wiadomo czy przy zdrowiu jest Nunez. Jeżeli Nunez jest dostępny to Elliott-Nunez-Salah.

1 polubienie

Ja bym wmienił Matipa na Gomeza i Keite na Jonesa :smiley:

Ja bym tak wyszedł:
Alisson
TAA Konate Phillips Robertson
Bajcetić Milner Thiago
Elliott Salah Doak
Ale jako, że nie jest to koncert życzeń, będę wierzył w wygraną, choćby Kloppo z emerytury ściągnął Dalglisha i Carrę ;).

Tylko nie Hendo i Fab.Niech oni przygotuja sobie lepiej cieple kocyki i poszukaja wygodnych miejsc na lawce!

2 polubienia

Spotkania z Chelsea zawsze mnie elektryzowały, zwłaszcza za czasów Torresa, Lamparda, Terry’ego itp. Ale teraz też zawsze śledzę ich poczynania, staram się obejrzeć mecz czy skrót.

Ich drużyna zmaga się z plagą kontuzji, oglądałem kilka ich spotkań w tym sezonie i są bardzo nierówni co oddaje miejsce w tabeli. Kepa popełnia błędy w bramce, nie jest to pewny punkt tego zespołu, źle oblicza lot piłki, nie przecina wrzutek, czasem robi krok do przodu, a potem się cofa, jest bardzo niepewny, na pewno nie jest to klasa światowa. Upatrywałbym w tym naszej szansy na jakieś bramki i zwycięstwo, rzuty rożne, wrzutki (lagi) na Nuneza😂
Zakaria podniósł się z ławki i kontuzja. Najbardziej prawdopodobny wydaje się remis w tym spotkaniu, nawet 0:0, czuję, że nie będzie to porywające spotkanie a na dodatek w jego trakcie będę w pracy i nie wiem czy uda się śledzić na bieżąco poczynania naszych zawodników. Proszę tylko Kloppa o jedno - bez OXa w podstawowym składzie.

Trzeba spojrzeć troche w oststni mecz :slight_smile:

Alisson
TAA gomez konate robertson
Bajetic , tiago
Doak/Salah eliot gapko
Nunez

2 polubienia

tak w związku z meczami z Chelsea to nasz kapitan kiedyś nawet uderzyć potrafił :smiley:

Czy on tego nie strzelił za kołnierz Curtois?
Jutrzejszy mecz Jordan powinien oglądać w komfortowych warunkach, siedząc na ławce z termosikiem z herbatą, obok Oxa i Fabsa.
Alisson
Trent-Gomez-Ibu-Andy
Bajcetic-Thiago-Keita
Nunez-Salah-Elliott

4 polubienia

Ali
Milner-Gomez-Konate-Robbo
Stefan-Thiago-Keita
Elliott-Nunez-Gakpo

Hendo, Fabs, TAA, Salah, Ox termosy, herbata i ławeczka. Optymistycznie 3:0.

@Loku64 to było w innych czasach :slight_smile:

Premier League shared a post on Instagram: "Is this the most dramatic Liverpool v Chelsea moment in #PL history? 😲". Follow their account to see 21645 posts.

Instagram mnie nie nienawidzi, tylko otworzyłem i bang :upside_down_face:

Czy Salah ponownie stanie na jednej nodze? Czy mamy coś do udowodnienia? Czy będzie to 549 zwycięstwo Jurgena w karierze? Tego nie wiemy.

Jedno jest pewne, gramy na Anfield a jutrzejszy mecz będzie numerem 1000. w jego karierze menadżera. :grin:
Najlepszym prezentem to oczywiście 3 punkty! Sto lat!

1 polubienie

Jaki mecz Jurgena? :laughing:

1 polubienie

1000 mecz Jurgena bedzie zwycieski i zaraz znowu beda ochy achy nad nami :wink:

1 polubienie

Oby tylko Jorguś nie zwariował i nie wystawiał Hendersona, bo “kapitan, więc musi grać”. Na chwilę obecną jest zbędny i młody Bajcetic lepiej się spisuje. Ciekawe czy Nunez będzie mógł zagrać od początku.

Myśle, że jak Nunez od 2 dni w treningu, a długiej przerwy nie miał to wyjdzie w podstawie.
Skład bym obstawiał jakoś tak
Ali
TAA-Gomez-Ibu-Robbo
Millie-Bajcetic-Thiago
Salah-Nunez-Elliott

Wow, Klopp, co za skład!

1 polubienie

Bardzo mi się ten skład podoba, szkoda jedynie, że Nunez na ławce, ale ważne, że przynajmniej tam jest i pewnie wejdzie z ławki

3 polubienia

Pewnie nie jest jeszcze gotowy na pełne 90 minut. Wejdzie za Gakpo w drugiej połowie.

1 polubienie

Klopp pokazał jaja wystawiając taki skład. Święte krowy z termosem na ławce :heart_eyes:

10 polubień