Liverpool - Leeds

W Święta Bożego Narodzenia, dzień drugi, 26.12.2021 r. (niedziela) o godzinie 13:30 spotykamy się na Anfield z ekipą Marcelo Bielsy - Leeds United.

Leeds w tym sezonie jest cieniem samego siebie, ostatnie spotkania: przegrana z Chelsea 2:3, City 0:7, z Arsenalem 1:4 (problemy kadrowe “Pawi”), mają 18 rozegranych spotkań, 3 zwycięstwa, 7 remisów, 8 porażek co przekłada się na 16 punktów, 16. miejsce w tabeli. Media informują, że Bielsa ma zostać zwolniony, albo w trakcie sezonu albo po nim (wygasa mu kontrakt).

Najlepszy strzelec zespołu to łączony z nami Raphinha - 8 bramek.

Na chwilę obecną w ekipie rywala nie zagrają obrońcy Struijk (uraz biodra), Cresswell (uraz pleców), pomocnik Phillips (uraz uda), napastnicy Bamford (uraz uda) i Rodrigo (uraz pięty).

Pierwszy mecz, 12.09.2021 r. został wygrany przez nas 3:0 (bramki Salah, Fabinho, Mane), wtedy kontuzji doznał Elliott po wejściu Pascala Struijka.

Mecz z Leeds przełożony.

Co? Skąd informacja? Z jakiego powodu?

Więc gramy dwa mecze pod rząd z Leicester. Więcej czasu na odpoczynek przez ważnym spotkaniem ligowym z Lisami i tym samym powinniśmy mieć więcej energii i być może mniej rotacji na równie ważny mecz z CFC w styczniu.

A tym jedym przełożonym meczem z Leeds będziemy się martwić później. Wydaje mi się, że najwcześniej można go rozegrać w okresie pomiędzy 15-23 stycznia lub przełożyć dopiero na luty wziąwszy pod uwagę nasz obecny terminarz (link).

Bardzo zła wiadomość :frowning:
Boxing Day bez meczu to nie Boxing Day

W środę, 23.02.2022 r. o godzinie 20:45 rozgrywamy zaległe spotkanie (w końcu) z Leeds United.

Wygrana pozwoli nam na zmniejszenie straty do prowadzącego Manchesteru City, zbliżymy się wtedy na 3 punkty. Trzecia w zestawieniu jest Chelsea Londyn z 50 punktami (też jeden mecz zaległy, chyba z Arsenalem o ile mnie pamięć nie myli).

Leeds zawodzi w tym sezonie, obecnie zajmują 15 miejsce, 23 zdobyte punkty. Stracili aż 50 bramek (gorsze jest tylko Norwich - 53). Co by nie mówić - bronią się przed spadkiem, mają 5 punktów przewagi nad 18. Watfordem.
Trenerem nadal pozostaje Marcelo Bielsa, kontuzje - Phillips, Bamford (obaj uraz uda).

Bardzo ważne spotkanie, zwycięstwo pozwoli nałożyć dużą presję na City. Rotacja była w poprzednim spotkaniu, w tym spodziewam się powrotu kluczowych zawodników do wyjściowej jedenastki. Skład jaki bym widział na to spotkanie:
Alisson-Trent-Konate-Van Dijk-Robbo-Hendo-Fabinho-Thiago-Salah-Mane-Diaz

Koło 60 minuty spodziewam się ponadto dwóch zmian, w środku pola. Strzelałbym, że zejdzie Thiago i Hendo, a na boisku zamelduje się Harvey i Keita. Ciekawy jestem czy tym razem Jones załapie się do składu.

Leeds ma najgorszą defensywę w Premier League w tym roku, więc powinniśmy im strzelić z 3 bramki. Coś czuję, że Diaz ponownie wpisze się na listę strzelców. Mam nadzieję, że uda się również zachować czyste konto.
Liverpool 3:0 Leeds

Po tym, co nam Liverpool zaserwował w pierwszej połowie meczu z Norwich oraz na początku drugiej absolutnie nie biorę żadnego gładkiego 3-0 za pewnik. Być może trochę się zagalopowałem w moich oczekiwaniach co do tego, że stać nas było na pyknięcie Norwich na luzie oraz pełne kontrolowanie meczu.

Tak naprawdę takiej postawy na przestrzeni 90 minut nie zaprezentowaliśmy od co najmniej 6 spotkań, czyli od wygranej 2-0 z Arsenalem na Emirates.

Leeds zdaje się ma większy ciąg na bramkę, niż Norwich, więc podejrzewam, że w ofensywie będą groźniejsi, ale to też może zadziałać na naszą korzyść, bo ich defensywa wydaje się być dużo mniej zwarta od tej Norwich. Nie oglądam meczów Leeds. Widziałem tylko skrót meczu z Man Utd, więc na tym się opieram.

Wygrać na pewno trzeba, bo nie ma niczego bardziej poprawiającego humor, niż te dramatyczne miny Guardioli (patrz zdj niżej), kiedy jego City jest pod presją i wie, że musi wygrać.

Miejmy nadzieję, że im więcej presji na nich nałożymy, tym więcej błędów zaczną popełniać.

Leeds że słabą defensywą i inklinacjami do gry do przodu może być dla nas łatwiejszym rywalem niż Burnley czy Norwich, łatwiej się nam gra gdy rywal stawia na bardziej otwartą piłkę.
Mamy dzien więcej na odpoczynek, Leeds ma za sobą ciężki mecz z Utd.
Jestem dobrej myśli, powinno być łatwiej niż w ostatnich meczach, ale nie piszę że ‘po łatwe 3-0’.

Sędzią w spotkaniu będzie Michael Oliver.

LINK

https://twitter.com/AnfieldWatch/status/1495410299985403904?s=20&t=2uEqvo5sbQ6nv2AgBRSNJg

A ja jestem dobrej myśli koniec końców wygraliśmy z Norwich 3:1, gdzie jednak było sporo rotacji,a gola straciliśmy bardzo pechowo. Leeds w tym sezonie jest jeszcze większą maszyna losującą jeżeli chodzi o poziom jaki zaprezentują na boisku. Ponadto uważam, że szybkość Diaza jak i wiatr, który robi na boisku będzie idealnie pasować do przeciwnika jakim jest Leeds. Uważam też, że Konate jest w lepszej formie od Matipa i jeżeli wystąpi (co według mnie jest w 90% prawdopodobne) to swoją szybkością zniweluje atuty Leeds w postaci szybkich ataków. Nie wydaje mi się żeby to był spacerek, bo w tej lidze nie ma spacerków ale biorąc pod uwagę to, że gramy na Anfield i nasi piłkarze będą dodatkowo zmotywowani porażką City, przewiduje zwycięstwo dwoma lub trzema bramkami.

Paradoksalnie uważam, że będzie łatwiej niż z Norwich, co nie oznacza, że będzie łatwo. Nie wierzę, że Bielsa zaparkuje autobus na Anfield, a to dla Nas woda na młyn. Spodziewam się otwartego widowiska z dużą liczbą goli. Obstawiam 4:2 dla LFC. Bramki dla LFC: Salah x2, Diaz, Van Dijk.

Łatwiej nam się gra z zespołami grającymi otwarty futbol, które nie murują bramki. Ofensywę mają niezłą, ale w obronie dziurawo, powinno być OK.

2-0 bedzie, tak stawiam.

Minimum dwa gole raczej wpadną patrząc na grę defensywy Leeds. Ważne, żeby obrona LFC była skoncentrowana

Alisson - TAA - Virgil - Konate - Robertson - Fabinho - Henderson - Thiago - Salah - Mane - Origi

Najważniejsze to 3 punkty, bez kontuzji i przygotowywać się na finał w niedzielę! YNWA!

Jedziemy!

Gomez zagrał mecz i znów poza kadrą.
Teoretycznie po 3 pkt, nie ma innej opcji.

To jest siła. Mimo kontuzji Firmino i Joty nawet na ławce nie znalazł się Elliott czy Gomez, który grał w ostatnim meczu.
Myślę, że padnie w tym meczu dużo bramek. Raczej powinniśmy wygrać, ale nie zdziwię się jeżeli mecz zakończy się z 8 bramkami.