Liverpool - Manchester City (Community Shield)

Nie wiem do jakiej kategorii mnie zaliczysz(młodszej czy starszej daty) ale mam lat 29 i od zawsze ceniłem każdy krajowy puchar a szczególnie FA Cup, brakuje nam jednego dzbanka do Junajted, jest to sezon w którym możemy ich wyprzedzić wiec warto potraktować każde rozgrywki mega poważnie, do tego jako jedynego trofea jakiego nie zdobył Jurgen u nas to właśnie Tarcza, co więcej, ten mecz może być ważny co do mentalności, pokonać city na start sezonu to pozytywny impuls dla drużyny. Z mojej strony podejście „bojowe”. Wejść w sezon z przytupem i wygrać jutrzejsze spotkanie. C’mon Liverpoool!

3 polubienia

Aha. Ma wyjebane, dlatego wygrał oba puchary w poprzednim sezonie. Ciekawe rzeczy piszesz.

7 polubień

Tak, wygral je raz po 7 latach wystawiajac rezerwy, dodatkowo Jurgen wielokrotnie wypowiadal sie juz publicznie o tym ze puchar ligi powinien zostac zlikwidowany

W sumie to powinienem sobie darowac moj komentarz ale zrobie wyjatek. Takimi tekstami jak wyzej sam sobie wystawiasz laurke i dalsza dyskusja z Toba nie ma najmniejszego sensu.

Zgodze się, co do wartości tarczy wspólnoty z Grzegorzem. Nie można poważnie traktować trofeum, które w przeszłości kluby sobie “dawały” bez rozstrzygnięć, dodatkowo na takim etapie przygotowań do sezonu. Z konferencji Jurgena też wynika, że trochę przymyka na to oko (posiłkuje się wersją z naszej strony lfc, jeśli coś źle było przetłumaczone, to nie na mnie :stuck_out_tongue_winking_eye: )
“- To bardzo ważny mecz, ale my nadal przygotowujemy się do sezonu, nie możemy tego ignorować.”
“Zobaczymy. Jeśli wygramy, uznamy to za ważny mecz, a jeśli nie to nie przywiążemy do tego za dużo uwagi.”
Tak Jurgen się wypowiadał o sobotnim meczu, swoją drogą 2 zdanie naprawdę piękne. To po prostu nie jest ważne trofeum w mojej opinii, a to że kibice manchesteru sobie je wliczają, żeby być przed nami to nie nasz problem. W liczących się trofeach już ich przegoniliśmy, niech sobie wmawiają co chcą.
Niemniej mecz sobie obejrzę i jak każdy mecz lepiej wygrać niż przegrać. Nie porównujmy też proszę pucharów z poprzedniego sezonu do tej tarczy wspólnoty, to całkiem inny kaliber.

@GrzegorzLFC Klopp nie ma wyjebane na CS, tylko zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to najlepszy moment na rozgrywanie meczu pucharowego na tym etapie przygotowań do sezonu. Raz, że piłkarze są katowani na treningach i będą zmęczeni, a co za tym idzie nawet przy wystawieniu najsilniejszego składu (co nie wątpię, że będzie miało miejsce) Klopp dał do zrozumienia, że nie może zagwarantować występu swoich piłkarzy na najwyższym poziomie.

Dlatego też zawczasu uprzedził, że jeśli wygramy mecz z City, to uznamy go za ważny (czytaj: ważne zwycięstwo; trofeum, którego JK jeszcze nie dołożył do gabloty LFC). Natomiast w razie porażki Klopp nie będzie przywiązywał do niej większej uwagi, bo przecież wciąż jesteśmy na etapie przygotowań do sezonu. To jest tylko i wyłącznie trzeźwe podejście do tematu, a nie oznaka tego, że ma wywalone na ten mecz. Dodatkowo bardzo inteligentnie ściąga presję ze swoich piłkarzy.

W poprzednich dwóch meczach o Community Shield walczyliśmy o wygraną i tutaj też tak będzie.

Moim zdaniem Klopp przeważnie starał się skład zbalansować tak, abyśmy mieli szanse wygrać w każdych rozgrywkach, a że wielokrotnie nam się nie udawało bo nie mieliśmy wystarczająco szerokiego składu (zdecydowanie nie tak szerokiego, jak w sezonie 2021/22), to wcale nie powód, żeby oceniać podejście Kloppa swoją miarą.

Apropo mniej i bardziej ważnych trofeów, dla przypomnienia polecam raz jeszcze obejrzeć 90 minut meczu o Kukuryku Cup z finału 2022 w którym graliśmy z Chelsea. To był mecz lepszy niż większość, które widziałem w ostatnim sezonie, a przecież to trofeum z plasteliny i w ogóle śmierdzi :wink:

3 polubienia

Kurczę, zamiast cieszyć się, że okres przygotowawczy pomału kończy się, czeka nas pierwszy poważny mecz o stawkę, z bardzo silnym rywalem, na pewno wpłynie to na początek sezonu, zaraz rusza liga. A tutaj trwa dyskusja co jak i po co te puchary. Puchar to puchar i tyle, nawet KMŚ są dla mnie istotne, jasne, że wolę Mistrzostwo Anglii, LM czy FA Cup ale inne rzeczy też są ważne. To po co gra Milner u nas i Klopp dalej nas trenuje jak zdobył już prawie wszystko.

7 polubień

Co tu jest w ogóle za dyskusja. Tarcza Wspólnoty jest pełnoprawnym pucharem i powinniśmy się cieszyć, że jest szansa dołożyć kolejny trofeum do kolekcji.

2 polubienia

@dzemek Dyskusje niestety czasem są konieczne, bo w innym wypadku młodsze społeczeństwo kibiców LFC (być może tylko tych z Polski, nie wiem) zacznie być rozkapryszone i myśleć tak, jak osoby przodujące w ilościach internetowych wypowiedzi, w których starają się forsować opinię, że w sumie powinno się mieć ‘wyjebane’ na wszystkie inne puchary i osiągnięcia poza PL i LM i dziwić się tym, którzy podchodzą do tego inaczej. To bardzo płytkie podejście.

Poza tym, jakby nie było jest to wątek meczowy i rozmowy nawiązują do ważności Community Shield, jako pucharu, więc przynajmniej pośrednio są związane z meczem.

Kiedyś w tematach meczowych użytkownicy w większości typowali swoją przewidywaną wyjściową jedenastkę i na tym się wypowiedzi kończyły, więc niekiedy nie było nawet sensu wchodzić do danego wątku przed meczem, także nie narzekajmy już tak bardzo na lekkie offtopy w każdym temacie.

1 polubienie

LFC zagra towarzysko z AV po meczu z Fulham.
Parodiujac pewne argumenty napisze: Jürgen ma “wyjebane” na lige :grin: bo gramy sparing tuz po.

1 polubienie

Transmisja tylko na Eleven? Gdzie teraz najbardziej się opłaca wykupić Eleven?

Ten mecz z Villa to będzie bardziej mecz dla juniorów i zmienników. Stawką będzie pierwszy skład na mecze w pucharach angielskich. Innego scenariusza sobie nie wyobrażam

Rok temu także graliśmy za zamkniętymi drzwiami mecz z Aston dzień po pierwszej kolejce. To na 90 procent będzie sprawdzian dla młodych.

Wygrał je, bo zdołaliśmy rezerwowym składem zajść na tyle daleko, by móc wziąć je na poważnie, bo szansa na wygraną była dla Jurgena wystarczająco duża. Przecież od lat taki system u Nas działa, że próbujemy dojść do danego etapu z małym nakładem sił i dopiero potem bierzemy rozgrywki poważniej - to nie jest tak, że nie liczą się dla Nas te trofea, jedynie co odpadamy w nich zbyt wcześnie, bo natłok meczy nie pozwala w początkowych fazach marnować sił głównych zawodników. Nic dziwnego, że City przez wiele lat nachapała się tymi pucharami, jak przez lata miała pełno zawodników na ławce, którzy mogliby z powodzeniem grać w pierwszym składzie reszty ligi.

Wracając do tematu - na pewno dobrze dla chłopaków byłoby wnieść ten puchar, ale nawet przegrana w nim nie powinna działać na ocenę przedsezonową naszego zespołu, bo myślę przygotowanie fizyczne zakończy się odpowiednią regeneracją zaraz przed startem ligi, a ten mecz to dalej przynajmniej w jakimś stopniu jest traktowany jako sparing.

1 polubienie

Zgadzam się że wynik tego meczu nie będzie o niczym świadczył, bo - jak Jurgen wspominał - termin jego rozegrania nie jest dla nas korzystny. Poprzedni sezon zakończył się dla nas bardzo późno, potem były jeszcze mecze reprezentacji a potem to nieszczęsne azjatyckie tourne. Czasu na odpoczynek i na okres przygotowawczy do sezonu i trudno oczekiwać żebyśmy go jeszcze dostosowywali do Tarczy, dlatego trudno - zagra drużyna, która jest na etapie trenowania do innych rozgrywek, na dodatek dotknięta kontuzjami.
$ity jest w trochę lepszej sytuacji, mieli więcej czasu na odpoczynek i trening. Musimy liczyć na zmiany, których jest bodajże 6 i na naszych rezerwowych - duża rotacja w meczu może częściowo zniwelować braki kondycyjne. Jak powiedział Boss: wygramy to sukces, przegramy to trudno. Dobrze że przynajmniej dogrywki nie będzie :smiley:

Czy są jakieś niedyspozycje w naszym zespole oprócz Kellehera i Allisona? I u naszych rywali jak wygląda sytuacja?

Tsimikas najprawdopodobniej nie zagra. No i Jota, ale to już znana sprawa. City niedostępnego ma Laporte i z wiadomych przyczyn Mendy’ego [ tfu ]

3 polubienia

O cholera dobrze, że to teraz sprawdziłem, bo cały tydzień myślałem, że finał jest w niedzielę. Strasznie szybko ta przerwa zleciała.

Ja wykupiłem miesięczna subskrypcje na elevensports.pl, 14zł ściągnąłem apkę na tv i po meczu zrezygnuję