Liverpool - Manchester City

Zakładam wątek meczowy na jutrzejsze starcie z Obywatelami.

Becker - Milner, Virgil Matip Robbo - Hendo, Fabinho, Jones - Mane, Salah, Firmino.

Żaden remis w tym meczu Nas nie urządza. Trzeba ogolić City i jakoś 3 punkty zgarnąc, chociaz wiem, ze nie bedzie to łatwe zadanie.

‘Nie wiem jak, ale odzyskamy tę figurkę, nie wiem, czy ją odzyskamy, ale jakoś ją odzyskamy’ - mawiał podobny cytat z polskiego filmu ‘Chłopaki nie płaczą’. :slight_smile:

3-1 dla nas po ciężkim meczu, Anfield pomoże :smiley: Firmino 2 i Salah

Jak dla mnie ten śmieszny klubik jest ogrywany 3:0.

Wczoraj urodziny obchodził Firmino i Alisson mam nadzieję że skromnie.

1 polubienie

Spodziewam się ciężkiego meczu i wygranej minimalnie 1-0 lub 2-1. Składu nie typuję, pewnie będzie podobny co na Porto.

Ja boję się dzisiaj o czerwoną kartkę lub jakąś kontuzję, nie chce krakać ale mam źle przeczucia. Co do wyniku 3:2 :wink:

Co do czerwonej raczej wątpię, my dawno nie dostaliśmy czerwonej kartki. Co do samego meczu to moim zdaniem City dziś nie pierdnie. Oni nie umieją grać u nas( w zeszłym sezonie nie licze) przy pełnym Anfield, więc nie zdziwie się jak skończy się jak na ogół mecze z nimi jakieś 3:1/3:0

Motywować naszych chłopaków nie trzeba, oby tylko szczęście i zdrowie sprzyjało, a będzie fajny wynik. 1:0 dla LFC biorę w ciemno.

Bardzo ważny mecz w kontekście budowania przewagi na drodze do mistrzostwa. Przy naszym zwycięstwie powrócimy na fotel lidera wyprzedając jednym punktem Chelsea. Przy remisie będziemy tracić do nich 1 punkt. Natomiast w przypadku porażki znajdziemy się po tej kolejce w okolicach 6-7 miejsca ze stratą dwóch punktów do lidera. Tym bardziej szkoda wpadki z Brentford w poprzedniej kolejce. No ale liczy się tu i teraz. Wierzę że pokażemy się z jak najlepszej strony.

Edit: już poprawiona kalkulacja punktów przy ewentualnym remisie dzięki roberthum za wyłapanie pomyłki.

Wynik naprawdę ciężko wytypować, bo wszystkie konfigurację są możliwe. Jedno jest pewne- musimy zrobić wszystko, żeby zgarnąć komplet punktów. Nie dajmy się przełamać City, a sami odkujmy się za wtopę z Brentford

E: nie zrównamy się z Chelsea punktami przy remisie. Za remisy jeszcze 2 pkt nie przyznają :stuck_out_tongue:

Ja klasycznie przytoczę parę ciekawostek:

Liverpool nie przegrał meczu w lidze do marca tego roku, to już 16 spotkań.

City wygrało ostatnie dwa wyjazdowe spotkania w lidze - z Leicester i Chelsea, oba po 1:0.

Raheem Sterling strzelił 2 gole w ostatnich trzech spotkaniach między LFC a City.

Manchester City w dobie PL tylko 2x wygrał na Anfield - w zeszłym sezonie i w 2003 roku.

Salah strzelił 6 bramek Manchesterowi City od czasu transferu do Liverpoolu. 4 w lidze i 2 w LM. Zaliczył również 2 asysty w tych meczach, meczy było 8.

Bobby Firmino w 12 meczach PL vs City strzelił 4 bramki i zaliczył 4 asysty.

Jeśli Firmino dziś zagra zrówna się z Michael’em Owen’em w liczbie występów dla LFC w lidze (216).

Sadio Mane i Momo Salah, razem z Antonio z WH, oddali najwięcej strzałów w tym sezonie PL (25). Najlepszy zawodnik pod tym względem w City to Ilkay Gündogan z 13 strzałami.

Rúben Dias wykonał najwięcej podań w tym sezonie (493). Najlepszy Liverpoolczyk to Van Dijk z 393 podaniami.

Salah razem z Trincão i Pogba, zmarnował najwięcej “setek” w PL (4).

Diogo Jota strzelił najwięcej bramek głową w tym sezonie (2).

Liverpool w tym sezonie oddał 141 strzałów na bramkę rywala, to najlepszy wynik w lidze, drugie United ma 120 i mecz więcej. City oddało 115 strzałów (3 wynik).

Sterling’owi brakuję 4 meczy do 300 spotkań w PL.

Salahowi brakuję 3 bramek do zostania najskuteczniejszym afrykańskim piłkarzem w historii PL. Obecnie ten zaszczyt należy do Didiera Drogby (104 bramki).

Mane brakuję dwóch trafień do 100 goli w PL. Sterlingowi trzech.

Hendersownowi brakuję dwóch asyst do 50 ostatnich podań w historii PL.

1 polubienie

Ja uważam, że lekko nie będzie. I zgadzam się ze słowami Klopp’a, że City to najlepsza drużyna na świecie. Fajnie by było wygrać, ale to będzie bardzo trudny mecz. I w sumie też Nasz pierwszy w poważny sprawdzian w tym sezonie.

No i witam wszystkich na nowym forum :slight_smile:

Według mnie mecz jak najbardziej do wygrania. Stawiam na 2:1 dla naszych. City chce się odkuć za porażkę w Paryżu ale to my jesteśmy na fali po okazałym zwycięstwie nad Porto. Liczę że Bobby przełamał się tymi dwiema bramkami w Lidze Mistrzów i ustrzeli coś i dziś, chcial bym tez zobaczyć Curtisa w wyjściowym składzie, bo On daje nam spory element zaskoczenia swoją grą plus strzały z dystansu. Jeżeli jednak nie będzie go w składzie to chcial bym wtedy Firmino na 10, a Jota na szpicy i ustawienie 4-2-3-1

Chyba trochę prrzesadziłeś z tym miejscem 6-7, jesteśmy teraz na 2, wyprzedziłoby nas City na pewno a z pozostałych realnie tylko ManU może nas przeskoczyć bo nad pozostałymi mamy zbyt dużą przewagę w bramkach. Więc 3-4 miejsce.

Remis będzie dobry ale wiadomo, gra się zawsze o zwycięstwo, City jak zawsze ma bardzo mocny skład, nawet brak napastnika nie przeszkadza im aplikować 5, 6 bramek. Liczę na skromne 1:0.

City to faktycznie nasz najtrudniejszy rywal w PL. Zawsze trochę nieprzewidywalny, chociaż grając na pełnię możliwości powinniśmy ich pokonać.
Kluczem będzie skuteczność- nie da się wygrać z City mając skuteczność taką jak przeciwko Brentford.
Zakładam skład zbliżony do tego z Porto, może z Firmino zamiast Joty, który ostatnio ma zniżkę dyspozycji strzeleckiej.

Spotkanie w dobrym momencie sezonu. Trybiki w naszej maszynie wydają się naoliwione. Cały czas jednak mamy problem ze skutecznością i nad tym trzeba popracować, ale sama gra jest miła dla oka. Natomiast Obywatele to cały czas dla mnie taka niewiadoma, grają w kratkę chodź potencjał mają ogromny. Z nami mogą grać na lekkim hamulcu, Pep ma złe wspomnienia jak grał przeciwko nam ultraofensywnie. Dodatkowo lubi przez takie niuanse kombinować z taktyką. Przechodząc do sedna wynik tego meczu może dać wiele odpowiedzi. Stawiam 2:1 dla naszych. Pozdrawiam i miłego dzionka.

Ciężko coś tutaj wywróżyć na pewno martwiący jest fakt kulejącej skuteczności u Mo i Joty, Mane z formą nie widział się już prawie rok, Bobby dopiero wraca po kontuzji. Jeżeli chodzi o defensywę to mam nadzieje, że się zrehabilitują za niechlujstwo z Bredfort i zagrajà na poziomie.

Przede wszystkim nie możemy zagrać jak Chelsea w meczu z nimi czyli pozwolić im narzucić sobie ich styl.
Musi być więc “gegenpressing” od pierwszej minuty i większa koncentracja podczas klarownych sytuacji bramkowych w porównaniu do spotkania z Brendford.

Mój typ na skład: Ali,Milli,Joel,Virgil,Andy
Fab,Hendo,Naby
Mo,Diogo,Sadio
Nie wierzę aby w takim pojedynku Jürgen eksperymentował na starcie.

Wyniku nie będę przewidywał…po prostu wygrajmy!

Come on LFC:red_circle:

1 polubienie