Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

To ja się może udziele, jak widzę naszą drużynę.Mam nadzieje, że w miare czytelne w nawiasach poziom zawodnika i lata przydatności.
Bramka:Alisson(klasa światowa, 5 lat gry?)Kelleher(solidny młody zmiennik z potencjałem na bycie lepszym).
Prawa obrona TAA(klasa światowa, 10 lat gry? oby jak najdłużej), Ramsay(młody obiecujący, )
;LO:Robertson (dobry/klasa światowa, 5 lat gry), Tsimkas(dobry zmiennik, wiele lat gry)
ŚO; VVD(klasa światowa, kilka lat gry), Matip (dobry zawodnik, kilka lat), Gomez(?dobry?, wiele lat, problemy z kontuzjami), Konate(solidny z potencjałem na bycie lepszym, wiele lat gry);
środek pomocy:Fabinho(klasa światowa, około 5 lat gry), Henderson(z sezonu na sezon coraz słabszy, 2-3 lata?), Thiago (ostatni sezon zachacza o klasę światową, problemy z kontuzjami może kilka lat gry), Jones(młody zmiennik z potencjałem na bycie zawodnikiem pierwszego składu), Milner( duch walki, lider, przydatny zawodnik, prawdopodobnie ostatni sezon), Keita (na granicy pierwszego składu , 5 lat gry?) Ox( średni zawodnik, problemy z kontuzjami, kilka lat gry);
Skrzydła: Salah( klasa światowa, kilka lat gry), Diaz (dobry/zachaczający o klase światową, wiele lat gry), Jota (dobry zawodnik, wiele lat gry), Carvalho(młody zawodnik o wielkim potencjale), Eliott(młody zawodnik o wielkim potencjale);
ŚN:Nunez(dobry/klasy światowej młody zawodnik mogący być jeszcze lepszym), Firmino (dobry zawodnik powoli stagnujący, prawdopodbnie ostatni rok u nas).
Tak patrząc na nasz skład to najmniej opcji mamy w środku ataku, mimo że Jota może od biedy tam grać czy nawet Salah zdaje się, że są oni bardziej efektywni na skrzydłach. Biorąc pod uwage problemy Firmino z kontuzjami oraz koniec kontraktu, fajnie by bylo mieć w obiegu kogoś co będzie w stanie czasem wejść, czy w przypadku kontuzji/słabszej formy Nuneza wyjść w pierwszym składzie. Mimo wielu obaw o środek pola przewijających sie przez forum sądzę, że jesteśmy w stanie dać radę sezon bez nowego zawodnika do środka, gdyż od biedy mogą tam zagrać Carvalho i Eliott. Jednak biorąc pod uwage problemy kapitana i wiek wicekapitana do tego kontuzje Thiago, to za rok będzie konieczne dokupienie co najmniej jednego zawodnika, nawet w wypadku wystrzelenia z formą naszej młodzieży. O obsadę bramki, obrony wydaje mi się, że nie musimy się martwic przez najbliższe kilka sezonów. Przyszłośc skrzydeł też mocno zależy od tego czy uda się zatrzymać Mo, myślę że jeśli to miałby być jego ostatni sezon z nami, a ani Fabio ani Harvey nie rozwiną się wyjątkowo dynamicznie to będziemy musieli ściągnąć kogoś z topu. Stąd myślę, że kontrakt Salaha jest niezwykle ważny, gdyż da to młodzieży jeszcze kilka lat na rozwój i nie zmusi nas do szukania drogiego następcy.

Orientuje się ktoś kiedy chłopaki kończą urlopy i wracają do klubu?
Nie mam w tej chwili czasu sprawdzić więc może ktoś poratuje informacją, z góry dziękuję :smile:

Wracają w poniedziałek.

Myślę to będzie dobry temat, bo nie chcę zaśmiecać rozważań.

Tak więc… wiem - to jest typowo “marzenie”, niepodparte jakąkolwiek plotką nawet, ale co sądzicie, gdybyśmy zastąpili Gomeza (za którego spróbowalibyśmy wyciągnąć koło 40mln, skoro już teraz często plotkuje się o kwocie 30+) Matthijsem de Ligtem? Jest sporo plotek łączących go z Chelsea, Bayernem, kilkoma innymi klubami, a gdyby tak miał zostać partnerem Virgila powoli pozwalając mu też odetchnąć w niektórych meczach? Virgil, a tym bardziej Joel nie będą wiecznie w klubie, stąd też ściągnięcie i wiara w rozwój u Ibou. Co jednak z drugim miejscem na środku obrony? Wiem, że tu potrzebne jest doświadczenie, ale młody Holender myślę już pokazuje taki poziom gry, że w ciągu dwóch/trzech sezonów pomógłby nam bezproblemowo przejść proces odchodzenia od VVD.

Oczywiście funduszy mimo transferu młodego Anglika trzeba by było pewnie dołożyć z 30/40mln i tu kwestia tego czy ruszymy w tym okienku po oczekiwanego przez wielu pomocnika, czy to przejściowego (nawet tak nazywając go nie można wiedzieć, czy czasami nie wybuchnąłby formą i nie został na stałe gwiazdą pierwszego zespołu?) czy kogoś planowanego do pierwszego składu (Jude/Barella). Bo jeśli odpuścimy sobie pomocnika, to czemu nie zainwestować w kogoś, kto chce odejść z Juventusu (więc ceny zaporowej dać nie będą mogli, by nie robić kwasu) i mimo wszystko pozwoli się wzmocnić (uważam Holendra za lepszego ŚO od Ibou, co nie znaczy, że z czasem nie mogliby grać razem) na dosyć ciężkiej u Nas pozycji, gdzie trzeba przede wszystkim czasu, by się nauczyć (nasze granie wysoką obroną to coś, czego nie nauczy się w jednym presezonie czy na treningach w trakcie, widać po Ibou, że czasami się gubi w tym, ale w ich wieku czas nie jest przecież problemem, a od kogo uczyć by się mieli).

Oczywiście to taki bardzo luźny wątek, typowo pod de Ligta, więc by nie zaczęło się tu proponowanie różnych obrońców, bo też nie widziałem żadnej plotki o chęci odejścia kogokolwiek bliskiego poziomem do młodego Holendra, bo jak mamy wymieniać 1:1 z Gomezem, to to nie ma sensu (Gomez w formie to poziom de Ligta, ale już od 2 sezonów nie widzimy jego best formy, poza tym Mathijas gra koło 40+ meczów już 6 sezon z rzędu).

Można też podyskutować czy na rynku mamy pomocników na sezon/dwa, którzy mogliby pełnić rolę kogoś takiego, jak pewnie będzie pełnić Perisić w Totkach (oczywiście chodzi mi o rolę w drużynie, a nie o pozycję na boisku), czyli póki nie ma lepszej opcji, to ściągamy kogoś do uzupełnienia kadry, który w razie potrzeby gry nie zaniży poziomu (ale nie możemy liczyć, że zagra 50-55 meczów).

Zdecydowanie gość ma potencjał. Po Torresie i Suarezie będziemy mieć kolejnego wielkiego (w sensie sportowej klasy) napastnika

Sprawa nie dotyczy co prawda LFC ale nie chcialem o tym pisac w temacie “PL”.
Chodzi mianowicie o ten domniemany gwalt czyli bardzo powazne,obrzydliwe przestepstwo.

Zawodnik X z klubu Y jest podejrzany o popelnienie takiego czynu i w zwiazku z tym rodzi sie pytanie jak powinien zachowac sie pracodawca?

W demokratycznych,majacych odpowiednio uregulowany system prawny krajach mamy do czynienia z tzw domniemaniem niewinnosci czyli tak dlugo jak komus nie udowodniono winy i nie zostalo to potwierdzone prawomocnym wyrokiem to taka osobe uwaza sie za niewinna
Tak wiec taki ktos nie moze byc na przyklad wyrzucony z pracy(bo przeciez jest tylko podejrzanym a nie sprawca) ale…teraz dochodzi aspekt moralny,jak dany czlowiek jest postrzegany przez opinie publiczna.

I tutaj dochodze do aktualnej sytuacji.Teoretycznie klub nie ma prawa podjac zadnych krokow przeciwko takiej osobie czyli zawodnik Y powinien moc w dalszym ciagu wykonywac swoja prace a wiec grac w pilke.
Jednak kazdy z nas moze sobie wyobrazic konsekwencje takiego dzialania.W mediach natychmiast poruszono by kwestie,ze ten ktos “nie moze przeciez” dalej po prostu biegac po boisku jakby nic sie nie stalo(choc dalej nie wiadomo czy naprawde sie stalo),zeby "gwalciciel"kopal sobie co tydzien futbolowke itd
Zaraz moga sie odezwac sponsorzy w obawie o uszczerbek na wlasnym wizerunku czyli wywarty zostanie nacisk na klub aby cos z “tym fantem” zrobil.

Konkludujac:sytuacja dla danego klubu jest wysoce niekomfortowa bo jakby sie nie zachowal to zawsze znajda sie przeciwnicy wybranego wariantu.
Osobiscie nie chcialbym byc kims kto rozstrzygalby w tej kwestii i dlatego nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobil.

Ciekaw jestem Waszych opinii :grinning:

PS do moderacji z pytaniem:poruszony temat jest dozwolony czy tez jednak nie czyli do kasacji?

Dla mnie sprawa jest imo oczywista. Za każdym razem jak takie sytuacje wychodzą to często słychać podnoszone „domniemanie niewinności” i niestety, ale muszę się doczepić :slight_smile: Domniemanie niewinności jest często źle rozumiane (celowo lub nie), aczkolwiek w kontekście domniemania niewinności chodzi o niepostrzeganie przez organy sądownicze osoby oskarżonej jako winnej na etapie jeszcze procesu oraz przeniesienia ciężaru dowodzenia na oskarżającego - tyle i tylko tyle. Mam wrażenie, że to jakieś medialne zawirowanie zniekształciły ten termin.

To nie żaden zakaz wstrzymania się z działaniami klubu/pracodawcy/oceny itd. (Kwestię naruszenia dóbr czy zniesławienia zignoruje). Pracodawca jak najbardziej ma prawo do podjęcia właściwych działań wobec osoby, która ma taką toczącą się sprawę.

To nie jest żaden parasol ochronny przed wszystkim co najczęściej może czy powinno się wydarzyć wokół takiej osoby.

Osoba oskarżona powinna jak najbardziej zostać odsunięta.

1 polubienie

Nie podejme polemiki bo nie jestem prawnikiem ale doswiadczenie zyciowe podpowiada mi,ze w kwestii “domniemania niewinnosci” bedziemy mieli doczynienia z trzema opiniami od…dwoch ekspertow przejaskrawiajac
Kolega wyrazil swoja a oto mi przeciez chodzilo.

Doprawdy? A jakie to?

1 polubienie

Sam fakt istnienia czegoś takiego jak areszt przeczy twojemu rozumieniu zasady “domniemania niewinnosci”. W przypadku ciezkich przestepstw srodki zapobiegawcze maja wyzszy priorytet niz domniemanie niewinnosci

Tymczasowe aresztowanie jest ostatecznością, co oznacza, że nie stosuje się, jeżeli wystarczający jest inny środek zapobiegawczy. Zgodnie z § 1. art. 258. KPK areszt tymczasowy i innego rodzaju środki zapobiegawcze zastosować można:

  • w przypadku uzasadnionej obawy ucieczki lub ukrycia się oskarżonego, zwłaszcza wtedy, gdy nie można ustalić jego tożsamości albo nie ma on w kraju stałego miejsca pobytu;
  • w przypadku uzasadnionej obawy, że oskarżony będzie nakłaniał do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień albo w inny bezprawny sposób utrudniał postępowanie karne;
  • wyjątkowo, gdy zachodzi uzasadniona obawa, że oskarżony, któremu zarzucono popełnienie zbrodni lub umyślnego występku, popełni przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu powszechnemu, zwłaszcza gdy popełnieniem takiego przestępstwa groził.

Co więcej, przesłanką dla zastosowania tymczasowego aresztowania może być grożąca oskarżonemu surowa kara. Procedura ta wykorzystywana jest w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Ma miejsce, gdy oskarżonemu zarzuca się popełnienie zbrodni lub występku zagrożonego karą pozbawienia wolności, której górna granica wynosi co najmniej 8 lat. Drugą możliwość zastosowania tymczasowego aresztowania występuje, gdy sąd pierwszej instancji skazał na karę pozbawienia wolności nie niższą niż 3 lata.

To apropos aresztu czyli wychodzi na to,ze w przypadku oskarzenia o gwalt(nie wiem jakie sa za to przewidywane kary w Wielkiej Brytanii ale pewnie,mam nadzieje,wysokie) moze on zostac zastosowany.

Zawieszenie, urlop przymusowy, odsunięcie od składu and so on.

Zawieszenie w obowiązku pracy pracownika? Coś takiego istnieje jedynie kiedy zatrudniono zainteresowanego w ramach nominacji. Urlop przymusowy? Jedynie w okresie wypowiedzenia umowy. Skupcie się lepiej na piłce nożnej, a nie na prawie.

1 polubienie

Mistrzu, ja nie chcę się tutaj chwalić ani próbować sobie dorabiać autorytetu, ale ja skończyłem prawo i zajmuję się prawem zawodowo- ot w mocno innych obszarach, bo w doradztwie podatkowym.

Niemniej przymusowy urlop masz chociażby przewidziany w przepisach Covidowych, a nie tylko przy wypowiedzeniu.

Odnośnie zawieszenia to trudno mi to skomentować, aczkolwiek wejdź sobie w przepisy i zobacz jak to wygląda.

Anyway nie znam się na prawie w GB, ani jak wyglada sprawa kontraktów, aczkolwiek wyraźnie widać, że drużyny angielskie nie mają z tym problemu.

2 polubienia

Kolega sie niepotrzebnie spina :grin:
To jest temat “luzne dyskusje…” to tez sobie tak dyskutujemy i nie robmy szamba.
Pax miedzy chrzescijany i nie tylko powiedzialbym.

1 polubienie

To niech się powołają na przepisy covidowe haha

Również jestem prawnikiem, jak będę miał fakturę do zaksięgowania to podskoczę :slight_smile:

1 polubienie

To raczej do księgowego ;]

To sie dobralismy! Prawnicy i cywilny pracownik policji :rofl:

A ja znowu jestem człowiekiem który kilka lat odsiedział w więzieniu za małolata choć nadal stary nie jestem i w 95% przypadków podejrzeń o gwałt, pedofilie czy inne przestępstwa seksualne lecisz na areszt śledczy. Są to zazwyczaj ludzie chorzy którzy nie kontrolują swoich zachowań a wiec mogą bardzo powtórzyć swój czyn, kara zazwyczaj jest surowa, w przypadku ludzi bogatych mogą mataczyć i manipulować w sprawie poprzez oferty finansowe, co za tym idzie namawiać do zmiany zeznań. Po to jest stosowany areszt 48 godzinny do godzin 72 aby zadziałać na korzyść lub nie podejrzanego a wiec, alibi, prawdomówność oskarżyciela/li, zbadać przeszłość(wykroczenia, przestępstwa, zgłoszenia, wywiad środowiskowy tip.
Na moje skończy się śledczakiem a mówimy chyba o Parteyu który był już notowany z tytułu awantur domowych jak i przemocy.

Moja opinia: zwykłe zwierze do odpału ze społeczeństwa, powinno się trzymać w chlewie, gazować i trzy razy dziennie w pi…