Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

Oby odszedł bo można go dobrze sprzedac jest w idealnym wieku a w takim Crystal palace miał by 1 skład a nie ma się co oszukiwać że gdyby alisson zdecydował się na Arabię to prędzej klub kupi nowego bramkarza niz zdecyduje się postawić na kellehera jako jedynkę

Mohamed Simakan


Zdaję sobie sprawę, że Ian Doyle już wylał kubeł zimnej wody na te linki, ale przeprowadziłem badania, więc pomyślałem, że napiszę artykuł. Dla tych, którzy nie widzieli, Doyle, pisząc dla Liverpool Echo, powiedział, że Liverpool, kwestionując plotki sugerujące inaczej, nie jest zainteresowany Mohamedem Simakanem.

„Było trochę rozmów na temat środkowego obrońcy RB Lipsk Mohameda Simakana, ale według naszych informacji Liverpool nie rozważa obecnie transferu Francuza”.

Raport ten kontrastuje z tym, co Fabrizio Romano twierdził na swoim kanale YouTube. Transferowy „ekspert”, który wspomniał o francuskim środkowym obrońcy dopiero po tym, jak inne media podały tę informację, powiedział: „To plotka, którą mamy dzisiaj z Niemiec. Mogę powiedzieć, że Liverpool - ludzie odpowiedzialni, ludzie w zarządzie Liverpoolu - śledzili i bardzo dobrze znają Mo Simakana”.

Chociaż nie powiedział wprost, że The Reds zdecydują się pozyskać zawodnika RB Lipsk, to wszystko na to wskazywało, prawda? To była specjalność Fab Romano. Powiedzieć coś, nie mówiąc czegoś. Łącząc to z doniesieniami z Niemiec, łatwo zrozumieć, dlaczego Simakan był gorącym tematem, choć przez krótki czas.

Pomyślałem więc, że przyjrzę się byłemu młodzieńcowi ze Strasburga. Moją pierwszą myślą było to, że miałby wiele sensu dla Liverpoolu, gdyby Joe Gomez miał odejść tego lata. Simakan jest środkowym obrońcą, ale grał sporo na prawej obronie. Nie jest najwyższy (mierzy 187 cm) i nie jest najlepszy w powietrzu (wygrywa 61% pojedynków powietrznych w ciągu ostatnich dwóch kampanii). Na pierwszy rzut oka mógłbym opisać w ten sposób Gomeza, prawda? Środkowy obrońca, który może więcej niż tylko wykonać pracę na pozycji full-back. Nie jest najwyższy, a powietrzna strona jego gry wymaga pracy. Nie byłoby sensu sprowadzać kogoś o niemal identycznym profilu, co numer 2 w Liverpoolu, chyba że planem jest opuszczenie Merseyside przez reprezentanta Anglii. Aby ułożyć ten artykuł, musiałem udawać, że sprzedaliśmy Gomeza, więc to jest moje pożegnanie z nim. Z jednej strony rozumiem, dlaczego Simakan może być na liście życzeń Liverpoolu, jeśli chcą wzmocnić swoje opcje defensywne tego lata. Jego wszechstronność jest atrakcyjna - może grać jako środkowy obrońca w dwójce lub trójce, a także jako prawy obrońca. Ta elastyczność dałaby Arne Slotowi kilka opcji w grze, a on jest menedżerem, który to lubi. Dla kontekstu, w całej swojej karierze francuski obrońca rozegrał 104 mecze na pozycji środkowego obrońcy i 48 na pozycji prawego obrońcy. Wskazuje to na to, że nie tylko wypełnia on swoje obowiązki na pozycji prawego obrońcy. Jest prawdziwą opcją prawego obrońcy. W wieku 24 lat ma jeszcze czas na poprawę i rozwój, zanim osiągnie swój szczyt. Jego profil fizyczny, przynajmniej na papierze, sprawia, że dobrze pasuje do Premier League. Wygląda na dość atletycznego, jest szybki i barczysty. Oczywiście musiałby dostosować się do szybkiego tempa angielskiej ekstraklasy, ale nie spodziewałbym się żadnych długoterminowych problemów. Simakanowi pozostały zaledwie trzy lata kontraktu z RB Lipsk i jest to prawdopodobnie czas, w którym zaczną rozmawiać o jego przyszłości. Czy dostanie nową umowę? Czy zostanie sprzedany zanim jego wartość spadnie? Strona niemiecka jest zawsze otwarta na sprzedaż za odpowiednią cenę. Liverpool ma z nimi dobre relacje. Mam jednak pewne obawy. Miał dwie poważne kontuzje w Strasburgu i ma tendencję do łapania wielu urazy. Nie opuszcza całych sezonów z powodu kontuzji, ale zdarza mu się opuścić kilka meczów w trakcie kampanii. Pomimo tego, że jest dość pewny w posiadaniu piłki, patrząc na liczby, jest dość nieporządny. Jest krępy i czasami sprawia wrażenie dość sztywnego. Chciałbym zobaczyć, jak radzi sobie z wysokim, agresywnym pressingiem niektórych drużyn Premier League. Nie musi być genialny z piłką przy nodze, Liverpool ma do tego piłkarzy, ale nie wiem, po prostu czuję, że może mieć kilka problemów w Anglii ze swoim podejściem. I wreszcie, opłata. Podobno ma klauzulę zwolnienia w wysokości 62 milionów funtów i wątpię, by RB Lipsk zgodził się na sprzedaż za cokolwiek poniżej tej kwoty. Czy są lepsze opcje za takie pieniądze? Myślę, że tak. Czy jest on ulepszeniem Gomeza? W tej chwili nie sądzę.

by Sam

1 polubienie


Oby nie, cały czas liczę że złożą jakąś absurdalną ofertę za Diaza

chyba już po ptakach bo PSG na pewno mu zapłaci dużo

1 polubienie

Sancho pasuje do PSG, oni lubią przereklamowanych grajków

Dlatego liczyłem że skuszą się na Diaza za fajną sumkę


Chłopy zarobione nie mają czasu szukać jakiś tam ŚPD

Mohammed Kudus

Powiem to jasno, nie jestem przeciwny podpisaniu kontraktu z Mohammedem Kudusem. Ale transakcja musi być idealna dla Liverpoolu, aby miała sens. Jestem jednak zdezorientowany faktem, że tak wielu ludzi go przecenia. I dlatego jestem być może trochę zbyt cyniczny, gdy widzę, jak fani Liverpoolu wypowiadają się o nim na Twitterze. Widząc, jak ludzie interpretują jego statystyki, naprawdę kręci mi się w głowie. Ignorują wyniki West Hamu, ponieważ są rozczarowujące i skupiają się na tym, co robił dla Ajaxu. Albo próbują dodać Davida Moyesa do jego osiągnięć w zeszłym sezonie, aby wyjaśnić jego niskie liczby. Oczywiście kontekst jest kluczowy, gdy patrzy się na dane. Ale wybieranie rzeczy, aby zobaczyć to, co chcesz zobaczyć, nie przynosi nikomu korzyści, prawda? Widziałem wielu ludzi, którzy twierdzili, że jest numerem jeden do zastąpienia Mohameda Salaha. Jeśli Liverpool szuka bardziej skrzydłowego niż napastnika, to być może. Ale jeśli szukają kogoś, kto powtórzy wyniki nr 11, Kudus nie jest blisko tego poziomu i może nigdy nie osiągnąć tych wyżyn. I nie ma w tym żadnego wstydu. Salah jest wyjątkowy.

Ale, i to jest najważniejsze, według doniesień, trzeba by zapłacić od 70 do 85 milionów funtów, aby odciągnąć go od Młotów tego lata. W przypadku tego rodzaju nakładów, chcesz jak najbliżej pewnej rzeczy, a Kudus po prostu nie jest tym. Jest niekonsekwentny jako zagrożenie bramkowe i nie jest niezawodny jako strzelec gola. A we współczesnej grze za takich graczy płaci się duże pieniądze. Zwykle nie płaci się ich za graczy takich jak Kudus, tylko dlatego, że istnieją tańsze alternatywy dla niego. To jest punkt, w którym utknąłem, jeśli chodzi o 23-latka. Nie mogę przejść obojętnie obok domniemanej opłaty, jaką trzeba by było zapłacić, aby sprowadzić go na Anfield. Prawdopodobnie zapłaciłbyś podobną opłatę, jaką West Ham zapłacił za jego usługi zeszłego lata - 40 milionów funtów. Oni jednak nie zamierzają go za tyle sprzedać. I nie rozumiem, kiedy ludzie mówią: „Dlaczego przejmujesz się pieniędzmi? Przecież ich nie płacisz”. Cóż, ponieważ Liverpool ma ograniczony budżet. Jeśli przesadzą z wydatkami na Kudusa, ograniczy to to, co mogą zrobić gdzie indziej. Zwiększa to również oczekiwania wobec zawodnika i jest bardziej prawdopodobne, że będzie postrzegany jako flop, ponieważ oceny i osądy są powiązane z opłatami transferowymi. Ale spójrzmy na jego liczby. W ubiegłym sezonie strzelił sześć z ośmiu goli w Premier League w 11 meczach, zanim wyjechał na Puchar Narodów Afryki. Po powrocie strzelił tylko dwa gole w 17 meczach. Ci, którzy są za jego podpisaniem, będą twierdzić, że Moyes nadużywał go. I mógłbym się z tym zgodzić, gdyby dane potwierdzały ten argument. Tak jednak nie jest. bBył mocno zaangażowany w ich końcową fazę gry i oddawał średnio prawie 2,5 strzału na 90. Zaledwie 25% jego strzałów było celnych, a sezon zakończył ze współczynnikiem xG90 na poziomie 0,19.

Wszechstronny napastnik jest strzelcem o dużej objętości i niskiej wartości. Całkowite przeciwieństwo tego, czego szukasz w napastniku. Jarrod Bowen, na przykład, oddawał średnio 2,5 strzału na 90 strzałów dla West Hamu, ale skończył z xG90 na poziomie 0,35 - prawie dwa razy więcej niż Kudus. W rzeczywistości reprezentant Anglii publikuje liczby, które zwykle kojarzą się z napastnikiem sprzed przenosin do Liverpoolu. To pokazuje, że można to zrobić w systemie Davida Moyesa. I to nie jest tak, że Kudus nie dostawał szans. Gdyby tylko podejmował lepsze decyzje w ostatniej tercji, jego xG byłoby wyższe i byłby bardziej pożądanym celem. Może Liverpool nie chce podobnego zastępstwa dla Salaha. Może chcą bardziej kreatora po prawej stronie, a głównym zagrożeniem bramkowym jest środkowy napastnik. To jest w porządku, jeśli równowaga jest właściwa. A Kudus może się do tego nadawać. Ale czy dobre dopasowanie uzasadnia cenę? Prawego pomocnika o wymaganym profilu można kupić za około 40 milionów funtów. Spierałbym się nawet z pomysłem, że jest on odpowiedni do tej roli. Tak, prowadzi piłkę i pokonuje przeciwników, ale jest dość jednowymiarowy w sposobie, w jaki stara się ścinać do środka z prawej strony. Nie stanowi podwójnego zagrożenia, które Arne Slot zdawał się lubić od swoich skrzydłowych w Feyenoordzie. Po prostu nie rozumiem, skąd ta obsesja na punkcie robienia z niego kogoś, kim najwyraźniej nie jest.

by Sam

4 polubienia

I to jest dużo bardziej wartościowa treść, nadająca się do wątku rozważania i spekulacje transferowe, niż całodzienna dyskusja na temat tego czy PonuryGrabarz powiedział, że Gordon dołączy w tym okienku, czy jednak powiedział coś innego… jprdl

7 polubień

image

W kontekście Bordeaux które chciało kupić FSG. Wiedziałem że mają problemy finansowe ale że aż taka sraczka u nich jest to się nie spodziewałem.

Kto tam jest właścicielem? Przecież to bankrut i jeśli FSG było zainteresowane to dla dobra klubu powinni go sprzedać za 1€ pod warunkiem spłaty długów i inwestycji żeby wyprowadzić go na prostą.

Szkoda, że nie dali się przejąć. To co, pierwsza obietnica dana Edwardsowi pójdzie do kosza? xDDD

Właścicielem jest Gerard Lopez, czyli sportowa antyteza króla Midasa.

3 polubienia

z tego co słyszałem to sprawa głównie sie rozbiła o stadion. 20mln do spłaty za wynajem. Potem burmistrz dał tylko obietnicę a nie gwarancję, że dług zostanie umorzony. No i kolejna sprawa, że słabo się we Francji sprzedają prawa telewizyjne.

oki chyba czas zmienić biznes chyba że do 5 razy sztuka

Zero transferów, żadnego przejęcia. Chcieli Gordona, ale za drogi, chcieli Bordeaux ale za duży koszt. Wykiwają go jak nas, kibiców. Po co przyszedł Edwards i co on tam robi?

3 polubienia

Orientuje się ktoś może jak nastroje na zagranicznych forach Liverpoolu, w szczególności w UK?
U nas jest straszne parcie na transfery i nerwy na skąpstwo FSG, z kolei pod postami oficjalnych kont LFC na Facebooku czy Instagramie są wyłącznie pozytywne komentarze, bez krytyki czy słowa o transferach :thinking:

Podajcie prosze jakas sprawdzona strone ze streamami . Wiem ze ten temat sie co jakis czas przewija i ludzie wkurzeni ze co to za problem sobie zapisac zakladke ale dawno nic w internecie na lewo nie ogladalem :slight_smile: Bo wszystko leci na viaplay , polsat itp a chcialbym w nocy mecz z Betisem obejrzec . Jak nic nie bedzie to trzeba zalozyc chyba konto na lfctv go.

https://vipleague.im/
Zawsze na tym oglądam, choć jest dobre 2minuty opóźnienia, ale chyba wszystkie tak działają

1 polubienie

Czyli nie przejęli Bordeaux z powodu 20 mln?