Man United - Liverpool

Pierwszy mecz przedsezonowy przygotowujący nas do kampanii 2022/23, w której miejmy nadzieję wygramy Premier League i / lub Ligę Mistrzów. Jednak zanim to nastąpi zawsze fajnie skopać tyłki United bez względu na to, gdzie akurat z nimi gramy i złapać przy tym ochotę na więcej!

Zapraszam do dyskusji przed i pomeczowej odbiegającej od wątku rozmarzań i mokrych snów transferowych, z których i tak nic nie wynika, bo - jak widać - od dawna zapowiadani Oten Ordep ani Mbappe nie przyszli.

Większość z nas jeśli obejrzy mecz, to zapewne głównie po to, aby móc zobaczyć w akcji młodych zawodników, których nie oglądamy na co dzień oraz przede wszystkim, aby móc na własne oczy zobaczyć, jaką wartość dodatnią wniosą do Liverpoolu Fábio Carvalho i Darwin Nunez.

Każdy kibic LFC jest również podekscytowany na myśl o tym, że pomoc mamy solidnie obsadzoną i z niecierpliwością wyczekuje pierwszego gola z dystansu strzelonego przez naszego maestro OXa niczym w odległej przeszłości z Man City.

A jak nie to w obwodzie zawsze jest młody Tyler Morton, który już sobie ostrzy zęby na wygryzienie OXa na stałe ze składu!

Który z naszych nowych nabytków wpakuje bramkę ManU?
  • Darwin Nunez
  • Fabio Carvalho
  • Obaj strzelą co najmniej po bramce
  • Żaden z nich nie strzeli… jeszcze jest zbyt wcześnie, żeby tego oczekiwać.

0 głosujących

2 polubienia

Z tego co widzę jest już skład :smiley:

United gra najlepszą jedenastka. My niekoniecznie haha

Zapowiada się fajny mecz by zobaczyć przekrój składu i mniej znanych zawodników. Oczywiście to tylko sparing i wynik nie ma żadnego znaczenia, ale dobrze by było zagrać przynajmniej nieźle.
Klopp powiedział, że da szansę jak największej liczbie graczy. Obecnie w kadrze która poleciała do Tajlandii znajduje się ~37 zawodników więc myślę, że ok 30 z nich dostanie jakieś minuty.
Zapewne zagramy jedną połowę jedną jedenastką (50-50 juniorzy i seniorzy), a drugą drugą. Dodatkowo w okolicy 60-70 minuty kilka zmian. Z chęcią popatrzę oczywiście na Fabio i Darwina, ale też jestem ciekawy graczy jak.:

• Bobby Clark - rocznik 2005, a w zespole U18 udział przy 17 bramkach w 23 meczach
  • Isaac Mabaya - rocznik 2004, prawy obrońca który notuje ogromną liczbę asyst
  • Melkamu Frauendorf - jedna z gwiazd naszej młodzieżówki

Rzadko jest okazja pooglądać takich grajków :wink:

No właśnie się zastanawiałem kto to jest ten Mabaya, jak zobaczyłem zapodany wyżej skład. Dzięki za info, nie trzeba szukać! :slight_smile:

Ja to bym jeszcze chętnie Mrozka w akcji zobaczył. Młodym polakom ciężko jest się przebić w L’poolu, więc przynajmniej byśmy wiedzieli, czy chłopak nie ma tremy i na jakim poziomie umie łapać piłkę.

Fajne zestawienie mamy z przodu: Carvalho, Elliott, Díaz, Firmino. Ciekawe, czy będzie to 4-3-3, czy może bardziej 4-2-3-1.

Na chwilę obecną ciężko jednoznacznie stwierdzić, chociaż strzelałbym, że zostaniemy przy 4-3-3, żeby za bardzo nie kombinować już w pierwszym meczu.

A Musiałowski, rocznik 2003 nawet się nie załapał na zgrupowanie. Chyba nic z tego nie będzie

Chciałbym gdzieś obejrzeć ten mecz, ale w tv chyba odpada, bo jako abonament canal+ chyba nie posiadam Polsat sport (mam premium, tylko) A czy w lfc tv go trzeba coś płacić? bo na takiej samej zasadzie na stronie ManU chyba można za free

Możesz chyba mieć pierwszy miesiąc za darmo, a potem jakiś drobny abonament: pamietam, że kilka funtow płaciłem.

Jest dzisiaj jakiś limit zmian?

Nie. Jak w praktycznie każdym meczu towarzyskim.

Zobaczymy dzisiaj prawdopodobnie trzy składy. Jest to rozwiązanie podobne do poprzedniego sezonu przygotowawczego, gdzie pierwsze mecze sparingowe graliśmy właśnie po 30 minut.

Transmisja:
Polsta sport - teoretycznie od 14.50.

Obecnie LFC TV GO ma free trial (czyli darmowy okres) na 14 dni + 30% zniżki za roczną subskrypcję (koszt przed zniżką: £49.99) lub £4.99, jak płacisz miesięcznie. Ja zwykle tylko się rejestruję na mecze przedsezonowe, bo w ciągu roku i tak nie za bardzo chce mi się przeglądać ich materiały.

Właśnie chciałem się zarejestrować. Pewnie tak samo, jak tysiące innych ludzi, bo mam wrażenie, że ich system świruje. Po kilku nieudanych próbach logowana się na swoje konto nie idzie zapisać się na subskrypcję.

Zostają streamy: link

Tu jest niezły stream na MUTV Live: link. Jak ktoś znajdzie stream z LFCTV, to podawajcie.

Edit: Nowy link. MUTV to tylko komentarz audio…

1 polubienie

Podobno jest na wylocie. Odstaje fizycznie, słabo gra w destrukcji i często niepotrzebnie się kiwa. Ponoć Raków jest zainteresowany wypożyczeniem (być może z opcją wykupu).

Do przerwy 3-0. O ile z przodu wyglądało to bardzo dobrze, gdy na boisku przebywał Diaz, tak obrona to kryminał. Williams i Phillips na sprzedaż. Nie widzę jak mogliby się przydać w nadchodzącym sezonie. Mabaya i Chambers też dużo złych zagrań, ale to młodzież więc można im jeszcze kilka lat powybaczać. Najlepszy w pierwszej połowie oczywiście nasz kolumbijczyk. Na plus też Carvalho, Elliott i Morton. Reszta albo niewidoczna, albo poniżej oczekiwań.

W drugiej połowie liczę, że Mo i Darwin coś ukłują, żeby ta porażka nie wyglądała aż tak druzgocząco :smiley:

Oczywiście szkoda wyniku ale powinno się więcej oczekiwać od Williamsa i Phillipsa, wydaje mi się, że są trochę za słabi na nasz klub. Oby tylko nikt nie doznał kontuzji i to będzie dla mnie najważniejsze. Może Nunez popisze się jakimś niebywałym zagraniem, bramką?

Ale już podstawowy skład powinien coś strzelić. Rezerwy United trzymają poziom lepszy od naszych z pierwszej połowy. Jorguś spokojnie to przeanalizuje i liczę, że ogarnie błędy.

Mecz bez większych historii. Porażka pozostawia niesmak, ale wiadomo, że wynik w takim spotkaniu nie jest najistotniejszy.

W drugiej połowie najlepszy Milner i niespodziewanie dobre zawody rozegrał OX. Na plus też Thiago i TAA.

Co do Darwina to czeka go ciężki okres przygotowawczy. Znamienne wydało mi się, gdy w okolicy 70 minuty było na niego zbliżenie, gdy bardzo ciężko oddychał (wszedł 10 minut wcześniej). Potem też się rozciągał jakby mu tlenu brakowało, albo załapała by go kolka. Mało walki z jego strony. Mało też dynamiki. Może przeskok w intensywności treningów dał mu się we znaki. W końcówce już wyraźnie nie miał sił wdawać się w pojedynki 1vs1, a grał przecież tylko 30 minut. Niemniej i tak bramkę na koncie powinien mieć po dobitce strzału Salaha. Oczywiście mam nadzieję, że do końca miesiąca się rozegra i wejdzie w tryb meczowy. Wydaje mi się jednak, że sezon może zacząć na ławce (z tym, że Firmino też nie zagrał dobrze, a Jota leczy uraz). Ja w każdym razie FPL póki co się wstrzymam z jego zakupem.

Ogólnie największymi wygranymi meczu w moim odczuciu są Morton, Hill i OX. Nie spodziewałem się po nich w zasadzie niczego, a mieli kilka ciekawych zagrań. W formie wydaje się być przede wszystkim Diaz. To może być jego sezon. Salah też poniżej pewnego poziomu po prostu nie schodzi.