Manchester United - Liverpool

Zostały ogłoszone składy sędziowskie na najbliższą kolejkę (Match officials for Matchweek 9)

The match officials for Matchweek 9 of the 2021/22 Premier League season have been appointed.
16:30 [Man Utd v Liverpool]

Referee: Anthony Taylor (pictured). Assistants: Gary Beswick, Lee Betts. Fourth official: Mike Dean. VAR: Stuart Attwell. Assistant VAR: Marc Perry.

Nie jest to dla nas najlepsza wiadomość.

E tam, sedziowal jedna z ostatnich ‘bitew’ i z tego co pamietam to wlasnie troche sedziowal pod LFC takze ja nie mam zastrzezen. Chociaz wolalbym Oliviera.

Zdaje się, że przed poprzednim meczem z Utd tez były narzekania na arbitra, a finalnie wszystko było OK, nawet chyba gospodarze mieli pretensje po meczu.
Więc po prostu wyjdźmy na OT i zróbmy swoje.

trzeba wyjść i zagrać swoją piłkę, a nie patrzeć się kto sędziuje

Nie mogę doczekać tego spotkania. Zapowiada się fantastycznie. Po jednej stronie Manchester United, który chce jak najszybciej wrócić na właściwe tory po serii niepowodzeń, a po drugiej rozpędzony Liverpool. Walczący o pozostanie na pozycji menadżera Solskjaer z pewnością zrobi wszystko by wygrać, bo ewentualna wysoka porażka może zdecydować o jego zwolnieniu. Na taki rezultat właśnie liczę. Jesteśmy w tym sezonie na papierze zespołem zdecydowanie lepszym i dziurawa obrona Mułów raczej nie powinna być dla Salaha murem nie do pokonania. Dodatkowo piekielnie droga ofensywa Manchesteru wygląda jak zbiór przypadkowych osób. Nie stosują pressingu i grają zbyt indywidualnie. Jeżeli nie zagrają najlepszego meczu w sezonie to nie powinniśmy mieć problemów ze zgarnięciem 3 punktów.
Stawiam na 0-3, ale zadowolę się każdym wynikiem dającym nam komplet oczek. l

Mecz z gatunku klasyków, obojętnie na którym miejscu znajdowały by się oba zespoły. Nie przegraliśmy w lidze, mam nadzieję, że Bruno czy Ronaldo nie popisze się przebłyskiem geniuszu i jakoś odetniemy, zniechęcimy ich do grania. Liczę na zwycięstwo, nawet 1:0 może być. Nasza gra nie jest idealna ale jakoś nam wychodzi w tym sezonie, ciekawe na jak długo.

1 polubienie

Oglądam MU-Atalanta i zastanawiam się, czy w niedzielę Jurgen przywita się z Ole, czy jego następcą?
Utd tragiczne w obronie, Atalanta momentami wjeżdża w nich jak w masło, teoretycznie najsilniejsza defensywa: AWB/Lindelof/Harry/Shaw. Brak asekuracji w II linii, Salah zrobi z nich wiatraka jak zagrają tak w niedzielę.
Druga sprawa to skuteczność, nawet my w najgorszych meczach tak nie pudlowaliśmy.

Też się obawiam czy Ole dotrwa do niedzieli. Ale mam nadzieję, że tak :stuck_out_tongue:

Wszystko to racja, ale mają na papierze bardzo mocny skład i mnóstwo indywidualności, dlatego ja mimo wszystko bardzo obawiam się tego meczu. Poza tym nie licząc meczu w tamtym sezonie to za czasów Jurgena na ich stadionie szło nam bardzo ciężko. Biorąc pod uwagę naszą formę, a w szczególności formę Mo oraz ich ostatnie wyniki to napewno jesteśmy faworytami tego meczu, ale derby Anglii rządzą się swoimi prawami i nie powinniśmy być zbyt pewni siebie, bo każdy wyniki jest możliwy. YNWA

W czyjej teorii? Sorka ale taki Magłajer w topie CB to jest tylko pod względem ceny. Wan Bissaka fajny grajek ale powyżej TAA bym go nie postawił. Lindelouf miał swoje wzloty i upadki. Jeśli to jest w teorii najsilniejsza defensywa to ja nie wiem.

Edit@ sorka. Nie zauważyłem ze nie usunąłem pierwszego posta :stuck_out_tongue:

MU to jeszcze wygra ten mecz z Atalanta.

Rash drugi mecz po kontuzji i drugi gol, a wiemy jak lubi grać vs Liverpool.

Co do Magłajera to poza grą w powietrzu rzeczywiście jest przeciętnym i mało zwrotnym stoperem, ale Wan Bissaka to chyba najlepiej grający w defensywie 1vs1 prawy obrońca. Za to w grze do przodu jest bardzo przeciętny, czyli takie przeciwieństwo naszego Trenta

Ale u Trenta można zauważyć postęp w grze w defensywie, a u AVB nic nie ruszyło w ofensywie

Wolelibyście wygraną z United w weekend, która spowodowałaby zwolnienie OGS, czy remis i kontynuację pracy Norwega na OT?

Zawsze zwycięstwo z United na ich stadionie. Tak szczerze, nie wiem jak się można nad tym zastanawiać.

1 polubienie

Jeśli porażka z nami miałaby spowodować jego zwolnienie, to i tak można założyć, że po następnej wpadce by poleciał, więc oczywistym wyborem są 3 pkt.

Dawno nie słyszałem głupszego pytania.

1 polubienie

Zwycięstwo. A jeszcze jakby przy okazji ktoś z przodu wyjaśnił Maguiera to juz w ogóle było by pięknie. Staram się, nie patrzeć indywidualnie na zawodników rywali, ale jakoś odpały Mqguira czy Pickforda zawsze bardzo poprawiają mi humor.

Zastanawiam się, czy Thiago będzie już dostępny? Fajnie gdyby był, przydało by się w środku mieć kogoś, kto potrafi zagrać prostopadłą piłkę, zwłaszcza że środek United pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieje, że Klopp wyciągnął wnioski z meczu z ATM i na United wyjdziemy z Fabinho w podstawie. Bardzo dużo będzie zależeć od bocznych obrońców - nie wiem czy Rashford zagra, ale Greenwood jest w formie i dobrze sobie radzi jako boczny napastnik. Niesamowitą petardę ma ten zawodnik. Ostatnio ograliśmy ich, grając Williamsem i Philipsem w obronie - obecność VVD i Matipa, powinna sprawić, że ich ofensywni zawodnicy dostaną mniej czasy na podjęcie decyzji blisko naszej bramki. Szczerze mówiąc, czekałem na potyczkę z United, kiedy nasz blok obronny będzie kompletny.

Co do ofensywy, to liczę na pojedynki w bocznych sektorach boiska. Salah ma łatwiej, bo zagra na Shawa. AWB uchodzi za solidnego w defensywie obrońcę, chociaż moim zdaniem zbyt dużo ratowania się wślizgami w jego grze. Może Mane spróbuje to wykorzystać? Chętnie zobaczyłbym też Jote w ataku - mimo wszystko jest chyba nieco bardziej dynamiczny niż Bob. Choć Jak wyjdzie Bobby też się nie obrażę - zawsze lepiej zorganizowany pressing.

Becker - Taa, Matip, VVD, Robbo - Henderson, Fabinho, Thiago (lub Keita) - Mane, Jota, Firmino.

Klopp says Curtis Jones will train fully with the squad today: “He should be in contention for Sunday.”
Thiago still ruled out: “Back running, good sign, maybe he will be back before international break or for sure after.” #LFC
Od początku bronię Thiago, ale jego przygoda na Anfield póki co nie jest najlepsza. Fajnie ze Curtis wrócił mam nadzieję że zagra z Fabsem i Hendo w pomocy.
United pewnie zbudowało trochę morale na wyszarpaniu zwycięstwa z atalanta, ale my też mamy się dobrze :slight_smile: mam nadzieję że wygramy, ale nie wróżę nam czystego konta i myślę że będzie to trudniejszy mecz niż się wydaje.

1 polubienie

I tak i nie. OGS był już dwukrotnie bardzo blisko zwolnienia, a ciągle prowadzi Man Utd. Romano powiedział, że mecz z LFC może zdecydować o przyszłości Norwega i dlatego zadałem to pytanie. Nie wydaje mi się żeby było ono głupie, bo utrata dwóch oczek na tym etapie wiele nie zmieni, a zwolnienie OGS i zatrudnienie jakiegoś fachowca typu Conte może dużo namieszać w tabeli.