Mohamed Salah

Sadio Mane, który grał na początku przygody w LFC na prawej a i ostatnio DIaz przemykał na prawej stronie kilka razy.

Ale to są pojedyncze mecze, w których ktoś tam grał z konieczności. Sadio od lat gra na lewej i nie bez powodu Jurgen go właśnie tam widzi ew. na środku. Były nadzieję w Eliocie, ale zniknął.

Ten powód nazywa się Mohamed Salah i bardzo możliwe, że nie zagra w finale LM. Masz prawdopodobne ofensywne trio na finał właśnie na boisku. Możesz się przekonać, kto gdzie będzie najpewniej grał.

No też mam taką nadzieje. Pewnym być nie można ale tam przy badaniu fizjo było ‘no no no’ jak jak by go przy tych ruchach pytał czy go boli.

Taka mamy kompletna ofensywę, ze w momencie gdy brakuje Salaha na tej prawej stronie nie ma klasowego zmiennika.

ludziom to nawet nie chce sie odpisywac na twoje kmentarze

Pewnie wg, Cb powinien wejść Mbappe …

2 polubienia

Neil Jones pisał kilka miesięcy temu, że jeśli Salah odejdzie to idziemy po Raphinhe. A jeżeli Leeds spadnie to idziemy po niego bez względu na to czy Salah odejdzie czy nie. Jesteśmy blisko spełnienia punktu drugiego.

:speaking_head: Interviewer (Carrie Brown): “OK for the final Mo?”

:speaking_head:Mo Salah: “Yes I’m fine!”

Confirmed :white_check_mark:

Mam takie dziwne przeczucie, że byśmy sobie spokojnie poradzili bez Salaha. Więc jeżeli PSG będzie go chciało to czemu nie?

1 polubienie

Wychodzi brak rotacji u Salaha, trochę sam sobie jest winien - okazywaniem niezadowolenia zawsze gdy schodzi z boiska lub siedzi na ławce.
Niezależnie od wszystkiego z Salahem w składzie jesteśmy groźniejsi niż bez niego, choćby z uwagi na ‘wiązanie’ przez niego uwagi obrońców. Odpoczynek przed finałem dobrze mu zrobi, a zrobiłby jeszcze lepiej po powrocie z PNA.
No i kolejny argument przy negocjacjach z Mo sprowadzający warunki umowy na ziemię.

Tak poczytałem wpisy czy ktoś zwrócił uwagę na pewien szczegół i nikt nic o tym nie napisał, więc tak… Bardzo zaskoczyło mnie zachowanie Salaha, gdy ten schodził z boiska. Jak już było pewne, że będzie zmiana, to byłem przekonany, że będzie schodził ze spuszczoną głową totalnie załamany, może popłyną łzy jak to często jest w finałach po odniesieniu kontuzji. A tu opuścił boisko jakby to był mecz towarzyski. Dziwne to było dla mnie i nie w jego stylu. Niektórzy może i przyjęliby to na chłodno, że cóż, stało się. Ale do Mo to niepodobne.
Widać, że Egipcjanin nie jest sobą. To co wyżej pisaliście, że jest bez formy to wszystko prawda. Po kilkunastu ligowych meczach myślałem, że może będzie w stanie przebić swój rekord bramek i całej Premier League z sezonu 2017/18. Miał olbrzymią przewagę nad resztą stawki, a przez jego niemoc strzelecką stopniała ona do minimum. Podejmuje na boisku kiepskie decyzje, tu w wywiadzie nie w swoim stylu mówi, że na jego pozycji nie ma lepszego piłkarza, jakby się chciał dowartościować, a uchodził za pokornego piłkarza, no i ta sytuacja, gdzie bez jakiegoś smutku opuścił plac gry w finale FA Cup. Zmęczenie sezonem to jedno, ale musiały się mocno na nim odbić dwie porażki z Senegalem. Jedna w finale PNA, druga, która spowodowała, że Egipt nie poleci do Kataru.

2 polubienia

FA Cup to trofeum drugiej kategorii po prostu.

:rofl: Najstarszy puchar nie jest trofeum drugiej kategorii. Tak można napisać o Kukuryku Cup.

2 polubienia

Wiadomo że wyspiarze są trochę inni i ich rozgrywki mają swoją specyfikę. Świadczy o tm choćby superpuchar, który w większości krajów jest jednak dość istotnym trofeum a w Anglii ma praktycznie status meczu towarzyskiego i nie jest nawet brany pod uwagę w statystykach. Albo Puchar Myszki Miki, będący ewenementem bo po co komu drugi puchar krajowy?
Natomiast Puchar Anglii to bardzo ważne rozgrywki, ale głównie dla angielskich kibiców. W reszcie świata nie zbliżają się popularnością UCL czy EPL, i pewnie dla Salaha podobnie (a także dla amerykańskich właścicieli i niemieckiego trenera). Od kiedy Mo do nas przyszedł to trochę odpuszczaliśmy puchary i to mogło dodatkowo zmniejszyć jego zaangażowanie. Myślę że dla niego liczy się Liga Mistrzów, mistrzostwo kraju i nagrody indywidualne jak złoty but czy najlepszy zawodnik sezonu. Dlatego zszedł bez spiny bo wiedział że zostając na boisku ryzykuje to co ma u niego priorytet.

1 polubienie

A ja sądzę, że jest to wypadkowo obu tych rzeczy ( tego o czym pisze @Liverpoolczyk i @adamne ). Puchar priorytetowy jest za 2 tyg. Być może gdyby nie to nawet starałby się grać mimo dyskomfortu. A dwa, że faktycznie wygląda trochę jak by spuchł psychicznie po tym zmarnowanym karnym dla Egiptu.

No ja się odnosiłem tylko do tego zejścia bez marudzenia. W lidze zdarzało mu się fochać też już po powrocie z PNA.
Natomiast jego spadek formy po tym turnieju to inna sprawa, możemy mieć tylko nadzieję że w przyszłym tygodniu trochę odpoczynku i ranga wydarzenia pomogą mu wrócić do dyspozycji z pierwszej połowy sezonu. A może chęć rewanżu za 2018 i zeszły rok, cokolwiek by to było niech lepiej zadziała bo potrzebujemy go w gazie.

Wyobrażasz sobie, że Chelsea czy Arsenal zwalniają trenerów po sezonie, w którym wygrywają UCL/PL? A teraz przypomnij sobie jak skończył Conte.

Wenger na swoje 4 ostatnie sezony w Arsenalu 3 razy sięgał po Puchar Anglii (w tym w swoim ostatnim), a kibice kanonierów wręcz błagali go, żeby odszedł. Wyobrażasz sobie, że jakiś kibic Arsenalu mówi w AFTV: “Błagam niech ten Wenger w końcu odejdzie, co prawda wygrał 3 na 4 ostatnie edycje UCL/PL, ale to do niczego nie prowadzi!”. No ja też nie.

Nikt mnie nie przekona, że to nie jest trofeum drugiej kategorii. Dla dużych klubów liczy się przede wszystkim UCL i PL, pozostałe trofea to dodatek, bardzo miły, ale dodatek.

Rekordy PL w 2017 roku:

Najwięcej goli w jednym sezonie - Luis Suarez (31)
Najwięcej goli w PL jako skrzydłowy (bez karnych) - Cristiano Ronaldo (84)
Najwięcej goli strzelonych w pierwszej kolejce - Teddy Sheringham (4)
Najwięcej tytułów zawodnika miesiąca w jednym sezonie - Kun Aguero (2)
Najwięcej bramek strzelonych różnym rywalom w jednym sezonie - Robin van Persie (17)
Najwięcej spotkań z golem w jednym sezonie - Alan Shearer (23)
Najmniej minut potrzebnych do zdobycia 50 goli w PL - Alan Shearer (5374)
Najwięcej goli zdobytych przez piłkarza z Afryki w jednym sezonie - Didier Drogba (29)

Rekordy PL po 2017 roku:

Najwięcej goli w jednym sezonie - Mohamed Salah (32)
Najwięcej goli w PL jako skrzydłowy (bez karnych) - Mohamed Salah (100)
Najwięcej goli strzelonych w pierwszej kolejce - Mohamed Salah (5)
Najwięcej tytułów zawodnika miesiąca w jednym sezonie - Mohamed Salah (3)
Najwięcej bramek strzelonych różnym rywalom w jednym sezonie - Mohamed Salah (18)
Najwięcej spotkań z golem w jednym sezonie - Mohamed Salah (24)
Najmniej minut potrzebnych do zdobycia 50 goli w PL - Mohamed Salah (5333)
Najwięcej goli zdobytych przez piłkarza z Afryki w jednym sezonie - Mohamed Salah (32)

Spuściznę po sobie zostawi BARDZO dużą.

15 polubień

Świetne zestawienie. Mo może te wyniki jeszcze podkręcić w kolejnych sezonach

A masz jakieś staty z LM? Czy to indywidualne czy zespołowe?
Z tego co mi utkwiło w pamięci to Sadio Mane jest najlepszym afrykańskim piłkarzem jeśli chodzi o gole w fazie pucharowej, a i tutaj uwaga, Milner jest najlepszym asystentem w jednym sezonie w LM.
Lubię takie statystyki popatrzeć