Pre-Season

Chłopak idzie z piłką jak Messi. Identycznie.

Taki z niego Messi ze oprocz tej jednej akcji juz chyba nawet nie dotknal pilki

Fajnie byłoby widzieć Musiałowskiego w takiej roli, jaką pełni Elliott, jednak mam spore obawy. OK, drybling rewelacyjny, ale Polak poza tym zupełnie niewidoczny, bez jakiekolwiek wpływu na grę, nie wychodził do podań, nie uwalniał się od obrońców, schowany w swoim sektorze boiska, nie dając partnerom możliwości dogrania do niego piłki.
Czas niestety ucieka, Mateusz jest w wieku Elliotta. Może wypożyczenie do klubu League 1 (na klub Championship na razie za słaby) byłoby dobrym ruchem żeby ograć się w dorosłej piłce i próbować w kolejnym sezonie zaistnieć w Liverpoolu.

1 polubienie

Na moje to on sobie tam człapał jak gdyby wpuścili go za karę.

Czas pogodzić się z faktem, że Musiałowski jest ogórem i nie nadaje się na grę na tym poziomie.

1 polubienie

Hmm. Mi bardziej się wydawało, że na siłę próbujemy grać wszystko prawą stroną (w sumie to naturalne, że gra się przez najlepszych, a tam w końcówce grał Gomez z Elliottem). Brakowało go trochę w pressingu, ale 15 min przy stanie 0:3 to trochę mało by stwierdzić, że faktycznie ma w tym aspekcie takie ogromne braki. Może nie dostawał piłek bo się źle ustawiał? Możliwe. A może koledzy mu z jakiegoś powodu nie ufają? Również możliwe. Jak jest wie tylko sztab trenerski i on sam. Fajnie by było usłyszeć z nim jakiś wywiad typu “Foot Truck”. Już spędził u nas dwa sezony to pewnie ma ciekawe anegdoty i mógłby rzucić trochę światła na swoją obecną sytuację.
Zgadzam się jednak z tym, że w hierarchii ofensywnych grajków* jest bardzo nisko i musi udać się na wypożyczenie, albo poszukać innego klubu. Chyba, że nagle wystrzeli w U23, ale jaka jest na to szansa?

  • W hierarchii przed Musiałowskim na ten moment naliczyłem 12 graczy: Salah, Diaz, Darwin, Firmino, Jota, Elliott, Carvalho, OX, Gordon, Frauendorf i prawdopodobnie w perspektywnie sezonu Cannonier i Blair.