Preston North End - Liverpool

Po cudownym weekendzie, pokonaniu Manchesteru United na ich terenie 5:0, czas żyć dalej, trzeba patrzeć w przyszłość.
Przychodzi czas na kolejne spotkanie, Puchar Ligi Angielskiej, 27 października o godzinie 20:45 mierzymy się z drużyną z zaplecza Premier League - Preston North End. Czeka nas około godzinna podróż, co mnie cieszy.
W tym zespole występuje m.in. Scott Sinclair oraz nasz Seep van den Berg (nie wiem czy może zagrać przeciwko nam). Większość ich składu to Wyspiarze - Szkot, Irlandczycy, Anglicy, Walijczycy, oprócz tego dwóch Duńczyków, Niemiec.
Ostatni mecz w sobotę przegrali z Blackpool 2:0, są na 19 miejscu na 24 zespoły.
U nas nie zagra Elliot oraz Thiago, nie wiadomo co z Keitą, Milnerem.
Mam nadzieję, że w końcu odpocznie Salah (moim zdaniem nawet bym go nie zabierał), idealny mecz dla zmienników, Minamino, Gomez, Tsimikas, Origiego (!) żeby pokazać się na sprzedaż w zimowym okienku. Nawet bym zabrał dwóch, trzech młodzieżowców żeby nawet weszli z ławki rezerwowych albo wyszli w pierwszym składzie. Nie jest to dla mnie priorytetowy puchar ale z takim rywalem zwycięstwa należy oczekiwać.

1 polubienie

W pełni się zgadzam. Tutaj trzeba dać odpocząć piłkarzom pierwszego składu możliwie jak tylko się da.

Na bramce Kelleher, w obronie dać tego Bradleya, Gomeza, Konate i Greka, w linii pomocy Chamberlain, Morton i Curtis 45 min (na drugą połowę Hendo), no i na szpicy Gordon, Minamino i Origi.

Niech się dzieje wola nieba! :slight_smile:

2 polubienia

Co do składu, wydaje mi się że może wyjść coś takiego:

Kelleher - Tsimikas - Gomez - Matip - Williams - Curtis - Oxlade - Henderson - Minamino - Mane - Origi

Nie wiem co z Kelleherem, nie było go na ławce z United, więc może jakiś uraz i zagra od początku Adrian.Liczę na minuty Gordona, i najważniejsze to awans do kolejnej rundy i bez kontuzji !

1 polubienie

W dzisiejszym meczu rezerw z Blackburn nie ma Bradleya, Balagiziego, Musiałowskiego, Gordona oraz Mortona. Prawdopodobnie otrzymają swoje szanse w środę. Choć liczę na minuty Neco Williamsa na prawej obronie. Chyba, że Klopp planuje wystawić Neco na prawym skrzydle.

3 polubienia

Poza Musiałowskim i Gordonem, którzy obecnie są chyba najbardziej obiecującymi zawodnikami rezerw, bardzo czekam na występ Mortona - pamiętam, że jego ostatnie wejście bardzo przypadło mi do gustu, chociaż nie pamiętam z kim wtedy graliśmy. Swoją drogą, odkąd rozgrywki pucharowe traktujemy trochę jak kontakt rezerw z dorosłą piłką, bardzo wyczekuje tych spotkań. Mam nadzieje, że zobaczymy też Minamino, Kellehera i Origiego, choć najbardziej zdecydowanie czekam na występy Mateusza Musiałowskiego - niestety przez kontuzje opuścił sezon przygotowawczy. Szkoda, bo chłopak pokazuje, że ma piłkarską wyobraźnie. W sumie, fajnie gdybyśmy ograli Preston, choć nie ma co oczekiwać, że oni się przed nami położą - w końcu przyjeżdża do nich Liverpool FC, na pewno się odpowiednio zmotywują na to spotkanie.

Z Norwich graliśmy. Było nie było to jeszcze Premier League :slight_smile:

Podobnie jak wy spodziewam się dużej rotacji. Osobiście bym widział taki skład:
Kelleher(Adrian) - Neco - Phillips - Gomez - Tsimikas - Taki - Morton - Ox - Gordon - Origi - Mane
Bardzo liczę na debiut naszego rodaka jak i minuty dla pozostałych zawodników akademi. Ciekawie byłoby zobaczyć Seppa jak sobie radzi, o ile będzie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Mimo że to tylko Kukuryku Cup liczę na zwycięstwo i przejście do kolejnej rundy. Jednak najważniejszy będzie brak kontuzji.

Preston 0 - 2 Liverpool Fc

1 polubienie

Normalnie Sepp jako zawodnik wypożyczony nie mógłby zagrać, ale gdzieś czytałem że Preston złożyło wniosek o zezwolenie żeby go wystawić więc nic nie jest do końca przesądzone, może zrobią wyjątek.
Co do składu to spodziewam się bardzo podobnego zestawienia jak przeciwko Norwich, z korektami wynikającymi głównie z kontuzji. Kelleher nie pojechał do Manchesteru bo był chory więc jego występ też stoi pod znakiem zapytania, raczej zobaczymu Adriana na bramce.
Mecz trzeba wygrać, choćby po to żeby była kolejna okazja do ogrywania zawodników rezerwowych. A kto wie, może w tym sezonie zawalczymy o to trofeum? Przy pomocy szczęścia w losowaniach to nie jest niemożliwe.

1 polubienie

Jeśli chodzi o przewidywany skład to chyba najpewniej jest wytypować linię obrony tj. Neco - Gomez, Konate/Phillips, Tsimikas.
Atak też mniej więcej znany. Bo szanse dostanie ktoś z czwórki Minamino, Gordon, Origi i Mane, kwestia tylko kto ile minut.
Wiadomo, że z Brighton zagramy w środku Fabinho, Hendo, CJ/OX i tu największa zagwozdka. Chodzi o to na ile Curtis jest zdrowy aby rządzić w środku pola przez jak największą ilość minut przeciwko Preston. Tak się zastanawiam czy czasem Minamino nie wystąpi w środku pola. Nie będzie to łatwy mecz, więc nie nastawiajmy się na prostą wygraną.

Osobiście typuje taki skład:
Kelleher - Neco, Gomez, Konaté, Tsimikas - Jones, Minamino, OX - Mane*, Gordon, Origi

• jeśli Mane na ławce, to w grze Tyler Morton. Aczkolwiek coś czuję, że Sadio dostanie te 60 minut na boisku.

Jeśli chodzi o młodzieżowców, to Beck, Clayton, Koumetio czy ostatnio w dobrej formie Dixon-Boner wczoraj grali mecz, więc raczej ich nie będzie w kadrze meczowej. Morton zdecydowanie już od dłuższego czasu trenuje ostatnio z pierwszym zespołem. A przez ostatnie dni Balagizi, Morris i Musialowski trenowali również w AXA Centre i nie byli powołani przez trenera Lewtasa na wczorajszy mecz. Ciekawe czy będą na ławce…

To i ja przedstawie moja koncepcje skladu na starcie z Preston.
W bramce “Caju” o ile jest dostepny a jak nie to naturalnie Adrian
Defensorzy:Bradley,Nat poniewaz nalezy mu sie za poprzedni sezon jakis wystep w obecnym,Joe,Kostas
Pomoc:Neco-chetnie zobaczylbym go na tej pozycji,Ox jako “dyrygent” tej orkiestry oraz wymiennie po 45 minut Hendo z Curtisem
I wreszcie atak czyli powtorka z Norwich.Gordon,Divock,Mino

Na lawce miedzy innymi Ibou,nasz Musialowski,Sadio

Fajnie byloby przejsc do nastepnej rundy aby zmiennicy,powracajacy po kontuzjach mieli gdzie zlapac minuty a moze przy szczesliwym losowaniu(mecz na Anfield z druzyna poza PL) daloby sie dojsc jeszcze dalej.

Bedzie dobrze czuje,rzuty karne? :joy:

1 polubienie

Super by było zobaczyć Musiałowskiego w pierwszej drużynie.

1 polubienie

—Musiałowski–Origi–Gordon-----
------Ox----Morton–Minamino------
Tsimikas-Gomez-Phillips-Williams
---------------Kelleher-------------------

Phillips chociażby za to, że po coś ten kontrakt podpisał. Więc niech ma szansę. Gomez na odbudowanie formy a na Matipa trzeba dmuchać chuchać.

1 polubienie

Szkoda, że Kaide nie dostanie kolejnej szansy (powrót po kontuzji) ale to znacznie przybliża debiut Mateusza Musiałowskiego, mam nadzieję że dostanie szansę z ławki w jutrzejszym spotkaniu.

2 polubienia

Zardzewiały Adrian na bramce nie napawa optymizmem. Te rozgrywki traktuje właśnie jako szanse dla młodych i powracających po kontuzji więc liczę na 25-30 min naszego rodaka. Wynik jest mi całkowicie obojętny, byleby przejść do następnej rundy.

Gomez i Philips w obronie, Matipa nie ma sensu narażać na kontuzje. Liczę, że swoją szansę otrzyma Balagizi. Może się mylę, ale fizycznie Musiałkowski wygląda jak gimnazjalista i może mieć twarde zderzenie z seniorami. Elliot po roku wypożyczenia mocno się wzmocnił, przypakował i Polak powinien zacząć odwiedzać siłownie.

Ech właśnie sprawdziłem że transmisja będzie na Eleven Sports 4, a niestety w UPC są tylko programy Eleven 1, 2 i 3. Porażka, znowu trzeba będzie streama szukać.

W Preston zagra Sepp, dobrze że się kluby dogadały, szkoda byłoby, gdyby miał opuścić taki mecz.
Mam nadzieję że zagrają dublerzy do pierwszego składu, a nie np. Matip czy Mane. Trzeba ogrywać szeroką kadrę, bo widać, że możemy ich niedługo potrzebować.

Eleven 4 tylko działa przez stronę WWW i aplikacje na smartfony

No wiem właśnie, ale mając Eleven z kablówki UPC się tam nie zaloguję. UPC nigdzie nie informuje jak podpisujesz z nimi umowę że jest to okrojony pakiet.

U mnie w kablówce jest 1, 2 i 4 :rofl: