Reprezentacja Polski

Bento lub inny młodszy selekcjoner od razu by uciekli jak Sousa, gdyby dostali ofertę dobrego klubu. Nie można mieć pretensji do tego, taka jest naturalna kolej rzeczy. Dlatego selekcjonerem zagranicznym musi być gość, który ma blisko do emerytury i który swoje już wygrał

“Pwychofani 711”, jedyną oznaką choroby psychicznej w tym wątku była wypowiedź, która powiązała słabszą formę Lewandowskiego z treningami u Michniewicza.

Dostaliśmy od Belgii w łeb, bo Michniewicz chciał zagrać odważniej. Myślę, że wtedy się zorientował, że to nie ma sensu.

Mecz z Meksykiem może mógł się nie podobać, ale Meksyk przeciwko nam nie stworzył żadnej stuprocentowej sytuacji, a my mieliśmy karnego. Wystarczyło wykorzystać. Określenie “turniej życia Szczęsnego” świadczy o tym, jak nisko sobie ustawił poprzeczkę, gdzie zawsze zawodził na poprzednich turniejach. Wyjął dwa karne, które nie powinny być podyktowane i chwała mu za to. Argentyna i Francja to dwie najlepsze drużyny świata, nie ma o czym dyskutować.

No nie, Michniewicz robi wyniki najlepsze od lat, ale to nie jest powód do chwalenia. Lepiej hejtować. Wyniki bronią Michniewicza. Natomiast nie broniły Sousy i zobaczymy jak będzie z Santosem, na razie start jest kiepski. Powtórzę jeszcze raz, wyniki bronią Michniewicza i takie są fakty, facts don’t care about your feelings.

Natomiast oczekiwanie od naszej kadry ładnej gry, biorąc pod uwagę, że selekcjoner nie ma czasu na treningi i skład mamy przeciętny, jest śmieszne. Od siebie też tyle w życiu wymagasz?

Pilkarsko to najlepsza reprezentacja na papierze w XXI wieku ale co z tego jak dziadom sie nie chce grac i za grosz maja ambicji? Jedyna pozycja jaka slabiej na chwile obecna wyglada niz w 2016 to prawa obrona. Piszczek w tamtym okresie byl jednym z najlepszych prawych obroncow w Europie, ale reszta pozycji wyglada obecnie lepiej niz kiedys. Po prostu ta reprezentacja nie potrafi do siebie dotrzec. Kadra z 2016 roku po prostu miala ambicje i checi, ze takie ogórki ekstraklasowe jak Jedrzejczyk czy Mączyński grali na 150% swoich mozliwosci.

A propo Czesia to byl i jest dobry trener. Odpowiednio przygotowal kadre nieudaczników pod wzgledem taktycznym ze nieoczekiwanie zagralismy na Mundialu a nawet wyszlismy z grupy. On stylem nigdy nie grzeszyl ale skutecznoscia juz tak, a kwestie prywatne mnie nie interesuja w przeciwienstwie do niektorych. Pol ekstraklasy obstawia sobie wyniki, tak samo jest z sedziami ktorzy sa skorumpowani. W Anglii tez tego pelno i w calym sporcie pilki noznej.

Michniewicz jak na zespół w którym przyszło mu pracować osiągnął wynik ponad wszelkie oczekiwania ale niewdzięczni polaczki zawsze będą niezadowoleni. Przecież w tej reprezentacji od Mundialu w Rosji nie ma żadnych chęci, gry i ambicji. Oni nie chcą ani za specjalnie nie umieją się zmotywować do lepszej gry. Nie wstydzą się, że grają tragicznie, bo przecież odbębnią 2-3 mecze w przerwie reprezentacyjnej i za chwilę wracają grać w klubach, co oni będą się wypacać na meczach. Gwiazdeczki jeszcze mają za to płacone.

W tej reprezentacji jest problem świętych krów i braku zaangażowania. Selekcjoner nie jest od tego by ich uczyć grania w piłkę, bo oni powinni przenosić swoją jakość i umiejętności z gry w klubach, a tutaj nie ma nic bo im się po prostu nie chce. Nie ma kto tego dźwignąć mentalnie i tutaj nawet Klopp czy Guardiola nic nie pomogliby, bo zespół jest niereformowalny.

Nic takiego nie powiedziałem wprost. Być może nieszczęśliwy zbieg zdarzeń.

Ale to Polska pierwsza strzeliła gola i grała dobrze, problemy się zaczęły kiedy Michniewicz cofnął zespół.

Sugerujesz, że zasłużyliśmy na zwycięstwo w tym meczu? To Meksyk prowadził grę, każdy Polak po meczu był obrzydzony do tej drużyny,

Dwa karne obronił w czterech meczach? Oj tam nie ma co się podniecać, ja na W-F broniłem czasami trzy karne w jednym meczu :laughing:

Nikt by nie hejtował 711, gdyby sam nie gadał, że to jakiś wielki sukces. Spełnili minimalne oczekiwania, co prawda w absolutnie najgorszym stylu błagając na kolanach rywala o litość, ale efekt był pozytywny. Może za 30 lat ludzie zapomną o tej kompromitacji i Michniewicz będzie dobrze zapamiętany. Pewnie tak będzie

Ja nie oczekuję jakieś tiki taki. Ja chcę być tylko dumny z naszej reprezentacji. Za Nawałki był taki mecz w którym przegraliśmy z Niemcami 1-3, ale byłem dumny z tamtej drużyny, zdecydowanie bardziej niż na MŚ. Mam gdzieś wyniki. Wyniki są istotne kiedy zdobywasz medal, nie ma wielkiej różnicy czy odpadniesz w grupie czy w 1/4. Polacy chcą być dumni z reprezentacji, to proste

1 polubienie

Booooże :man_facepalming:

Czesiu nie odniósł żadnego sukcesu! “gównianym” obowiązkiem polskiej reprezentacji w piłce nożnej są awanse do ME oraz MŚ a na tych czempionatach każdorazowe wyjście z grupy.
I nie ma co argumentować, że od Meksyku '86 na Mundialach nie dawaliśmy rady tego zrobić i teraz trzeba się cieszyć bo to jest żenujący minimalizm.
Ponadto każdy widział, że to przejście do fazy pucharowej nie zawdzięczamy taktyce “telefoniarza” ale braku ochoty na strzelanie dalszych goli przez Argentynę oraz indolencji Meksykanów pod bramkę Arabii.

Na koniec: Michniewicz nigdy nie powinno był zostać selekcjonerem-ja byłem od początku przeciw- i jego kadencja trwała i tak za długo.

I wyjątkowo przyznam rację :rofl: Koledze kuczq: chcę być znów dumny z tej repki, kiedyś bywałem-ostatnio za wczesnego Nawałki-a potem do teraz nie jestem.

Oby Santos to zmienił💪

Może tak, może nie. Różnica taka, że Sousa zostal oderwany z piłki klubowej, aby zostać selekcjonerem, a taki Bento ostatni raz prowadził klub prawie 5 lat tremu. No i w swojej karierze trenerskiej dłużej był selekcjonerem kadry niż menedżerem klubu

W piątek poznamy mistrza polski. Czy to dobrze, że Raków zdobędzie puchar? Z jednej strony fajna historia mały klub budowany wiele lat przez jednego trenera z drugiej ten trener odchodzi i patrząc na to boję się o występ zespołu z Częstochowy w europejskich pucharach.

Jako, że kibice Rakowa i Lechii ,mają się ku sobie’’ myślę, że koronacją nowego mistrza będzie nam dane jeszcze poczekać ;).

Potrzebne te docinki typu “Żydzew” i “Amica” ? :unamused:

Druga sprawa to to jest jednak wątek o reprezentacji. Myślę, że możesz śmiało założyć osobny temat o Ekstraklasie dla większego porządku. Myślę, że są na forum osoby które dołączą do dyskusji.

4 polubienia

IMO to nie jest żadna docinka, tylko faktyczne nazewnictwo drużyn odpowiednio z Łodzi i Poznania :slight_smile:

No, chyba tylko przez kibiców znienawidzonych drużyn. Bardzo niefajne zachowanie, brak kultury. Też nie lubię Evertonu, Manchesteru ale nie ma to cech nienawiści czy przezywania. Merytorycznie wystawiam ocenę 0.

Nie oglądam za wiele Ekstraklasy ale fajnie jakby Raków to zdobył, zawsze to jakaś odmiana niczym Piast Gliwice. Potrzebują 4 punktów do końca sezonu (przy wariancie, że Legia wygra wszystko do końca). Mój kolega jest kibicem Rakowa od małego chłopaka, przeżył te wszystkie niższe ligi, niech ma chwile radości, życzę mu jak najlepiej :slight_smile:

6 polubień

https://www.sport.pl/pilka/7,65037,29699015,pzpn-szaleje-znamy-ceny-biletow-na-mecz-polska-niemcy-zwalaja.html

Im odwaliło już totalnie w tym PZPN-ie :rage:

Chyba nie ma sensu dyskutować z ludkami o mentalności zakompleksionego nastolatka :thinking:

Warto odnotowac niemaly sukces reprezentacji Polski U17 ktorzy awansowali do polfinalu mistrzostw europy. We wtorek zagrają o finał z Niemcami. Meczy nie ogladalem, ale są niesamowicie chwaleni za ofensywny, odwazny styl, grę pilką i pressing. Idzie nowe pokolenie w polskiej pilce.

Te nowe pokolenie to idzie od 2007 roku, jak Janczyk rywalizował z Aguero o bycie najlepszym na turnieju. A grały tam takie gwiazdy, jak Pato, di Maria czy Giovanni dos Santos.

W sumie odkąd się interesuje piłka czyli od 1998 roku to w tych młodzieżowych turniejach zawsze świetnie nam szło. No ale to merytoryczne przygotowanie kuleje najmocniej wśród polskich piłkarzy. W takich Niemczech młodzież się szkoliło kiedyś, że najlepszy ma być w wieku 24-27 lat, a w Polsce żeby swój najlepszy okres miał w wieku 19 lat. I historia to świetnie pokazuje.

Nie wiem jak teraz się szkoli w Niemczech, ale myślę że wiele się nie zmieniło

Mamy jedynie mistrzostwo europy u18 z 2001 (Mila, Brożek,Madej,Kuszczak i wielu solidnych ligowców) i 3 miejsce u17 z 2012 roku po porażce z Niemcami (Goretzka, Sule, Brandt) tu juz duzo gorzej, tylko Linetty zrobil kariere. I tyle. Wiele sie zmienilo od tago czasu w szkoleniu mlodziezy w Polsce, przede wszytskim infrastruktura i akademie pilkarskie z prawdziwego zdarzenia. Mamy blisko 38 mln populacje wiec mogloby sie cos wreszcie ruszyc :slight_smile:

Po dobrym meczu i zacietym boju Polacy przegrywają z faworyzowanymi Niemcami 3:5. Może sie podobac ta ekipa, jesli kojarzycie styl Michniewicza, to oni grają dokladnie odwrotnie :slight_smile:

Przeciwieństwo stylu Michniewicza? To spory komplement.

Niby wygrywamy na chwilę obecną, ale gra jakoś nie przekonuje. Dalej polska myśl szkoleniowa głęboko zakorzeniona, albo brak podstawowych umiejętności. Wrzutka w pole karne, mija niemców, obrońca przyjmuje, wokół za bardzo nikogo nie ma a ten na pałe wywala byle dalej, byle mocniej, gdzieś na połowę boiska, w aut. Nie wiem co to za as tak się popisał.
Dla mnie porażka takie zagrania
Co do meczu, tak jeszcze zauważyłem na plus, że jak atakujemy to już nie że jakiś osamotniony nasz zawodnik biegnie sam z piłką gdzieś w narożnik aż straci, albo sam przeciwko trzem,tylko wspomaga go od razu automatycznie kilku naszych, atakujemy większą liczbą po prostu, jest komu zagrać ale wciąż umiejętności nie pozwalają na swobodne rozgrywanie.

Piłkarskie jaja w Kiszyniowie.
Z 0:2 na 3:2 ze 171 drużyna w rankingu FIFA xD

1 polubienie