Rozważania i spekulacje transferowe

:rotating_light: NEW: Chelsea would want £70million for Mason Mount this summer, even though he is entering the last year of his deal.⁣

Significant conversations have taken place over a prospective move for Mason Mount, with Liverpool already giving proper consideration to what kind of contract they could offer to persuade the player to join them.⁣

Liverpool’s interest in Mason Mount has stepped up and they have done some groundwork recently in order to push themselves ahead of others in the race to sign the Chelsea midfielder.⁣

Liverpool are the front-runners for Mason Mount’s signature this summer. Jurgen Klopp is a big admirer and can offer Mount a slot in the No.8 role in Liverpool’s first-team. #LFC [the athletic and football london]

Oby, przyda się, HG wciąż młody, do tego doświadczony i taki typ zawodnika pod Kloppa :slight_smile:

Jeszcze niedawno wyceniali Mounta na 50 mln $, teraz już na 70 mln £. Spory progres :wink:

Mogą za niego wołać nawet i 150mln £, to sprzedający dyktuje cenę. Trzeba pamiętać jednak o tym, że znalezienie chętnego kupca, to zupełnie inna kwestia. Myślę, że nie będzie żadnych chętnych aby wyłożyć 70mln £ na rok przed końcem kontraktu. Jedynym takim klubem byłaby Chelsea, ale ciężko, żeby kupili Mounta sami od siebie :upside_down_face: Niby City i PSG mają nieograniczone fundusze, ale chyba nawet tam pracują rozsądni ludzie. Newcastle również nie podejrzewam o wyłożenie takiej kwoty, bo oni swój biznes prowadzą o dziwo bardzo dobrze i kupują mądrze.

I tak potrzebujemy minimum dwóch pomocników.

Kupując pierwszego jesteśmy na lepszej pozycji negocjacyjnej niż gdy będziemy potrzebować dwóch.

Po za tym uważam, że żaden Jude do nas nie przyjdzie.

Ja byłbym zadowolony z Maddisona i Mounta plus jeszcze jeden z zagranicy i byłoby ok.

Czemu nie rozumiesz że to nie ma przełożenia że jak kogoś kupimy, to nam nie ułatwi negocjacji o kogoś innego ? Ułatwić może tylko to że Borussia kupi jednego lub kilku graczy i będzie potrzebowała pieniędzy. Czy kupimy dwóch czy trzech pomocników to nie interesuje klubu z którego chcemy kupić 4 pomocnika. Wychodzisz z założenia że kluby muszą sprzedawać, większość nie musi. Na pewno nie Borussia, Madisona też by Leicester chciało zostawić gdy będzie mogło. Teraz kluby nie chcą sprzedawać, chyba że za ogromną kasę.

@neiljonesgoal: discussing the potential of Liverpool signing Evan Ndicka:

“Unfortunately, the conversations I have had about this player have sort of been, I wouldn’t say a hard no, but a firm no.”

Pewnie lepiej przedłużyc Milnera niż ściagnąć za friko solidnego defensora, znacznie lepszego od Joe Gomeza

https://twitter.com/TheRedmenTV/status/1641432588949790721?t=qzdhKhBkgp0dIGroRTvZFQ&s=19

Nikt nie da 70 mln funtów za Mounta. Jeżeli go nie puszczą do Liverpoolu to zmarnują mu karierę. 50 mln euro to optymalna kwota biorąc pod uwagę, że jest to zawodnik niepotrzebny w klubie i kibice go nie chcą.

Jak mam być szczery, to jestem pewniejszy Mounta niż Bellinghama. Chciałbym ich obu (i do tego Neves/Kone - jeśli mówimy o realnych scenariuszach, bo w marzeniach wymieniałbym Barellę/de Jonga/Gaviego jeszcze), wszystko będzie jednak zależeć od podejścia właścicieli (pisałeś o Colwillu, ale jeśli cena jego miałaby zaważyć o wzmocnieniu środka pomocy, to chyba wolę spróbować z Ndicka - najfajniej byłoby obu, wtedy poza Matipem możemy też puścić Gomeza, ale w to BARDZO MOCNO wątpię, by taki scenariusz był dyskutowany).

1 polubienie

Ndicka był w poprzednim sezonie jednym z najlepszych obrońców w Bundeslidze. Ale to było w poprzednim sezonie. Teraz gra znacznie gorzej i popełnia sporo błędów coś w deseń Joe Gomez. Nawet druga część sezonu ma gorszą od pierwszej. Wiem, że zaraz ktoś napisze, że Ndicka byłby lepszy niż każdy nasz obrońca i byłoby to lepsze niż nasi parodysci. No nie byłby genialnym wzmocnieniem na miarę Van Dijka, a wątpię żeby zadowolił się rolą trzeciego obrońcy. Ndicka w Bundeslidze wygrywa tylko 60% wygranych pojedynków powietrznych. Można poszukać kogoś lepszego i lepiej to wycyrklować. Jedyną jego zaletą w tym momencie to darmowy transfer i ewentualną sprzedaż później. Ale znając filozofię Kloppa to ten numer tutaj nie wyjdzie. Dobrze, że dziennikarze klubowi ucinają takie spekulacje.

Mi się o tyle Ndicka podoba, że ma spory luz w prowadzeniu piłki- oczywiście to zdanie wyrobione na podstawie zaledwie kilku meczów, które widziałem, ale still mam wrażenie, że tylko Matip w swoich lepszych momentach miał coś takiego.

Ta gra głową martwi… ale z drugiej strony to jest perspektywiczny i młody dalej zawodnik na którym nie będzie się dało stracić. Mamy budżet jaki mamy i szansa na wyciągnięcie piłkarza wartego te 20-30 mln euro za darmo to jest coś w co powinniśmy jako klub iść. Jeżeli się nie sprawdzi, to zawsze będzie można go opchnąć za paczkę fajek. Nie wierzę w inny, gotówkowy transfer- a ściągnięcie piątego obrońcy za darmo to nie jest najgłupszy pomysł. Bo ani Matip ani Gomez w lato nie pójdą, więc bez takiego transferu wychodzącego- wątpie w transfer przychodzący i gotówkowy.

tylko jest problem, że my nie sprzedajemy, a trzymamy do końca kontraktu. Jak on w takim wieku nie potrafi grać głową, to sie juz nie nauczy. Cos jak Gomez, Matip troche lepiej ale też bieda.

To jest środkowy obrońca, który ma 23 lata. Ja nie chcę tutaj zawsze dawać przykładu VVD, ale rozwój środkowego obrońcy naprawdę przychodzi znacznie później.

Oni nie wpadają w cap jak pomocnicy czy piłkarze ofensywni.

Nie twierdzę, że Ndicka na pewno się odpowiednio rozwinie, ale trudno przesądzać o obrońcy w wieku 23, że to już wszystko.

Gra głową to odpowiedna antycypacja i cwaniactwo- to DA się poprawić w jakimś stopniu, a warunki fizyczne ma.

Spokojna, kto jak kto ale Live umie się targować. Wyjdzie, że nawet tych 50 nie zapłacimy od raz utylko rozłożymy sporą część na raty i jeszcze jakieś inne warunki odłozone w czasie. Mount albo zostanie sprzedany za tyle ile możemy zaproponowac albo za rok odejdzie za darmo i guzik dostaną.

Ndicka bylby na pewno dobrym rozwiazaniem i ekonomicznym, ale Jones juz zdementowal nasze zainteresowanie. Wielce prawdopodobne jest za to nasze zainteresowanie tym mlodym Portugalczykiem z Benfiki.

1 polubienie

O ile będzie się miał kto targować :smiley:

1 polubienie

Odejdzie: Keita, Ox, Kelleher, Firmino.

Będziemy blisko: Bellinghama, Gvardiola, Ndicki, Rice’a, Nevesa, Mounta, obrońcy Benfici, Sportingu i kogoś jeszcze’

paramparampampam: zawodnik a) nie odpowiada Kloppowi, b) za drogi, c) nie chciał przyjść, d) za tani, e) zbyt młody, f) za stary, g) zbyt muskularny, h) zbyt niedoświadczony,

Przyjdzie: Nunes po 2 miesięcznej sadze.

Potwierdzone info xD

Tak z ciekawości, orientuje się ktoś kto był najdroższym zawodnikiem z rocznym kontraktem ? . Ja nie jestem pewny się kojarzę że Hazard miał rok a kosztował stówkę , także mogą sobie krzyknąć za Mounta

Pewnie Eden Hazard. To 9. Transfer w historii i tak na oko i z tego co pamietam, to wyższe miejsca to były dłuższe kontrakty.

1 polubienie

Ale on przed odejściem do Realu był naprawdę kozakiem, Mount nie ma podjazdu w obecnej dyspozycji.

Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Liverpool FC planuje wzmocnić swoją drużynę poprzez pozyskanie dwóch utalentowanych pomocników. Według niepotwierdzonych źródeł, The Reds są zainteresowani pozyskaniem George’a Inghama z klubu Norwich City oraz Joe Bella, grającego obecnie w Fulham FC.

Bell i Ingham to młodzi piłkarze, którzy już teraz prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Liverpool szuka od dłuższego czasu wzmocnień w środku pola, a obaj gracze wydają się idealnie pasować do stylu gry drużyny z Anfield.

Choć negocjacje wciąż trwają, spekulacje na temat transferu Bella i Inghama już teraz wzbudzają wiele emocji wśród kibiców Liverpoolu. Czy uda się The Reds pozyskać te utalentowane gwiazdy? Przekonamy się już niedługo!

1 polubienie