Rozważania i spekulacje transferowe

Mane odchodzi, konieczne zainwestowanie w atak i pomoc.

Dias od razu stał się liderem obrony City, Bruno stał się liderem pomocy, Diaz szybko przeskoczył Jote i Firmino w hierarchii, Felix powoli się zwraca, jego wartość to ok 100 mln, o kimś zapomniałem? Liga portugalska to najlepszy rynek na inwestycje

O Slimanim, Martinezie, Gaitanie, Perezie, Coronie, Sanchesie, Markoviciu (xD), Joa Mario, Martinsie itd. Ostatni gwiazdy liga Nos odpalają, to prawda, ale to nie jest żadna gwarancja jakości imo.

1 polubienie

Kontynuując mój wątek o szybkich i zdecydowanych ruchach po przegranym finale jak w 2018 - w tamtym czasie klub uzupełnił te pozycje, które najbardziej zawiodły w finale Ligi Mistrzów. Wtedy przyszli Ali, Fabinho, kreatywny rozgrywający (Keita) i (niedoszły Fekir) oraz ktoś, by Lallana nie musiał wchodzić w ławki jako pierwszy (Shaq). Pomyślmy kto lub jakie pozycje zawiodły wczoraj i tutaj szukajmy potencjalnych wzmocnień.

Akurat Lazar Markovic nigdy nie był piłkarzem klasy światowej. Rozegrał w Benfice jeden przeciętny sezon, a cena 25 mln wzięła się z jego wieku.

Dla porównania Nunez 34 bramki, Lazar 7 w ostatnim swoim sezonie w Benfice. Różnica widoczna gołym okiem.

Lazar zawsze był jeźdźcem bez głowy i nie powinien być do nas trafić.

Dlatego dodałem “xD” w nawiasie :wink:

Romano potwierdza, że Mane chce odejść. Śmieszne, że to przewidziałem jakieś dwa tygodnie temu. Jeżeli ściągniemy za Mane Dembele to będzie to katastrofa. To jest jeszcze gorszy finisher niż Mane. Krok w tył

Ok, wybrałeś tych którzy się sprawdzili. Felix? Przecież to nieporozumienie, gość kosztował 127 mln Euro, a nie może wyjść powyżej poziomu 10 bramek na sezon we wszystkich rozgrywkach. Ciężko, żeby młody Diaz miał nie przeskoczyć Bobby’ego, który w październiku skończy 31 lat. Czemu nie wymieniłeś tych, którzy nie spełnili oczekiwań?

Militao, który w Realu gra w sumie tylko dlatego, że nie mają alternatywy, a kosztował 50mln Euro. Przyjdzie Rudiger i skończy się przygoda Militao.
Mangala, który przyszedł do City za 45 mln Euro, a już dawno nikt o nim nie pamięta.
James Rodriguez, który sprawdził się tylko po transferze do Monaco, następnie w Realu był niewypałem, dalszą część kariery można pominąć milczeniem.
Semedo, który odbił się od Premier League w Wolves (w tym sezonie zaledwie jedna asysta).
Sanches, na którym Bayern utopił 35mln Euro. Teraz gra na bardzo dobrym poziomie w Lille.
Coentrao, który po kilku wypożyczeniach z Realu, wrócił do ligi portugalskiej.

Jak widać, można się przejechać również i na obiecujących zawodnikach z ligi portugalskiej. Trochę na siłę chcesz nam pokazać, że można w ciemno uderzać po grajków z Portugalii.

Używanie słowa “inwestycje” w odniesieniu do piłkarzy, za których płaci się po 50-100mln, też jest już średnio trafione. Są to inwestycje, ale z punktu widzenia tych portugalskich klubów, gdy pierwotnie ściągają tych zawodników z Ameryki Południowej po 5-10mln Euro od łebka.

Jeśli to prawda to trochę słbo, nie to że odchodzi Sadio bo uważam, że uż powinien odejść, ale 30mln to jakiś żart.

Kolejna kwestia to koniecznie jakościowy zawodnik do środka pola. Keita to jednak nie ten poziom a Hendo nie jest wirtuozem, w dodatku trochę lat już ma. Francuza z Monaco sprzątnie nam pewnie Real, macie inne pomysły?

Neves jest idealny, ograny w PL, a dopiero 25 lat.

@grypka Mane ma rok do końca kontraktu + jest po 30. Więcej niż 35 i tak nie dostaniemy.

Neves, Tielemans, Bellingham, Bissouma, no i może jakiś zwrot akcji przy Tchouamenim?
Chciałbym kreatywnego, robiącego liczby pomocnika, ale mając Thiago i ściągając Carvalho, a do tego wykupując prawo pierwokupu u Vieiry z Porto zapewne nie mamy nikogo takiego w planach i dalej rozgrywać będziemy przez boki obrony głównie. Dlatego zastępstwo dla Mane na podobnym poziomie i ktoś z czwórki powyżej to przymus IMO.

Lewandowski 34 lata, rok do końca kontraktu i chcą 40 milionów. Skoro Bayern to tacy naciągacze dlaczego my mamy być dla nich łagodniejsi?

Może Matheus Nunes ze Sportingu. ŚP który dobrze radzi sobie z piłką jak i w obronie. Pewnie byłby też tańszy niż Neves na przykład. Problem w tym że pewnie musielibyśmy walczyć o niego z City bo podobno chcą nim zastąpić Fernandinho.

A ja tak się zastanawiałem na spacerze z dzieciakiem nad naszą pierwszą linią i doszedłem do wniosku, że najpawdopodobniej LFC nie kupi stricte napastnika tylko przesunie na 9 Salaha a na prawe skrzydło kupi kogoś pokroju Anthony z Ajaxu (albo i jego samego).

I jest po sezonie na 48 bramek (liga + LM), widzisz różnice, czy dalej nic ?

Tutaj kuczq i inni mają rację, sprzedanie Sadio za 30 mln to zwykłe frajerstwo.
Różnica jest i to na korzyść Mane. Co z tego, że Lewandowski strzelił teraz 48 bramek, skoro na takim poziomie pogra góra rok lub 2 lata. Z kolei Mane jest 4 lata młodszy, a więc będzie spokojnie pakował bramki przez kolejne 5 lat. Przy transferach nie płacisz tylko za to co jest teraz, ale również potencjał zawodnika na kolejne lata.

Bracia Bellingham byli obecni wczoraj na trybunach w Paryżu. W otoczeniu Zinedine Zidane z którym spędzili wieczor.

Jude miał nietęgą minę po końcowym gwizdku.

Obraz

Zdał sobie sprawę, że jako piłkarz Man City będzie miał dobrego rywala.