Rozważania transferowe (dyskusja)

Napisalem o Kudus w kontekscie gdyby Salaha sprzedano. W tym artukule pisza ze druzyna z ligi arabskiej jest zainteresowana sciagnieciem Salaha za 100 mln. Gdyby jednak egipcjanin zostal to raczej nikogo nie sciagna. Po pierwsze Salah zle znosi gdy jest zmieniany , po drugie tak jak piszesz sa inne bardziej palace pozycje do wzmocnienia.

1 polubienie

pewnie zostane zjechany ale mnie Salah też już nie przekonuje, podoba mi się strasznie Kudus i Mbuemo, dynamika, strzał i przede wszystkim wiek.

2 polubienia

Kudus jak najbardziej mile widziany. Nawet w rubrykach i ocenach za mecz wyglada ciekawie, a wiadomo na co patrzy Edwards :smile:
W ogóle to pierwszy raz widzę ocene zawodnika na poziomie 8.57(!) w przegranym 5-0 meczu (vs chelsea) wg. Whoscored

1 polubienie

Odnosnie Salaha to mam mieszane uczucia. Rozum mowi sprzedac a serce mowi nie sprzedac :slight_smile:
Jednakze jakby mial odejsc za rok za darmo to bym egipcjanina opchnal. Jest jeszcze kwestia tego czy Salah w ogole jest zainteresowany zeby grac w lidze arabskiej. Jedno jest pewne z aklimatyzacja nie powinien miec problemu :slight_smile: Jest jeszcze jeden wariant przedluzenie kontraktu , ciekwe czy to w ogole wchodzi w gre.
Tkaze jakby przyszedl Kudus ( sprzedaz Salaha) i Slot sprowadzil by zawodnikow Feyenoord o ktorych plotki transferowe lacza z LFC Geertruida PO i Wieffer DM. Oczywiscie jeszcze trzeba zakontraktowac nowego SO. To jak dla mnie bylo by calkiem , calkiem. Oczywiscie pod warunkiem zachowania obecnej kadry.

1 polubienie

Po trzecie: Harvey Elliot potrzebuje więcej minut. Nie wiem do końca jak będzie chciał grać Slot, ale jeśli zamieni bocznych napastników na kogoś w rodzaju bocznych ofensywnych pomocników to i Salah na tym zyska, bo już nie będzie musiał się tak mocno opierać na motoryce i Elliott bo to chyba właśnie najbardziej skrojona na niego pozycja. Ma to sens jeśli wierzyć, że Slot jara się Guardiolą i lubi grać posiadając piłkę. Rozwiązuje to tez problem po drugiej stronie, bo Gakpo idealnie do tego pasuje, no i dostajemy jeszcze jeden argument za sprzedaniem Diaza. Potrzebujemy tak naprawdę defensywnego pomocnika z krwi i kości, żeby pozostałych dwóch środkowych mogło sobie pozwolić na więcej gry do przodu

3 polubienia

Potrzebujemy tak naprawdę defensywnego pomocnika z krwi i kości, żeby pozostałych dwóch środkowych mogło sobie pozwolić na więcej gry do przodu

To jest problem nierozwiązany od czasu zjazdu Fabinho. DM to zdecydowanie jedna z najważniejszych pozycji na boisku, a u nas została pokpiona kolejny sezon z rzędu. Endo, podobnie jak rok temu, jest co najwyżej okej jako uzupełnienie składu, ale tutaj musi przyjść 6 z prawdziwego zdarzenia.
Wystarczy spojrzeć ile wniósł Rice do gry Arsenalu czy jak wygląda City bez Rodriego. Niezależnie od systemu preferowanego przez Slota, naszym obowiązkiem jest w tym okienku kupić konkretnego DMa, a nie zapchajdziure jak to miało miejsce rok temu. Dopiero potem powinniśmy zacząć myśleć o wzmacnianiu innych formacji

4 polubienia

Przepraszam bardzo. Gdzie my bylismy gdy Kudus mial odejsc z Ajaxu za grosze? Hmm?

Czy nasz skauting istnieje?

Nie jesteśmy West Hamem, z całym szacunkiem do Młotów, zeby ogrywać gwiazdy ligi holenderskiej. Kudus tak naprawdę dopiero teraz wskoczył na sensowny poziom, choć mnie oni nie przekonuje.

A Gakpo jednak ogrywalismy i ogrywamy XD

4 polubienia

Ale jesteśmy Liverpoolem by ogrywać gości z ligi greckiej, austriackiej czy ligue 1. A i jeszcze kolega wyżej wspomniał o Gakpo. Więc twoja logika jak zwykle zawodzi. Jak ktoś wydaje się być OP i nie kosztuje dużo to powinno się o niego powalczyć. Tak samo było z Vitinhą którego obserwowaliśmy, a teraz gra naprawde dobrze w PSG i robi im różnicę

Tylko Kudus ma kosztować 85 milionów, a może okazać się jedno sezonowym wonder kidem.

Kudus w Ajaxie grając przeciwko nam strzelił nam gola. Grał tam z powodzeniem na każdej pozycji w ataku i jako dziesiątka. Wielu kibiców chciało, byśmy go pozyskali. Szkoda, że wtedy do tego nie doszło. Teraz jest już trochę za drogi, ale powinniśmy mieć go na uwadze, tak samo jak Olise, Bakayoko czy Mbuemo.

Jest nowe rozdanie i mam nadzieję że nikt nie będzie przejmować się tym co sobie salah myśli. Ja liczę ze podpisze nowy 2 letni kontrakt i będzie grał jak przed urazem i w tym roku pójdziemy po kogoś ze wspomnianej 3 aby mógł przy MS swobodne wejście do drużyny a za rok sprzedaż salaha do Arabii. Jest też opcja że zrezygnujemy z gry klasycznymi skrzydłowymi na rzecz ofensywnych pomocników. Tu idealnie pasowałby szobo w miejsce diaza i może trent na Śródkę pomocy obok macca i jakiego dmf. Wtedy na prawa marzy się frimpong. Jest sporo opcji i bardzo mnie ciekawi to okienko. Warto pamietac że zawodnicy z poza Europy mogą być bardziej wypoczęcia ze względu na mistrzostwa Europy więc może warto zostać jeszcze na jeden sezon z diazem, nunezem

Przeciez Copa America tez jest w tym roku

Swietne statystki to na pewno nie umknie Edwarsdowi :slight_smile:
Championship w 48 spotkaniach trwającej kampanii strzelił 21 goli i zaliczył 10 asyst.
Cena wywolawcza 18 milionów euro.

2 polubienia

Do tego jest Holendrem i będzie pasował do kolonii. Problem z nim jest jeden - to kolejny lewoskrzydłowy. Mamy już Diaza, Gakpo i Jote na jedno miejsce. Klub powinien szukać kogoś na prawą stronę.

sprzedać Diaza, Jote traktowac jako napastnika. Masz wtedy Summervilla, Gakpo i w razie czego Jote w “obwodzie”.

1 polubienie

A jak to wygląda w reprezentacji? Bo jeśli w reprezentacji gakpo radzi sobie lepiej to może dużo mówić a potencjale sumervilla

Summerville zostanie zawodnikiem Liverpoolu. Idealnie wpisuje się w nasz profil. To udoskonalona wersja Sadio Mane. Edwards zrobi wszystko żeby go pozyskać w dobrej cenie. Możecie robić screeny.

1 polubienie

Ale gdzie ich Slot pomieści z Mbappe w składzie? xD

4 polubienia