Rozważania i spekulacje transferowe

My tak wszyscy o tym Nunezie, a znając życie my się nawet nim nie interesujemy i nawet nie bedziemy się o niego starać. Skończy y na tym, że wyląduje w jakimś Newcastle i tyle( tak wiem, że on chce zagrać w klubie z LM).

To, że Nuneza łączą z klubami typu MU czy NU nie świadczy, że się nim nie interesujemy, ostatnio działamy raczej po cichu, bez szumu.
MU ma na niego chęć, sam Nunez nie za bardzo chce tam iść czekając na silniejszy klub z LM, w grę wchodzą głównie kluby z PL (możliwości finansowe), a jeśli tak to drogą selekcji negatywnej wypadają NU (na razie średniak PL), MU (za słaby klub), Arsenal (podobnie), Sprus (Kane), CFC (Lukaku), City (Haaland), zostaje więc…

4 polubienia

O Nuniezie piszą kolejne portugalskie źródła zobaczymy co się wydarzy

There should be ‘decisive developments’ happening this week with Jurgen Klopp believing that the Uruguayan has the ‘ideal characteristics’ to be part of the squad.

Najlepszy moim zdaniem deal to byloby gdybysmy sprzedali Sadio za 40 milionow Euro do Bayernu a potem “cos” tam doplacili Benfice za Nuneza i szafa gra :grinning:
Tygodniowke moglby Urugwajczyk dostac na poziomie Senegalczyka i chyba bylby zadowolony.

4 polubienia

Ciekawe czy jeśli Sadio odejdzie będziemy szukać zastępstwa 1 do 1 czy jednak Jurgen zmieni styl gry na wysuniętego napastnika, typowe żądło. Nie byłby to zły pomysł, zwłaszcza, że nasze schematy zna już każdy zespół w premier league. Inna taktyka, inni wykonawcy, inni strzelcy. Diaz i Jota to raczej lewe skrzydła, brakuje kogoś do środka i zastępstwo za Salaha. Jurgen skoro przedłużył kontrakt to na pewno ma jakiś pomysł, kogoś na celowniku i chciałby coś zmienić. Ciekawe czy już latem powitamy nowe gwiazdy, bo liczba mnoga jest raczej konieczna.

1 polubienie

On nie przyjdzie grać za 100k, tak mi się przynajmniej wydaje, do tego flirtuje już z nim junajted wiec napewno rzucili mu spora tygodniówkę i będzie miał wygórowane oczekiwania. Był by to bdb ruch z naszej strony ale i bardzo ciężki do dogadania.
Do tego dla Salaha Diaby z Leverkusen, myśle ze nie narzekał by na początek na pozycje zmiennika.
Chyba ze Dybala, zagra na 10 której nam również trzeba jak i w miejscu Salaha

Dybala ma 29 lat, nie grał poza Włochami, nie wiadomo jak poradziłby sobie w PL. Poza tym mamy Fabio, lepiej postawić na jego rozwój.
Nunez koniecznie, Diaz na LS, Jota na LS/SN. Wiem, że MU o niego się stara, kwestia czy będzie patrzył na kasę w MU, czy raczej na perspektywy i rozwój w Liverpoolu pod okiem najlepszego trenera, nawet kosztem nieco niższych zarobków.

1 polubienie

ale Memchester nie jest obecnie klubem liczącym się w walce o topowych zawodników. To ligowy średniak.

Marzeniem Nunez + ktoś kto moze grać na obu skrzydłach - Raphinha lub co lepsze Saka, wtedy atak:
Diaz/Jota - Nunez/Firmino - Salah/Saka daje wiele możliwości. Tylko wątpie czy 2 transfery do ataku nawet w przypadku odejścia Mane sa możliwe kiedy jeszcze w pomocy potrzeba znaczących zmian

Dawać Darwina, jakiegoś skrzydłewego do rotacji z Momo i klasowego ŚP. Przydałby się też zmiennik dla TAA ale tam od biedy może grać Gomez albo Neco jeśli zostanie.


Ja tam bym się cieszył gdyby spróbowali ściągnąć Lewego. Dodanie najlepszego obecnie piłkarza świata, nawet w wieku 34 lat, byłby tylko i wyłącznie wartością dodana. Ryzyko braku adaptacji do lepszej ligi w zasadzie znikome. Na 2-3 lata mamy topowego napastnika.

Za zmianą stylu gry IMO przemawia również to, że sprowadziliśmy do klubu 2 bardzo perspektywicznych graczy: Elliot i Carvalho. Wiadomo, że z tymi młodzieżowcami to różnie, nie mniej to są chłopaki o których biły się kluby z czołówki - udało nam się sprowadzić obydwu więc wierze, że klub ma na nich jakiś pomysł. Widać już teraz, że żaden z nich nie dostarcza takiej dynamiki jak Salah czy Mane, za to dysponują innymi atutami. IMO to nasze 4-3-3 zaczęło siadać wraz z formą Firmino - nie od dzisiaj wiadomo, że jestem fanboyem Bobbyego i pewnie m.in. dlatego (choć nie tylko) uważam, że dyspozycja pierwszej linii w dużej mierze zależała od jego formy (wyciąganie obrońców, kreowanie miejsca do gry bocznym napastnikom, gra na małej przestrzeni). Wiadomo, dalej świetnie punktujemy słabszych, natomiast nasze wygrane z mocnymi ekipami zamieniły się ostatnimi czasy na remisy czy nawet porażki i to się zbiegło w czasie z coraz mniejszą rolą odgrywaną przez Firmino. On jest niesamowicie istotny w 433 Kloppa, a na horyzoncie nie za bardzo widać gracza o podobnej charakterystyce. Także to już nie ten sam Firmino, w dodatku odchodzi Mane, za rok pewnie Salah - zmiana systemu wydaje się koniecznością.

Mocno jaram się perspektywą odmłodzenia kadry, fajnie by było zobaczyć tez ewolucję systemu, tym bardziej, że dalej mamy problem z atakiem pozycyjnym, trudno nam walczyć z ekipami, które bardzo dobrze bronią i świetnie się czują oddając inicjatywę rywalowi. I zgadzam się z tym co napisałeś - inne zespołu już się nas nauczyły, obecna formuła już została przez wielu rozpracowana.

Jeżeli nie będziemy w stanie ściągnąć Nuneza to w mojej opinii Lewandowski byłby na prawdę ciekawą opcją. Ileż to już straciliśmy w meczach , gdzie zabrakło skuteczności? Ostatni przykład to finał z Realem. Lewy jest jaki jest, ale da gwarancję bramek i kończenia akcji, przy obecnym składzie nie ma tutaj dla niego miejsca, ale jeżeli odejmiemy Mane i zamienimy go na Roberta to będzie to zmiana na plus i to duży.

Lewandowski jest wiekowy, ale jak za zawodnika tej klasy wymiana na linii Bayern-Liverpool byłaby ciekawą opcją, pomimo że Mane jest młodszy i teoretycznie daje więcej, to praktycznie w mojej opinii my byśmy zyskali.

Priorytetem powinien być Nunez, ale jeżeli ten temat jest nieosiągalny to opcja z Lewandowskim uczyniłaby mnie bardzo szczęśliwym, czas powoli przebudowywać skład, a już na pewno odświeżyć, ale trzeba też uważać aby przy tym nie stracić jakości i zrobić to z głową, a już w reprezentacji Lewandowski pokazywał że może grać dużo więcej pracując w tyłach, obecnie na rynku w tej cenie nie ma szansy na zawodnika podobnej klasy na tą pozycję, także jego wielka tygodniówka nie powinna być przeszkodą, o ile rzeczywiście będzie taką chciał, bo nie sądzę że z Bayernu odchodzi ze względów finansowych.

Potrzeba nam zmian, potrzeba ludzi którym Klopp będzie ufał i dawał grać, a nie tak jak z Origim czy Minamino. Gdyby móc marzyć to Firmino i Jota to idealni zmiennicy, wtedy Diaz Lewy/Nunez Salah pierwszy wybór, chociaż w idealnym świecie ściągnelibyśmy kogoś jeszcze na prawe skrzydło, mi się marzy Antony z Ajaxu, ale obawiam się że mógłby to być zbyt duży wydatek jak na standardy Liverpoolu. Diaz i Antony to młode skrzydła, szczególnie ten drugi, ale z ogromnym potencjałem, dodając do tego doświadczenie Firmino, Lewego czy Salaha, mając również w obwodzie Jotę wyglądałoby to ciekawie, bo trzeba mieć na uwadzę że pomimo że jestem fanem Firmino to niestety chyba swój najlepszy czas ma już za sobą, co nie zmienia faktu że nadal mogłby być świetnym uzupełnieniem składu, ale ja już nie widziałbym go na cofniętej 9tce, a raczej jako typową 10tkę.

2 polubienia

Z tymi 50mln troszke nierealne sie to wydaje

3 polubienia

Nie, Lewy oznacza, że nie odmłodzimy składu tylko wręcz odwrotnie, wydamy mnóstwo $ którą można by przeznaczyć na podwyżkę dla Salaha czy sprowadzenie topowego, perspektywicznego gracza.
A za rok czy dwa znów będziemy na musiku sprowadzenia gracza do ataku.
Poza tym z tą gwarancją goli to bym nie przesadzał - w ostatnich latach gdy bramek Bayern potrzebował to Lewy się rzadko pojawiał. W topowych zespołach są potrzebni gracze potrafiący ciągnąć zespół w kluczowych momentach - wiem, że przypominanie Benzemy robi się nudne ale właśnie o coś takiego chodzi.
Jeśli faktycznie jest szansa sprowadzenia Nuneza to nie ma się co zastanawiać, zamiast 40 mln na Roberta lepiej te 70 na Darwina, zwłaszcza, że pewnie ze sporo niższą tygodniówką.

mimo całej mojej sympatii do Nabego, jeśli wyłoży ktoś 50 milionów, to klub nawet nie powinien się zastanawiać.

4 polubienia

Troszkę to mało napisane, ma rok do końca kontraktu, nikt za niego nie da połowy tej kwoty :smile: dzieło jakiegoś bajkopisarza.

1 polubienie

Gdyby ktoś za niego oferował 50 baniek to powinniśmy tego kogoś po rękach całować. Jednak tak japisał @Player z rocznym kontraktem, ze swoja przeszłością kontuzji oraz ze swoją przeciętną grą, zaledwie przeplataną dobrymi występami na przestrzeni kilku ostatnich lat nie ma szans, żeby ktoś połowę tej kwoty. Widać, że dziennikarzyna który to wysmarował buja wysoko w obłokach

1 polubienie

I co w związku z tym jak większość zawodników kieruje się obecnie $$$