Rozważania i spekulacje transferowe

@LiverpoolFan9 Odpowiem Ci pytaniem na pytanie. Czy Salah może teraz ot tak walnąć Liverpoolem i iść grać gdzie indziej? :slight_smile:
Czy Ox sam sobie zaoferował taką tygodniówkę, która teraz ciąży klubowi? Tak jak my mogliśmy siłą zatrzymać Mane do końca kontraktu, tak Ox ma prawo odmawiać odejścia do klubu oferującego mu niższą tygodniówkę. Kontrakt obowiązuje obie strony, więc jeśli Liverpool będzie go chciał jednostronnie rozwiązać, co dla mnie byłoby nonsensem, to będzie musiał zapłacić Chamberlainowi odszkodowanie.

1 polubienie

To by było za dobre, żeby było prawdziwe. Barella to niezły kocur i do tego 25 lat na karku. Fajna opcja na lata, jednak nie wygląda to na transfer w naszym stylu.

Nie wiem, co może być bardziej w stylu LFC niż ściągnięcie zawodnika, który ma 25 lat lub mniej i jest jednym z najlepszych na swojej pozycji w mocnej, europejskiej lidze.

Chodzi o to, że nie bierzemy z reguły zawodników z dużymi sukcesami na koncie, bardzo znanymi, z dużych klubów, do tego zapewne z wielkimi wymaganiami finansowymi( jedynie Thiago wyjątek).

to już chyba lepiej zapłacić to odszkodowania i pozbyć się pasożyta, bo nie wierze, że takie odszkodowanie może więcej wynosić niż płacenie chorej tygodniówki.

odszkodowanie będzie wynosić mniej więcej tyle co płacenie tygodniówki, tylko że na raz :slight_smile:

10 polubień

Dalej sie na to nabierasz? Na mityczne kryteria?

  1. Nie ściągamy zawodnikow zaawansowanych wiekowo - ściągamy Thiago,
  2. Nie ściągamy (ani nie interesujemy się poważnie) bardzo rozpoznawalnych zawodników o których będzie się biło wiele klubow - walczyliśmy o Tchouameniego, ściągnęliśmy Nuneza,
  3. Nie ściągamy pilkarzy drogich - kiedy trzeba to wydaliśmy na ryzykownego zawodnika blisko 100 milionów,
  4. Za Kloppa nie chciano grac na typowa 9 - właśnie ściągnęliśmy prawdziwa 9…

Nie zdziwi mnie żaden transfer. Klub wychodzi non stop poza schematy o których się mówi nawet na tym forum. Ani Barella ani Bellingham nie będą dla mnie niespodziankami.

5 polubień

Chciałbym się zaskoczyć, ale po prostu trudno mi w to uwierzyć :slight_smile: Już prędzej Bellingham, bo wiele młodszy i Anglik. Natomiast no Barella mógłby nam pozwolić wskoczyć poziom wyżej z miejsca.

Pewnie że tak, na dodatek zaczynamy pokazywać światu że weszliśmy na najwyższy level, potrafimy zapłacić te największe pieniądze za zawodnika które są teraz w piłce, jeżeli oczywiście uważamy ze jest tego warty. Trochę się w skarbonce na przestrzeni lat tych pieniążków uzbierało, ja jestem prawie pewien ze rozmawiamy z BVB o Bellinghamie, tego lata będzie ciężko go wyciągnąć ale może uda się dogadać teraz z opcja przyjścia za rok jak to miało miejsce w przypadku Keity, w każdym razie do drugiej linii przyjdzie teraz lub za rok jakiś kot który będzie swoje kosztował

Mam nadzieję że klub widzi też naszą sytuację w ofensywie i dobrze by było jakby jakiś skrzydłowy do nas przyszedł. Odchodzi Mane, Origi i Minamino a wzamian za nich przychodzi Nunez i w jakimś stopniu Fabio, ale jego widze bardziej w pomocy niż na skrzydle. Także widzę dziurę na skrzydłach, bo poza Diazem, Salahem, Jotą to na bokach jest trochę bieda. Nie liczę Elliotta, Jonesa czy wyżej wspomnianego Carvalho, bo ich miejsce jest w środku pola i mają za zadanie kreowanie akcji ofenswynych.

Sam klub te “standardy” wyznaczył więc kto ma je łamać jak nienLFC? :grin:

Carvalho będzie zmiennikiem ofensywnej trójki, nie wiem skąd to przekonanie dużej części osób tutaj, że on ma grać w pomocy. My nie gramy 4-2-3-1 z typowo ofensywnym pomocnikiem tylko 4-3-3 z trzema pomocnikami o profilach bardziej defensywnych aniżeli ofensywnych tym bardziej, że w miejsce tego powiedzmy sobie trzeciego najbardziej wysuniętego pomocnika mamy Jonesa, Elliota czy Keitę także miejsca dla Carvalho tam nie ma jego miejsce jest tylko i wyłącznie z przodu jako zmiennik na skrzydłach czy jako fałszywa dziewiątka. Tak było w Fulham tak będzie i tu koniec kropka.

No tak, jakby Jurgen nie mógł go przesunąć tam, gdzie go widzi. Ujebiemy się tego, co grał w Fulham i nic poza tym ;D tak jak Elliot grał na skrzydle w Blackburn/Fulham i wcale nie przesunęliśmy go do środka.

Podstawa pomocy to jest Fab I Thiago, do nich dokoptowywany jest Hendo jako 3 albo Keita, albo Jones. Gdy jeden z tej dwójki wypada do jeżeli to Fab to wtedy może pozycje nr 6 obskoczyć Hendo, na te 2 ósemki może grać Thiago i Keita, Thiago i Curtis, do tego jest jeszcze Milner który spokojnie może grać co kilka meczów. Więc kombinacji jest wiele. Może Harvey będzie grał tak jak przed urazem.

Zobaczymy jak to Jurek poukłada

1 polubienie

Skad ty możesz wiedzieć gdzie ma grać? Klopp go ściągnął, chłopak ma 19 lat, wszystko przed nim. To samo Ramsay i Harvey. Klopp tworzy coś co jest zupełnie wyjątkowe. Wszyscy go kochame. Nie masz pojęcia jakie ma plany. Co ty możesz wiedzieć. Tyle co ja…

To po co to forum, po co cała ta dyskusja, skoro Klopp wie lepiej i tyle? Rozumiem że o polityce tez nie dyskutujesz, bo przecież politycy wiedzą lepiej? O jakości chleba też nie bo przecież piekarze wiedza najlepiej?

Jak najbardziej słuszne podejście klubu. Mam nadzieję, że Kelleher obskoczy oba krajowe puchary, choć nie dziwię mu się że może chciałby poszukać regularnej gry. Z tego co pokazuje transfermarkt kontrakt ważny do 2026 roku, więc myślę że młody bramkarz może spokojnie być naszą dwójką, a za kilka lat, kto wie może powalczy o bluzę z 1.

Za Romka mógłby poszaleć, ale teraz kto to wie.