Rozważania i spekulacje transferowe

No ja np wierze w mistrzostwo każdego roku od kiedy kibicuje Lfc, to chyba jasne w tym klubie

To był efekt ogromnych transferów jeszcze z poprzedniego sezonu. Tak, jedno grube okienko może wystarczyć na dwa/trzy sezony, ale nie dłużej

W takim 2015 czy 2016 też wierzyłeś? Coś takiego jest niezdrowe.

Na koniec tak to ujmę.

City, które na koniec sezonu było lepsze teraz jeszcze bardziej się wzmocniło. Jest to raczej stwierdzenie faktu.

Czy w tym okienku Liverpool się wzmocnił? Nie. Wymiana Mane-Nunez to transakcja przyszłościowa, na najbliższy sezon raczej regresywna. Ale może się mylę, bo tego Nuneza nie oglądałem za dużo.

Sami sobie dopiszcie wnioski.

Wcale tego sprytnie nie pomijam, tylko trafnie neguję stwierdzenie @kuczq , że “mistrzostwo wygrywa się transferami”. Gdyby tak było, to ligę wygralibyśmy w cuglach w 2019, a nie w 2020 roku, który nie był poprzedzony ŻADNYMI transferami :slight_smile:
Tym samym, bliżej prawdy jest moja teza, którą od dłuższego czasu powtarzam, a mianowicie: transfery są bardzo ważne, ale zdecydowanie ważniejszy jest staż zawodników w klubie, trening, a co za tym idzie, większe zgranie drużyny. To właśnie dzięki tym elementom zdobyliśmy mistrzostwo w 2020 roku :slight_smile:
Idealnym kontrprzykładem, że transfery to nie wszystko, jest PSG i tym bardziej ManU, gdzie pomimo wielkich inwestycji i nazwisk, nie ma ładu i składu :wink:

5 polubień

Może załóżmy na forum wątek ‘City mistrzem 2023’ i tam będą mogli się wypowiedzieć wszyscy maruderzy, przyznający z góry Pepowi tytuł.

Podobne narzekania były przed rokiem, gdy stanęło na jednym Konate - ile było stękania, że nie mamy szans na tytuł, że walka max o top4 itp., bo przecież City kupiło za 100 baniek Jacka, CFC Lukaku, a ManU Sancho.
Jak Klopp mówił, że ma wystarczającą kadrę było podobnie - jedno wielkie narzekanie na klub i Kloppa. A skończyliśmy z dwoma pucharami, finałem LM i wicemistrzostwem (na które przecież nie mieliśmy szans) o 1 pkt za City.

OK, tez chciałbym kogoś do środka pola, bo wydaje mi się, że byłby przydatny czy nawet konieczny, ale jeśli klub i Jurgen uznali, że nie kupujemy to chyba mają lepszy ogląd potencjału piłkarskiego Liverpoolu niz kibice na forum…

4 polubienia

Mimo że pomysł przedni, bo wystarczyłoby nie wchodzić w ten wątek marud, to jednak nie ma co tworzyć takiego precedensu, bo co roku by trzeba było tworzyć kolejne czyli city mistrzem 2024,25 itd, bo co by Liverpool nie zrobił i czego nie nauczył po ruchach w przeszłości takie głosy będą co sezon :slight_smile:
Niemniej szkoda będzie jeśli nie kupimy pomocnika, co wydaje mi się prawdopobne, ale warto dać szansę młodym Elliott już czarował na początku sezonu na tej pozycji i mamy Carvalho. Mam wrażenie, że ciągle pisze to samo o tej pomocy, ale nie sposób przejść obojętnie wobec narracji przyznawania mistrzostwa w czerwcu.

1 polubienie

I nie mieliśmy żadnych szans do transferu Diaza. Ciekawe co by było gdyby przyszedł szybciej

Łysy z City odejdzie w 2023, a szejki lepszego trenera nie zatrudnią

Sorry Szanowna Administracjo, że będzie lekki off-top ale obok tych banialuk tutaj wypisywanych nie da się przejść obojętnie!

City ma 2 równorzędne 11-BZDURA DO KWADRATU BA SZEŚCIANU!
Ederson,Dias,Laporte,Cancelo,Gündogan, Rodri, B. Silva, KdB oraz Foden-proszę mi i nie tylko zresztą wypisać,udowodnić i uzasadnić gdzie jest takich 9 innych, o tej klasie graczy(już nawet nie jedenastu!) w kadrze MC.
Jeszcze nigdy w historii futbolu nie było, nie ma i nie będzie klubu, który miałby dwie równie silne jedenastki na raz.
Nie miał takowych legendarny Real Puskasa, Ajax, Bayern lat '70,Milan,nasz ukochany Liverpool wiadomo kiedy, “memnited” za gumożuja czy Barca Pepa-takie parę przykładów.

A już przyznawanie TheCitizens tytułu mistrza Anglii w czerwcu to jest szczyt zidiocenia i inaczej nie da się tego nazwać.

I niech mi tu jakiś moderator nie wyjeżdża z poprawnością polityczną albo że coś napisałem ad personam bo jak ktoś wypisuje piramidalne bzdury to trzeba je nazywać po imieniu.

LFC powalczy w nadchodzącej kampanii o 20 koronę ligową i to jest tak samo pewne jak to,że słońce “wstaje” na Wschodzie “a znika” na Zachodzie.

I to nawet jeżeli nie będzie już żadnego transferu więcej.

Come on LFC :red_circle::muscle:

6 polubień

Da się. Nazywa się to hiperbolizacja.

Niezdrowa jest coroczna wiara w klub na wygranie mistrzostwa Anglii? Przed rozpoczęciem rozgrywek?
Nie zdrowe to jest przypisywanie mistrzostwa drużynie na podstawie transferów na dodatek w czerwcu. Ogólnie co za śmietnik dyskusja, o czym mowa, transfery mogą rokować ale to na tyle a czas wszystko i tak po swojemu zweryfikuje, już nie będę sypał przykładami bo nie ma sensu udowadniać swojej racji która jest oczywista

7 polubień

Przydałoby się jeszcze przedłużyc kontrakt z Salahem i jak dla mnie okienko będzie cacy.

2 polubienia

Środek pola jest niezwykle istotny, wręcz kluczowy. Kto tam dominuje to prowadzi grę i dyktuje warunki. Przyjęło się, że Barcelona to Messi. Ale moim zdaniem to Xavi i Iniesta byli kluczowy postaciami. W latach 2008-2012 Barcelona wygrywała prawie wszystko a naprawdę wszystko wygrała kadra Hiszpanii. I to zasługa tych dwóch zawodników. Teraz City ma lepszy środek pola od nas i dlatego wygrywa. Ciężko będzie ich ograc w nowym sezonie skoro tej formacji nie wzmocniliśmy. Chyba, że sprzedadzą Bernardo Silvę. To by dużo pomogło…

1 polubienie

Silva został wyceniony na blisko 90 mln, raczej więc nie odejdzie z City, sam Pep o tym wspominał. Chociaż gdybyśmy go od nich kupili to byłby intrygujący ruch.

Gdyby Silva odszedł z City to Liverpool MOŻE nie musiałby kupowac pomocnika. Dwa lata temu pomogło, że DeBruyne sporo pauzował przez kontuzję i nie mogli nawiązać z nami walki. Odejście Portugalczyka może wywołać bardzo podobny efekt. Zarówno Belg jak i Silva to unikaty i w kadrze City i w ogóle na świecie. Nawet z kasą ich nie zastąpisz.

1 polubienie

Keita jest do sprzedania, obok Oxa jeden z najgorszych transferów ostatnich lat.

W środku pola potrzebna jest szybka wymiana piłki między pomocnikami, myślenie i wizja gry na najwyższym poziomie, a mając w środku pola Fabinho i Hendersona strzelamy sobie w stopę. Obok Brazylijczyka musi grać Thiago + kreatywny gracz, któremu piłka nie przeszkadza, i który potrafi podać piłkę mocno po ziemi (inb4 Henderson tego nie potrafi)

@MG75 myślisz, że City sprzeda swojego kluczowego piłkarza największemu rywali w lidze? Już woleliby sprzedać go za paczkę chipsów do Barcelony

1 polubienie

Fabio Carvalho? ZObaczymy co pokaże preseason.

Przecież to własnie w 2019 roku po wielkich transferach miał miejsce PIERWSZY sezon za panowania Kloppa kiedy Liverpool realnie walczył o mistrzostwo, dodatkowo to własnie wtedy udało się wygrać LM. Bredzenie że była to zasługa jakiegos treningu i zgrania, a nie wlasnie transferow które Liverpool robił w tamtym okresie podchodzi już pod schizofrenie.
Często dyskutuje z lokalnymi kibicami z Liverpoolu na twitterze i innych platformach i zawsze mnie śmieszy to że lokalsi potrafią zazwyczaj realnie na chłodno ocenić sytuację klubu, a jacyś podrabiani kibice z Polski którzy w większosci nie byli nigdy nawet na anfield i często nie znaja nawet angielskiego (xD), zasłaniają się jakims romantyzmem i uważaja kazda krytyke klubu za personalny atak.

2 polubienia

No ale co to jest za argument? Że niby jakiś lokals z dostępem do internetu nie może być dzbanem xd? Znajdujesz sobie w internecie randoma o podobnych poglądał, kilka minut porobicie sobie wzajemnie dobrze i to ma być podstawa do dyskusji o piłce xd?

Mnie natomiast śmieszy, że w obecnym czasie w ogóle znajdują się ludzie, którzy są w stanie krytykować zarząd xd A najlepsze, że krytyka dotyczy polityki transferowej… 2 tygodnie po zrealizowaniu drugiego największego transferu w historii klubu xd

7 polubień

Trzeba pamiętać, że w tamtym sezonie City miało wielkie problemy ze stoperami. A przede wszystkim de Bruyne pauzował pół sezonu przez kontuzje

Dyskusja jest o tym, czy to wielkie transfery jakich Liverpool dokonywał w okolicach 2019 roku były bezpośrednią przyczyną wejścia Liverpoolu na poziom druzyny walczacej na poważnie o mistrzostwo.
Co do obecnego okienka, to zgadzam sie, ze nie jest ono w wykonaniu Liverpoolu wcale złe. Do ideału brakuje porzadnego pomocnika, ale jednak transfer Nuneza to najlepsza mozliwa odpowiedz na odejscie Mane.