Rozważania i spekulacje transferowe

Cucurella pewnie wcześniej czy później trafi na Etihad, bo nawet 50m nie powinno być dla nich odstraszające. Obecnie prawdopodobnie starają zbić cenę, bo mają do końca okna jeszcze sporo czasu. Ewentualnie może poszukają alternatywy.

Co do naszego składu to też z biegiem czasu zacząłem uważać, że nasz środek pola może się okazać wystarczający. Skoro chcemy Bellinghama, a w tym oknie on jest niedostępny to może faktycznie nie ma co wywalać pieniędzy na kogoś “na już”, kto by nie dał nam wystarczającej jakości, a za sezon gdyby Jude przyszedł, to zadomowiłby się na ławce.

Obecnie widziałbym w formacji 4-3-3 nasz środek pola następująco:

  • Fabinho - jako alternatywy na śpd: Milner, Hendo
  • Thiago - jako alternatywy na śp: Keita, Hendo, Jones, Milner, OX
  • Elliott - jako alternatywy na śp"o": Carvalho, Jones, OX, Keita

Nie wygląda to jakoś tragicznie. Jest to nasza najmniej jakościowo obsadzona formacja, ale jeżeli defensywa i ofensywa będą odpowiednio dysponowane, to może się okazać wystarczająca do walki o tytuły. Dużo zależy od tego jak grać będzie młodzież. Jeżeli Elliott/Carvalho/Jones wyskoczą z formą to mogą być niemal jak “nowe transfery” (tak, wiem, że to zgodne z propagandą Kloppa, ale nie widzę powodu by mu nie ufać :stuck_out_tongue: ). Pójdę nawet krok dalej i powiem, że poza City nikt w lidze nie ma lepszego środka pola. Zakładając, że Obywatele też będą grali 4-3-3 to ich zestawienie wyglądałoby mniej-więcej następująco:

  • Rodri/Phillips
  • Silva/Gundogan (przyszłość obu jest niepewna)
  • De Bruyne/nikt (mogę tu wpisać Grealisha albo Fodena, ale obaj grali częściej na skrzydle i po odejściu Jesusa i Sterlinga będą tam grać prawdopodobnie na codzień)

Jak widać mają oni nieco więcej jakości (szczególnie brak nam kogoś kogo można porównać z KDB), ale mają mniej opcji na “przyzwoitym” poziomie. W przypadku kontuzji lub rotacji dwóch graczy u nas wchodzi np. Hendo i Keita, a u nich trzeba kombinować z przesunięciem Cancelo i wystawieniem Palmera.

Żeby mnie źle nie zrozumieć - transfer klasowego pomocnika jest koniecznością, ale możemy sezon poczekać skoro nie ma dostępnych dobrych opcji.

6 polubień

Za to wymienienie Jonesa, OXa czy Milnera jako przyzwoity poziom to ma sens. W to, że Keita w końcu na poważnie odpali też przestałem wierzyć, a Elliot i Carvalho to jeszcze nic poważnego w piłce nie pokazali, więc jak to będzie wyglądać w sezonie to poczekajmy, bo na ten moment to oni mają dużo lepszy i mają tam 7 zawodników (liczę i Grealisha i Fodena, bo mogą zagrać tam choćby obok de Bruyne.lub za niego spokojnie), więc wg mnie liczniejszy, bo tam nie ma takiej przepaści jakościowej jak u Nas, gdy nie gra Thiago czy Fabinho.

Oczywiście dalej wierzę w udany sezon, ale nie powiem - z miłą chęcią widziałbym wzmocnienie środka pola kimś do podstawy jako ten trzeci - tłumaczenie jak poprzerwie2, żeby nie blokować rozwoju Elliota nie ma sensu, jeśli ma być naszym podstawowym zawodnikiem, to umiejętnościami obroni się sam, poza tym na pozycji Thiago też może spokojnie grać, a jego trzeba niejednokrotnie rotować dbając o jego zdrowie/grać za niego ze względu na kontuzję.

Uważam, że o ile prawa strona pomocy jest dobrze obsadzona, to problemy z głębią składu mamy na pozycji lewego pomocnika (pomijąc pozycję defensywnego pomocnika). Otóż nie uważam, że Harvey może zagrać na pozycji lewego pomocnika w naszym systemie gry. Warto zauważyć, że ten pomocnik pełni bardziej rolę defensywną i pomaga w przeniesieniu piłki z naszej linii obrony pod bramkę przeciwnika. W tej roli już lepszy jest Jones ze względu na dobre prowadzenie piłki przy nodze. Inną rzeczą jest to, że Elliott jest o ile się nie mylę jest lewonożny, co przy bocznym obrońcy grającym na obieg jest raczej nie pożądane.

1 polubienie

Ox do Młotów? Yes, please

7 polubień

Czy to realne, ze WHU kupi zawodnika głębokiej rezerwy, z ogromną tygodniowką i do tego kontuzjowanego?

W ODWODZIE, NIE W OBWODZIE, tyle razy tu się to ostatnio przewijało, że dalej mylenie tych słów to kompromitacja.

4 polubienia

Ok kompromitacja, 90% społeczeństwa popełnia ten błąd. Ty napewno jesteś we wszystkim najlepszy Panie marudo, bede pisał jak bede chciał a ty co najwyżej możesz pogadać Joli gdy ją boli. Przepraszam za offtopik

1 polubienie

Argument, że inni robią błędy, to ja też mogę, jest genialny. Moim zdaniem warto dbać o język ojczysty, a szczególnie poprawiać tak masowo popełniane błędy, bo wtedy jakąś ich ilość można wyeliminować. Sam na pewno jakieś popełniam, ponieważ nikt idealny nie jest, ale jak widzę, że ktoś ciągle ktoś robi te błędy za każdym razem, to może warto mu uświadomić, jak się powinno poprawnie pisać. A jeśli chodzi o transfery, to bardzo wątpię czy ktoś jeszcze przyjdzie, a jeśliby udało się komuś opchnąć Oxa, to byłby majstersztyk. I też jestem zdania, że przy odrobinie szczęścia (małej ilości kontuzji) oraz dobrej formie pomocników, nasza środkowa linia da radę.

4 polubienia

Ja mógłbym napisać, ze moim zdaniem poprzerwie2 to idiota mając na myśli, ze poprzerwie2 to fajny gość. Bo takiego kalibru pomyłką jest zamiana W ODWODZIE na W OBWODZIE.

Napewno postaram się to zapamiętać bo fakt operować poprawnie polszczyzną jest bardzo ważne. Jednak znając życie akurat w tej sytuacji pomylę się jeszcze nie raz

1 polubienie

Na pewno piszemy osobno :slight_smile:

5 polubień

Jeśli ten artykuł jest prawdą, to West Ham ruszy po Oxa, bo Lingard właśnie dołączył do Nottingham Forest.

4 polubienia

Może Ox specjalnie odpuścił w meczu z Palace bo wiedział co się szykuje…

O ile Ox chce jeszcze grać profesjonalnie w piłkę to powinien już dziś pakować plecak i szukać nowego klubu. Nikt o zdrowych zmysłach nie da mu minut kosztem Keity, Elliotta, Carvalho, a właściwie tylko w ich miejsce mógłby wejść na boisko.

Oby to była prawda. Nareszcie pozbędziemy się pasożyta.

cmjournal, jako jedni z pierwszych mowili o diaze i darwine. Lingard podpisal forest, młoty w takim razie sięgają po Oxa, no i Mateusz do nas.

Piękna sprawa. Jak zawodnik gra słabo i nie chce odejść, to pasożyt. A jak swoją grą przerasta klub i dostaje lepsze oferty, to zdrajca, wunsz itd.

A może Ox ma w serduszku miejsce tylko dla LFC?

Oczywiście powyższy post ma wyłącznie cel humorystyczny.

10 polubień

Ox mordeczko :rofl: wracaj do Londynu gdzie byłeś już parę lat bo to i miasto ładniejsze oraz ciekawsze, stolica itd,itp
My kibice za te lata w LFC grzecznie i ładnie Ci podziękujemy… więc żegnaj i to migiem!

Eh rozmarzyłem się :grimacing:

1 polubienie

@LiverpoolFan9 Mimo, że Ox jest obecnie kompletnie nieprzydatny, to jednak nie nazywałbym go “pasożytem”. Jakby na to nie patrzeć, sam się do Liverpoolu nie wprosił, a jego wysoka tygodniówka wynika z czego innego. Gdy go kontraktowaliśmy, byliśmy w zupełnie innym położeniu, niż obecnie. Mam tu na myśli kwestię jakości, trofeów oraz szeroko pojętego znaczenia marketingowo-finansowego w europejskim futbolu. Nie zapominajmy o tym, że kontrakt podpisują dwie strony, które następnie są zobowiązane do jego przestrzegania. Tak jak Liverpool miał prawo zatrzymać siłą Mane, choć tego nie zrobił, tak Ox ma prawo zostać w Liverpoolu do końca kontraktu, jeśli będzie miał takie życzenie. Oczywiście wydaje mi się, że w kontekście zbliżającego się mundialu i możliwości pogrania w podstawowym składzie, Ox skorzysta z ewentualnej propozycji West Hamu. Natomiast, bądźmy uczciwi… nie jest “pasożytem”, a pracownikiem na kontrakcie :slight_smile:

14 polubień

+1

Warto też dodać, że Ox opierał swoją grę na dynamice i progresji piłki - póki nie zerwał wiązadła to był świetny grajek szerokiego składu. Był chyba najdynamiczniejszym z naszych CM i zdecydowanie dysponował najmocniejszył strzałem. Po kontuzji niestety nie udało mu się wrócić do wcześniejszej dyspozycji. IMO dla WHU to ciągle może być sensowne wzmocnienie za niewielką kwotę.

1 polubienie