Rozważania i spekulacje transferowe

tak ostatnio myślałem i doszedłem do wniosku, że po co nam tylu nowych pomocników? Przy odejściu Oxa, Keity, Milnera, Artura zostajemy z Hendo, Elliottem, Thiago, Fabsem, Fabio, Jonesem(o ile nie zostanie sprzedany) czyli wciąż mocnym środkiem pola. Nie sądzicie chyba, że Klopp nagle odstawi Elliotta(który fajnie się rozwija), Fabsa czy Thiago na boczny tor i zacznie budować od nowa pomoc? Myślę, że Bellingham + zastępstwo dla Fabsa to wszystko co potrzebujemy w pomocy.

Trzeba liczyć na to, że dzięki dobrym kontaktom- będziemy w stanie rozłożyć opłaty za transfery na kilka okienek i będziemy w stanie ściągnąć 2-3 nazwiska w lato/styczeń.

To takie same plotki jak Vieira i Vitinha z Porto. Gosc ma klauzulę wysoka i praktycznie dopiero co dołączył do klubu więc watpie mocno żeby już na gorąco nasz klub mial się o niego zabijać.

Lepiej myśleć o Caicedo, Rice (ponoc w promocji bo nie chce przedłużyć kontraktu) oraz Neves. Bellingham na pierwszym miejscu.

2 polubienia

Większość tych informacji bym nie brał na poważnie. Fakt jest taki, że niedługo mamy zimowe okienko, na dodatek potrzebujemy pomocnika a jeszcze do tego mamy Mundial więc kto tylko zagra dobry turniej zaraz jest łączony z topowymi klubami. Pomoc trzeba wzmocnić obowiązkowo, tak jakby nie patrząc to w sumie oprócz bramkarza i bocznych obrońców, większość pozycji potrzebuje wzmocnienia. Zobaczymy co styczeń przyniesie, mam nadzieję że chociaż spróbujemy kogoś ściągnąć i nie usłyszymy znowu gadki że w sumie to wraca Arthur, wrócił Keita to nie trzeba wzmocnień. Pożyjemy zobaczymy, a w ramach ciekawostki łączony z nami Laimer z Lipska przenosi się w lecie do Bayernu :wink:

Kolego nie za bardzo się z Tobą zgadzam, oddaliśmy kilku pomocników do tej pory i zapowiadają się kolejne odejścia. Powstaja ogromne braki choćby podczas dużej ilości kontuzji lub podczas tak ciężkiego sezonu jaki mamy obecnie. Z całym szacunkiem dla Elliota i Fabio to jeszcze nie ten poziom, ławka zastępstwo za kontuzjowanego zawodnika z pierwszego składu jak najbardziej ale to nie są zawodnicy (jak na ten moment) żeby np. pociągnąć drużynę do zwycięstwa z Arsenalem o Curtisie się nie wypowiadam bo chłop stoi w miejscu. Hendo i Thiago nie grzeszą zdrowiem i kim my mamy wygrać ta ligę ? Potrzebujemy Bellinghama plus jeszcze kogoś typu Rice, Enzo, Mount ( to tylko przykłady zawodników ) i jeszcze kogoś na ławkę np w zastępstwie za Fabsa.

2 polubienia

Enzo latem 2023?
https://mobile.twitter.com/LFCTransferRoom/status/1602342704322682882

Bellingham styczeń, on latem? Marzenie :smiley:

Ściętej głowy. Zakupy na poziomie rozbicia banku przez PSG.

Co niektórym sufit na głowę spadł jeśli ktoś myśli że wydamy w ciągu roku 200 milionow euro na dwóch pomocnikow. Obawiam się ewentualnie ze idziemy po Fernandeza bo nie stać nas na Bellinghama. Na pewno nie po dwóch bo to nie jest w naszym stylu.

Z reszta po co nam dwóch zawodników o podobnym profilu? Nam potrzebny jest ktoś taki jak bellingham i defensor. Nie widzę tego.

Enzo Fernández mnie nie przekonuje. Typ gra w Europie kilka miesięcy, ma teraz swoje 5 minut, a Benfica już chce za niego chore pieniądze(120milionów!), a gość nawet jeszcze się nie sprawdził we wielkiej piłce. Darwin Nunez też miał być kozakiem, a wyszło średnio. Bellingham jest bezpieczniejszą opcją niż kolejny wonderkid z Ameryki Południowej.

Ja od dawna chciałbym u nas Rice’a, zwłaszcza jeśli byłby do wyjęcia za ok. 60 baniek.
Poza Bellinghamem oczywiście.
Mielibyśmy pomoc na lata, to trochę jak atak po przyjściu Mohameda.

1 polubienie

Declan ma kontrakt do końca przyszłego sezonu, wiec w lecie będzie do wyciagnięcia za rozsądna kwotę. Problemem może być duża ilość chętnych. Ponoć Chelsea zagięła na nim parol.

Myślę że wygralibyśmy walke z Chelsea o Rice’a. Ważne żebyśmy okazali nim zainteresowanie jak przy Bellinghamie. Gosc nie byłby zbyt drogi, a jeśli mamy wydac 30milionow na kota w worku Amrabata ze średniaka wloskiego to już lepiej dopłacić te 30-40 i mieć goscia ktory prezentuje wysoki poziom juz od 3 lat i jest sprawdzony w reprze i w PL.

Jak dla mnie wybór jest bardzo prosty. Dobra cena i świetny pilkarz.

2 polubienia

@Loku64
Może Hendo nad nim pracował :grin:

*Reported Liverpool target Mohammed Kudus has a strong desire to leave Ajax in January, with the Premier League reportedly being Kudus’ first-choice destination. *

  • [David Ornstein, The Athletic]*

No Ciekawe. Wszyscy do nas mają przyjść, wszyscy tak zainteresowani, a skończy się na tym że Klopp jest zadowolony z kadry i widzi dużo optyzmimu patrząc na zdrowego Keite czy Oxlade :smiley:

2 polubienia

Pożyjemy, zobaczymy, może Chelsea ma bliżej serca. W końcu grał tam w juniorach.

Mniej poważne źródła podają ze od rana toczone są rozmowy, zazwyczaj trwają 2-3 dni, ale Kevin Palmer który jest bardzo rzetelnym źródłem wrzuca to, jesteśmy coraz bliżej​

1 polubienie

@RealKevinPalmer

: Liverpool are in pole position to sign Jude Bellingham and are trying to get the deal over the line NOW

Tylko pytanie jak mocne jest to źródło.

Dla mnie 1/2 ale bliżej do 1

Czyli mądrze chcemy zaklepać Juda oficjalnie juz zima a przyjdzie latem. Mądrze. Byle nie na ostatnią chwilę.

Fabrizio pisał że jedyną osobą jaka reprezentuje Juda w rozmowie z nowym klubem jest jego ojciec Mark, a jak wiadomo rodzina jest mocno za LFC :slight_smile:

2 polubienia

Albo zrobić jeszcze jakiś użytek z Keity póki jest zdrowy